Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

tehula
3. júl 2009

ahojte, inneska, tak ste uz takto dohodnuti s doktorom? To by bolo super. Velmi drzim palce, uz nech dnes je posledna poradna. A ratate sa mi, jake fannynky MUDr. Oravca sme sa tu zbehli 😀 Musim povedat, ze ked sa odhodlame na druhe mimi, tak rozhodne zas u neho by som chcela rodit.

Moja mala je v celku poslusna, ale kym vecer zaspi, tak vymysla a pyta si pozornost. Vcera som ju nechala vyhulakat v postielke, po 15min pochopila, ze si tym nepomoze a zaspala, zobudila somju az o siedmej rano.
NAstastie koliky nas netrapia, len rozmaznanost 😀

Danka: v 36tt by uz rozhodne mali prietoky kontrolovat, mne ich checkli 1x v 30tt a potom zas na ultrazvuku. Treba hlasit doktorovi!!!

tehula
3. júl 2009

gabulka> aNO, do nemocnice sa chodi az posledny mesiac, ale myslim, ze keby si tam nabehla aj teraz a normalne to dokimu vysvetlis, nikto ta neodmietne. Neboj, nemusis rodit skor, ale sicher je sicher.
S tou pripravou neporadim, ja som na ziadnu nechodila, ale robi ju pani Jezikova, baby, nech ti daju na nu cislo, treba si zavolat a dohodnut sa. Muz nepotrebuje k porodu ziadne pripravy, len zaplatit si nejak 16,60eur 😉
S prehliadkou porodnice tiez neviem, strasne zavisi, ako tam rodia a ako maju cas. Niektora z bab tam bola pozriet predtym, ja som to radsej nechcela vediet, do coho idem 😅

danka_ba
3. júl 2009

Tehula, takze prietoky sa kontroluju cez ultrazvuk? Ja len aby som nevbehla do iných dverí 🙂
Gabulka - ja mam tiez kratky krcok, hrozil mi kvôli tomu predcasny porod, mala som si davat pozor atd. a nakoniec som rodila dva tyzdne po termine 😎 Myslim ze priprava je kazdy pondelok, ak chces mozem ti to dnes pozriet, ale myslim ze mas na to este cas.

tehula
3. júl 2009

Danka: ano, pocas ultrazvukov od toho cca 30tt sa kontroluju. To pocujes vtedy take skvrcanie, ked to doki pusti nahlas. Mala by si mat aj hodnoty zaznacene cosi okolo 0,66 ci take nejake....neviem, kde mam papiere, tak len orientacne pisem

danka_ba
3. júl 2009

Aha 🙂
Možno mi to doktorka aj robila len nepovedala 🙂. Dnes tam idem tak snad bude všetko ok.

akinomka
3. júl 2009

gabulka... cislo na pani Jezikovu, ktora robi pripravu je 68673403. ale volaj len rano okolo 7.15-7.45 hod, inak ju nezastihnes. ja som bola len na jednej prednaske - je to spojenie prednasky a cvicenia. ked nechces cvicit, tak po prednase odides. cela priprava ma cca 6 prednasok - od I.,II., III. doby porodnej cez sestonedelie, kojenie... mozes sa pytat co ta zaujima, ale hlavne sa dozvies ako to bezi na antolskej tj ci ti po porode robia ultrazvuk maternice, ako cvicit po porode atd. pocas cvicenia je fajn ak aspon raz ostanes. nacvicuje sa tam dychanie, a myslim ze je to fajn aspon teoreticky zazit. ja som sice rodila 2x a vzdy mi sestricky na porodnej sale povedali ako mam dychat. v tej chvili mi teoria dychania nedorazila do mozgovej kory 🙂 termin pripravy si dohodni, viem ze sa robi kazdy den a podla volneho miesta ta p. jezikova zaradi

beju
3. júl 2009

Ahojte dievčence, maminy.

Tak ja som doma z poradne u MUDr. Oravca. Nepotešil ma teda ani tentokrát. Cez víkend pravdepodobne ešte nerodíme. V pondelok mám termín, takže nás poslal na monitor. Uvidíme aký bude a podľa neho lekár zváži, či ostanem v nemocke už v pondelok, alebo ma pustia domov. Ak však do piatku budúceho týždňa neporodím, tak v piatok už normálne nastúpim do pôrodnice.

Innes som už bohužiaľ nestihla stretnúť. Manžel sa ponáhľal do práce - z nemocnice sme odchádzali o 8,45h.

beju
3. júl 2009

danka porodila si spontánne,alebo ti pôrod po termíne vyvolali?

gabulka26
3. júl 2009

dakujem vam vsetkym veeeeeelmi pekne! 🙂 🙂 🙂 🙂

akinomka
3. júl 2009

beju.. ja som pred 3 tyzdnami v piatok mala CS 2-3, na porod to vobec nevyzeralo, tak ma MUDr. Oravec poslal v pondelok tiez na monitor. pred monitorom ma este vysetril a vsetko bolo uz na porod pripravene, dokonca som bola otvorena na 4cm. v utorok sa malicka narodila, i ked porod rano podporil oxytocinom, kedze kontrakcie boli nepravidelne. takze cez vikend sa moze vsetko este zmenit 🙂 inak ja som necitila ziadne priznaky porodu, takze otvorenie na 4cm ma prekvapilo.

danka_ba
3. júl 2009

beju - pôrod mi vyvolávali. Najprv mi dali tabletku dva dni posebe a potom oxitocitín (ci tak nejak) a v ten den som porodila. Ale teraz keby mi ho chceli dat tak to urcite odmietnem. Keby som nemala epiduralku tak neviem ...

danka_ba
3. júl 2009

akinomka a ked ti dali oxytocinom tak si za chvilu porodila? lebo mne ho zacali davat okolo 14 a az 18,30 som porodila a to boli muky ...

akinomka
3. júl 2009

danka_ba... druhy porod budes mat urcite lepsi. je ovela rychlejsi ako ten prvy. nechapala som preco mi stale doki hovoril, ze ked zacnu prve priznaky porodu, mam ist do porodnice. nebrala som to moc vazne, ale mal pravdu. u mna faza tlacenia napriklad prisla zo sekundy na sekundu, takze keby som nebola uz v porodnici s nepravidelnymi kontrakciami, asi rodim v aute.

danka_ba
3. júl 2009

No bodaj by to tak bolo 🙂 Viacerí mi hovoria že druhý pôrod je rychlejší, len dúfam že to tak bude, kedže pri prvom pôrode som bola na pôrodnej sále 5 dní ☹ - stále čakali že porodím.

kukenzi
3. júl 2009

ahojte, ja som sa objednavala na uzv klbikov minuly tyzden a tu v karlovke maju dovolenku a robia az po 10.8. a objednat sa da az po dovolenke no a teda 2 mesiace cakat nebudem, teda mala by mala 2 mesiace, tak som zavolala k sukromnemu do ruzinova a ideme 7.7., nie je to nejak skoro? to budeme mat nejake 3 tyzdne. ale pytala sa, kedy sa mala narodila, tak snad sa nekopla. plati sa 14eur, ale som na konkretnu hodinu, aspon nebudem musiet cakat... no ale ak by mi povedali, ze uz nebalit na siroko, neviem, ci by som prestala... by sa mi to zdalo skoro 😖

beju, takze si sa vratila? som zvedava, co inn

beju
3. júl 2009

Veď to, ja tiež necítim nejaké extra zmeny oproti minulému týždňu, akurát, len keď dlhšie stojím, tak malá strašne tlačí na panvu a v noci mávam (ale iba občas) také akoby predmenštruačné bolesti.
Epidurálku som si vybavila, tak dúfam ,že ju budú môcť podať, ak to bude potrebné. To CS z dnešnej poradne neviem vylúštiť, ale podobá sa to na CS 1-2b či tak nejak.

akinomka
3. júl 2009

mne oxytocin dali cca o 8 hod. a malicka bola 10.50 hod. na svete. myslim ze mi daval aj tabletku, ale to si nie som ista. v kazdom pripade, lepsie je prist uz s pravidelnymi kontrakciami, ale ked to nejde tak to nejde. prvy porod som mala pravidelne kontrakcie a prisla som az na 7cm otvorena. takze to bola rychlovka, do 3 hodin.

beju
3. júl 2009

innes podľa mňa v nemocke dnes ostane. Dnes má termín.

Kočky nemáte niektorá z vás na innes mobil?

mneme
3. júl 2009

tehula, na usg klbikov mozes ist na antolsku po 4 tyzdni, ordinuju v pondelky a stvrtky od 8:00 (neviem dokedy, tipujem do 12:00). co viem, objednavat sa netreba telefonicky len naklusat na prizemie oproti gynde. my sa tam chystame v pondelok, velmi dufam, ze uz sa konecne zbavime postoliek, lebo z velkej casti prave tie sposobuju malej koliky 😅

katka, ty si pisala, ze ides sofi objednat na klbiky - to na antolsku? treba to? ak ano, das mi pls cislo?

katrin, k dudlikom - my mame len silikony - avent a este jeden perfektny masazny vyzera ako zlaty potapacsky snorchel - znacka nuby. podla mna by ale nasej dcerenke bolo uplne jedno, aky dudlik ma, len nech ma co dudlat 🙂 inak ja by som ju sama od seba na dudel neucila, ale ona po nom hned prvykrat chnapla, tak mi docvaklo. ked dudlik nechce, neda si ho vnutit a urcite si ho nemyli s cecikom 😉

mneme
3. júl 2009

a inneska, drz sa a sup-sup rodit 🙂

akinomka
3. júl 2009

kukenzi... prosim ta mozes mi poslat cislo na sukromnika pre klbiky. ja som malu objednavala na kramare a do 11.8 tam maju dovolenky a staz dr. klementisa ktory robi jediny klbikyatiez nechcem cakat az 2 mesiace

kukenzi
3. júl 2009

mne dali oxytocin o 13h a o 13.40h bola mala na stole. doki mi kazal sa poprechadzat, ze to pojde rychlejsie, no len co som zisla zo stola, tak prisla na mna taka kontrakcia, ze hoci som dychala jak hovado, mala zisla do posvy, vysla som na stol, zatlacila a mala bola medzi nami 😵

mneme
3. júl 2009

kukenzi, mas IP

akinomka
3. júl 2009

beju...ja som bola na tom rovnako, na porod som sa vobec necitila. iba ked som si dala teply kupel az na brusko tak som citila nejake pichnutie v spodku. normalne by som to neregistrovala ale 2 dni pred terminom som sledovala kazdu zmenu.

danka_ba
3. júl 2009

akinomka tak to si mala super.
beju a kde si si zabezpecila epiduralku? ci ked sa opytam na informáciach tak mi povedia?

danka_ba
3. júl 2009

ja chcem taky porod ako kukenzi 😎

beju
3. júl 2009

Ono tie porody sú strašne ale fakt strašne individuálne skúsenosti. Ja som tu ozaj nečítala 2 rovnaké scenáre. Niekto má šťastie a ide to hladko, niekto sa trápi viac alebo menej dlhšie. Ťažko sa na niečo spoľahnúť.

Ja pevne verím, že sa tá naša malá bambuľka narodí budúci týždeň, že mi ten pôrod nebudú musieť vyvolať. Strašný mám z toho des. Neviem prečo.

Inak ja popíjam 3x denne čajík z malinových listov - vraj robí pri pôrode zázraky (v pozitívnom zmysle samozrejme).

danka_ba
3. júl 2009

čaj z malinových listov? to počujem 1x. Ulahčuje to pôrod, alebo to má iné pozitíva?

beju
3. júl 2009

akinomka presne - ja už sledujem tak isto každú zmenu. V noci takmer nespím, ak niečo trošku zabolí, alebo tak šklbne, už kuknem na hodinky a kukám, či sa to nebude opakovať.

danka - mňa sa MUDr. Oravec opýtal na 1 návšteve u neho (bola som cca v 36 týždni), či budem chcieť epidural. Súhlasila som a on mi tuším na ďalší týždeň vypísal papierik na absolvovanie prednášky o epi, ktorá sa obvykle koná každú stredu okolo 14,00h. Tam sme dostali potrebné formuláre a info od prednášajúcej anesteziologičky, kde, ako a dokedy treba za epi zaplatiť.

danka_ba
3. júl 2009

Dakujem beju - spýtam sa teda na to najprv doktora.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre