Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

diapozitiv01
13. okt 2009

ahojte,
moj muzik bol so mnou na porodnej sale vyse 5 hodin, to si odbehol aj sa najest. Ked som rodila 4.8. nebol tam velky frmol, boli sme tam 3. Mne bohuzial porod nepostupoval tak sme isli na sekciu. Tam uz muzik nemohol ist tak cakal poctivo na chodbe. Ale za tych 5 hodin co tam bol so mnou sa o mna staral, chodili sme s infuzkami na wc, az do zacievkovania. Natrafila som na super porodne sestricky, musim povedat. Ale najdu sa tam aj nie moc prijemne. Mozem povedat ze na 5. poschodi na rizikovke boli uplne super skoro vsetky 🙂 .

jankohrasko
13. okt 2009

rainee: ja som bola v klasickom boxe, moc som vtedy uz nerozmyslala a nevnimala, ze ci je klasicky alebo nadstandard. WC bolo kusok, ja som bola v druhom boxe od zaciatku. No mozno som to tak nevnimala preto, ze v ten cas, kedy som ja rodila, som tam bola jedina a pri mne boli vzdy traja doktori a sestricky a venovali sa iba mne. Som bola max. spokojna. A to som nemala zazmluvneneho dr.
Ale asi by bolo ine keby tam rodilo viacej zien. Vsetko je o stasti. Ale nadstandardny box je trocha mimoa a pre dr. je neprakticky. Manzel bol so mnou stale okrem klystiru a holenia. Je to na Tebe, co si zvolis, hlavne, aby si sa citila pohodlne a spokojne. A hlavne, aby Tvoj drobcek bol zdravucky.

alexandrah: hej, od 15 hodiny som mala tasky na chodbe a s malickou som sa tiez vacsinou prechadzala po chodbe a na izbe, pokial sa dalo, uz som vobec nelezala. Ale ten blby pocit nikomu neprajem. Nemozem za to, ze sa manzelovi skomplikoval den, jeho to tiez velmi hnevalo a moj otec tiez nemohol. Ale oni to nechapu, im končí smena a viac ich nezaujima. A este bolo najhorsie to, ze co povedala jedna sestricka, tak to u druhej vobec neplatilo ☹ ☹ ☹ ☹
Meno doktora, ktory mi to povedal Ti napisem do IP.
Ja som tiez nikoho nepoznala a preto som nevedela, koho si mam zazmluvnit. No a ked som prisla v 38 tt, tak uz "vraj" bolo neskoro!!! Kamaratka si zazmluvnovala dr. v 40tt!!! A to bolo v pohode! Nechapala som.
Manzel bol so mnou stale okrem klystiru a holenia.
Mna nechali sa troska potrapit cca 10 hodin a potom prisiel nadriadeny porodnik a ten rozhodne povedal, ze cisarsky, tak tym padom, ze som mala vsetky predoperacne vysetrenia, tak to slo velmi rychlo, a za par minut som uz pocula malicku plakat 😀 U mna pre cisarsky sa rozhodli z toho dovodu, ze malicka vazila 4 kg a ja som utlej postavy.
Drzim palceky, uzi si posledne tyzdne tehulkovania, potom sa uz nezastavis 😀 😀 😀 😀 😀

jankohrasko
13. okt 2009

rainee: este s tou epiduralkou to je tak, ze najprv musis absolvovat prednasku, byva tusim v stredu o 14 (nie som si ista), potom zaplatis poplatok 106 eur. Ak to pride na Teba skor a nestihnu Ti ju dat, tak Ti hned vystavia papier na vratenie eurikov.

jankohrasko
13. okt 2009

rainee: este s tou epiduralkou to je tak, ze najprv musis absolvovat prednasku, byva tusim v stredu o 14 (nie som si ista), potom zaplatis poplatok 106 eur. Ak to pride na Teba skor a nestihnu Ti ju dat, tak Ti hned vystavia papier na vratenie eurikov.
Jaj a zabudla som, ze musis absolvovat predoperacne vysetrenia u interneho lekara.
To Ti da Tvoj gynekolog vymenny listok. Internista Ti: odbere krv, urobi EKG, prehliadne Ta...

triminka
13. okt 2009

ahojte babule.
mam na tie,co rodili alebo sa chystaju rodit na antolskej par otazok.bola som sa vcera pozriet v porodnici,ale toto som sa zabudla popytat:
- musim mat svoju odsavacku na mlieko alebo tam maju erarne a sukromne su zakazane?
- mozem pocas porodu uzivat homeopatika? nebudu po mne zazerat?
- ak by som nemala platenu nadstandardnu izbu.moze ma prist pozriet manzel na izbu,alebo len mu cez nejake
sklo ukazu babatko?

ak aspon na nieco viete odpoved,tak mi prosim dajte vediet 🙂
dakujem

jasminet
13. okt 2009

ahoj - odsavacku mozes mat svoju, ale maju aj erarne na pozicivanie. s homeopatikami ti nepoviem - to je asi lepsie sa opytat lekara.
na obycajnu izbu nesmie ist nikto, vlastne celkovo na oddelenie sestonedelia, babo mozes ukazovat len cez sklo (maly priestor, vela ludi sa tam tlaci...) treba navstevam povedat, aby prisli neskor,nie hned ako zacnu navstevne hodiny. potom uz je tam vacsi klud...

triminka
13. okt 2009

jasminet, dakujem....no tych navstev som sa obavala. nechcem aby za mnou chodila cela rodina,len manzel.a to mi pride strasne divne,ze cez sklo mu ukazu babatko.ani chytit si ho nemoze,ani so mno rec prehodit? brrrrr....

triminka
13. okt 2009

aha a este som sa chcela spytat jednu vec. pokial sa mi rozbehne mliecko,tak ako prikrmuju babatka? daju im flasu s cumlom a umele mlieko? alebo s hadickou?

jasminet
13. okt 2009

ved s manzelom mozes hovorit, ukazes mu babo cez sklo, odnesies ho k sestram na izbu (nesmie ostat same u teba na izbe) a pojdes na chodbu za manzelom. inak, mna tie navstevy stresovali - vsetci ta stiskaju, pytaju sa na kadeco, dobre mienene rady ti davaju a tebe sa buria hormony a chce sa ti plakat. ja som tiez tam len manzela chcela mat, ale rodine to nevysvetlis... 😖

krmia umelym mliekom cez striekacku...

triminka
13. okt 2009

no mne moc nehrozi ze by prisla rodina....max moja mami s manzelom... kedze nasi a ostatna rodina nebyvaju v ba,ale asi mami bude u nas,aby mal kto byt so psom 🙂 ale ja tiez urcite nebudem chciet ziadne navstevy.kamosky,rodinu a tak...snad to pochopia....

jasminet dakujem,si zlata ze mi tak odpovedas 🙂 velmi mi to pomaha....a boli tam nejaka laktacne poradkyne?alebo sestricky radili a pomahali s kojenim?

jasminet
13. okt 2009

no, laktacna, je tam, ale prisla mi nejaka zvlastna...moc som s nou do styku neprichadzala, tak k nej sa vyjadrovat nebudem. ale cez vikend tam myslim nebola.

inak ti poradia sestricky - aj porodne asistentky aj detske. len sa treba pytat a niektore poznamky a osoby brat s nadhladom. 😀 je fakt, ze co ti poradi jedna sestra, za to ta druha zvozi pod ciernu zem. vies, maju plno pacientiek, kazda ma nejaky problem, oni maju len 2 ruky, 2 nohy a 1 nervy...

bola tam uplne uzasna zenska sestra, taka silnejsia, tmavsia, fakt bola perfektna - mala som na izbe babu, co mala problem s kojenim, naliate prsia a maly netahal a netahal, ta sa jej fakt venovala, klobuk dolu. mne tiez pomohla ked uz som bola s nervami v koncoch posledny den... vsetky sa tam snazia...

no, to bud rada, ze ti moc navstevy nebudu chodit - mne prisla aj babka a tie rady - mas mlieko? dost ho mas? daj si cierne pivo, chodte jej ho niekto kupit, rascovu polievku by si si mala dat ...atd atd (asi kde by som si ju tak mala uvarit, ze? 😀 )

triminka
13. okt 2009

jasminet ja mam tych rad uz teraz dost. co mam ako robit a pod. ....sa im snazim vzdy povedat,ze dakujem,ale ked budem nieco chciet vediet,tak sa spytam....ale to nie vzdy pomaha 😅 a oni to vsetci myslia v dobrom 😵

metlonka
13. okt 2009

Alexandrah nechcela som ta vystrasit 🙂 ja som zacala rodit presne ked nastupila ranajsia smena a s nimi vlastne aj vsetky praktikantky. Priznam sa ze jedna sa ma prisla spytat ci moze byt pocas mojho porodu pritomna, a ja blba som suhlasila, pravdupovediac som ani nerozmyslala a bolo mi vsetko jedno...len nech to mam uz za sebou... A ☹ le to som netusila ze sa tam dovali asi 8 praktikantov...ale to uz bol porod rozbehnuty...tak co uz.
Takze tebe sa to nemusi vobec stat ak ich posles do certa... 😀 Co sa tyka zazmluvnenia, Rozemberg je taky vytazeny, ze mozno uz ma vela porodov...ale treba skusit.
Dalsie kapacity su tam Dr. Korbel, Havalda a Scholtz...a vlastne asi vsetci lekari, negativa som pocula len na Dr. Janaca .A to len preto, lebo ma divny pristup k pacientkam, ale je velky odbornik.

jasminet
13. okt 2009

ved jasne, ale po case ti to zacne liezt na nervy. a hlavne po porode, ked mas problem sama so sebou 😀 a po porode to bolo - mas mlieko? asi je riedke ked mala stale place... 😀 uz som len kyvala hlavou, ze ano, je riedke, ano, ano, ano, som zla matka, dceru nenakrmim 😀

alexandrah
13. okt 2009

jankohrasko - mne ale moj lekar nic nehovoril o internych vysetreniach, co ked pridem na antolsku, a nebudem to mat?? este idem k nemu raz, ale asi nebude vediet, povie mi, nech sa opytam v porodnici, a kym ma internistka k sebe objedna ... vlastne mam jednu dobru, co ma asi objedna, ani nebudem cakat ... no dalsie behacky ... ty si isla az v 38 tt na antolsku? nechcela si uz v 36 tt, robili ti aj sono? (jak sme poculi, sa na neho vela caka, treba sa objednat ...).
jasnimet - ja teda tiez chcem mat na navsteve iba manzela, rodinu zakazem, nech robia, co chcu. maleho uvidia az doma, po par tyzdnoch!!!!!§§ smola!!!!!
metlonka - neda sa dopredu povedat, ze tam nechces ziadnych praktikantov? jaksi tam nechcem obhliadku vsetkych mojich vnutornosti, lenze ked dojdu cez porod, tak to uz asi neovplyvnim, budem mat ine starosti, ako sa hadat s lekarmi ...
no a inak, ak ma rozemberg nevezme, tak si nezazmluvnim nikoho, ako vravela jankohrasko ... nikoho nepoznam ... aj ja som to pocula o janacovi, mne vadi aj taky pristup, bude to silna chvila, a potrebujem u lekara aj psychicku oporu ... hlavne ked ho nepoznam, neviem, co mysli vazne, co nie ...
jasminet - v tych nervoch by som asi vsetkych z rodiny poslala do certa!!!!§ ja uz babky nemam, a nasi ani svokrovci (dufam, od tych by to vyvstalo ),ale ked im manzel povie, tak nepridu. no a nik iny, fakt len manzel. dufam, ze budeme obaja v poriadku, a pojdeme coskoro domov!!!!!!!

monka22
13. okt 2009

mata1977:izby su v pohode...na izbe su 2 mamicky a wc so sprchami je spolocne s druhou izbou....ale musim uznat, ze je tam cisto a da sa to vydrzat...a aj strava sa da zjest🙂))

jankohrasko
13. okt 2009

alexandrah: fu to neviem, ako to je, ked to na Teba pride skor a nemas preoperacne.
Ja som prvykrat na antolsku isla v 36 tt, v 38 tt mi na Antolskej robili ULZ, ja som tam cakala cca pol hodku.
Na internom predoperacnom vysetreni som bola v Ruzinovaskej nemocnici, lebo tam podla trvaleho bydliska patrim. Internistka mi spravila vsetky vysetrenia hned.
Inac.. tema Dr. Janac. Ja si ho mozem iba pochvalovat, super odbornik. Ja mam s nim len dobru skusenost 😀
A ako napisala jasminet, po porode ma zena problem sama zo sebou, ci to bol normalny porod alebo cisarsky...

Mne nastupilo mliecko az stvrty den po porode. Ked som prisla k sestrickam s tym, ze mala (ma 4 kg) je stale hladna a place a nech jej daju aspon do striekacky, tak ma chytila na chodbe za prsia a vravi, ze to musim prekonat, ze to sa spusti, tak som si aj poplakala..

monka22
13. okt 2009

alexandrah:dakujem...no porod bol super...o pol 2 v noci mi zacali mierne bolesti a pomaly mi odtekala plodova voda...o druhej sme prisli do nemocnice..urobili mi vsetky vysetrenia a dali ma na dve hodinky polezat do izby a potom ma chceli poslat este domov, ze ja nejdem rodit, ale ako som si lahla do tej izby tak do pol hodiny som uz mala silne kontrakcie takze som porodila zachvilu...mala bola na svete o 3:43 a vysla zo mna za par minut🙂))

metlonka
13. okt 2009

nie som si ista ale nie je nahodou nutne to predoperacne u internistu len vtedy, ked ti hrozi cisarsky???
pri normalnom porode nepotrebujes ziadne predoperacne vysetrenie, len absolvovat tu prednasku o epi a tam sa ta budu vypytovat na rozne alergie a choroby z coho by mohli usudit ze ti mozu dat epi...ale nie som si ista ako je to teraz...
alexandrah ja som nemala nikoho zazmluvneneho a najvacsia podpora pre mna bol manzel...pokym tam nebol tak sa ku mne spravali ako k handre....ked prisiel tak sa zmenilo ich spravanie o 180 stupnov, to ti potvrdi asi kazda mamina 🙂 a okrem manzela tam bola jedna super sestricka ktora mi strasne pomahala a bola velmi mila a stale ma povzbudzovala...ona ma skoro sama odrodila 😀 lekar prisiel uplne na koniec ani neviem ako sa volal a ako vyzeral 😀 ...ale to bude asi tym ze som nemala nikoho zazmluvneneho...ale v podstate sestricky odviedli vsetku pracu a boli super 🙂

jankohrasko
13. okt 2009

monka22: gratulujeme k Vikinke, aj my mame tiez Vikinku 😀 😀 😀 😀 😀

mne tiez bol najvacsia opora manzel, bol pri mne stale, ale vsetky sestricky pri porode boli mile

minix
13. okt 2009

ahojte kočky, vidím, že ste zbehnuté. 🙂)

chcem sa spýtať - ako to je s cvičením? Ja som momentálne 26tt, ale netuším, kedy sa dá prihlásiť na to cvičenie a ako to tam prebieha.
Máte niektorá o tom viac info? Chodili ste tam niektorá?

Ďakujem. 🙂)

jankohrasko
13. okt 2009
meliska
13. okt 2009

minix: na cvicenie ti treba papier od tvojho gynekologa, ze ziada o profylaxiu, potom treba zavolat p. Jezikovej, ktora tu pripravu robi a ona si ta zapise a da termin... ale na pripravu sa zapisuje az tak od 32tt, no mozes skusit zavolat aj skor, mozno ta vezme aj tak 😉

nereika
13. okt 2009

alexandra, ano ak si na nadstandardnom boxe tam je s tebou manzel stale odkedy pridete do nemocnice az kym neporodis co je vyhoda. ak si ale na obycajnej cakacke tam nemoze byt, zavolaju ho az na samotny porod ked uz budes v boxe. len si neviem predstavit ked uz potom rodis ze sa ti tam motaju lekari,sestry, manzel a 10 medikov 😅 lebo my ked sme sa tam boli pozriet mi tie boxy az take priestranne nedosli, ani sadnut sa tam nedalo. a inak medikov mozete odmietnut, mota sa ich tam ozaj hojne.

nereika
13. okt 2009

dnes som bola na poradni a pytala som sa lekara na epi, takze treba absolvovat prednasku /na zaklade doporucenia od lekara/ ktora byva kadzu stredu o 14,00 hod., daju podpisat papiere/poucenie, zaplatite a treba aj absolvovat predoperacne vysetrenia u internistu kvoli epi - za tie sa tiez plati 30 euro 😒

mata1977
13. okt 2009

ahojte.a epi sa dava aj pri cisarskom? a ked vedia ,že bude cisarak tak oni tam povedia,ktore vyšetrenia a dokedy treba urobiť?lebo pred 3 rokmi ked mi ho robili,tak som nebola na žiadnom internom,deň vopred ma hospitalizovali,až rano som sa par hodin dozvedela,že idem na porodnicu a tam rozhodli cisarsky a na obed mala bola na svete.žiadny internista ani nik iny.............tak preto sa pýtamjak to je teraz,na čo sa pripraviť
môj doky mi hovori že mam pravdepodobnosť naň,lebo som mala prvy a som malej postavy a tiež mi to povedaldr.ferianec z GYN-fiv a že mam predispozicie nosiť väčšie deti,lebo mala mala 4,30kg a 50cm vtedy
dakujem,ak niektora viete

mata1977
13. okt 2009

babky a ešte som chcela sa opytať,aj ste si davali odobrať pupočnikovu krv?

sashie
13. okt 2009

Caute baby,

tak sa pridam s mojimi skusenostami s Antolskou. Rodila som 5. augusta a v podstate som bola spokojna aj s doktormi aj so sestrickami, az na niektore vynimky, ktore mali "trefne" poznamky vtedy ked ich mat nemuseli.

mala som zazmluvneneho lekara, ale som rodila o 16 dni skor a v tom case bol lekar na dovolenke tak ma odrodila Dr. hammerova, mlada, bola som spokojna, velmi mila. do nemocnice sme dorazili rano o 6,30 ked sa tiez menili sluzby, bola som asi 20 min. na monitore, potom ma vysetril lekar, dali mi klistir, to som sa este cca hodinu zdrzovala vo vysetrovni a vtedy ma manzel cakal na chodbe. potom som sa vypytala (pre bolesti) uz na porodny box, tesila som sa na PEDU. tam isiel manzel so mnou aj s taskami. dali mi PEDU a manzel bol cely cas so mnou. ak chcete mat sukromnie, daju sa zatiahnut zavesy, co sa tyka medikov, dve baby vypisovali zakladne info do prijmacej spravy a ked som rodila,tak prisli nakukovat asi 5 medici ale v pohode. tiez som si kedysi myslela, ze to nedovolim, ale ked clovek rodi, tak mu je vsetko jedno, chce to mat len za sebou co najskor. o 11, 40 som porodila, po 2 hod. na boxe (aj s manzelom) ma odviezli na odd. sestonedelia.
Ja som bola s laktacnou sestrou spokojna - pristup k mamickam, poradila, aj viackrat, mohla som sa pyta na cokolvek. sestricka boli ako som uz pisala fajn, az na to, ze niektore sa riadia este tym,co sa naucili pred 20 rokmi na strednej, ako je mnozstvo mlieka, ktore by malo dieta vypit a to ma nastvalo a mala som aj vymenu nazorov. Stale sa drzia nejakych blbych tabuliek, kolko ma dieta vypit a pritom si neuvedomuju ze 2,5 kg dieta (ako bolo moje) nemoze vypit rovnaku davku ako dieta, ktore malo takmer 4kg. nevedeli to pochopit a ked som im to povedala, tak sa divili. to som si aj poplakala.

tiez som mala problem s mliekom, naliate prsia a mlieko sa nechcelo spustat. izbovy lekar stale hovoril o oxytocine, ktory spusti mlieko, ale stale sa nic nedialo. radili by masaz v sprche, nad UV lampou ale nic mi nepomahalo. tak som si isla od sestriciek (zenskych - pre mamicky, lebo su tam zvlast aj detske sestry, ktore sa staraju o deti) vypytat inekciu a v priebehu jednej noci mi dali 4 injekcie a mlieko sa mi spustilo.

co sa tyka prikrmovania, tak ja som si odsavala a malej som davala mlieko z flasky s cumlom, aj ked sa moze davat aj z injekcnej striekacky. niektore mamicky, ktorym sa netvorilo este mlieko, davali umele, Nutriolon HA. ja som davala moje odsate.

sestricky poradia, treba sa ale pytat, tiez je pravda, ze jedna povie to, druha to, takze vypocut vsetko a vybrat si to co komu vyhovuje.
Jedine, co mi velmi nechutilo a bola som prekvapena bola strava, fadna a specialne pre zeny ktore koja, to mi bolo divne. ale vsetko stoji peniaze, tak preto to tak vyzeralo.

alexandrah
14. okt 2009

kocky - dnes som manzelovi nadskrtla temu navstev v ńemocnici, a on ze ci im ma zakazat, aby ma dosli pozriet, ja ze hej, on ze dobre. tak snad vybavi 😎 😀
jankohrasko - akoze ta sestra chytila za prsia?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????!!!!!!!!!!!!!!! 😲 by som ju zabila na mieste!!!!!!!!!
kocky - akoze bol stale pri vas manzel? pustili ho aj pri 1. porodnej dobe?? sak to, ze ked dojde muz, nik si uz nic nedovoli, ale kym nie, toho sa trochu desim, co mam zrevat sestricky, ktore tam so mnou budu este 5 dni?? neviem ... ale ked sa neozvem ... fakt neviem ...ved neni som nijaka chudera, aby si na mna nejaka zle vyspata krava dovolovala ...
nereika - mozem predoperacne absolvovat aj inde? mam dobru internistku...
este - co ked sa mi mlieko nespusti vobec, ani moja mama nemala, ani pri jednom dietati, a tam na mna budu hucat a vselico ... a ozaj, ked mi manzel donesie stravu, aby som nemusela tie hnusy jest? (ked som bola v ruzinove, mala som problemy so zaludkom po operacii, tak som ani nemohla jest tie gebuziny, co tam davali, ale v podstate to bolo vsetkym jedno ...)

diapozitiv01
14. okt 2009

Mne sa za 3 dni od porodu este stale nerozbiehalo mlieko, tak na 4. den som zavolala laktacnu sestru, ta prisla a tak mi vystiskala bradavky ze az, Maximko vtedy papaval len 3ml naraz lebo bol na JIS-ke, tak som chcela aby sa mi mliecko rozbehlo a ked sa nakoniec rozbehlo uz nebolo pre koho 😔 . Potom som bola 16 dni na liekoch na zastavenie laktacie,,,,
Ale laktacna sestra, taka chuducka, kratkovlasa bola celkom v pohode, aj mi doniesla vysterilizovanu odsavacku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre