Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katka1981
22. jún 2009

kobolova, chudatko, to je akoby som citala moje spravy. Nasad si horcik aby sa babo nepytalo von a ak kasles kup si skorocelovy sirup, babatku neublizi. Je dobre ze beries ATB, je to lepsie pre babo ako byt bez nich. Vela lez a ak treba kup si stodal sirup alebo nejake homeopatika v lekarni. Ake ATB ti dali? Ja som cumlala aj vincentku pastilky.

katka1981
22. jún 2009

Mna zacalo hrdlo boliet 22.5. a boli ma do dnes ale to uz bude asi alegia.

katka1981
22. jún 2009

my sme vnutri ved je skaredo.

inneska
23. jún 2009

dobré ránko 🙂

tehulka...zatial to nejako neriešim tú cestu, v piatok poradňa, tak uvidím, ako som na tom...ale ešte som úplne zatvorená, ja si myslím, že budem ešte aj prenášať...a potom dalšia poradňa je presne na TP, tak to predpokladám, ak dovtedy neporodím, tak si ma tam doktor nechá... 🙂
a zdá sa, že máš pokladíka doma, ked ti takto spinká heidinka 😉 len nech sa vám darí 🙂

lucka...vidím, že aj tvoja slečna bude kus baby 😀 ako ten môj...a fakt bude sranda, ked sa tam stretneme a budú tí naši valibuci vedla seba ležať 😵

akejka
23. jún 2009

lucia: UZV aj doktori sa vo výpočtoch váhy dosť mýlia... 😉 Aj mne UZV odhadol váhu na 3600 g, dr. Janáč prehmatom brucha skonštatoval, že ešte viac, a malá sa nakoniec narodila len 3100 gramová ! Všetkých nás prekvapila.

tehula, inneska: aj ja som ako druhorodička mala taký rýchly pôrod, že len čo mi začali kontrakcie a 2x sa zopakovali som sa osprchovala, obliekla a ledva sme doleteli na Antolskú...a to bývam v Ružinove...nestíhali mi dať ani klystýr, ledva ma vyteperili na pôrodný stôl. Mala som fakt na mále...až na to, že ja by som v aute ako tehulka neporodila...mňa by roztrhalo...ach tá moja ruptúra 😢

luciarichard
23. jún 2009

akejka: dik za ukludnenie 🙂 , mne vsetci hovoria ze tie ultrazvuky nie su presne ze vzdy doktor povie viac a nakoniec sa narodi o 500 g lahsie babatko .... Ja neviem po kom by bola nasa malicka take slonicatko ... ja ked som sa narodila mala som 3 kg manzel mal siece 3,9 kg ale teraz nie je ziaden obor 🙂 . Takze sama som zvedava ako to nakoniec dopadne. Len teraz tie posledne utz. kazdy lekar ked zbadal babo na ultrazvuku tak hned ze "ake baculate babatko" a naposeldy doktorka ze aky maly slonik 🙂 🙂 🙂

mneme
23. jún 2009

katrin, tak martina uz mala to ocko celkom ok, ale v nedelu sa jej zase trochu zalepilo ☹ - je to s nou ako na hojdacke. ophtalmoseptonex sa moze uzivat 10 dni, ja jej ho davam od stvrtku, tak ak sa to do stvrtku nevyriesi, pojdem ju v piatok ukazat doktorke. inak, babsky recept s materskym mliekom poznam, skusala som to este pred ocnymi kvapkami, ale nejako to nezabralo - mozno skusim este raz na doliecenie

katka, tak to si super zhodila, ja mam este stale 4 kila navyse (tipujem, ze 2 z toho musia byt prsia 😀 ) a vyfucanu pneumatiku okolo pasa 😠 . ale lepsi sa to, len musim byt disciplinovana a nezrat ako v tehu, kedy som si fakt uzivala. v nemocnici aj po navrate domov som stale trpela nechutenstvom, ale ako som uz fit, tak mi zase chuti aj jest 😒 zatial to velmi neriesim, s jazvou zatial aj tak nemozem cvicit. inak, ja sa snazim martinu nekojit castejsie ako kazde tri hodiny - kvoli kolikam. nemame problem, ze by sa casto budila hladom, skor ked uz je hore tak ist znova do hajan sa jej velmi nepaci. zatial nam zabralo iba na chvilu ju otocit na brusko, ale najma casty pobyt na vzduchu - preto s nou chodim von aj v tomto psom pocasi. na kociku mame prsiplast, ju teplo obleciem a akonahle vojdeme do vytahu, rev utichne a ona zaspi ako anjelik 🙂 skratka, je to zena tisicich tvari 😀 rano nam kurier doniesol manducu, vytesujem sa, ze ju v nej skusim dnes trosku ponosit

tehula, uzi si, ze mas pokojne babo, ja mam hyperaktivnu slecnu, tak na nu musim vselico skusat. zatial nechcela spavat iba cez den, ale vcera bola dobrucka - doobeda spala na balkone, na obed v postielke, poobede na prechadzke a vecer pekne zaspala zase v postielke. potiahla sice do pol druhej, ale po kojeni sa nedala vyse hodiny utisit a to iste znova nadranom, takze v noci som sa takmer vobec nevyspala 🙄

mneme
23. jún 2009

luci, nestresuj sa zbytocne vahou babatka, vzdy je orientacny udaj plus-minus 500 g. mne v 36tt urcili podla utz vahu na 3300g a mala sa narodila tyzden po termine s vahou 3160g - a v brusku za ten cas urcite neschudla 😉

kobolova
23. jún 2009

Baby, ja som sa prave vratila z ultrazvuku a poradne, mala ma odhadom 3800g, pred 2 tyzdnami mala 3300, a ze vraj to mi povedali tie nizsie "hranice"... 😒 Ale aj tak tajne dufam, ze sa narodi mensia, ako pisala aj mneme... lebo s mojimi rozmermi, neviem, neviem, asi zacnem studovat diskusie o cisarskom... 😖

katka1981 - beriem Bioparox, takze len lokalne, a uz sa to lepsi... uz aj vykasliavam a nefukam tolko, len strasne "fufnem" 😀 ...

kobolova
23. jún 2009

Baby, co ste rodili na Antolskej cisarskym - co povazujete s odstupom casu za dolezite? = veci, tykajuce sa prveho prilozenia, kojenia, osetrovania rany, pohybu, starostlivosti o babo...

Zatial nemam cas studovat vsetko o "moznom cisarskom", tak by mi pomohli aspon vase trefne poznamky. 🙂 Diky.

tehula
23. jún 2009

Tak mne ten UZV v podstate dobre vysiel. v 36tt to bolo 2550g a narodila sa ako 3050g. Inak s tym chudnutim, trochu mam strach aby mi mlieko neodislo, ziadne homeopatika ani caje neriesim, len kojim a kojim......ale ja som mala pred porodom +12kg a uz mi ostalo len 2.5kg. Mne ide denne minimalne pol kila dole a to som mala este problem trochu sa vytentovat kvoli strachu z bolesti.
Ja som si aj miery brala, som cela sfucala, asi som mala aj dost vody zadrzanej, obleciem uz takmer vsetko oblecko co pred tehotenstvom a to je len tyzden po porode 😅

katka1981
23. jún 2009

kobolova, silno drzim palce aby si k porodu bola fit

mneme, u nas je problem ist von, kojim tak ze prejde hodina 55 minut a uz si mala pyta. Potom ju mojkam kvoli kolike a ostane hodina a to som rada ked spinka. Navyse ja sa bez muza von nedostanem, nemame dokonceny dom a ja nevtrepem sama kocik z dveri. Ja tiez zerem, nechutenstvo skoncilo. Vcera som zrala vsetko 2x, 2 polievky, 2x svieckovu, veternik, kremes, som si hovorila ze rano mi nabehnu 2 kila a schudla som 200 gramov ale to musi byt nahoda. Musim sa zacat krotit, boze muz mi kupil krabicu zakuskov a to som chcela 1 kremes, lenze to treba zjest, ved sa topokazi 😀 Mala pije z oboch prs asi mam menej mlieka, su uplne makke, predtym sa naliali ako skaly....

katka1981
23. jún 2009

mneme, vcera ked som o osmej vecer bola dobre nazrata doslova, tak si hovorim mam tolko energie ze az, idem cvicit, ved vraj uz po dvoch tyzdnoch sa da, ak nebol cisar. Chcela som len tak drepy, a nieco na boky, no mala si vypytala papat a ja ju kvoli hltaniu kojim po leziacky avzdy spolu zaspime, a za chilu som bola total mrtva, takze cvicit ma ani nenapadlo. Ale muz ma vcera potesil, ze nemam na zadku taku celulitidu, ze mi ju mala odsava, hovorim ze hej cez presia, preto to tak strasne boli 🙂

katka1981
23. jún 2009

prsia, nie presia

mneme
23. jún 2009

katka, to je dobre, ze jej davas z obidvoch, to stimuluje tvorbu mlieka - ak davas pit len z jedneho tak to tvorbu mlieka obmedzuje. obcas ked sa mi brutalne naleju prsia tak martinu volam odsavacka, ale este mi nenapadlo, ze by mohla odsat aj nejake to sadielko 😀 skusim jej dohovorit. inak ju nechavam 10 min. na jednom prsniku, potom (ak sa zakucka - dost hltavo pije - pocas) ju necham odgrgnut a potom jej ponuknem druhy prsnik - ten vacsinou uz len par minut pocucka a pusti, obcas ale poctivo taha dalsich 10 min. potom zase odgrgnutie (sakra, to ju vzdy prebudi z jej blazeneho oblbnutia a uz sa jej potom nechce spat). teraz som ju chudinku unavila tym, ze som sa ju 15 min. zufalo snazila podla navodu nasukat do manducy a za nic na svete mi to neslo. musim skocit do pivnice po nejaku babiku, na ktorej si to nacvicim, aby som tomu malemu uboziatku neublizila. 😅

kobolova, drzim palce, nech sa mala prederie na svet sama, inak si ale myslim, ze z psychickeho hladiska je pre teba lepsie, ze sa pripravujes aj na inu alternativu, hoci na nu vobec nemusi dojst. ja som so sekciou vobec neratala a to bola chyba. inak mozem poradit iba neprepadat panike - ignoruj reci, ze po sekcii sa laktacia spusta pomalsie a malu od zaciatku prikladaj k obom prsnikom vzdy ked ti ju donesu. moja spolubyvajuca (tiez po sekcii) len skonstatovala, ze jej nic netecie a po chvilke babo vratila sestrickam. aj preto musela cely cas krmit dceru umelym mliekom. vravela, ze ju predsa hladnu nenecha a prikladat si ju bude az doma, ked bude klud - neviem ale, ci sa jej po 6 dnoch vobec mlieko este spustilo a ci dcera naucena na flasku bola ochotna sat. nenechaj sa odradit tym, ze ti z prs toho vela netecie - cim viac bude babo sat, tym skor sa mlieko spusti. neviem, ci uz mas mledzivo - ja som ho chvalabohu mala uz pocas tehu - a to na prve dni babu ako vyziva staci. prve dva dni boli velmi tazke, lebo som nevladala, ale drobec je motivacia a vdaka tomu nikdy nedoslo na dokrmovanie UM. este mi v nemocnici na spustenie mlieka pomohol caj na podporu dojcenia (weleda) a vlastna odsavacka - po kazdom kojeni som si este odsala, lebo cim viac sa prsnik vyprazdni, tym viac sa zase naplni. a este osetrovanie bradaviek, martina ma brutalny stisk celuste. a najma - ak mas hocijaky problem, nehanbi sa spytat novorodeneckych sestriciek - su nesmierne zlate a vzdy mi ochotne pomohli - skontrolovali prisatie, poradili, ked martina zaspavala pocas kojenia a podporovali nase spolocne pokroky.
s ranou som v nemocke nic nerobila, hnusilo sa mi na nu pozriet, ale bolo fajn, ze som mala sietkove nohavicky zo zdravotnickych potrieb, ktore mi na nu netlacili a mohla sa vetrat. po vybrati stehov ju natieram mastickou contratubex, ktoru mi poradil doktor. co sa pohybu tyka, pomohlo bolest rozchodit prave starostlivostou o babo, na druhy den po navrate z nemocky som uz doma vsetko normalne robila a teraz fungujem ako pred tehu 😉

katka1981
23. jún 2009

mneme, ja mam prave zapnutu moju odsavacku joj chudatko zas ma koliku, ale uz si viacmenej poradi sama, tatinko ju naucil prdkat 😀 ta moja pokazena avent.... ach chcela som mat mlieko do zasoby, tesila som sa ako si dam do kavy ☹ no nic musime ju nejak vyreklamovat.

tehula, ja mam siroke boky ale urcite casom sa zmestim do veci aj ja, ale ja musim byt chudsia ako ked som otehotnela, lebo sa mi nepaci moja postava, ale tieto veci chcem riesit az ked neohrozim kojenie, tiez som bola v soku ako isla vaha strasne rychlo dole a bala som sa o mlieko. Teraz je prvorada mala a kojenie!!!

Mneme hned ako si mi povedala, ze robim dobre ze malej davam z oboch, tak hned som ju zapla, aby tahala 😀 myslela som, ze nemam mlieko, lebo ich mam makke a o 3 cm mensie ako pred porodom, ale to bude schudnutim, lebo este som si z toho vycicaneho vytlacila zlahucka mlieko, tak sa tesim.

dadka212
23. jún 2009

ahojte 🙂

Kobolova, Lucia netrápte sa váhou bábätka, mne tiež povedali že bude väčšia a mala iba 3050g 😵

Kati no Danielka už našťastie koliku nemá 😵 proste som jedla 2 dni len dvojdňové pečivo s maslom a pomaly som pridávala potraviny a tým zistím, čo jej vadí, zatial nič, len jem vela sladkého a maličká je vyhádzaná, tak s tým musím prestať, šak budem zachvílku jak slonica 😅 a samozrejme som jej dávala kvapky SAb simplex a teraz ich dávam už iba na večer pre istotu...
a mliečka určite nemáš menej, ja som už potom mala iba také visiace šupy a Maťo stále ťahal a nič iné jesť nechcel do 13 mesiacov som do neho nedostala skoro nič, on len cecočky 😀

Mneme ja som si zas objednala šatku a kým som tam Danielu zapasovala, tak chudatenko moje malinké tá si vytrpela 😅

a ja ju nedávam odrgnúť, keď mi zaspinká...ona si odgrgne až keď sa zobudí, šak to by som iné nerobila len by som ju na rukách vláčila, lebo ona nevydrží ležať sama, to keď je hore tak len na rukách, keď ju položím, to spustí taký rev, že je až fialová, jedine vydrží keď jej vyzlečiem plienky, že je s holou šušulkou to aj 5-10 minút je ticho a potmehúcky sa usmieva 😀 ale ja mám obidve deti také "maminkine" ona je presne ako jej brat, ani v postielke nechce byť, len sa vláčiť na rukách, cecať prsia alebo spať so mnou v posteli 😅

katka1981
23. jún 2009

dadka, to si ma ukludnila, ja som sa uz bala ze ked nemam tvrde melony ze je zle. Inak srandovne to vyzeralo ked mi jedno vycicala a druhe ostalo naliate, no markantny velkostny aj vahavy rozdiel tam bol. My ideme zajtra homeopatovi, nech pozrie ci je vsetko v poriadku. Ja sa snazim odgrgnut potom lepsie spinka inak sa zvyja. jupiky teraz grgla hned jupiiii, idem ju olozit.

katka1981
23. jún 2009

mneme, len ja som citala ze je lepsie ked babo vypije najprv jedno prsko az potom druhe, lebo ked taha z jedneho kratko tak pije len predne mliecko a k tomu zadnemu sa nedostane a zadne mliecko obsahuje viacej tuku. Ja som jej dala teraz aj z druheho, krasne si odgrgla a hned zaspala, dufam, ze nebude mat koliku, posledne 3 dni je taka strasne unavena ze nehlce a hned su koliky slabsie, strasne sa tomu tesim, joj stikuta.

katka1981
23. jún 2009

Ja som zas mala problem obliect maelj bundicku taku makkucku krasnu, som sa tesila ze sa ochladilo, ze jej ju mozem obliect no ale to sme ju dvaja ledva do nej narvali, chuda.

dadka212
23. jún 2009

Kati ja som mala naliate iba 2 dni odvtedy iba tak mierne väčšie a malá mi pribrala 500g za 2 týždne, takže super 🙂
ja nedávam odgrgnúť preto, lebo sa mi zobudí, ale inak dávam keď mi nezaspí, len keď už ju 3 hodiny vláčim na rukách a ona stále len mrnčí, do toho mi mrnčí aj Matúš, tak som na nervy a nemám silu ju znova vláčiť na rukách a uspávať...ja nie som ten typ, čo nechá dieťa "vyrevať" v postielke kým nezaspí, akože nechám ju aj troška plakať, ale nie vela...

dadka212
23. jún 2009

a k tomu kojeniu, tiež dávam iba z jedného, nech ho vypije celé a na ďalšie kojenie z druhého, z oboch som dávala len v pôrodnici, nech sa rozbehne laktácia, inak nie je dobré dávať z oboch presne preto čo písala Katka, aby si bábo vytiahlo aj zadné mliečko...

katka1981
23. jún 2009

dadka hovor mi nieco, ked mala koliky, mala , hovorim akoby presli, ale asi vies ake je to super ked nereve chudatko ako pavian, navyse ona ma take decibely, ze sme s muzom skonstatovali ze k nej zabudli pribalit sluchatka, minimalne take ako mal Otik vo Vesnicko ma strediskova, lebo nas okamzite hlava boli. Ona ked nema koliku neplace v postielke, aj ked ma slabu, tak robi zvuky ako kosatka (muz jej hovori Keiko) a tak tlaci chudatko a je dobre, len ked ma velke bolesti vtedy place a musime jej pomoct my. Dadka ako zistim ze mam malo mlieka? Ten sab simplex my berieme kazde druhe kojenie a od 3.tyz. tusim mame brat 7x denne a biogaia jej podla mna pomaha este viac.

katka1981
23. jún 2009

To zadne mliecko je asi moj zadok 😀

Dadka prosim ta ked porovnas svoje oba porody, kt. bol lahsi? Alebo menej bolestivy?

dadka212
23. jún 2009

Kati, no že máš málo mliečka, by si mala zistiť podľa toho, že malá bude hladná aj po kojení...ale neviem presne, lebo ja som bola zatial vždy ako dojná kravka 😀 skús si dávať tie homeopatiká ricinus communis
a poznám s tým plačom aj Matúško mi hovorí, keď malá plače, že "mamina Daniela zas reve ako pavian daj jej papať cecoček" 😀

dadka212
23. jún 2009

Katka no pôrody, druhý bol kratší, menej bolestivý a rýchlejší...jediné čo bolo horšie ako pri prvom bolo roztrhanie keď sa malá drala von, ale už je to všetko v pohode, dnes som si to konečne aj oholila a je to super, skoro nie je vidno, že som bola taká roztrhaná 😵

katka1981
23. jún 2009

Ja jej davam z oboch, ked sa mi zda ze jej jeden nestacil, ale inak si pisem presne cas kojenia od do, a kt. prsko a vsetko, lebo inak som nevedela kedy som jej kvapky dala a kedy nie, a nesmiem ju kojit castejise ako kazde 2 hodiny, lekarka zakazala kvoli kolikam, a ona si vzdy vypyta 5 minut pred uplynutim dvoch hodin, tak tu ju pekne aspon prebalim, dam kvapky a ideme kojit. V noci vydrzi aj 4 hodiny ale len raz v noci 4 hodiny, inak 2-3.

dadka212
23. jún 2009

Kati no ja dávam iba jedno prso aj preto, lebo ona sa odtiahne s plačom, to ju dám odgrgnúť a znova ponúknem to čo už cecala ale aj preto, lebo skúsim stlačiť a ide krásne mliečko, tak viem, že tam ešte je a nechám ju nech si ho vytiahne 🙂
vnoci mi vydrží pekne spinkať sme hore tak 1-2x na kojenie 🙂 ale len vtedy ak spí so mnou v posteli inak je hore aj každú hodinu a keďže spíme v izbe aj s Matúškom tak musím na neho brať ohlad, tak spí so mnou aby neplakala a nezobudila ho...

katka1981
23. jún 2009

dadka, no hej budem sa orientovat podla placu, ona vtedy vsetko cuca, aj plienku zatial to robi len pred kojenim. Homeopatika zatial nechcem, lebo nechcem pouzivat odsavacku manualna mi lezie na nervy a elektricka je pokazena, ja mam najradsej odsavacku moju malu. Zatial je mlieka dost, len ja som myslela ze musim ich mat tvrde. A co sa tyka revu, ked je hladna a muz ju ma na rukach,nech sa ja umyjem a nachystam veci na prebalovanie, vcera uz muz krical, ze mamca, kde si s tym mliekom? Hovorim preboha ukludni sa a tes sa ze place od hladu a nie od koliky. Ale je pravda ze on ma na starosti este nasho psa a to je horor.

katka1981
23. jún 2009

dadka, aa to bolo asi tym ze isla rychlo. Ja sa teda holit budem este neskor, lebo sa bojim, hoci ma ani nesili. Idem ti do IP napisat jednu intimos otazku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre