Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

inneska
29. jún 2009

bubulik..pozerala som, je to strašné, ale mohlo sa to stať aj v inej nemocnici...ja som aj napriek tomu rozhodnutá, ísť rodiť na antolskú...verím, že dopadneme dobre a štastne sa vrátime domov, aj s pokladíkom 🙂

katka1981
29. jún 2009

fiha kobolova je podla mna uz maminka

inneska
29. jún 2009

snád to už má úspešne za sebou holka 🙂

katka1981
29. jún 2009

Videli ste Palbu? No to pekne opisali Antolsku. Keby som tam nerodila, tak mam celkom iny nazor po Palbe.

Kukenzi prosim porad mi. Mala mala v pravom ocku take ako hlien. Ale ocko nema cervene. Dala som jej do neho mliecko, myslis ze pomoze, alebobudem musiet ist k doktorke? Stvrtok mame poradnu.

katka1981
29. jún 2009

My sme boli na izbe iba dve, su aj izby po dvoch a izby po troch.

leniko
29. jún 2009

babulik, je to smutné čo sa stalo. Ale aj o páde lietadla sa píše a hovorí vo všetkých médiách...a že denne úspešne doletí stovka lietadiel a konkrétne k antolskej : denne je tam cca 10 pôrodov úspešných, ak nie viac...a o tom prečo nepíšu????
Ja som babenky rodila na Antolskej a aj druhé budem. Podstatné je mať svojho pôrodníka, ktorý ťa bude poznať a nie ísť do pôrodnice si len tak odrodiť.

Pozdravujem všetky setričky a aj pôrodníkov...držím palce v tejto kauze.

katka1981
29. jún 2009

Ja ked som mala rodit zrovna zacali medializovat tie dve umrtia mamiciek. Ja som si to vobec nepripustala a aj teraz nato tak pozeram. Je mi luto co sa stalo, ale v inych nemocniciach sa to stava podla mna castejsie, lenze Antolska ma najlepsiu reputaciu tak preto okolo toho tolko medializacie.

katka1981
29. jún 2009

bubulik, ano je pravda ze sa mi nepaci ze dost sa snazia aby sa rodilo prirodzene ked je babo KP, nastastie moja mala bola otocena dobre. Ja som tam rodila a neviem si vynachvalit ale kazda zena je ina, kazdy porod je iny. Jedna z mrtvych pacientiek bola ich kolegyna z ocneho, urcite mala najlepsiu starostlivost. Takze tak. A co sa tyka toho miminka co islo KP, to beriem, to sa nemalo stat, tam mal byt cisar.

inneska
29. jún 2009

presne tak, určite sa podobné udalosti stávajú aj v iných nemocniciach, len sa o tom tolko nevraví...teraz sa toho na antolskej stalo viacej, tak sa toho chytili...a to ako teraz všetky majú ísť rodiť inde a antolskú pôrodnicu zavrieť??

miluska.h
29. jún 2009

maminky, v dm drogerii maju taky super vankusik s ceresnovymi kostkami na bolave brusko pre drobcov. staci to dat na minutu do mikrovlnky a polozit na brusko. ja to davam Tomaskovi a velmi mu to pomaha.

inneska
29. jún 2009

milu...počula som o tom, len som tomu akosi moc neverila 😅 že by to mohlo pomôcť

katka1981
29. jún 2009

miluska, my sme nedavno vyhodili mikrovlnku, da sa to pouzit inak? zohriat v paraku? kolko stal?

katka1981
29. jún 2009

my sme skusali el. vankus aj fenom nahriatu plienku, neuspasne

mirela
30. jún 2009

zdielam nazor ako katka1981, tiez si myslim, ze tie umtria 2 rodiciek bola zial nestastna zhoda okolnosti (lekari nepochybili) a toto donosene babätko bola chyba lekara 😢 ... je to velmi smutne ... ja som tam rodila 2x a bola som velmi spokojna

inneska
30. jún 2009

myslím, že každému bábatku niečo iné zaberie, tak nie na každé to bude účinkovať...ale asi aj ja to potom skúsim a uvidíme, či pomôžu kôstky z čerešní 🙂

mneme
30. jún 2009

fiha, baby, teraz som si z netu pozrela palbu. martina mala prave zachvatik placu, tak som s nou v naruci hopsala na lopte a pri pozerani tej reportaze bola vdacna za jej rev 😢 . je mi nesmierne luto mamicky, ktora kvoli povrchnosti lekarov prisla o babo, a konecne chapem, preco po tomto robia na antolskej sekcie ako na beziacom pase 😒 je ale skoda, ze okrem pochybenia lekara a arogancie jeho kolegov, ktori ho podrzali, sa markiza nezamerala aj na skvelu pracu sestonedelia a novorodeneckeho odd. - ked je vsetko v poriadku, berie sa to ako samozrejmost a takto z antolskej uplne neferovo urobili takmer vrahov deti 😠

adenka
30. jún 2009

ahojte baby, tato tema je straaasne dlha tak sa mi to ani nechce cele citat, ale chcela by som vediet ake mate skusenosti so sekciami na antolskej... myslite ze je dobre si niekoho zazmluvnit, alebo to nie je nutne?

mneme
30. jún 2009

adenka, neviem ako je to pri planovanej sekcii. ja sa priklanam k nazoru, ze je lepsie lekara si zazmluvnit - predsa len ta sleduje dlhsie, je oboznameny s priebehom tehotenstva, berie si ta na osobnu zodpovednost a je to pre neho aj otazka profesionalnej prestize. ja som si lekara zazmluvnila a chcela rodit maximalne prirodzene, ale bohuzial som nakoniec skoncila s akutnou sekciou, ktoru mi ten lekar bez prietahov urobil kvoli hroziacej hypoxii plodu. vdaka tomu mam dnes zdravu dceru 🙂

nicolkarin
30. jún 2009

adenka, tiez som rodila 2x na antolskej a dva krat sekciou, mala som zazmluvneneho lekara a bola som spokojna, nejak som vedela komu sa dostanem pod noz a to mi robilo dobre na dusi.

kolka1
30. jún 2009

Ahojte kocky, akeho doktora ste si zazmluvnovali na Antolskej ?

adenka
30. jún 2009

baby dakujem... ja som tiez uvazovala o zazmluvneni, hlavne chcem doktora ktoremu budem verit ak by som musela ist do celkovej narkozy a ktoru mi spravi aj peknu jazvicku...mam uz aj vybrateho, ale este som unho nebola, tak som zvedava ci ma zoberie....

akejka
30. jún 2009

ja keď som rodila 2x na Antolskej, boli sme na izbe len 2 mamičky a rovnako aj na ostatných izbách...a to bol pôrodný boom, nezobrali ma do Ružinovskej nem., lebo bola plná...

mali sme na izbe aj prebaľovací pult, obe baby sme boli po sekcii (čo sme boli na izbe), ale prebaľovali sme na posteliach. Pretože sme mali obe výšku pod 160 cm 😀 a prebaľovací pult je veeeeeeeeeeeľmi vysoký...
čiže nám osobne bolo čum a fuk, že máme nejaký prebaľovací stôl na izbe, slúžil nám na odkladanie vecí, aj doktori si tam radi hocičo odložili
😀

adenka a koho si si vybrala ? Na sekcie je výborný dr. Oravec - však mneme 😉 ? A krásnu jazvu robí aj doc. Korbeľ... 😉

inak podľa mňa tie úmrtia rodičiek boli náhoda, nestalo sa to vinou lekárov,
ale to úmrtie bábätka - bola jednoznačne vina doktorov. Pôrod koncom panvovým a ešte k tomu chlapec sa robí všade - aj na Antolskej !!! sekciou, tak nechápem postup službukonajúcich dr. ????? 😔

adenka
30. jún 2009

akejka ja uvazujem na dr. havaldom...bola som na jednej jeho prednaske a posobil na mna strasne super, tak doveryhodne... tak 14. idem k nemu na poradnu a uvidime... mozno mi nakoniec povie ze na sekciu ani nemusim...

baby ako dlho ste sa zotavovali po sekcii? viem ze je to individualne, ale strasne bojim tych bolesti....

certica
30. jún 2009

inak ja som nezachytila, ci sa vedelo pohlavie dietata (ale to len na okraj). kazdopadne si myslim, ze v pripade porodu KP by mala mat rodicka pravo sa rozhodnut, ci je ochotna podstupit prirodzeny porod alebo naopak zvolit sc (po zvazeni vsetkych za a proti). u mna by volba padla na druhu alternativu (bez ohladu na tento pripad, co sa stal 😢 ). samozrejme je aj x-pripadov, kedy porody KP mali jednoduchsi a lahsi priebeh nez pri normalnej polohe plodu, ale.... tie rizika su tam vzdy vacsie a minimalne si to asi ziada vedenie porodu skusenym lekarom.
no a ten titulok - porodnica smrti - to mi prislo normalne az medialne vulgarne. neviem, ako to inak nazvat...

povodne som sa vobec nechcela vyjadrovat a uz vobec nie k umrtiam tych rodiciek, nakolko mi to neprinalezi, kedze o tom prd viem-e ... 🤐

akejka
30. jún 2009

certi čau 😉 Mňa tiež zarazil ten titulok a celú noc sa mi o tom snívalo a nemohla som spať...urobili z toho totálny horor 😕 Ale nespomenuli, koľko životov tam zachránili - mamičky aj deti - viď napr.mňa !!! Vôbec sa tá redaktorka nezamerala aj na opačnú stránku...v reportáži spomínali len všetko zlé, nespokojné mamičky...
a čo tie spokojné ???? Mám chuť ich kontaktovať, ako mne v hodine dvanástej zachránili život pred istou smrťou...
certi súhlasím s tebou, žeby rodičky mali mať na výber - ako moja švagriná (z Brna) - 2. dcéru mala otočenú KP, ale cisársky rezolútne odmietla a tak sa trápila prirodzene...mala šťastie, pôrod sa vydaril 😉 Ale bolo to len na nej, ako sa rozhodne, lekári sa prikláňali k sekcii, ona im súhlas so sekciou odmietl podpísať, takže museli viesť pôrod podľa jej želania...

adneka dr. Havaldu si tu kočky tiež veľmi pochvaľujú 😉 Tie bolesti po sekcii sú dosť intenzívne, ale znesiteľné - za pomoci analgetík...ja som si na noc vždy dala pichnúť injekciu do zadku proti bolesti (máš na výber - ponúknu čípok, alebo injekciu) a prvých 12 hod. po sekcii ti do infúzky neustále dávajú analgetiká...
inak tá najhoršia bolesť je asi prvých 24 hod., potom už budeš vstávať, chodiť a hlavne sa treba vystierať, nech sa jazva pekne zrastá 😉

danka_ba
30. jún 2009

Ja som dnes bola na prvom vyšetrení na antolskej - pozrela som si kto tam je , nakoľko každý deň je tam iný doktor. Zobral ma Dr. Drobný a bol milý (nie ako ta jeho sestrička). Dokonca mi pri odchode podal ruku - čo sa tak často nevidí 🙂
Jediné čo ma mrzí je, že ak ste neni na nadstardarte tak nemôže rodina držať babetko v naruci - az doma. Ale snáď to nejak prežijú 🙂

certica
30. jún 2009

adneka, do tych 4 dni je to uz spravidla uplne ok, bez nejakej bolesti, netaha jazva, mozes vzpriamene chodit atd. (teda aspon u mna). teda ja v podstate som fakt bolest velmi nepocitovala, skor chrbticu a taka celkova unava z toho kolotoca dojcenia a tak.

akejka, jasne, ze sa nezamerali na nic pozitivne, inak by to nebolo v palbe a celkovo medialne ineresantne...ved treba ludi co najviac sokovat, vsak ano...

pikino
30. jún 2009

ahojte, ja som rodila na antolskej v aprili KP,
do poslednej chvile mi nesceli spravit sekciu a to podla ultrazvuku mala mat mala 4 kila. mala som zazmluvnenu dr. Dubcakovu je super. povedala mi, ze problem je u primara gnekologie ktory nesce podpisovat KP sekcie.
nakoniec sme to spravili tak ze ma nechala prijat do nemocnice, predooperacne sa pre istotu robi u KP dopredu.
spravili mi CTG ziadne kontrakcie, brucho vysoko, ja uz po termine, mala som aj vyssi tlak aj ked to asi z nervov.
bola som este u troch lekarov na uzv, kazdy potvrdil ze dieta je velke a konecne odsuhlasili sekciu. takze o tretej ma zoprali na pripravu a o stvrtej bola mala vonku. mala iba 3200 g, ale aj tak to bolo stastie lebo mi zistili zrastenu
maternicu nad krckom takze ak by som rodila normalne mala by to asi neprezila lebo by som ju nevytlacila. 😠
takze ak vam mozem odporucit urcite si zazmluvnite lekara ak mate nejaky problem.

adenka co sa tyka bolesti najhorsie su prve tri dni. treba sa hybat. my sme boli na izbe dve po sekcii a strasne sme nadavali na tie vysoke postele. tie su tam vyslovene asi na tyranie zien. na piaty den ti vyberu stychy a potom to uz len trosku taha neboj po mesiaci uz nebudes vediet ze si rodila.mna to teraz akurat dost svrbieva a citim ju ked sa meni pocasie.

adenka
30. jún 2009

baby no trosku ste ma ukludnili, aj ked asi je to ozaj dost individualne...
uvidim co mi povie doky... mozno moju diagnozu nebude povazovat za taku vaznu aby bola nutna sekcia, aj ked viac-menej som s nou zmierena a radsej ju chcem mat planovanu, ako potom na poslednu chvilu mat stres...

co sa tyka palby, no comment.... akoze je pravda ze zdravotnictvo na slovensku je cisty komunizmus a katastrofa, uz len v cechach su niekde uplne inde, ale tiez sa mi nepaci ze 1000 kladnych pripadov neuvedu, ale jednu chybu budu rozmazavat vsade... ano aj ja si myslim ze tento pridad bola chyba lekarov, ale nevidime pozadie celeho pripadu... a na mieste tych dvoch rodicov by som mozno konala rovnako, stazovala sa a kricala, ale nepaci sa mi ze z toho telka robi krvilacnu nemocku kde sa chodi len zomierat...

mneme
30. jún 2009

akejka, cau, este ze ma antolska take zanietene obhajkyne ako ty 😉

certi, jasne, ze keby to bolo o chvale tak to nie je na reportaz do relacie typu palba. podla mna je ale z hladiska profesionalnej etiky i logickej argumentacie hruby novinarsky preslap, ze redaktorka stale spominala nielen tento konkretny pripad umrtia babatka, ale argumentovala aj smrtou dvoch rodiciek v priebehu dvoch tyzdnov bez toho, aby o tychto dvoch umrtiach podala akekolvek spresnujuce informacie. T.j. tie dve umrtia rodiciek ucelovo vyuzila, aby z antolskej urobila nemocnicu smrti. Podobne aj vypoved mamicky, ktora rodila s vakumextraktorom bola do kontextu zapojena ad hoc. skratka, cele - aj z hladiska skladby a opakovania najsrdcervucejsich momentov - islo o dost hruby utok na city a vzhladom na to, ze palba sa tvari ako "zurnalistika" a nie "bulvar" je to dost nechutne. ked k tomu vezmem do uvahy, kolko zien ma panicky strach z porodu, myslim, ze markiza urobila rodickam skor medvediu sluzbu. snad ta reportaz pomoze aspon rodicom, ktori prisli o dieta, aby ziskali zadostucinenie sudnou cestou.

adenka - k zotavovaniu - aj u mna to bolo podobne ako u certice. az na to, ze prvych 24 h kym som lezala a bola nadopovana infuzkami som bolesti vobec nepocitovala. az ked som sa na druhy den postavila bolo to peklo, bolesti vsak boli intenzivne iba pri pohybe. povedala by som, ze zle boli prve dva dni. kazdym dnom to vsak bolo o 100% lepsie a po tyzdni uz uplne v pohode robila vsetko ako normalne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre