Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

akinomka
6. júl 2009

beju...tak drzim palce, nech to v stredu vyjde a tvoj ocino oslavuje dvojnasobne.

dadka... mozno to nkoniec nebude take strasne a ako pise mneme upravi sa to samo. my mame tiez nejake rozmery uvedene, ale netusim co znamenaju.

kukenzi
6. júl 2009

aj my mame dilataciu, akinomka, mneme, to mate dilataciu I. stupna a to sa vyvojom upravi 😉

zuzkad
6. júl 2009

Ahojte tehulky, maminky z Antolskej 😉 😉 😉 😉
dost dlhoooooo som tu nebola a uz bolo na case prist mrknut....booze ako to uteka...ved len nedavno sme si tu pisali ako uz chcem mat porod za sebou, ako cakam kedy to pride na mna atd atd....a buuum maly moj ma prave dnes dva mesiaciky ....kedy to ubehloooo ??? 😕 😕 😕

Ako sa inak mate ? U nas mame menej mliecka tak dokrmujeme, ale aj kojim...kolko sa len da 😖 😖 😖 Maly je inak zlatucky klop klop klop zaspinka mi o deviatej vecer a spinka mi do piatej rano...co som rada, lebo po mesiaci uz viem, co je spanok 😉 😉 😉

babulky co to znamena ta dilatacia ?

Pozdravujem deturence vase 😉 😉 😉 drzte sa a vela vela zdravicka prajem a tehulkam cakatelkam...taky fajn porod ako som mala ja 😉 😉 😉 😉 😉

diapozitiv01
7. júl 2009

Ahojte,
mate niektora zazmluvneneho Doc. Korbela, od ktoreho tyzdna sa spisuje zmluva??

beju
7. júl 2009

diapozitiv - neviem ako je to u Doc.Korbela. Ja som si vybrala Oravca. Bola som u neho 1 krát tuším v 36 týždni a hneď pri 1 stretnutí som sa ho opýtala, či je možnosť zazmluvniť si ho. Dal mi hneď do ruky zmluvu, ktorú som mu na ďalší týždeň doniesla vyplnenú a na nasledujúci týždeň mi ju podpísanú priniesol on. Potom som ju šla zaplatiť.

diapozitiv01
7. júl 2009

Beju,
ja chodim do poradne Doc. Korbelovi, skrz to ze som na inzuline, on je v tomto odbornik (dokonca ma aj nastavuje) tak preto k nemu, inac by som rodila u nas v Trnave, kde aj tu chodim na poradnu. Takze ja mam taku 2 tu poradnu 🙂
On je ale strasne rozlietany, termin mam 18. septembra, tak dufam ze dovolenku uz bude mat zasebou.
Bola som u neho minuly tyzden, okrem toho ze som tam cakala 3 hodiny a to este dochadzame nejakych 70 km tam+spat, tak som rozmyslala ze sa nato vykaslem a odrodim v TT, ale ked si predstavim ze spotreba inzulinu sa pred porodom riadne meni a zeby som mala byt v riadnych hypoglykemiach, tak som si to zasa rozmyslela.

akinomka
7. júl 2009

zuzkad... dilatacia je na oblickovej panvicke a je to vraj sirsi otvor medzi oblickou a niecim. presne neviem, ale vraj to moze sposobit spatny navrat mocu a nasledne zapal. preto sa sleduje kazdy mesiac moc a po 3. mesiacoch sa zvycajne chodi znova na sono obliciek, ci sa to upravilo alebo zhorsilo.

beju... u vas nejake zmeny, vyzera to na zajtrajsi porod 🙂

kukenzi ... ako ste dopadli u ortopeda, ako na teba posobil?

kukenzi
7. júl 2009

aki ideme az o 14.50h 😉

zuzkad
7. júl 2009

akinomka dakujem za vysvetlenie 😉 😉 pocujem to prvy krat, tak preto som zvedava 😕

Inak kocky, co ste prave teraz na konci tehu...klobuk dole skladam pred vami, lebo ja som zaciatkom maja mala co robit so sebou co mi bolo strasneee teplo...a nie este teraz chudatka...asi to nie je nic prijemne...ale zas este by som prijala ten pocit, nosit maleho pod srdieckom a citit ako ma kopka 😅 😅 😅 az teraz mi doslo, ze to bolo jedno z najkrajsich cias...teraz zase ked sa na mna usmieva...to zahoji vsetkoooo 😅 😅 😅 😅

pekny dnik prajem 😉 😉 😉

wewe4
7. júl 2009

ahojte, vo vašej téme som nová, lebo (musím sa priznať 😅 ) som bola rozhodnutá na 90%, že pôjdem rodiť na kramáre...teraz mám dilemu ako sa rozhodnúť, aj keď viem že ešte mám čas, ale ono to rýchlo beží.
Ale ide o to, že známy by mi nejak vedel vybaviť Dr. Havaldu (vraj je veeľmi dobrý), ale ja nemám s ním ani s Antolskou nemocnicou žiadne skúsenosti.
A mám sa rozhodnúť, čo najskôr...tak mi raďte, prosím 🙂

danka_ba
7. júl 2009

wewe4 chod sa pozriet ajna antolsku aj na kramare a uvidis...ja som rodila prve na kramaroch a druhe idem na antolsku, ale len preto ze byvam krok od nej 🙂

Baby, kam treba ist ohladne epiduralky? Sestricka mi strasne rychlo povedala ze v nemocnici, modre oddelenie, streda o 14,00 - no a z toho nic neviem ☹

Dnes bol na antolskej strasny blazninec ... kopu ludi a skoro ziadny doktor. Po troch hodinách som konečne doma.

kukenzi
7. júl 2009

wewe, ja som u neho rodila dve deti a maximalna spokojnost, mozem len odporucit 😉

kukenzi
7. júl 2009

danka ked vojdes hlavnym vchodom do nemocnicnej casti pojdes stale rovno cez preskleny "tune" - spojovaciu chodbu a tam to uz uvidis, bude tam kopa tulenov alias tehotnych zien 😉

kukenzi
7. júl 2009

wewe a co ta rychlost v rozhodovani? ved mas este skoro polovicu tehu pred sebou 😕

danka_ba
7. júl 2009

Super - dakujem 🙂
a je to teda zajtra, ze? lebo mali kopec zien a kazdej venovali minimum casu a potom sa tvaria ake sme my ...

kukenzi
7. júl 2009

danka tune malo byt tunel... ano je to kazdu stredu o 14h 😉 vidim, ze budete mat medzi krpcami skoro rovnaky vekovy rozdiel ako my

danka_ba
7. júl 2009

Neboj - ja som to pochopila - tiez mi obcas preskakuju pismenka ked rychlo pisem ( co sa pri krpcoch ani inak neda)
Myslim ze deticky budu mat podobny rozdiel - len ja dufam ze sa druhe neohlasi na svet ked budeme oslavovat dva roky 🙂 ... i ked by to bola sranda...

wewe4
7. júl 2009

ja viem, že mám čas, ale ten známy trochu súril, že by to potreboval vedieť čo najskôr 😖 aby to mohol vybaviť
baby a babenká máte na antolskej pri sebe? samozrejme, ked nie sú komplikácie...
a aké sú tam sestričky?

viem, že ste tu už o tomto asi písali, ale tázo téma je moooc dlhá 😀

wewe4
7. júl 2009

viete aj o niekom kto má s Dr. Havaldom nejaké zlé skúsenosti..?

danka, a na kramároch bolo ako?

kukenzi
7. júl 2009

wewe, ved nemusis mat znameho, aby si si mohla daneho dokiho zazmluvnit 😉 babenka mas pri sebe, ak chces, tak ho mozes mat hned, alebo si mozes prvu noc oddychnut a rano ti ho donesu. sestricky su zlate 😉

danka_ba
7. júl 2009

weww na kramaroch bolo dobre - ja sa stazovat nemozem. rodila som takto pred dvoma rokmi - ono je to v podstate podobne. doktori sa striedali - kvantum bab...atd
co sa tyka porodnej saly - podla mna bude na antolskej krajsia nakolko je novsia - ale tak nie si moc dlho a hlavní su doktori a sestričky - a kedze som bola 5 dni pripravena rodiť - vystriedali sa tam pri mne viacerí a iba jeden mi tam bol nesympaticky. Sestričky aj pediatricka boli zlate - to uz pri novorodencoch. Deticky tam mas tiez pri sebe. jedine ked porodis podvecer tak ti babo donesku az rano, ale ked porodis rano, tak ti ho mozu priniest uz poobede - ako budes chciet. Podotykam ze tam som bola na nadstandarte - to by som si tam urcite zapatila! izba stala 500/den a ste dve na izbe a o kupelku sa delite s dalsou izbou.
Byt tebou idem tam kde mi to mozu vybavit.

danka_ba
7. júl 2009

kukenzi - stihas pri dvoch detoch ci mas pomoc???
Ako vnima kuki kukinku? neziarli?

wewe4
7. júl 2009

danka, ďakujem 😉

veronkaj
7. júl 2009

wewe4
ja poznám dr. Havaldu s osobnej skúsenosti, pred dvomi rokmi som prišla na pohotovosť so slabým krvácaním v 4 týždni tehotenstva,
podotýkam, že ja neznášam dr. gynekolog. ale on bol uplne super, taký aký má správny doktor byť
- na druhý deň ma prijal na oddelení aj o pár dní operoval a takisto som potom k nemu chodila na kontroly.

je to veľmi ľudský, empatický a výborný lekár, starostlivý.
keby som bola tehotná idem k nemu aj za cenu toho poplatku.

kukenzi
7. júl 2009

dani, martinko je uzasny, vobec klop, klop neziarli, ani ked ju kojim, ani ked sa s nou rozpravam, ani ked ju nosim na rukach, len ju chce stale ovoniavat, takze musim dat pozor, aby jej z detskej roztopasnosti neublizil 😖 inac sme zatial nepostrehli ani naznak, zeby jej chcel vedomo ublizit.

teraz tu mam svokru.. no to je pomoc, hmmm 😀

kukenzi
7. júl 2009

veronkaj, dr. havaldu si zhodnotila presne, ako by som ho zhodnotila aj ja

danka_ba
7. júl 2009

no ty sa mas ked tammas svokru 😀 - ja ju budem musiet zavolat zajtra ...
Ja sa snazim melj ukazovat ako sa budeme hrat ked tu bude s nami sestricka - ze ona bude mat babiku a ja babetko. Myslim ze to bude zaujimave 🙂
Trochu sa bojim toho, ze mama si bude moc vyzadovat pozornost + babo a ja nebudem nic stihat.

veronkaj
7. júl 2009

kukenzi

ja fakt neznášam ked je gynekolog chlap akosi mi to psychicky vadí ale tento bol fakt ludský no taký ako som napísala, vtedy som mala mimomater. tehot. takže ma aj operoval

wewe4
7. júl 2009

ešte otázočku...som prvorodička, takže budem potrebovať určite s nejakými vecami v nemocnici s malinkým pomôcť...sestričky sú v tomto ochotné? pmôžu mi samé od seba, alebo ich budem musieť do toho trochu buzerovať ? 😀
dík, veronkaj

dadka212
7. júl 2009

Wewe sestričky sú tam hrozne zlaté 😵 ukážu ti ako kojiť, prebalovať, kúpať...možno niekedy sa budeš musieť aj spýtať, lebo tam je hrozný nátresk, tak nemajú tolko času, ale sú ochotné 😉
...a ja môžem Antolskú iba odporučiť, keby som nejakou náhodou otehotnela znova čo dúfam nenastane 😅 , tak by som znova šla iba tam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre