• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pôrodnica Antolská

14. júla 2017 
tusim sa na tu sekciu zacnemnakoniec aj tesit.. ved aj baby po normalnom porode sa zotavuju minimalne tyzden...
30. jún 2009 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja som dosla tiez k tomu nazoru. ked som videla tie baby po normalnom porode, ze tam nejaky rozdiel nie je. akurat ze pred sekciou na nemusis trapit este aj s nejakymi kontrakciami. dokonca som mala pocit ze na tom boli niektore horsie ako mi po sekcii, my sme si mohli aspon sadnut. :stuck_out_tongue_closed_eyes: som sestonedelie volala chodiaci zombici. :grinning:
30. jún 2009 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mneme, ono celkovo uroven tej reportaze bola dost nizka a tie "opakovacky" to len umocnili, mne to vyslovene vadilo.
a rodicov plne chapem.
no nist, koncim, musim prchat
30. jún 2009 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
piki tak hadam ani nebudem zistovat ci mozem ist rodit normalne :slight_smile:
30. jún 2009 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile:

blahoželám novým maminkám Susy, Majkas a Lucii :dizzy_face:

ja som si to pozerala až v archíve a bolo to podľa mňa úplne neprofesionálne spracované...a ten nadpis :angry: no mala by si pani reportérka prečítať aj túto tému a zistila by, že je tu X mamičiek, kde lekári zachránili život buď im alebo bábätkám :slight_smile:
30. jún 2009 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Co sa tyka zazmluvnenych doktorov - poznali ste ich aj predtym? Pytam sa len preto, ze je urcite dobre mat niekoho zazmluvneneho, ale na druhej strane - vnimam to tak, ze na co by som niekomu davala peniaze, ked aj tak o mne nevie takmer nic, len to co si precita v tehotenskej knizke + nejake 4 vysetrenia v posledny mesiac.
30. jún 2009 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja tiez nemozem povedat zle slovo, no najhorsie natom je , ze jeden alebo dvaja zli lekari mozu urobit zle meno dalsim 20. jedno je fakt, ze v poslednej dobe (stretla som sa s tym aj na kramaroch) sa dost oddialuje sekcia a nechcu ju robit, chapem je to operacia, lenze ak je v ringu zdravie dietatka a zeny, tak radsej sekcia. Mam pocit, ze nemocnice sa pretekaju, kde bude viac prirodzenych porodov.
Ja mam dobru skusenost s MUdr. Sysakom a Oravcom. Len ktovie , kto ma svedomi to dietatko a mozno (este neni koniec vysetrovania) aj tie dalsie dve zeny.
30. jún 2009 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som ju nepoznala, mala som len referencie od svojho lekara. ale musim povedat ze to bol citelny rozdiel, oproti tym co nemali svojho lekara. ja s tou holkou na izbe sme mali zazmluvnenu tu istu lekarku. aj pred porodom co sme potrebovali nam vybavila. chodila s nami k inym lekarom a po porode nas chodila kontrolovat a kedykolkvek sme jej mohli zavolat, vybavila kamoske aj skorsi odchod z porodnice a sama nam vyberala stychy aby sme nemuseli kvoli tomu trcat dlhsie v nemocnici isli sme k nej do poradne a hned nam ich vybrala. takze ja som rozhodne pre zazmluvnenie.
30. jún 2009 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj,
možno reportáž nemala veľkú úroveň , ale je na zamyslenie že v 21 storočí sa takéto môže stať. Takéto sa môže stať jednej z 1 OOO ? Co ak tá jedna som ja , alebo niektorá z nás? Neviem pochopiť že niektorý lekári prečo berú na ľahkú váhu ľudský život. Cesť výnimkám, netýka sa to iba Antolskej pôrodnice takéto prípady sa žial nájdu všade. Dúfam že rodičia kauzu vyhrajú.
30. jún 2009 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som prve rodila na kramaroch, dva tyzdne po termine a tiez mi nechceli robit sekciu. Vsetci lekari uprednostuju klasicky porod.
Asi si zistim od niekoho kto je dobry a zaplatim si. Este uvidim, lebo tu nikoho nepoznam :slight_smile:
30. jún 2009 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Akejka tak tvoja švagriná mala štastie , alebo jej deti. Neviem takéto matky pochopiť ,tak sa bojí sekcii že aj napriek odporúčania lekárov chcela rodiť spontánne? Aj moja známa bola takáto hrdinka že odmietla sekciu(4,60 kg dieťa) napriek prosbám lekárov. nešlo to, vznikli komplikácie ,pokúšali sa vybrať malého s vácumom ale sa malý zasekol. Zatlačily ho naspeť a spravily sekciu. Užila si dole má 60 stehov a na bruchu tiež stehy. Ale ju nelutujem iba malého (má epilepsiu) Kvôli matkinej sprostosti.
30. jún 2009 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Keby išlo o vaše dieťa, tak by to nebol "len jeden prípad".
Uvádzali tam, že išlo o chlapčeka, a už len preto to mala byť sekcia. Prirodzený pôrod u chlapca KP môže skončiť neplodnosťou. Ja som mala túto komplikáciu pri prvom dieťati, pár dni pred pôrodom sa našťastie otočil a absolvovala som prirodzený pôrod. Rodila som na Kramároch, ale dostala som od lekárov kopec informácii, tiež som bola prvorodička vo veku tej nešťastnej mamičky. Nemusela som sa vypytovať kamarátok, hľadať na nete, možné komplikácie a spôsoby ako im predísť, prípadne ich riešiť som dostala priamo od lekárov, za čo im znovu ďakujem.
30. jún 2009 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak to je bohuzial hlupost zeny. mne keby lekary povedali ze sekcia by bola najlepsie riesenie tak nad spontannym vobec neuvazujem. radsej nech sa stane nieco mne ako babatku.
30. jún 2009 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Asi tak nejak - tiez si myslim ze na prvom mieste je babetko.
Davate si aj epiduralku?
30. jún 2009 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katka: myslim, ze sa to da zohriat aj v elektrickej rure, len to asi bude dlhsie trvat... :wink:, pripadne v inom zariadeni, ktore vie ohrievat. nebolo to drahe, ja uz presne neviem, ale mam pocit, ze tak maximalne do 8 Eur...
30. jún 2009 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neda mi nevyjadrit sa k Palbe, ale nakolko mneme napisala moje slova aj co sa tyka zazmluvnevia, nebudem sa opakovat. Mneme dakujem.
30. jún 2009 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja so mala zazmluvnenoho Dr. Havaldu a nemenila by som!!!
30. jún 2009 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danka_ba, dr.drobny mi robil uzv, zlaty doktor velmi.
30. jún 2009 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mňa dr. Drobný šil...a keďže to už mám zahojené, tak môžem povedať, že odviedol perfektnú prácu :dizzy_face: a to som bola roztrhaná akoby som rodila sloníča :sweat_smile:
30. jún 2009 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miluska.h , dakujem
30. jún 2009 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
k tej palbe tolko v strucnosti> komenty jak keby tam robil Dr. Mengele a Manson v jednej osobe. A tie keci, ze DOKEDY ESTE sa tam bude vrazdit..... hlavne, ze polka tych markizackych sliepok rodila prave na Antolskej. Tak keby to bolo az tak zle, tak tam nepachnu a nie je tam taky natresk rodiciek.
Moj nazor je, ze veru zazmluvnit si doktora je opodstatnene, keby to nebolo mozne, dam rada do vrecka, ale chcem, aby sa doktor ozaj postaral. Preslapy sa deju vo vsetkych nemockach a nielen na Slovensku, sestra robi v Cechach a co tam sa porobilo, ze ani srnky netusia....

Je mi luto tych rodicov, co prisli o dietatko, aj tych 2zien, co zomreli, ale zial, stavaju sa aj take veci. Hoci pri KP by ozaj mala moznost mat sa rodicka rozhodnut o cisarovi a nechapem, preco to vsetko musi primar, ci kto schvalovat a zbytocne byrokraciu vyrabat. (opat k hviezdickam.......aka nahoda, ze vsetky mali indikaciu na cisarsky :confused: ) ....a kto im to schvalil?

Ale zas aj na taku obranu..........ja byt tou zenou a mat polohu KP, tak vyjednavam vopred a nie az na porodnej sale. Prosto by som dupala a ziadala cisarsky aby sa to nan nejako uhralo. MNe sa ale z tej reportaze zdalo, ze zena nebola prilis informovana a velmi sa spoliehala na usudky a rozhodnutia lekarov, co viete aj same, ze nie je na skodu si radsej daco nastudovat a precitat na nete aj sami.

A gratulujem maminkam novym, ja dalsie mimi urcite na Antolsku zas pojdem rodit, z rozpravani znamych som zavrhla Ruzinov aj Kramare a mimo BA neuvazujem rodit, najma, ked prvy porod sa zbehol do 3hodin, druhy bude mozno kratsi :grinning:

Dufam, ze to nevyznelo blbo, ale ponahlam sa kocikovat, tak som tak zrychlika pisala
30. jún 2009 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridam svoj nazor tiež si myslím ,že by sa žena mala v takomto prípade rozhodnut sama či to zvládne ,alebo sekcia ! Mne nepríjde fééér aby panko na stoličke rozhodoval jak pan boh ,že či tak ,alebo tak !!!!!!!!!! Svoju ženu by si nedal rodit tak ryskantnym sposobom !!!!!!!!!!! Ja tam mam tiež ist rodit čoskoro verím ,že to dobre dopadne aj ked mám tiež velky ? za vštkym tiež som ryzikovka a mala je KP zatial mi tiež tvrdili na poslednej poradni že to ide prirodzene ,že jedine ak by dieta bolo velke !!!!!!!!! No v každom prípade uvidím ako sa to ešte bude vyvijat ,ale tiež si chcem vydupat čo najbezpečnejši sposob ! Dlho sme s manželom nemohli mat dieta a nedovolim pankovy na stoličke aby mi zničil život svojím nespravnym rozhodnutím !
30. jún 2009 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katka, ja som vedela, ze my sa vzdy nejako dohodneme :slight_smile: :grinning:
30. jún 2009 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bobulka, veru nemocky sa pretekajú v tom, aby mali čo najväčší podiel prirodzených pôrodov zo všetkých pôrodo, ale sú aj tlačené zdravotnými poisťovňami a titulom Baby friendly hospital...totiž aj v tom, ktorá nemocka je TOP baby friendly hospital rozhoduje aj počet sekcií... :unamused:
a zdrav. poisťovne určia pôrodniciam, koľko im za mesiac preplatia sekcií...hovorila mi to jedna známa dr.

Takže napr. ak je koniec mesiaca a majú sekcií pod limit, môžu ich urobiť habadej...ale ak urobia v priebehu mesiaca veľa sekcií, tak sa následne viac pokúšajú o prirodzené pôrody, samozrejme tak, aby neohrozili životy mamičiek a detí...
takto to chodí :frowning2:
prečo ma pri 1 pôrode v Ružinove odbili, že sú plní a poslali ma na Antolskú ? Doteraz si myslím, že hlavne kvôli mojej indikácii na sekciu - ktorá mi svietila z tehu knižky "pelvis augusta" (úzka, disproporčná panva)...
chceli sa zbaviť ďalšej sekcie, tak ma poslali kade ľahšie... :angry:
30. jún 2009 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ma seru celé poistovne kolko penazí za celí živit zhrabnu a budu obmedzovat !!!!!!!!!
30. jún 2009 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mam z toho prispevku aj dnes uzkost v srdci,
moj nazor>
nie je dolezite, ktora porodnica to bola, nech sa vsetko ukaze setrenim UpNZS
pretoze ten pribeh som mohla zazit i ja pred 2,5 mesiacmi, nas malicky nebol KP, ale pre nepostupujuci porod, vyhasinajuce kontrakcie a vysoke srdecne ozvy maleho som nakoniec skoncila pod skalpelom, po odvysielani vcerajsieho pribehu som si uvedomila jednu vec: ake dolezite je spravne rozhodnutie lekara v spravny cas. Nesuhlasim s tym, ze sa ma rodicka sama rozhodovat o tom, ako bude prebiehat jej porod, to je velmi riskantne a zena nevie usudit rizika a nasledky takehoto rozhodnutia.
Takze verim manzelovi/priatelovi dotycnej zeny z pribehu, ze ju zaniesol na miesto, kde sa o nu postaraju a stalo sa toto.
U nas je este stale zvyk, ze sa vsetko casom utrasie, najma ked ide o pripady lekari-pacienti, nebyvalo zvykom ako je to teraz, ze sa ludia obracaju na nadriadeny organ.
Prajem dotycnej, aby ju bolest cim skor presla, lebo musi byt ukrutna, aj ked spomienky ostanu.
30. jún 2009 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ano obmedzujú ,lebo ich to vijde 5-krát lacnejšie. :angry: Aj ja som toho názoru ,aby si každá žena mohla vybrať spôsob ako chce rodiť. mala som tiež sekciu kvôly vysokému krv. tlaku.
30. jún 2009 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
porody sekciou, tak ako pise akejka su limitovane zdravotnymi poistovnami. ja to ale nechapem, ved zo zakona musi zdravotna poistovna preplacat vsetky vykony takehoto typu... velmi zalezi od primara, resp. lekara, ktory rozhoduje o sekcii. niekde som citala, ze porod sekciou stoji 40 tis. Sk, myslim, ze to nie je az tak vela, aby s tym robili take caviky. podla mojej mienky by mala existovat moznost volby sposobu porodu, nech si to rodicka zaplati, ak chce... samozrejme za predpokladu dobreho zdravotneho stavu a so suhlasom lekara.

v ruzinove s tymi sekciami nie je az taky problem ako na antolskej. moja kamoska rodila na antolskej v obrovskych bolestiach 12 hodin a stale bola otvorena len na 1 cm. epiduralka jej vobec nezabrala. az ked jej manzel zacal robit bordel, tak jej urobili sekciu... a to mala zazmluvneneho primara...

mne bolo do placu, ked som vcera videla tych nestastnych rodicov, musi to byt neskutocna bolest. a je mi luto, ze markiza takymto nechutnym sposobom prispevok do palby spracovala. aspon mali byt ticho ohladom tych umrti dvoch mamiciek, ved k tomu nemali ziadne relevantne informacie, len to tam splechli, aby celkovy dojem z reportaze vyvolal poburenie...
30. jún 2009 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mneme :grinning:
30. jún 2009 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podte na veselsiu temu :slight_smile: , inneska dnes tusim nepisala, zeby uz na Antolskej lezala? :grinning:
Ktora je dalsia na holenie-rodenie? :grinning:

My sme dnes boli dvakrat po 2hodiny na prechadzke. Mala sice spi cely cas, ale ja si to naramne uzivam...az na tie spaleniny, co som si vcera privodila. Od dnes uz len s kremom beham.
Ja sa uz citim uplne fit, uz len keby cas na cvicenie bol, lebo brucho nie je, co to byvalo.
Mala mi spinka v noci uplne krasne aj 7hodin :astonished: , ked citam, ako sa trapite s kolikami, az mam stres, co budem robit, ked to pride. Ja som si zvykla pekne celu noc prespat :grinning:
30. jún 2009 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok