Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

veronikap
22. aug 2009

ahojte, ja si myslím, že je to len dobre, že sa bábätká ukazujú len cez sklo.. aj keď na tej antolskej to je v podstate len cez presklené dvere (v ružinove je skla viac 🙂 ).. mne to bolo po prvom pôrode tiež ľúto, že si nemôže hneď zobrať manžel malú na ruky a pod., keď nás prišiel navštíviť, ale predstavte si to množstvo ľudí čo tam chodí.. takto sú bábätká aspoň trochu chránené pred rôznymi bacilmi, keďže ešte nemajú takú silnú imunitu.. a tých pár dní sa to dá vydržať... 😉

daaadulka
22. aug 2009

Ahojte, rodila som pred dvoma tyzdnami na Antolskej a mala som zazmluvneneho Dr. Sysaka. Cely porod pebehol bez problemov a s manzelom tento den povazujeme za najnadhernejsi v nasom zivote. 🙂 Dr. Sysak odviedol vynikajucu pracu, je skutocne profesionalnym odbornikom a mozem ho vrele doporucit kazdej z vas. Je velmi ochotny, ustretovy a empaticky, co je podla mna v pripade prvorodicky nesmierne dolezite... ;)
Co sa tyka poporodnej starostlivosti na sestonedeli, tiez sme s malinkym drobcekom prezili styri velmi pekne dni, kedy sme sa kedykolvek mohli obratit na ochotne sestricky z novorodeneckeho ako aj laktacne sestry. Jednoducho cely pobyt hodnotim nadstandartne a preto VELMI pekne dakujem(e) za vsetko... 🙂

luciarichard
24. aug 2009

Aj ja som mala zazmluvneneho Dr. Sysaka, tak ako pise daaadulka skvelý lekar. Boli sme maximalne spokojni... tiez ho mozem len odporucit 😉

janalel
24. aug 2009

ahojte dievcata, mate niektora skusenosti aj s Dr. marsikom? ak ano napiste mi. dakujem

drobec17
24. aug 2009

Ahojte babulky,
caka ma prvy porod ☹ a chcela by som ist rodit na Antolsku. Som tak trochu strachoprd a citala a pocula som rozne veci, dobre aj zle, tak sa skusam obratit aj na Vas. Uz teraz mam z toho stresy a to som v 30tyzdni.
Viete mi niektora povedat nejaku skusenost alebo ci nemate info ohladne Dr.Scholtz? Odporuca mi ho moj gynekolog. Este som u neho nebola, idem az buduci mesiac, tak by som rada mala info, ci vobec mam k nemu ist alebo si skusit vyhladat, ako sa vravi, na vlastnu past. Nemam ziadneho znameho, tak mam aj trosku obavy.
Nahlasila som sa aj na tehotenske cvicenie (i ked maju na stranke pisane, ze je zdarma, tak plati sa, co je v dnesnej dobe normalne - len upravujem info, ak by niektora z Vas sa drzala infa z web stranky Antolskej). Izby som si este nebola pozriet, videla som len fotky nadstandardnych izieb (postele, kupelku) a box. Ostatne planujem si pozriet po dohode s porodnikom.
Zatial Vam vsetkym velmi pekne dakujem. 😉

adenka
24. aug 2009

ahojte,
baby ako sa u vas prejavovali poslickovia? ja mam dnes prvykrat nepravidelne bolesti ale v krizoch...netrva to dlho len par sekund a je to cca kazdych 10-15 minut... v noci som mala aj krce v bruchu, ale to boli skor take akoby ma malo prehnat...
myslite ze mam zacat panikarit?

dadka212
24. aug 2009

Adenka mne tak zacali kontrakcie 😵

adenka
24. aug 2009

dadka a po akej dobe si sla do porodky?

dadka212
24. aug 2009

Vecer zacali a rano som sla do nemocky tam mi namerali kontrakcie a vecer som porodila 🙂 Ak je to uz ono tak silno drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😉

adenka
24. aug 2009

dakujem...no mne to trva od rana, tak uvidime.... 🙂

babuc
24. aug 2009

Minuly tyzden som tu slubila, ze zistim u svojej gyn tel. kontakt na Dr. Bertoldovu, bohuzial podarilo sa mi len zistit kde (č. d. 108) a kedy je na ambulancii v Antolskej (pond 8-10h a piatok 10-12:30 pre rizikovu graviditu, stvrtok 8-10h prednatalu poradňu) a tel. na ambulanciu 02 68672443 (v inych casoch ako som napisala su tam ini lekari). Nevolala som tam ešte, takže netuším aká je dovolateľnosť, ja sa tam o dva týždne asi rovno zastavím..

mirela
24. aug 2009

ahoj drobec, ja som rodila u MUDr. Scholtza, bola som spokojna, urobil pre mna maximum. Pôrod bol dobry, keby som mala ist rodit, tak by som isla znovu k nemu.

jankohrasko
25. aug 2009

Ahojte, neviete mi poradit kde a kedy sa robia na Antolskej testy na Epiduralnu analgeziu???? Viem len, ze to je v stredu 😒

tehula
25. aug 2009

jankhrasko, krvne testy ti urobi tvoj doki, normal odber krvi. Kazdu stredu o 14.00 na odd. ARO sa kona prednaska, ktora je k epi povinna. S potvrdenim o ucasti ides do pokladne a zaplatis si ju. Papiere potom beries k porodu

moncuska
25. aug 2009

Babuc vďaka za tie info, si poklad 😎 Mňa teraz čaká posledná poradňa u mojej doktorky a v októbri rovno nabehnem na Antolskú, keď bude mať ambulanciu Dr. Bertoldová 🙂 Ešte taká možno priblblá otázka, čo je to prenatálna poradňa, kedy sa tam chodí? 😅

Drobec nerob si stresy, je to zbytočné, ja som tiež strachoprd, ale nenechám sa vyviesť z rovnováhy negatívnymi rečami, keď som sa už raz rozhodla pre Antolskú. O Dr. Scholtzovi som počula samé chvály, ja som sa s ním stretla len keď mi robil uzv., ale bol v pohode. Len je vraj veeeeľmi zaneprázdnený a má strašne veľa pacientiek, keďže je taký vychytený Mô 😉
Môžeš mi prezradiť ako a kde si sa nahlásila na to tehotenské cvičenie? To je to u Dr. Ježíkovej?

Daaadulka veľmi pekne ďakujem za povzbudzujúce informácie a želám vám s drobčekom veľa zdravia.

martina46
25. aug 2009

ahojte, dnes som sa objednala na utz na antolsku a prosim, ak mate skusenosti, ci sa tie objednavacie casy dodrziavaju a pripadne ak nie, kolko sa zvykne meskat, napiste mi prosim 🙂 dakujem.

martina46
25. aug 2009

jaaaaj a este som zabudla, kde ten utz je? cislo dveri, posch. a tak. vdaka 🙂

hanah2
25. aug 2009

ahojte, neviete mi poradit, ci zajtra nejaky lekar robi prenatalnu poradnu? (pripadne aj v ktorych dverach a kedy), ak to viete urcite? mala som dohodnutu dr. Bertoldovu, ale ona ma az do 7.9. dovolenku a v ambulancii mi to nikto neberie (vcera mi tam sestra povedala: no to mate tazke, teraz su dovolenky...) ale ja zajtra potrebujem poradnu a som mimobratislavska, takze trepat sa tam a potom zistit, ze nikto neordinuje 😖 dakujeeeem

marione74
25. aug 2009

ahojte, no tak citam tuto temicku, ze si vyberiem porodnika, ale kazda tu kazdeho ospevujete, tak som uplne zmatena koho si teda vybrat, tak sa opytam inak, je tam nejaky porodnik o ktorom ste poculi, ze 'radsej nie'????
Samozrejme ze poprosim negativne aviza internou postou 😅 a nie cez forum, dakujem moc.

marione74
25. aug 2009

adenka, aj mojej znamej sa porod zacal tak, ze mala pocit, ze ju pobolieva brusko ako by ju malo prehnat... take predpokladam, ze uz rodis, alebo coskoro budes 🙂

moncuska
25. aug 2009

martina uzv na antolskej robia tam, kde su normalne gynekologicke ambulancie, cislo dveri ti neviem povedat a myslim, ze je to na prizemi 😅 Co sa tyka casov, ja som tam vzdy stravila minimalne hodinu, aj ked som bola objednana na presny cas 😒 Par krat sa mi stalo, ze tam vobec nebol ziadny lekar, takze sme vsetky cakali dost dlho, kym vobec niekto prisiel. Takze sa treba obrnit trpezlivostou, vodou a casopisom 😉

drobec17
25. aug 2009

Moncuska: cca 3tyzdne som sa tam snazila dotelefonovat a nedarilo sa mi to, tak som sa tam vybrala osobne v stredu je tam od 12,15 do 13,00 a naozaj tam po celu dobu bola. Priamo u nej som sa nahlasila, dala mi prvy termin (cvicenia su hned vedla jej kancelarie - alebo ako to nazvat), takze ak ti to pomoze tak ja mam termin 8.9.2009 o 11,00hod. Pridu kludne chvilku predtym a urcite ju zastihnes. Je to z hlavneho vchodu, okolo bufetu na rehabilitacne oddelenie - ked vojde dverami dnu nepojdes chodbou,ktoru uvidis pred sebou ale das sa dolava a tou chodbou dvere cislo....hm a teraz neviem ci 17 alebo 7c. Take su tam len jedny...nastastie...uz skoro na konci chodby vlavo....zoberie si tvoju tehu knizku, OP, zapise si udaje, opyta sa u koho budes rodit, da ti termin prveho cvicenia a da ti papier do pokladne na uhradu, s ktorym potom prides na to prve cvicenie. Odporucaju sa tak 6-8cviceni - jedna sa o prednasky spojene s cvicenim, takze aj nieco na prezlecenie je nutne.
Viac zatial neviem.

Kedy mas termin? Ja 4.11.2009

martina46
25. aug 2009

moncuska, vdaka za info. aj som si to takto predstavovala 😀 😅 😝 ved co uz , budem aspon pripravena. horsie je, ze tam budem s malou 😀 ale aj manzelom 😉

sisipetka
25. aug 2009

ahojte dievcata, potrebujem poradit, tak dufam, ze mi budete vediet troska odpovedat 😉
...dostala som vymenny listok od svojho obvodneho gynekologa do rizikovej poradne. Avsak chcela by som si uz teraz vybrat nejakeho lekara na antolskej, ktory by ma az dokonca viedol k porodu a samozrejme aj odrodil. Ale vyber je velmi tazky, kedze moc znamych v tomto obore nemam a pocuval i pozitivne i negativne referencie....No a nerada by som tuto skutocnost podcenila, kedze uz mam jednu bolavu skusenost.
Ak sa najdu kocky, co mi budu vediet aspon troska poradit, vopred velmi pekne dakujem 🙂

moncuska
25. aug 2009

Drobec vdaka za info. Termin mame rovnaky 😀 Na matersku nastupujem az 23. septembra, takze na tie cvicenia by som chcela zacat chodit az potom, nechcem tolko vynechavat z roboty. A potrebovala si pisomne odporucanie od tvojho gynekologa?

Martina to zvladnete, zvyknu tam byt aj tehulky s detickami pripadne manzelmi. Ja tam idem zajtra rano, tak uvidime, kolko budem cakat 😀

moncuska
25. aug 2009

Drobec este otazocka, kolko sa plati za to cvicenie? diky

babuc
25. aug 2009

Moncuska za prenatal poradňu považujem všetky navštevy gyn pred porodom - 36T u mojej gyn a 4T pred porodom u ktorehokolvek gyn v nemocke kde budem rodit (aspon moja gyn tvrdi, ze len posledne 4T sa chodi do nemocky). Ako často, tak to verím, že sa dozviem pri prvej návšteve Dr. Bertoldovej🙂 odhadujem 1xT
Takže ja sa prvy krat k Dr. Bertoldovej chystam az 10. 9...a ako som sa prave dozvedela je to aj dobre, kedze dovtedy ma dr. Bertoldova dovcu..ej myslim, ze nas tam bude dost🙂
Este k Jezikovej, na dverach ma napisane, ze objednava telefonicky (tiez som sa ani raz nedovolala🙂, alebo osobne vzdy rano od 7:00-7:45 (kedže začina cvičiť o 8h) a ešte nejaký obedný čas tam bol napisaný na niektorý deň v týždni (tušim ta streda čo napísala drobec), ale to mne moc nevyhovovala, tak som si nevšimla presný čas...je naozaj fain, dokonca sa da nahovorit aj na otcovsku pripravu na porod, akurat v po sme ju s muzom absolvovali

babuc
25. aug 2009

moncuska, je to cca 2eur za cvičenie, ale tie centy si presne nepamatam..:( ja som si predplatila 6 cvičení a keď sa mi bude zdať, že to ešte ma zmysel (teoria sa začne po 6-8 cvičeniach opakovať), tak je jednoduché dokúpiť si hodiny..

skybaby
25. aug 2009

peti podla mna skus dr. niznansku ... mne bola neskutocnouj oporou a ked jej povies cm si presla bude super oporou aj tebe ... je velmi citliva ale zaroven aj super lekarka 😉

sisipetka
25. aug 2009

Jani dakujem za infosku. Nasla som si to negativum o lekarovi, co som ti hovorila, ze by mi vedel znamy vybavit (ale ani on nevedel, ze co sa stalo, kedze tu uz par rokov nie je). No a teraz zvazujem, ze koho na rizikovom oslovim...strach je "svinucha"....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre