Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

akinomka
7. júl 2009

weww... kazde rano aj vecer su vizity s detskou lekarkou a sestrickou. myslim ze kazdy den okrem vikendu, chodia laktacne poradkyne, ktore ti poradia ak mas problem s kojenim. su vsetci fakt hrozne mili a aj lekarky odpovedia na akekolvek tvoje otazky.
.. ja mozem antolsku tiez len odporucit.

kukenzi... medzi nasimi drobcami je sice vacsi rozdiel, ale spravaju sa uplne rovnako. ziadna ziarlivost zatial nenastala, ani naznak. drobec nam chce pomahat s prebalovanim, hojdanim a ma strasnu radost ked malicku moze podrzat na rukach a ona pri nom stichne.

kukenzi
7. júl 2009

aki presneeeee, aj nasu malu stresne maleho hlas upokojuje a stale vyska s usmevom, ze nataaaalka, moja, natalka 😵

kukenzi
7. júl 2009

no idem ja na tie klbiky, potom sa ozvem 😉

akinomka
7. júl 2009

tak to vykrikovanie tiez poznam... su zlati. drzim palce, nech je vsetk ok a tesim sa na info

wewe4
7. júl 2009

a môžete mi ešte napísať kontakt na tú doktorku, čo robí predpôrodné kurzy?
Od kolkého týždňa sa tam chodí? Ona mi asi tiež dá viac info o pôrodnice atď., že?

akinomka
7. júl 2009

no, neviem ci je to doktorka🙂 ale vola sa p. Jezikova a celkovo ma kurz 6 tem - od I.,II., III doby porodnej po sestonedelie, kojenie... dozvies sa ako to bezi na antolskej tj. ze robia kazdej mamicke ultrazvuk maternice po porode (mas tak istotu, ze ti tam neostala placenta), ako cvicit, dychat pri kontrakciach, tlacit ... cislo je 68673403 a volaj medzi 7.15 az 7.45 hod. plati sa myslim 1,99 eur/cvicenie.
o antolskej sa mozes dozvediet viac aj na prednaske, ktoru robia kazdy druhy pondelok. robi ju lekar, pediater a tiez niekto z centra odberu pupocnikovej krvi. tam sa mozes pytat na co chces.

wewe4
7. júl 2009

akinomka, ďakujem pekne

majkas
7. júl 2009

ahojte babenky,

ja len skok kedze mala dava zabrat. nestiham vsetko docitavat ale dakujem za gratulacie.

dalal som uz aj foto malej do albumu tak kuknite 😉

papa

nannky
7. júl 2009

Ahojky majka, no aj ja gratulujem. Len nahodou som sem nazrela a ake prekvapko.

majkas
7. júl 2009

😉 ahoj nannky, dakujem. vy sa ko mavate, uz ste asi riadne velki v 2 mesiacoch

kukenzi
7. júl 2009

aki, sme spat, nemusime balit uz nasiroko, v 8-9mesiacoch mame prist na kontrolu jadierok, ktore tam este teraz neboli... dokiho pristup super, vzal nas, ked presne.

janalel
7. júl 2009

ahojte
tiez by som chcela rodit v antolskej..sice termin mam az na oktober ale urcite to rychlo ubehne. uz par dni som len taky tichy spolocnik a len si citam. padli tu daake mena doktorov ale nezbadala som Dr. marsika. neviete niektora nieco o nom a popripade aky je
dakujem 🙂

katrin79
7. júl 2009

kukenzi: nebola si nahodou na Teslovej na tie klbiky? lebo ja som sa tam dnes objednavala, ideme buduci utorok, tak to mate super, ze uz nemusite balit na siroko, aj ja by som chcela taku spravu pocut o tyzden

beju
7. júl 2009

akinomka - nuž ja som sa dnes celý deň snažila nemyslieť na pôrod. Robila som s papiermi jedného môjho klienta a potom som varila. Ako som stála pri sporáku, cítila som tlak hlavičky a také slabunké predmenštruačné bolesti, ktoré ale pominuli asi po 20 minútach. A ozik prišla ma kuknúť moju sesternica so synom. 🙂
Jáj ale nohy mám zas ako valčeky na cesto.
Neviem, ale na pôrod sa zatiaľ necítim.

Bože zajtra ma čaká tá chirurgia. Som zvedavá, čo mi lekár povie na ten môj malíček ....

kukenzi
7. júl 2009

katrin, ano na teslovej. ale ja asi na noc este obcas balit budem 😅 😕

akinomka
7. júl 2009

kukenzi.... super, tak sa tesime s vami ze je vsetko ok. a dakujem za info o dokim, hned zajtra nas objednam. na kramaroch sa mi teda vobec nechce cakat aj tak hodinu nikdy nedodrzia. a uz vobec nie, ked to ma byt az o 2 mesiace.

beju... podla toho co pises, tak sa mozno zacinas pomalicky otvarat, co je super. drzim palce, nech to takto pokracuje a mozno aj narodky tvojho otca stihnete :o)) tie nohy ako valceky si dobre pamatam. samu ma prekvapilo ako po porode sa mi nohy zmensili. ta zadrziavana voda v tele robi svoje. drz sa a zvladnite aj chirurgiu.

akinomka
7. júl 2009

kukenzi... preco chces este balit na noc? myslis ze je to lepsie.

tehula
8. júl 2009

Ahojte, chcem sa spytat, kam chodite k tym sukromnikom na klbiky. Ide mi o to, ze asi napokon budem musiet ist lenna Antolsku, lebo tam prejdem s kocikom aj pesi z domu za cca slabu hodku. Auto nemam, muz maka dlho v robote, a ja nie som schoppna pripevnit tu autosedacku sama. Do MHD ma nikto nedostane, kym mala nie je zaockovana....no zacarovany kruh.
Ak by ste o nejakom sukromnom ortopedovi v Petrzalke vedeli, dajte kontakt please.

Tusim, ze na tu Antolsku sa teda objednavat nemusim, len cakacky su dlhe asi 😒

akinomka
8. júl 2009

tehula... mne poslala kontakt kukenzi na ortopeda v ruzinove. objednava sa tam len na utorok a to od 8-19.hod. mozno uz takto podvecer budes mat muzicka doma a budete tam moct ist spolu. alebo skoro rano, povedia ti konkretny cas, takze necakas.

tehula
8. júl 2009

akinomka, dakujem. Mne dala kontakt pediatricka, ale ani nevravela, ze kde to je. No, muz zial o siedmej len domov chodi a do prace okolo osmej najneskor 😒 Takze asi si to skor odcakame na tej Antolskej.

Katrin> pozeram, ze fotky si doplnila a ze ten "oblubeny" dudel, co mala nechce, mas aj ty 😀
Inak, my sme s nou uz zvladli aj jeden slavnostny obed v restike, tak tam sa musela s dudlom uspokojit. No a ja, ze som jedla jednou rukou a na druhej ju hompalala 😀

akinomka
8. júl 2009

my sme mali ist povodne na kramare, ale tam az do augusta su dovolenky, tak ideme radsej do ruzinova, nech vieme na com sme. tak drzim palce, nech cakate co najmenej

beju
8. júl 2009

Ahojte maminy a skoro maminy,

Hlásim, že po dnešnej noci som ešte stále 2v1. V noci som zas mala tie zvláštne predmenštruačné bolesti, ktoré ale asi po 15 minútach pominuli a už sa neopakovali. Ale aj tak som toho veľmi nenaspala. Strašne mi bolo horúco. Malá je ako taký malý termoforík.

🙂

dadka212
8. júl 2009

Beju ja som mala tiež pred pôrodom 2 noci také menštruačné bolesti, ale potom mi už neprešli a išla som rodiť...tak možno to aj teba už už čaká 😵 držíme palce 😉

náš ortopéd tu má dovolenku, takže ja som s malou ešte na kĺbikoch nebola až budúci týždeň 😝

a včera som volala na tú antolskú, tak vraj si mám zavolať budúci pondelok o 14-tej (znova), ale že teraz som tam už poznačená, vraj ma tam pani docentka napísala, tak hádam už sa nájde nejaký ten termínik, čo mi malú zultrazvukujú 🙂

kaska
8. júl 2009

Beju, ja uz tiez mavam menstruacne bolesti, hlavne v noci. Otvorena som na spicku prsta, zatial by som mala do terminu este vydrzat. Ale ja by som uz najradsej rodila, neviem sa uz dockat a hlavne sa neviem uz poriadne hybat, ked mam vstat z postele v noci, to je otras. Zacala som pit ten malinikovy caj 🙂
Drzim palce. 😉

danka_ba
8. júl 2009

beju neboj, coskoro uz nebudes 2v1 - aspon tak ma ubezpecil vcera doktor Janáč. Malu som prenášala 13 dni a povedal že to by sa u nich nestalo. Takze budem držať palce aby to bolo ešte tento týždeň 🙂
Inak tvrdne ti bruško? že vraj sú to tiež signály - i ked mne občas stvrdne a ešte mam cas.

Kedy ste si zabalili tašku do pôrodnice? Rozmýšlam či by som ju uz nemala mať pripravenú 🙂

nika2007
8. júl 2009

ahojte maminky,neviete co nove inezka ?

akinomka
8. júl 2009

danka_ba... na antolskej nechavaju prenasat 7 dni a potom nastupujes do nemocnice. tak mi to aspon hovoril moj doki.

beju... tvoja malicka ta nechala dnes este poriesit malicek aby si nemala stres aj s porodom a od zajtra, pozajtra uz bude chciet plnu pozornost. tak nech sa to este viac rozbehne

dadka... tomu trochu nerozumiem. volala si tam, aby si sa dozvedela ze mas znovu v pondelok zavolat. a v pondelok tam mas aj prist, alebo to ti len povedia, kedy budu mat na vas cas. uz sa tesim ako sa budeme objednavat o 3 mesiace. myslim, ze mozem zacat mesiac predtym obvolavat.

katrin79
8. júl 2009

tehula: no dudlov mame doma, ze mozeme rozdavat ,vsetky mozne druhy, ale nejak moc to nechce, raz mi sice pri dudli zaspala, ale to bool asi prvy a posledny krat, dnes sme boli s nou prvykrat v restike, ze sa najeme, akurat ked nam doniesli jedlo, zacala revat jak pavian, tak som to rychlo to seba nahadzala a ficala domov a potom este celu cestu revala a revala, ze vsetci kukali, co sa deje, takze s nou niekam ist je fakt zabava 😉

katrin79
8. júl 2009

tehula: este k tym nozickam, v tom ruzinove objednavaju az do osmej vecer, tak by ste to mozno stihli, my ideme buduci tyzden na siedmu

dadka212
8. júl 2009

Akinomka presne tak volala som tam teraz tretí týždeň 😝 a znova mi povedali, že mám zavolať o týždeň nie prísť, lenže už ma majú v kalendári poznačenú, že mi majú nájsť termín keď ich dostanú, takže teraz keď si zavolám mi už povedia kedy ma objednali a budúci týždeň tam pôjdeme...teda dúfam v to 😝

Katrin to akoby si opisovala moju 😅 ja keď ju nemôžem utíšiť vonku a nechcem aby sa mi zadusila plačom, tak jej na dudlík nakvapkám 1-2 kvapky sab simplexu a potom ho dudluje a stíchne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre