Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

rainee
9. okt 2009

katka a nevies kedy ma poradnu?
lutujem mimobratislavske babulky co dochadzaju na poradne aj sono, to je na cely den/dni 😖

certica
9. okt 2009

treba si vziat nejaku dobru knizku 😉

monni
9. okt 2009

no baby s tym cakanim na poradnu a UZV ste ma nepotesili, to v mojom stave nebude nic moc, rovno si ma tam nechaju porodit ☹
ja mam pri kazdom kroku take strasne tlaky dolu, mam pocit akoby mi mal malicky vypadnut. neviem si predstavit ze si tam tolko odsedim.

metlonka, dakujem za palceky, ja tiez dufam ze to dotiahneme do stastneho konca 😉
nemam zazmluvneneho doktora, pri prvom som ani nestihla chodit do nemocnice do poradni, maly sa zacal pytat na svet skor.
takze teraz ani neviem ako to chodi, tak sa snazim tu precitat. pocula som o doktorke Greksovej ze je velmi mila (aj som ju zazila ale vtedy este nerodila), a este Rozemberga si velmi chvalia. Havaldu som zacila este na starej Zochovej, ked zastupoval mojho lekara a velmi pekne sa ku mne choval, aj z nemocnice ho poznam ako velmi mileho doktora.

katka, ale v tom Gynfive si asi musis za ten UZV zaplatit, nie? viem ze tam kocky chodia na 3D.

alexandrah
9. okt 2009

katka - ako je to, mozes ultrazvuk mat aj inde, to by som sla tot hen k svojim, do GPN (aj do gynfivu som chodila), mam to cez cestu, a necakam!!!!!!§ to im poviem, ze mi urobia inde, a nemusim sa trepat na antolsku?? (mam daleko + kazdy den tam chodit ako na klavir, a cakat 2 a viac hod. je "ujete") ludia, vidim, ze porodit je normalny problem, sak hadam ma len nenechaju tak??? 😀 😎

mayka
9. okt 2009

certica,zka je ok. Ale co ked uz neobsedim a ani neobstojim. 😀
a to sa vacsinou po kazdej poradni od toho 36 tt chodi na utz?

rainee
9. okt 2009

s tym UZV sa mi to tiez akosi nevidi, ved keby sa to dalo tak tam vsetky necakame ako na spasenie. ale mozno sa staci len opytat a su aj ine moznosti len o nich nevieme.
porodit je dnes problem, pretoze konkretne v BA su 3 nemocnice, totalne plne, nakolko sem chodia aj mimobratislavski zo sirokeho okolia a kedze je teraz babyboom tak sa to prestava akosi zvladat, nemyslite? o pristupe personalu nehovoriac, ale ved kazdy povie ked sa vam nepaci chodte inde. a inde tiez nie je na vyber, tak sa musime len prisposobit, odtrpet si to a dufat ze vsetko dobre dopadne nech zrovna nas nenechaju potrapit.

rainee
9. okt 2009

inak kamoske sa stalo ze lezala provizorne pol dna na chodbe na kramaroch po porode lebo ziadne izby neboli volne a najneskor 3 dni po porode prepustaju pokial nie ste na tom fakt zle... a dalsiu poslali do inej nemocnice rodit lebo nemali miesto, je to fakt sila. hadam nas taketo aktivity minu 😕

k.a.t.k.a.
9. okt 2009

alexandrah no niekomu je mozno vela vyhodit peniaze za utz, aj ked ja som vzdy platila len za objednanie v gynfive aj v medifere lebo som mala sprievodku .. tiez som chodila najskor na utz len na Antolsku ale akosi mi dosla trpezlivost, tak chodim inde a moja dr. na to nic nepovedala .. vsak ultrazvuk jak ultrazvuk nikde nie je napisane ze ich vsetky musim absolvovat tam kde chcem rodit 😉

k.a.t.k.a.
9. okt 2009

vsetky spravy z ultrazvukov / vzdy som bola niekde inde 😅 / mam zalozene v teh.knizke, takze hociktory doktor do nich môze nahliadnut 😉

mayka
9. okt 2009

veru je to des.
a nepomozeme si . 😒 ale aj keby som isla do gynfivu tak sa musim vopred neviem kolko objednat a v podstate kdekolvek.

certica
9. okt 2009

mayka, no na utz po 36tt ides spravidla len raz, ak sa nic extra mimoriadne nedeje

mata1977
9. okt 2009

metlonka,ja sa tiež ešte rozhodujem,či antolsku,či kramare.ja som zo zahoria,okres Malacky,takže to mam k us cesty,ale muž ma bude voziť
malu som rodila na antolskej,nebolo zle,ja som si tam poležala par dni,potom ma pustili na2 tyždne a potom šup hospitalizacia a cisarak,sťažovať sa nemôžem,odbornici boli,len mamobavy teraz,lebo viem do čoho idem
mne tam z tých dr.nesadol dr.Janáč,ale čo mi predpovedal sa splnilo na 100%,Rozemberg bol dobry ,aj Kutlaka Hronec,sice neviem či tam ešte su.

tehula
9. okt 2009

mayka, po 36tt sa utz bud uz "nestihne" urobit, alebo sa robi max uz len raz, ale vacsina uz po 36tt uz nejde

tehula
9. okt 2009

baby nestresujte, ja na Antolsku chodim aj mimo tehu, aj cele tehu som si tam odchodila a prezili sme, hlavne nech su drobci zdravi 😉

metlonka
9. okt 2009

Monni ja som mala take iste tlaky pri prvom tehotenstve...mala som pocit ze mi babo vypadne pocas chodze a nakoniec som prenasalaLe 😉 Len sa pekne drz este mame kopec casu pred sebou
🙂 Tiez som pocula najviac chval na Rozemberga, Havaldu a Korbela.
Keby mi hrozi cisarsky alebo mam nejake problemy, tak tiez asi uvazujem nad zamluvnenim.
Mata tak to si ma teda dostala...ja tu stresujem ze mam daleko do Ruzinova a ty budes chodit az z Malaciek.
To vam mamickam mimo Ba veru nezavidim. ☹ Ale ja mam najvacsi problem s malou, nemam ju kde nechat.
A so sebou ju velmi nechcem tahat, uz vidim co by tam narobila z tej cakarne „kulnicku na drivi“ 😀

mayka
10. okt 2009

aha takze maximalne raz na utz. no to sa este da. 🙂

jankohrasko
10. okt 2009

ahojte, tam my sa hlasime uz sme z porodnice doma. Ja si mozem lekarov na Antolskej iba pochvalovat. Aj sestricky su mile, ale par ich je tam dost neprijemnych.. Ale prezili sme. Ja som rodila v spinalnej analgeze - sekcia. Len som mala smolu, ze 3 dni ma po nej bolela hlava a museli mi davat krvnu zatku do miechy, ale 4. den mi uz bolo super a behala som po chodbe 😀
Pri odchode mal manzel neodkladne povinnosti a trocha sa zdrzal. Sestricky uz o 15 na mna zacili byt strasne neprijemne, ze co tam este robim, ze domov sa ma chodit presne o 14! Doslova ma vyhodili v pyzame na chodbu!!!
Nemala som zazmluvneneho lekara. Rodili ma dr. Scholtz, dr. Peškova... Super, max. spokojnost.
Bola som sa pozriet osobne aj v Ruzinove, ale tam to je otras!!!!!
Babky drzim palce a verim, ze aj pre Vas bude Antolska dobry vyber.

mata1977
10. okt 2009

jankohrasko,to si ma trocha upokojila,lebo sa rozhodujem,či tam isť,či nie.a neplatila si nič pri spinalnej,myslim za injekcie atd...?to je ale drzosť že ťa vyhodili na chodbu.a ake su izby,kolko je mamičiek na izbe atd.ak sa ti bude chcieť a budeš mať čas napíš mi prosim ťa...........inak gratulujem k dcérke

mayka
10. okt 2009

jankohrasko, to je super ze to mas za sebou. A gratulujem. Si malas stastie lebo vraj MUDr. Scholtz je dobry odbornik. Tiez nebudem zazmluvnovat a uvidm kto ma odrodi. On mal akurat vtedy sluzbu alebo prisiel kvoli tej sekcii?

A to je sila ze ta takto vysmarili. Ved kto dobrovolne ostava dlhsie v nemocici ako je nutne.
Aj ja si myslim ze Antolska je dobry vyber na rozdiel od Kramarov alebo Ruzinova.

sisinka76
10. okt 2009

jankohrasko, ja som mala na MUDr. Scholzta stastie vzdy pri UZV, bol tam v 10., 20., a aj 30.tt a vzdy bol mily a prijemny. V piatok som bola na UZV a tiez tam bol prijemny lekar, vela sa pytal a UZV robil fakt poctivo a bola som tam dost dlho. Az ked som vysla a pozrela na papier, tak som zistila, ze to bol MUDr. Rozemberg 😉
kamoska u neho rodila, nevie si vynachvalit, nemala ho zazmluvneho, len mala stastie 😵

k.a.t.k.a.
10. okt 2009

a Rozemberg uz robi aj ultrazvuk? 😕

mayka
10. okt 2009

kocky treba zaplatit aj pritomnost otca pri porode ak chce byt pri mne len v prvej dobe porodnej ? On este nie je rozhodnuty ci zostane aj priamo pri porode. 😅 Ale asi hej.

mayka
10. okt 2009

Ale asi hej malo byt ze asi hej to treba zaplatit. Som jak madar. 😀

metlonka
10. okt 2009

Jankohrasko gratulujem k dcerke . 🙂 ..tak trosku ti aj zavidim ze to uz mas za sebou 😉 Trosku si ma upokojila ze si rodila bez zazmluvnenia a predsa sa o teba postarali...ale to je vsetko len o stasti 😒 Na akeho lekara natrafis...
Pred dvomi rokmi ked som rodila prvy krat som ani nevedela ze sa da zazmluvnit lekar...a teraz mi to pride
Ako nejaky modny trend...ze ak si nikoho nezaplatis, tak sa nikto o teba nepostara a 😠 pritom je to ich praca nie? No uvidime ci to budem takto presvedcivo tvrdit aj po porode 😀

metlonka
10. okt 2009

Mayka mne manzela poslali domov pri prvej dobe porodnej...a zavolali ho az ked som sa zacala rychlo otvarat...cize na samotny porod.
Ale to asi fakt zalezi od toho kolko bude prave vtedy porodov...ako to pisali baby, ze ak bude naval tak tam nenechaju nikoho motat sa. Asi bude najlepsie ked sa na to opytas priamo lekara...

sisinka76
10. okt 2009

k.a.t.k.a., aj ja som bola prekvapena, lebo UZV mal v ten den robit nejaky MUDr. Drobny, tak neviem, asi ho len zastupoval. Ale mal pri sebe 2 praktikantky, ta mozno preto. Neviem, ale v kazdom pripade som rada spoznala toho ospevovaneho doktora Rozemberga 😀

alexandrah
11. okt 2009

katka - mas pravdu, mne tych penazi nie je luto, ked si usetrime cely den cestovania, cakania, nervov, a to uz v nie prave najlepsom stave... ved ked poviem lekarovi, tomu je fakt jedno, kde mi ten ultr. robili. a to je dobra otazka, potom od toho 36 tt sa chodi do nemocnice kazdy tyzden, a na ultr. tiez? inak, v GPN ma podla mna objednaju hned.
jankohrasko - velmi gratulujem k dcerke!!!!!!!!!! si ma upokojila, ja mam ruzinov cez cestu, ale rozhodla som sa pre antolsku, a dufam, ze ma zoberie rozemberg. tak uvidim.
baby, ja som uz nakazala manzelovi, ze aj keby ho posielali domov v 1. porodnej dobe, nech si tam proste lofne, ked ho tam nepustia, aj pred nemocnicu, a nech tam je az kym ho nepistia!!!!!!! tak slubil, uvidime!!!!! aj ked ked bude volny ten box nadstandard, by som ho chcela mat pri sebe. fakt sila, ze 3 porodnice, ale co uz clovek narobi ... nejak len porodime, a budeme sa tesit z babatiek, nejake sestry ma pri tom stasti snad uz len neotravia!!!!!!!!

monka22
11. okt 2009

Ahojte...tak ja som porodila teraz 5 oktobra malu Vikinu a musim povedat, ze vsetci lekari a sestricky na antolskej su super...ochotne mi zo vsetkym pomohli a na vsetky otazky mi odpovedali a boli velmi mile...zazmluvneneho lekara som nemala a fakt som sa tam nestretla s nikym neprijemnym...su tam velmi zlaty....

mata1977
11. okt 2009

Monka,tak gratulujem k dcerke.ak sa možem opýtať ake sú izby,teda koľko je mamičiek na izbe a na socialne zariadenia......ak môžeš napíš.

jasminet
11. okt 2009

na nadstandarde su 2 postele a kupelna (nebola som, neusiel sa mi 😀 )

na normalnej su 2-3 postele a kupelna spolocna pre 2 izby.
ja som bola na 2 postelovej, kupelnu sme mali spolocnu 4 baby. v tej nasej izbe bolo aj kresielko na kojenie a prebalovak. viem, ze baby co boli na izbe po 3 nemali ani ten prebalovaci pult = prebalovali na posteliach.
inak je 1 toaleta aj vonku na chodbe, taka pre praktikantky a pacientky (vdaka bohu za nu 😀 😅 😀 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre