Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jankaw
16. júl 2009

Ahojte, do albumu som si dala fotky z Antolskej ked sme si boli obzriet porodnicu, nie je ich vela ale aspon nieco 😉

mayka
16. júl 2009

ahojte kocky, ako ste si vybavili porodnia na antolskej? Vobec netusim ako sa to robi a kedy to treba vlastne spravit.

mneme
16. júl 2009

mayka, od 36tt zacnes chodit do poradne do nemocnice, mozes si vybrat ktorehokolvek lekara alebo chodit zakazdym k inemu ako ti vyhovuju ordinacne hodiny. ak budes chciet zazmuvnit, treba to lekarovi povedat a spisete spolu zmluvu, po jej podpise zaplatis poplatok cca. 230 euro

grelu
17. júl 2009

Ahojte...ja som nemala priamu skusenost s Oravcom ako odbornikom, ale trochu som ho zazila ako lekara cloveka, ked som lezala na gynekologii a zdal sa mi straaaaaaaaasne arogantny...som si vtedy povedala, ze tohto lekara by som si nikdy nevybrala

grelu
17. júl 2009

...a som strasne prekvapena tym, kolko bab chodi k nemu a ako ho vychvalujete

sashie
17. júl 2009

Ahojte,

rada by som sa opytala jednu vec v súvislosti s vecami pre babatko do porodnice. Urcite sa to tu uz niekde pisalo, ale je tu vela prispevkov a tazko sa to hlada.
Treba doniest do porodnice aj oblecenie pre dieta, alebo dostane nemocnicne? Myslim body a pod. takisto neviem, ako je to napr. s postolkovymi nohavickami.

este som nebola v poradni na Antolskej, tak neviem, ci mi tam da niekto nejaky zoznam alebo ako to prebieha. Som v 35tt cas sa krati a myslim, ze najskor sa dostanem na antolsku do poradne az o 2 tyzdne, pretoze buduci idem este k svojej gyn ktora mi ma odporucat nejakeho lekara tam, pretoze v case mojho terminu je na dovolenke. tak to nechcem nechavat na poslednu chvilu, rodit mozem aj skor, aby som nieco pobalila.

Dakujem.

veronikap
17. júl 2009

grelu, to je presne dôvod, prečo si nikoho nezazmluvním.. lebo nikoho osobne nepoznám a na odporúčania sa veľmi spoliehať podľa mňa nedá.. čo je logické, keďže každému vyhovuje niečo iné... niekomu vadí, že ho lekár na niečo upozorní a už to berie v zlom, resp. lekár je unavený, nemá dobrú náladu práve v ten deň a už niekto iný povie, že by k nemu v živote nešiel...
ja som ani pri prvom pôrode nikoho konkrétneho nemala a absolútne si nesťažujem, všetci boli milí.. dokonca som zažila, že baba ktorá rodila v tom čase ako ja a mala svojho lekára, tak musela na neho čakať, kým prišiel (keďže má za to peniaze, tak sa nechcel do toho nikto starať)... mňa vyšetrovali hneď...
ale dokážem pochopiť, že niekto potrebuje mať ten pocit, že bude pri tom niekto "známy"

mayka
17. júl 2009

baby dakujem takze v podstate je jedno ci si zazmluvnim niekoho alebo nie?
Veronika suhlasim s tebou ze lekar moze mat v ten den zlu naladu a je jedno ci ho zaplatim alebo nie. Ved odrodit nas niekto musi tak ci tak. ja len ci potom nejako neberu nezazmluvnene divne lekari. Podla mna aj tak je dolezitejsi pwersonal ktory budem potrebovat pocas 4 dni co tam pobudnem. No nie?

iba
17. júl 2009

a ked zazmluvneny doki nepride k porodu, vracaju sa peniaze?

mneme
17. júl 2009

mayka, ak si nikoho nezazmluvnis, urcite to nikto nebude brat divne - je to uplne normalne a len na tvojom rozhodnuti. ja som si lekara zazmluvnila, pretoze som chcela, aby bol oboznameny s celym priebehom mojho tehotenstva a aby citil osobnu zodpovednost za mna ako svoju pacientku (napr. aby necakal na striedanie sluzieb, aby ma nenechal dlho prenasat, vybavil mi potrebne vysetrenia, vysetril ma mimo ordinacnych hodin v case svojej sluzby na porodnici a pod.). inak ale suhlasim, ze pokial nenastanu nejake komplikacie, je uplne jedno, kto na antolskej ta odrodi, lebo pobyt aj tak stravis s gynekologickymi a novorodeneckymi sestrickami 😉

sashie, pre babo ti do porodky treba jedine jednorazove plienky (rataj cca. 7 na den) a balik vlhcenych obruskov na zadocek. oblecko a ostatne dostane baby erarne.

tehula
17. júl 2009

iba> ano, vratia ti peniaze.
mayka> my, co sme uz odrodili, mame temu Rodili sme na Antolskej. Inneska tam opisala porod s nezazmluvnenim.....no, to viac ma presvedcilo, ze bez zmluvy by som nesla.
Ale zas chapem, ked nepoznate doktorov, tak ani neviete, koho si vybrat.

mneme
17. júl 2009

grelu, ono je to fakt tak, ze rozni ludia maju z jedneho a toho isteho cloveka rozny dojem. pre mna bolo dolezite, aby bol moj porodnik odbornik, nepotrebujem sa s nim kamosit. a oravec odbornik skutocne je, hoci tiez nie je prave moja krvna skupina 😉

dadka212
18. júl 2009

Mayka ja som si aj chcela zazmluvňovať, ale nakoniec som to nespravila a som rada 🙂 ani ma neodrodil lekár ale pôrodná asistentka Majka za čo jej ešte raz vééélmi ďakujem je to skvelá žena 😵 a tento pôrod bol omnoho príjemnejší, dokonca som si ho normálne užila 😀

inneska
18. júl 2009

ahojte...hodím aj sem priebeh môjho pôrodu a nech si z toho každý spraví záver, či zazmluvniť, či nezazmluvniť 🙂

môj pobyt v nemocnici...strávila som tam 12 dní, tak mám čo hodnotiť..

na poradni bolo všetko po starom, na pôrod to nebolo, ale oravec(chodila som k nemu na poradne a nezazmluvňovala som si ho) ma tam nechal...tak som sa ubytovala, išiel víkend, tak som nepredpokladala, že budú so mnou niečo robiť...že snád v pondelok, ale nestalo sa tak, ani v utorok, ani v stredu...na svedomí to mal doc. Redecha, ktorý ma v tomto smere sklamal..proste stále mal čas na čakanie a najviac ma priklincoval hláškou, že toto dieťa, je ešte stále menšie(podla utz sme mali mať 4,4kg) ako bolo to prvé(4,65kg)tak ešte môžeme čakať...na jednej večernej vizite som sa postažovala na bolesti a tvrdnutie dr. Sysákovi, a ten po mojej odpovedi, že som 3 deň po TP, mi vraví, že tak v tom prípade mám na to nárok, aby som mala bolesti a s úsmevom odišiel...
až ked sme cez známych sa dostali k dr. Havaldovi, ktorý ma prišiel pozrieť napriek tomu, že mal dovolenku, tak sa to trochu pohlo a na další deň, teda vo štvrtok som dostala vyvolávačku(a to som sa ešte na rannej vizite pustila do Redechu, že nech mi povie jeden jediný rozumný dôvod, prečo máme čakať)tak už bolo vyšetrenie, hned vyvolávača(o 8h), o 11h som bola na 3 prsty, tak som sa zbalila a šla na 3.poschodie..
myslím, že keby som prišla na antolskú už s rozbehnutým pôrodom, tak si chválim, ale ten 6 dňový pobyt pred pôrodom ma sklamal...proste ako keby to tam bolo každému jedno, myslím doktorom...sestričky sa tiež divili, na čo sa čaká...ako každý, len doktori mali čas..za celý ten čas ma ani nikto nevyšetroval zo spodu, či sa otváram, alebo nie, až ked som si na 5. den vyžiadala vyšetrenie(vyšetroval ma dr. Rozemberg), tak bol ochotný a na druhý deň sa ma doc. pýta, prečo som to chcela...tak som mu vysvetlila, že nikto ma 5 dní nepozeral, tak mi odpovedal, že či by som nechcela vyšetrenia každý deň...
tak po týchto skúsenostiach, by som si do budúcna pôrodníka zazmluvnila(ak by som sa znova rozhodla rodiť mimo nášho mesta)

do 12h príprava a čakanie, bolesti som mala slabé ako pri MS, o 13,30 prišiel manžel, o 14h vyšetrenie, bola som vraj na 6 prstov podla dr. Nižňanskej, podla iného dokiho(neviem meno)len na 4 prsty(a pichli mi vodu, a oxík), či chcem niečo od bolesti...nechcela som, ved mi nič nebolo...ale po oxíku to začalo..o 15h prišli najväčšie bolesti, tak som zapýtala epi..prišli asi po pol hodine, pozreli a vraj je neskoro, že už rodíme...a tak o 15,43 bol už Erik na svete...tlačenie bolo max. vyčerpávajúce, ku koncu som už nevládala, tak mi ešte sestrička tlačila na brucho...nástrih bol, a tuším na 2x ma nastrihávala(2x zväčšovala nástrih), potom to šitie nič príjemné, ale dalo sa to zvládnuť..ale bola som viacej ubolená a vyčerpaná, ako po prvom pôrode...
a odrodila ma dr. Maľová

a potom ked sme boli už na šestonedelí, tak tam nemám nejaké výhrady, celková spokojnosť, boli sme dosť oblúbení a erička tam poznali asi všetky sestričky 🙂

luc2
19. júl 2009

inneska ahoj, gratulujem ti k syncekovi. je prekrásny.
mna tiez rodila dr. Máľová, mala som plánovanú sekciu a bola veľmi milá. ale tiez som nastupila v pondelo, ze mi hned v pondelok spravia sekciu alebo v utorok. tak ma nechali az na stredu, lebo som nemala nikoho zazmluvneneho. vedla bola baba, co prenasala tyzden. nastupila v utorok a taktiez s nou nic nerobili. az v stredu sa jej sam spustil porod. tak mala stastie. tak boh vie kolko by tam bola keby sa jej to same nespustilo.
bola tam dalsia ktora podla poslednej menstruacie bola v 42 tyzdni a doktor si povedal, ze podla ultrazvuku to vyzera na 40 tyzden. bola tam uz 3 tyzdne a nic s nou nerobili. tak ani neviem ako dopadla. si myslim, ze pokial si zena nezazmluvni lekara, tak im to je jedno. dalsia si tam zazmluvnila lekara, tak ju 2 tyzdne skor odrodil sekciou. naozaj je to pekne na prd, ze vsetko sa toci okolo penazi. len je zaujimave, ze sa im oplati takto riskovat nie jeden, ale dva zivoty.

inneska
19. júl 2009

luc...dakujem za erička 😉

a asi viem, ktorú babenu myslíš, prijali ju ešte 8.6., že má TP 15.6., ale stále jej to posúvali a nakoniec porodila sama od seba asi 2 alebo 3 dni predomnou, teda okolo 6.7....dosť neskoro, ked TP mala už 15.6. 😒

asi sa to fakt točí len okolo tých peňazí, ale nie každý má nazvyš 230€...pri dalšom pôrode(ak bude)tak budem tuho rozmýšlať, čo spraviť a kam ísť rodiť 😒

daaadulka
19. júl 2009

Ahojte, aj ja sa chystam rodit na antolsku a tak si citam vase diskusie uz davnejsie.
V prvom rade blahozelam k novym drobcom a drzim palce cakajucim mamickam 🙂
Suhlasim, ze je nefer dostat citelne nizsi standart opatery, pokial si clovek nezazmluvni lekara, ale na druhej strane da sa cakat, ze individualny pristup je hlavne zalozeny na zazmluvneni. Preto si myslim, ze je proste dolezite si stanovit priority. Tzn., ci budem rodit mimo bydliska a tym vynalozim prasule na cestu, alebo ich investujem vybratemu porodnikovi a budem teda ocakavat aj adekvatny pristup. Byvam sice v Blave, ale nie som odtialto a preto si dovolim tvrdit, ze existuje kopec inych porovnatelne kvalitynch porodnic aj v inych mestach...rodilo mi tam uz kopec kamosiek a ludi z rodiny a uvazovala som o porode v mojom rodisku aj ja. Nakoniec som sa ale rozhodla, ze ich dam priamo niekomu, kto sa o mna bude starat cely cas, bude oboznameny s mojim zdravotnym stavom detailne a snad tym predide moznym problemom. A to vsetko na ukor pohodlia, ze by som mala v rodisku vsetkych blizkych, poznala polovicu sestriciek oosbne a rovnako aj lekarov.
Len vas poprosim, aby ste tento nazor nebrali ako nejaky utok a pod., samozrejme aj ja v kutiku duse dufam, ze zazijem co najprijemnejsi porod a je mi jasne, ze zalezi na tom, na koho nadabim. 🙂 Ale nedalo mi zareagovat na posledne prispevky, pretoze verim, ze vsetky maminy, ktore cakali a uz sa nevedeli dockat porodu neboli v riziku ohrozenia zivota, tak ako to tu bolo podotknute. To pokladam naozaj za VELMI silne slova...a beriem ich len ako nedobre naformulovane 🙂
Inymi slovami: "Baby, ved nas uz tolko nestraste..." ;)

inneska
19. júl 2009

dadulka...možno som spravila chybu, že som si nikoho nezazmluvnila, ale predpokladala som, že sa mi dostane takej starostlivosti ako sa patrí..či to si musím za to platiť, aby sa mi jej dostalo?? aj ked som nebola v ohrození života, našťastie ani môj chlapec, ale obavy a strach som mala veliký, pretože ja som si už jedného synčeka pochovala, a moc som sa bála, aby sa niečo nestalo ... i ked pri samotnom prvom pôrode komplikácie neboli, mala som strach...a oni len hladeli na to, že na mňa 4,4kg dieťa nieje až tak moc velké, stačilo im 2x denne CTG a nič viac, ešte som mala aj zhoršené pečenové testy, ani to ich nepohlo indukovať pôrod..našťastie všetko dopadlo dobre a z ich 4,4kg bolo nakoniec takmer 5,2kg(keby mi sestrička nepomohla tlačením na brucho, tak neviem, či by som to sama zvládla) 😅

a strašiť nikoho nechcem..len píšem ako to bolo v mojom prípade(na to je tu táto téma 🙂 ), inak samotný pôrod a starostlivosť potom bola super 🙂

daaadulka
19. júl 2009

Ines a preto len prajem tebe aj drobcovi vsetko krasne, samozrejme si to zasluzite... 🙂

danka_ba
19. júl 2009

Inneska a na ktory den po termine si porodila? Lebo nieco podobne sa deje aj inde - moj pripad na kramaroch a jeden z doktorov (nechcem menovat) povedal, ze to by sa na antolskej urcite nestalo ... no ale uz som si neni ista...

luc2
20. júl 2009

daaadulka ahoj. nechcem tiez nikoho strasit. ja som mala dobry pobyt na antolskej na sestonedeli a aj hore na rizikovom. ale nie vsetky to tam take mali. iba som chcela podotknut, ze nesuhlasim tiez s tym, ze ak si zena zazmluvni lekara, tak je o nu postarane a nestane sa, ze by prenasala. tu nejde len o peniaze, ale aj o ludskost. a na antolskej su vsetci "teda co som stretla" lekari velmi prijemny, ale nechapem, preco sa vsetko toci okolo penazi a nie okolo zivota. ved naco si pre potom platime tolke peniaze poistovni???
nech potom spoplatnia zdravotnictvo a nie takto na ukor inych. ci uz niekto nemoze zaplatit peniaze naviac alebo jednoducho nechce. je to nefer preco robia rozdiely.

k.a.t.k.a.
20. júl 2009

ja som mala zazmluvneneho lekara a aj tak som prenasala 10 dni 🙂
Co je zle na prenasani? Vsak 14 dni prenasat je normálne a lekar sam najlepsie vie kedy von 😅 😉
Ja si nemyslim ze je to o peniazoch.

jankaw
20. júl 2009

Ja chodim na Antolsku na predporodnu pripravu a nam tam vraveli ze najlepsi cas na porod je medzi 38. a 40. tt ze potom je uz vyssie riziko...

akinomka
20. júl 2009

k.a.t.k.a... na prenasani v celku nie je vobec nic zle, pokial placenta vyzivuje dietatko ako ma a mamicka a dieta su ok. bohuzial, castokrat to uz tak po 40.tt nie je. preto suhlasim, ze je podstatne aky postoj zaujme lekar. ja som prve dietatko porodila spontanne a 2 dni pred terminom, no a pri takomto porode by som si vobec nezazmluvnovala lekara. druhe babetko si vsak davalo nacas, rodila som 2 dni po termine a lekar mi podporil kontrakcie tabletkov a oxytocinom. monitor den pred porodom totiz ukazoval ze mam kontrakcie, otvarala som sa ale ja som nic necitila. lekar usudil ze bude lepsie, aby babetko islo von. pytal sa ma viackrat na moje prve tehotenstvo a asi sa mu nieco nepozdavalo. co sa aj nakoniec potvrdilo. mala som uz nazelenanu plodovu vodu, placena uz prestavala pracovat, takze cim dlhsi pobyt malickej v brusku, tym vacsie ohrozenie pre nu. mozno, kedy som nemala zazmluvneneho lekara, tak prenasam dlhsi cas, pretoze ultrazvuk ukazoval, ze malicka ma o 2 tyzdne mensiu vahu. v skutocnosti mala cca 3,5kt tj taku, ako maju v 40.tt .je to moj pripad, nechcem nikoho strasit, u inej mamicky by mohol byt priebeh uplne iny. len chcem povedat, ze suhlasim s mnene a tehulou, ktore ako dovod zazmluvnenia brali osobnu zodpovednost lekara a aj to ze bude poznat moj priebeh tehotenstva. a to aj napriek tomu ze som bola v poradni len 3-krat. je jedno kolkokrat tam prides, podstatne je ci sa lekar pyta a na co sa pyta.

grelu... ja som mala osobnu skusenost s dr. oravcom a nemozem povedat na neho krive slovo. ci je arogantny k sestrickam, inym pacientkam alebo niekomu inemu neviem posudit. fakt je ten, ze sa ku mne pocas poradni, porodu aj po porode spraval milo a profesionalne. pocas porodu bol pri mne od zaciatku az po koniec, doniesol mi fitloptu, vodu a gazu na osviezenie, kedze nemozes pit, neustale kontroloval odozvy, tlak, kontrakcie, pytal sa ma na vyuzitie epi (kedze som vsak bolesti takmer vobec necitlila, nebola potrebna)... sestricky sa u mna takmer neukazali a musim povedat ze ma jedna vcelku prekvapila, ked mi pri tlaceni malickej vytrhla z mojej ruky manzelovu ruku so slovami, "naco ho drzite, to vam aj tak nepomoze". nebola to prva divna poznamka, ktoru som od nej pocula a usudila som, ze keby sa tam o mna nestaral lekar, nemala by som na porod take spomienky ake mam. nastastie to bola jedina divna sestricka pocas celeho pobytu na antolskej. druhy den po porode ma lekar prisiel este pred vizitou skontrolovat, ci je vsetko ok a kazdy den sa zaujimal, ci je vsetko v poriadku, aj ci kojenie je ok. bolo to velmi mile. takato starostlivost by mala byt asi standard a je skoda ze nie je.

gabulka26
21. júl 2009

ahojte.chcela by som sa opytat tych,co uz v antolskej rodili,ze ako dlho po porode museli zostat s babetko v nemocnici.DAkujem!

tehula
21. júl 2009

gabulka> po klasickom porode su to 4dni, po sekcii tusim 6. Ale zavisi aj ci babo nedostane zltacku (moze sa pobyt natiahnut) a ako potrebuju postele (obcas aj po cisaraku pustaju skor)

gabulka26
21. júl 2009

tehula dakujem!!!

adenka
21. júl 2009

ahojte, tak ja som minuly tyzden zacala chodit na poradnu na antolsku... som trosku zmetena, kedze ani minuly ani tento tyzden mi lekar nekontroloval krcok a na ultrazvuk a prietoky mam ist az o nejake 2-3 tyzdne, co neviem ci je celkom ok... zvazujem zazmluvnenie, mozno potom to bude ine, ale pride mi divne aby som najprv platila a potom videla vysledok... myslim ze lekar by sa mal od zaciatku snazit aby ho pacientka skutocne chcela zazmluvnit...
ale inak som s nim spokojna, je velmi mily, zaujima sa o moj zdrav. stav a taketo vysetrenie je mozno standard ale ja som uz na nieco zvyknuta od mojej gyndosky... tak ozaj vaham co robit...

inneska
21. júl 2009

danka...ja som rodila 6 deň po TP, ale určite by to bolo podstatne neskôr, keby sa to neriešilo cez dalšieho lekára...

adenka...a ku komu chodíš? mňa vždy pozrel zo spodu a na utz som bola len raz, v 37tt...u môjho dokiho som mala tiež vždy utz, tak som bola zaskočená, že na antolskej to povinne nerobia...ale bola som spokojná 🙂

adenka
21. júl 2009

innes k Havaldovi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre