Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mayka
28. sep 2009

ahojte babulky,

vy co ste rodili na Antolskej alebo ste tesne pred porodom. Kupujete aj odsavacky mlieka alebo vam tam popripade daju nejaku erarnu? Neviem ci to mam kupit kedze neviem ci budem mat dost mliecka.

luciarichard
28. sep 2009

Mayka, mozes si doniest svoju alebo ti v nemocnici pozicaju ... je sice taka ta piestova ale ja som ju mala pozicanu a bola som spokojna, sice som mala doma svoju ale zabudla som si ju pribalit 🙂

mayka
28. sep 2009

lucia dakujem. 😉

alexandrah
28. sep 2009

jasminet, diky moc, asi v dohladnej dobe pojdem, nech to mam za sebou, antolsku mam od ruky ... tak sa mi tam nechce, no ale ked to musi byt, co uz!!!!!!!!

drobec17
28. sep 2009

Ahojte babulky,

ja neviem ci si to len namyslam alebo co sa deje, ale mam pocit, ze som dostala "kramy" a dokonca sa aj v noci zobudim na bolesti a v podbrusku ma boli permanentne ale take ako tvrdnutie bruska to neevidujem...vobec nemam ani len potuchy co to znamena...takto to mam uz od soboty...a to nehovorim o bolestiach v krizoch...a najhorsie je to ked sa maly otoci...stale sa otaca ale este stale aj do bokov - teda myslene priecne...vtedy sa to trosku zlepsi ale ked sa vrati do polohy hlavickou alebo cim dolu tak idem z koze vyskocit...viete mi poradit co sa vlastne deje? Som kludna, nepanikarim, len by som rada vedela dajaku skusenost od Vas...naposledy som bola u gyn. 14.9. a vtedy mi vravel,ze mam este aspon 4 tyzden vydrzat... 😅
...osobne si myslim,ze je este dost skoro na porod ale neviem co mam robit... u porodnika som este nebola, idem v stredu prvy krat...bola som minulu ale bol na skoleni cely tyzden...snad ho spoznam kym porodim...heh... 😀

vesi
28. sep 2009

ja by som zašla na pohotovosť. pre istotu, v tehotenstve by nemalo nič bolieť (okrem pôrodu samozrejme) 😒
ja som mal kontrakcie v 30tt a ani som nevedela, že sú to kontrakcie 😝 , musela som ostať v nemocke a dávali mi infúzky 🙄

dadka212
28. sep 2009

Drobec ja by som určite šla do nemocnice, radšej sa tam prehnať viac krát zbytočne ako niečo zanedbať...kľudne to môžu byť aj kontrakcie, ja som ich prežívala podobne ako popisuješ, až po odtečení vody sa zintenzívnili a začali velmi bolieť...

alexandrah
29. sep 2009

drobec - to su poslickovia, nie? pisali baby, ze to je bolest presne ako kramy, ze sa maternica pripravuje na porod ... ale to moze byt aj 2-3 mesiace pred ... no a ked je mela uz velke, tak asi aj boli, ked sa pretaca ...jedna baba nemohla ani chodit, si ludia mysleli, ze ide rodit, jak ju vsetko bolelo ...uz je to babatko velke, a ked sa vrti a kruti ... ale urcite aspon zavolaj tvojmu gynekologovi!!!!!

nefertitiavi
29. sep 2009

sestra rodila na antolskej, mala Korbela, pit mohla-male dúšky.

lenuska85
29. sep 2009

Ahojte 🙂
Prosim vas velmi pekne, viete mi poradit naozaj dobreho gynekolaga/gynekologicku s citlivym a odbornym pristupom k pacientke na Antolskej? Dakujem pekne 🙂

mirela
29. sep 2009

lenuska, toto je tema pôrodnica, ak dobre vidim, tak si snazilka 😉, preto ta asi sklamem, lebo ak chces gynekologa/gynekologicka prave z Antolskej, tak ta musim sklamat, mam taky pocit, ze lekari tam maju sluzit pre pacientov nemocnice, resp. pred operaciami, pôrodmi atd. - docasne pripady , cize ak hladas ambulantne, tak zrejme tam moc nepochodis ... ale urcite viacero doktorov odtial ma "svoje" ambulancie mimo nemocnice. Drzim ti palce, aby si nasla to co hladas 😉

jahoda
1. okt 2009

drobec, ako si dopadla??? mne sa malinka tiez prevaluje a vystupuje mi obcas bodava bolest do krizov (trva to len sekundu), tlaci na mocak, strasne casto chodim na wcko, mam zacpu a akoby zastavenu cinnost criev 😖 ale tak sa snad kontrakcie neprejavuju...tiez by som bola rada, keby este 4tt vydrzala... 😎

alexandrah
1. okt 2009

leniska - neviem, ci to neni tak, ako pisala mirela, ale vraj - ja som hlavne tiez za ludsky pristup je super Rozemberg, ale ak chces, poradim ti super v GPN - je to sukromne centrum, sidlia v Ruzinove, plati sa 3000 sk za rok, tam su super lekari!!!! a hlavne ten pristup!!! a vsetko!!!

mata1977
2. okt 2009

ahojte baby.
som tu nová a potrebovala by som radu.rozhodujem sa kde rodiť.termín mám 13.11.uvažujem nad antolskou,tak preto by som vás poprosila niektoré,ak mate teraz nejaké skúsenosti s ňou v tomto čase,alebobudete mať v najbližšej dobe,či by ste mi nenapisali.
v r.2006 v máji som tam rodila cisarskym,rodil ma dr.Kutlak a dr.Hronec,tý boli ok,ale na dr.Janáča asi nezabudnem,plačom som vyšla z ambulancie.Lekara si asi nebudem zazmluvňovať,keďže ich vôbec nepoznám a neviem či sa nepomenili a nemala som ani vtedy zazmluvneného.
ešte idem 15.10.k svojmu gynekologovi a vtedy ma už odošle kam sa rozhodnem.
Budem vám vdˇačná.šla by som tam rada,trocha to tam poznam,čo mi zostalo v pamäti.sestričky novorodenecke neboli nič moc,nestarali sa vtedy o detičky,ale čo sa starali o nas mamičky tým klobúk dolu,boli super.tak asi takéto mám skúsenosti.
ak niektorá bude vedieť,napíšte mi,budem vdˇačná.

rybka13
2. okt 2009

mata, no ja som tiez mala dilemu kde rodit, a nakoniec som si vybrala antolsku, lebo ju mam blizko... podla mna si moc nenavyberas, vsade su asi dobri doktori (a aj nie taki dobri).
Ale ja som asi najviac zleho pocula na Ruzinov, ale to je zase len 'z pocutia'.
Janac je podla mna dost kontroverzny, lebo ma taky zvlastny tvrdy humor co nie kazda pochopi.
Napr. mne tiez nevyhovuje, ale vraj je dobry odbornik, takze by som to prezila aj s nim ak by bolo treba...

tehula
3. okt 2009

drobec, ja som mala rovnake bolesti cca od 36tt a to som niekedy od bolesti aj revala a nakoniec som rodila 2dni pred terminom. Ale mala som pocit, ze porodim kazdym dnom, bolesti jak pri kramoch, tlaky na pipinu z hlavicky, o krizoch ani nevravim.
Myslim, ze kym citis pohyby a nekrvacas, je vsetko ok.

monka22
3. okt 2009

Ahojte...chcem sa opytat...v piatok som bola na kontrole a som uz na 3 cm otvorena...v pondelok mam termin, ale zatial sa vobec necitim, ze by som uz mala rodit🙂))ak neporodim tak v utorok mam ist na kontrolu..neviete mi poradit ci si ma tam uz nechaju ked budem po termine alebo ma poslu domov???dakujem

luciarichard
3. okt 2009

monka22 - ja ked som bola na 3 cm otvorena tak som o 6 hodin porodila 🙂 🙂 🙂

tonicka
3. okt 2009

monka,myslim, ze porodis , ale keby nahodou nie, tak bud si ta tam nechaju, alebo ti povedia ze mas na druhy den nastupit 🙂

akejka
4. okt 2009

monka, ja som chodila otvorená na 3 cm ešte ďalšie 3 týždne...je to individuálne, ja som prenášala 4 dni, ale nechali by ma max. 7 dní, potom by ma už hospitalizovali a vyvolávali pôrod. (a to som bola druhorodička a prvé kontrakcie ma okamžite otovrili na 8 cm)...
V utorok ti vypíšu papier na hospitalizáciu, ale ešte si ťa tam nenechajú, ak nebudeš viac otvorená, alebo nebudeš mať príznaky pôrodu...

monka22
4. okt 2009

dakujem vsetkym🙂))Este stale som doma a zatial sa citim super tak dufam, ze si ma tam uz nenechaju🙂))

rybka13
4. okt 2009

tehula, a to je normalne ked zena pred porodom krvaca? Ja som si teda este uplne detaily necitala, dufam, ze mam este par tyzdnov cas, ale myslela som, ze bud mi zacne tiect plodova voda, alebo sa uvolni ta hlenova zatka - to akoze z toho by som mohla krvacat? Ci akoze ked sa budem roztazovat, mozem tiez krvacat?
dakujem

alexandrah
4. okt 2009

monka - ja by som uz asi v 41 tt chcela porodit!!!!!!!§ budes to mat za sebou!!!!!!!§ uvidis, ci si ta nechaju 😵 drzim palce kazdopadne!!!!!

mata1977
5. okt 2009

ahojte.
ak niektora viete čo treba všetko zobrať so sebou do porodky ,napíšte mi prosim vas,lebo už si chystam veci,
citim sa mizerne,tak aby som na niečo nezabudla,..................a tiež ak ešte niektora má skusenosť s antolskou v tomto období,budem rada ked napiše

mayka
5. okt 2009

mata,

to to sem hodilakocka co ide rodit na Antolsku. Ma to priamo zo zoznamu z ambulancie.

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

nereika
5. okt 2009

ahojte, neviete ako sa vola taka mlada lekarka dlhovlasa velmi sympaticka /robi aj pripravu pre oteckov/ na antolskej a ci mava aj poradnu?

drobec17
5. okt 2009

Ahojte babulky,

takze v sobotu sme absolvovali vsetky mozne vysetrenia. Maly tlaci a chce ist uz von, ma 3,2 kg. Moje telo sa vsak tvari ako by som ani nebola tehotna. Teda pevne drzi. Termin mam 4.11.2009, ale podla tych testov a utz to bude urcite minimalne o tyzden az dva skor, takze denno denne cakam co pride. Inak sme uplne OK.

Babulky dakujem Vam za rady a povzbudenia. Moc dobre to cloveku padne.

rybka13
5. okt 2009

drobec, to hovorili aj mojej kamoske a nakoniec vydrzala do terminu 😉
Ale kiez by to bolo skor o take dva tyzdne, aby si to uz mala cim skor za sebou.. pridi nam potom povedat ake to bolo 😉 drzime palce

nereika, neviem ako sa taka doktorka vola, jedinu z ktorou som sa stretla bola Mirka Dubcakova, tiez velmi prijemna, ale ta je tehu teraz.
Este minule ked som bola na utz, tak tam bola taka dlhovlasa blondinka, ale ta vyzera ze sa skor zaucala...

alexandrah
5. okt 2009

drobec, to uz vyzera na finale, ked v 36 tt ma maly 3,2 kg, to je docela dost, nie? ja dufam, ze moj nebude mat ani tolko pri porode... (som malinka 🙂 ). aby som ho dostala nejak aj von 😝 ale dojdi urcite vsetko potom povedat.

drobec17
6. okt 2009

Ahojte,

jasne, ze sa ozvem hned ako budem moct a budem to mat za sebou.

Ved prave, maly je az moc velky na mna...tiez som mala (157cm)...takze som dnes bola na krvy a vo stvrtok idem pre istotu aj na predoperacne vysetrenia...teda viac menej zacinaju planovat sekciu...su nato viacere indikacie...moje telo pevne drzi zovretie (neotvaram sa ani naznakom)...maly ma uz v 36tt 3,2kg...som nizka...no a mam uzke priechody, resp. priechod...takze sa teraz budem pohybovat viac menej na teme cisarsky rez, aby som sa co najviac dozvedela...

alexandrah, je mozne, ze aj teba to neminie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre