Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

pepina11
27. júl 2009

ahoj guapa103 držím ti palce :o) .... u teba to je naozaj na spadnutie.... potom sa nám ozvi.... hned si ťa prečítam :o) greksová má tiež vyšetrovala.... tá je super.... taká milá....

guapa103
27. júl 2009

pepina dik 🙂
danka no to mne tvrdne brucho od 20tt, takze u mna to nie je ziadny vynimocny stav, akurat, ze do teraz to bolo nebolestive, teraz ma to obcas uz aj zaboli... a tvrdnutie je v tomto stadiu uz podla mna uplne normalne 🙂

danka_ba
27. júl 2009

No ked stvrdne tak to boli - predtym mi tiez tvrdlo, ale nie tak casto a bezbolestivo. Preto dufam ze to bude cim skôr. Najradsej uz vcera 🙂

poorka
27. júl 2009

nechodte rodit na Antolsku...my sme si tam zazili peklo, lebo lekar, co ma prijimal zle diagnostikoval polohu babatka...bola KP...a nechali ma rodit spontanne...rodila som 11hodin, dieta sa pridusilo a museli ho resustitovat...teraz ma 4 mesiace a mame s nou stale problemy, ktore su sposobene tazkym porodom... 😢

kolka1
27. júl 2009

Poorka u koho si rodila?

k.a.t.k.a.
27. júl 2009

moja bola tiez KP a isla som automaticky na sekciu 😉

Ono písat "nechodte rodit na Antolsku" je jednoduche, napis radsej nechodte rodit k tomu a tomu lekarovi 😉 nemozme vsetkych hadzat do jedneho vreca 😉

veronikap
27. júl 2009

poorka, určite to je strašné, čo sa ti stalo, ale podľa mňa sa vždy nájde aspoň jeden človek ktorý môže toto napísať na každú jednu nemocnicu v republike.. 😒
súhlasím s katkou, skôr napíš u koho si rodila a prečo sa rozhodli ako sa rozhodli, zrejme mali najskôr na to dôvod a nehádzali si mincou...

guapa103
28. júl 2009

katka, mala si zazmluvneneho lekara a ten rozhodol o porode sekciou alebo az ked si dosla rodit sa rozhodovalo? Lebo u mna nie len ze je maly KP a a ked ho naposledy merali tak mal 3100g, ale mam aj uzku panvu a stale sa tvaria, ze ved skusime a uvidime...
poorka bolo by fajn, keby si napisala kto ta rodil, nech aspon viem koho sa mam obavat 🙂

k.a.t.k.a.
28. júl 2009

guapa ano mala som zazmluvneneho lekara, ale ten sam nerozhoduje, este mu to musi odobrit primar oddelenia 😉

pepina11
28. júl 2009

k.a.t.k.a napíš mi prosím, k akému doktorovi si chodila.... dík .o)

pepina11
28. júl 2009

poorka...... mohla by si mi pls prezradiť ktorý doktor ťa rodil ?

danka_ba
28. júl 2009

Mna by tiez zaujimalo kto to zle diagnostikoval.
Mne vcera zacali o 8 kontrakcie, o 11 väčšie a okolo 1 rano ako keby som uz mala rodit a potom okolo 3 to prestalo ... takze nic. Bola som u lekara a ziadna zmena oproti minulemu tyzdnu.
Mali ste niekto nieco podobne?

tehula
28. júl 2009

danka_ba> ja som mala. Chytili ma silne bolesti priamo v cakarni na poradni. LEdva som vyliezla na kozu s rozklepanymi nohami, cakala ze doktor povie A JE TO TU, ale zial, bola som este zatvorena a nic.
Ale neboj sa, telo sa pripravuje a cca do tyzdna som od vtedy porodila

evagretka
28. júl 2009

Ahojte kocky, chodi niektora z vas do poradne k mudr. Oravcovi? Ako robi tento tyzden? Bola som unho minuly piatok a povedal mi, ze tento piatok nerobi, ze mam prist vo stvrtok. Lenze vtedy by nemal ordinovat on a ja som sa, truba, zabudla spytat na ktoru hodku mam dojst. 😒
Dnes som bola na odberoch a sestricka z 27 mi nevedela povedat, ci vobec vo stvrtok mudr.O.robi.

tehula
28. júl 2009

Evagretka> on urcite vo Stvrtok nebude robit, neviem, kto vo stvrtok robi na 25tke poradnu. Asi ma v piatok volno, tak musis ist iny den na poradnu

danka_ba
28. júl 2009

tehula - tiez si mala pravidelne kontrakcie? Ja dufam ze to bude skôr ako za tyzden 🙂
Aspon podla papaierov som uz tri tyzdne otvorena na 2 cm ...

evagretka
29. júl 2009

Tehula, diky moc, aj som si to myslela, hoci ta sestricka mi odporucala, ak Mudr.nebude na 25, mam ist vyssie na c.108 😲 ?
Neviete niektora co su tam za ordinacie?

Dnes mam ist na prednasku kvoli EPI, neviete ako dlho to trva?

Ja viem ze mam moc otazok, ale pripadam si ako hotentot, posledne dva tyzdne len beham po vysetreniach, kazde mam naplanovane na iny den a to som mimoblavacka. Predtym som chodila do GPN v Ruzinove a tam bolo vsetko v jeden den a hlavne sa dalo objednat na presny termin.

inneska
29. júl 2009

evagretka...so 108 ti neporadím, neviem, čo je to za ordinácia...ale EPI prednáška trvá asi hodinku, necelú 😉

a kludne sa pýtaj, pokial budeme vedieť, tak ti odpovieme, na tu je to táto téma 🙂

sosona
29. júl 2009

ahojte dievčatá,mám doma 6-dňovú dcérku, a som tu 1ktát 🙂 rodila som na antolskej už 2krát, takže ak by bolo treba skúsim vám poradiť 😀

janalel
29. júl 2009

ahojte dievcata, ja by som sa chcela opytat este k tej EPI prednaske. je ta prednaska povinna pre tie ktore chcu epi pri porode. chcela by som rodit na antolskej lebo tam mam doktora ale predporodny kurz absolvujem v Sali....len aby som nieco nepremeskala a potom mi ju nebudu moct dat

pepina11
29. júl 2009

ahoj sosona :o) výborne... takýchto ludí sme tu hladali.... mohla by si nám prosím ťa opísať celý pôrod..... ako to prebiehalo.... a kto ťa rodil ? mňa zaujíma všetko .o)

danka_ba
29. júl 2009

Prednaska ohladne EPI trva cca hodinku - tak ti vysvetlia o co ide a kam ti to pichnu ... a rovno to mozes ist aj vyplatit a mas to za sebou 🙂

evagretka
29. júl 2009

Diky moc. Ked som mala EPI aj pri predchadzajucom porode, musim to absolvovat znova, tu prednasku?
Bolo to vsak v inej nemocnici, nie na Antolskej.
Mne sa taaak nechce nikam trepat v tomto teple 😖
Kocky a ako to je s mangelom pri porode, musi mat nejaku pripravu absolvovanu?
Predtym som rodila u Kocha a tam proste mangel dosiel a navigovali ho kam sa ma postavit 😀
Danka_ba, kedy mas termin? Este sa nic nedeje?
Jezis, uz aj mne sa to zda ako vecnost a len trpnem ci to nedojde skorej, ale ako vidim, ani ine druhe babetka sa neponahlaju 😝

jankaw
29. júl 2009

Evagretka na tu EPI prednasku musis ist aj ked si mala pri predchadzajucom porode, lebo na tej prednaske dostanes papiere ktore musis vypisat a s nimi ist do pokladne. Keby si nesla na tu prednasku tak nedostanes tie papiere. Ja som mala so sebou aj vysledky krvenho obrazu, ale ani to od nas nepytali, ze to ukazem az anesteziologovi pred tym nez mi bude davat EPI. A na prednaske som sa v podstate dozvedela to co som uz vedala, no ale ked treba tak treba 😀
A manzel nemusi nic absolvovat aby bol pri porode, my sme sice s muzom boli aj na tej prednaske pre otcov, /je to nepovinne/ ale je to uplne zbytocne, akurat tam bolo strasne teplo a jedine co som sa tam dozvedela ze na porodnej sale nie je klimatizacia 😀 teda jedina taka otazka ma napadla v tom teple 😀

danka_ba
29. júl 2009

evagretka musis absolvovat aj druhu prednasku - ja som tiez predtym mala pei v inej nemocnici, ale tu chvilu vydrzis 🙂
co sa tyka manzela pri porode - staci ked sa to vyplati v pokladni a ustrizok si das do knizky - aspon tak mi to bolo povedane ...
termin mam 2.8 a jedne plany poplach - ale riadny uz za sebou - pisem o tom vyssie 🙂

evagretka
29. júl 2009

Dakujem, Janka.
Nejako to teda prezijem, tu cestu. Hlavne ma zabijaju tie schody pri nemocnici 😀
Vcera som tam bola, dnes tam idem, aj zajtra.
A cesta nam trva 3/4 hodku, ked neni zapcha 😠 otras

Este sa chce spytat, na Antolskej je aj nejaka nadstandardna por. sala?
Ja som ani nebola pozriet saly, ani izby na sestonedeli, vsetko pozeram len tu na nete.

jankaw
29. júl 2009

Danka chcem sa ta opytat ci nemas take tlaky do panvy? Lebo ja strasne, nikedy mam pocit ze uz ide so mna vypadnut? 😀
Som bola v pondelok v poradni a ze som na 2 cm otvorena, tak ze mam kazdu chvilu cakat.

veronikap
29. júl 2009

jaj baby, aj ja by som už chcela čakať tak ako vy...či to bude dnes alebo zajtra... ale ja sa ešte načakáááám 😎 😀 si veľmi neviem predstaviť ešte minimálne mesiac chodiť s takým bruchom... prvé tehotenstvo som mala v zime, takže toto je úplne iné.. aj keď si nesťažujem, zatiaľ neopúcham ani žiadne iné problémy nemám.. len malej sa už nevládzem venovať tak ako predtým.. čo už.. aspoň že to netrvá večne 😝

o týždeň idem ešte k svojej lekárke a potom už na antolskú.. keď som chodila na cvičenie pre tehotné, tak mi tá teta povedala, že pokiaľ som mala prvý pôrod sekciou (čo som mala), tak pri druhom mi epi nedajú.. lebo by som tak necítila prípadné "trhanie" jazvy po prvom pôrode a pod. ... neviem či s tým máte niektorá skúsenosti... v každom prípade to bude moja prvá otázka keď budem na poradni v nemocnici 😀

guapa103
29. júl 2009

evagretka hej je tam nadstandartny porodny box, ale neda sa tusim zaplatit vopred, lebo sa moze stat, ze ked to na teba pride mohol by byt zrovna obsadeny. takze sa to tusim riesi az ked tam dojdes rodit. ale pre istotu sa na to spytaj aj svojho doktora...

guapa103
29. júl 2009

veronika akurat som sa chcela spytat, ci tu niektora nie je po sekcii 🙂 lebo u mna to asi pojde cisarskym a chcela som sa opytat na kojenie po sekcii, som niekde citala, ze treba babo prikladat aj kazdu hodinu, aby sa rozbehlo mlieko... a to ho mam aj budit, ak nahodou bude spavy? 🙂 ako to prebiehalo u teba? no a o tej epi po sekcii som este nepocula, rozhodne sa na to doktora spytaj 🙂 ale podla mna ak ti nedaju epi, tak ta bude aj tak pri porode vsetko boliet, tak ako by si mohla citit este aj trhanie jazvy? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre