Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

inneska
28. jún 2009

sprava od majkas 🙂

Ahojte, narodila som sa o 14.25, meriam 53cm a vazim 4030g. Tamarka
Mamka je grogy ale myslime pozitivne 🙂

miluska.h
28. jún 2009

majkas: gratulujem k Tamarke 🙂

kobolova
29. jún 2009

o 5.00 mi zacala odtekat plodovka, baby... idem v pokoji dobalit veci a hor sa na to! Zatial ziadne kontrakcie, uvidime, co povedia na antolskej... 😉

luc2
29. jún 2009

majkas bratulujem k Tamarke.
kobolova držím palce, nech to máš čo najskôr za sebou a malú pri sebe.
ja idem dnes na 8.00 na príjem a bud dnes alebo zajtra už bude Sofi na svete 😀 .
tak zatial sa tu maminky držte a Inneska ty šups, šups za nami do pôrodnice.

certica
29. jún 2009

jejee, tak 3 nove maminy, co som tu nebola 😎 . srdecne gratulkujem. a majka, teda terezka je riadna slecna uz teraz 🙂

monr
29. jún 2009

no kočky, zas sa to rozbieha, ďalšie 2 nádejné maminy, držím palce, nech to máte čo najrýchlejšie za sebou. 😉
majkas, ešte raz srdečne gratulujem.

tehula
29. jún 2009

baby, mam za vas radost, drzim palce a uz vopred gratulujem 🙂

inneska
29. jún 2009

páni, zase sa nám to tu rozbieha 😵 😵

kobolova a luc...moc držím palčeky, nech to máte čoskoro za sebou a pokladíky v náručí 😉

inneska
29. jún 2009

pri všetkom šťastí, snád v piatok už ostanem ležať a trochu nám pomôže na svet, lebo zdá sa, že eričkovi sa vôbec, ale vôbec nebude chcieť 🙂

tehula
29. jún 2009

innes> podla mna do piatka nevydrzis, nechcem to zakriknut 🙂

inneska
29. jún 2009

tehulka...ja to vidím inak, toto bude druhý pôrod, a aj podla oravca, a CS2 to pred termínom nebude 🙂

inneska
29. jún 2009

tehulka, ešte ked ťa tu mám, chcem sa spýtať, potom na matrike ti dali k RL aj papier na príspevok pri narodení dieťaťa?? čo s ním ideš potom na úrad práce soc. vecí a rodiny... 🙂

inneska
29. jún 2009

bo IL sme tak dostali, tak či je to aj v BA tak isto(čo predpokladám, ale človek nikdy nevie 😅 )

mneme
29. jún 2009

majkas, gratulujem ku slecne s nadhernymi mierami a zelam obom vela zdravia a mliecka. 🙂

kobolova, luc, drzte sa 😉

inneska, na matrike ti daju papier k prispevku, ten predlozis po 28 dnoch od narodenia na urade prace, soc. veci a rodiny podla miesta bydliska. inak, rl musi na matrike vyzdvihnut manzel - ja som sa tam zastavila sama cestou z antolskej po vybere stehov a nedali mi ho, ze otec musi suhlasit s menom 😒

inneska
29. jún 2009

mneme...dakujem 😉 , len som si chcela byť istá, či ho dostanem...aby sme na to náhodou nezabudli a nemuseli kôli tomu sa vracať 🙂 a čo s ním, to už dalej viem 😉 a aj tak zrejme pre RL pôjde manžel, ja budem s malým čakať a on vybehne pre neho(ak trafíme úradne dni a hodiny, ešte toho sa obávam, ako to dopadne)

inneska
29. jún 2009

ale to mi príde také uletené, že to musí otec vyzdvihnúť a súhlasiť s menom...a ked by bol odcestovaný?? tak mi ho nedajú vôbec ten RL? no ale asi nemajú dobré skusenosti, ked toto zaviedli 😒

kobolova
29. jún 2009

Tak baby, ja som spat doma... 😝
Ze vraj to teple vodove, co mi odtieklo o piatej rano, nebola plodovka, iba zatka... O pol 6 mi zacali kontrakcie, kazdych 7-10 minut, tak sme sa o 7.00 vybrali na antolsku... Akurat sa im menili sluzby, tak ma dali na monitor, asi na 45 minut, vsetci boli zlati, a vsetci sa divili, ze ma ziadny dr. zatial neposlal na ekg (ze ich budu musiet "sprdnut"). Takze baby, ktorym ekg cez cele tehotenstvo este neurobili, pripomente to svojim doktorom..!

Na monitore boli tiez konktrakcie 5-7 minut, ozvy malej v pohode, potom sme asi hodku cakali na nejakeho doktora, ktory by ma pozrel zospodu, mali nejake velke sedenie, takze to trvalo dllllllllllho... A tak sme s muzickom "kvakali" na chodbe a cakali...
Prisla Niznanska, zlata baba, pozrela, ze som otvorena iba na 1 prst, aj ked mam konktrakcie, tak ci chcem ostat na oddeleni alebo cakat doma. Kedze to mam z domu 3 minuty, povedala som, ze asi doma. Urobila mi ultrazvuk, poslala na ekg, odporucila magnezium a ak by sa konktrakcie skratili, zosilnili, mam prist. Ak nie, tak zajtra normalne na poradnu...
Ach, a vyzeralo to tak nadejne... 😒 Takze teraz zapisujem casy kontrakcii, teplu vodu nam od dnes na 3 dni odstavili pre opravu potrubia, takze vanu si nedam a uvidim, ci sa to pohne smerom vpred. 😉

akejka
29. jún 2009

ahojte 😉 Gratulujem novým maminám - lucke, susy, aj majke k miminkám. Veľa zdravíčka všetkým 😉

kobolova, moja, ty si tu takto sama zostala...ale lepšie doma ako v nemocke trčať x hodín na vzdychárni 😉 Aj keď s tou teplou vodou je to smola 😠
a ako sa teraz cítiš ? Stále máš kontrakcie každých 7 min ? A máš zaplatenú aj EPI ?

kobolova
29. jún 2009

😉
zhruba 7-8 minut... Zatial sa to da, poctivo predychavam, no neviem si predstavit, ak to takto pojde do vecera, ze sa nebudu skracovat, to budem udychana az-az... 😀
Epi mam zaplatenu, ale rada by som to zvladla bez nej, uvidime... Ale mozno nakoniec aj tak budem musiet ist cisarskym kvoli "velkej malej" 😉 Teraz na antolskej 3 porodne asistentky krutili hlavami, ze to brusko je teda "fakt velke"... a "predoperacne vysetrenia mate?"... ale Niznanska i Havalda skonstatovali, ze vsetko sa ukaze pocas porodu, tak "sem zvedav".

Co sa tyka "obsadenosti" porodnice, zatial tam maju dnes len 5 bab, takze celkom pohoda...

gertka
29. jún 2009

ahojte,
som prisla pozriet....

kobolova....drzim palecky, nech uz to vzdychanie mas za sebou 🙂 a zajtra rano na poradni ta daju rovno na sal
🙂

majkas....gratulujeeeem este aj tu na stranke

inn..neboj, to sa moze pohnut zo dna na den

v sobotu som sa bola prejst na cintorin peskom, dedko mal meniny, sme boli gratulovat a po ceste naspat som myslela ze ani nezajdem...boleli krize, brusko tvrde, podbrusko bolelo..ale ked som si doma lahla, tak preslo a bolo fajn. asi sa milacik zlakol ze ho chcem vystvat von 🙂

kukenzi
29. jún 2009

majkas, srdecna gratulacia k tamarke, rychle zotavenie maminke a malej vela zdravicka... jupiiii, tak uz to mas za sebou 😵 😵

luc, kobolova, drzte sa, nech to mate cim skor za sebou 😉 😵

gertka
29. jún 2009

ahoj kuki...ako sa ma kukinka?

kukenzi
29. jún 2009

kukinka prave spinka aj "maly" kuki. zatial su obaja na jednicku, uvidime dokedy. dnes sme zvladli prechadzku v trojici, lebo oddnes gazdujeme bez babicky.

akejka
29. jún 2009

kob neboj, už som ti písala o tom, ako sa často dr. pri odhadovaní hmotnosti mýlia...Ja som mala tiež obrovské brucho a nakoniec mala Lucka len 3100 g 😉 Ale pre mňa sú veľké mimi už také, ktoré vážia nad 2500g...
ja som taká nízka a s úzkou panvou...
a predoperačné vyšetrenia som tiež pred 1. sekciou nemala - lebo tá sekcia bola neplánovaná...
aj 2. sekcia bola neplánovaná, ale pre istotu mi predoperačné dali spraviť (asi 2 dni pred termínom 😕 )

možno to zvládneš aj bez EPI 😉 zatiaľ pekne dýchaj a dúfam, že sa ti tie intervaly začnú čím skôr skracovať 😉

gertka
29. jún 2009

kuki...tak to je fajn, ze tak pekne posluchaju. radost mat take deticky, vsak? ved babicka zase pride pomoct, nie? ja ju mam o poschodie nizsie. tak bude poruke stale a som zvedava ako si budeme vychadzat aj potom, zatial je to dobre... 🙂

tehula
29. jún 2009

tak aj my sme prechadzku dnes zvladli, boli sme 2hodiny, neviem, ci ma nespalilo 😀 , ale nebol cas sa natret pred odchodom.
No a este som to nezvladla s tym oblecenim, malu ked som doma vytiahla z kocika a vyzliekla ciapku, bola dopotena na amen. Chudatko male.... 😔

Kobolova, drzim ti palce, ja si neviem predstavit tie kontrakcie a cakanie.... nakoniec som fakt happy, ze mne to slo jak z rychlika

inneska
29. jún 2009

kobolova....no teda, tak teba takto ešte domov poslali...no snád sa to rýchlo rozbehne a budeš to mať čoskoro za sebou 😉

katka1981
29. jún 2009

kobolova, drz sa a daj si epiduralku, uvidis ako sa ti ulavi.

katka1981
29. jún 2009

Baby ja som dnes zistila, ze nasa mala si navykla spavat na mne a na muzovi a ked ju dam do postielky, reve jak sto certov, takze ju zacinam zvykat na postielku. A my sme si mysleli ze ju brusko boli. Snad to dame cimskor doporiadku, lebo ja som 3 dni stravila na posteli, lebo kazde dve hodiny kojit a medzi kojenim odgrgavat a mat malu na rulach, uz som myslela ze ma porazi, ani pit som nemala kedy ani nic, uz som to nemohla vydrzat.

kobolova
29. jún 2009

inneska - mohla som si vybrat, ci ostanem tam, alebo doma... Kedze to mam kusok, doma je lepsie. 😉

Snazila som sa trochu si este pospat, ale poviem vam, pri tych kontrakciach sa to moc neda... Jednak, ze sa vam potom nechce predychavat 😉 , ale spat a ani zapisovat cas sa pri tom moc neda...
Ked som vsak "spala", boli tie intervaly trosku dlhsie, teraz som na nohach a opat je to 5 minut, 7, 8,... Idem nieco spapat, kym este mozem 😉 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre