Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jahoda
22. okt 2009

ozaj kocky, prosim Vas, ak by som chcela darovat pupocnikovu krv do verejneho registra, staci to len povedat porodnikovi alebo treba urobit este nieco specialne (okrem registracie samozrejme...)

alexandrah
22. okt 2009

rybka - vazne uvazujem, ze pridem, aspon mi aj poukazujes, kde je co, zavolame si, oki? no postielku mozte kuknut u nas, je uz zlozena, hehe. ale jasne, ze chcete vidiet, len nam sa zdali premrstene ceny, a to sme nakupili ine drahe veci (elektricka odsavacka soplikov, a kopec veci od aventu, tak to boli riadne palky). este nam chyba monitor dychu, kupujete? a vanicku uz mate, kde ste kupili? ozaj baby, zhanam take latkove lehatko do vane, na internete ho maju, ale nevideli ste ho niekde v kamennom obchode? tam som skor nevidela ...
jankohrasko - tak dik, a mam ist pozriet? baby ma varovali, nech nechodim, ze tam ani nebudem chciet ist rodit ... tak neviem ...

jasminet
22. okt 2009

alex- to lehatko mali napr. v avione v alltoys.
aku postielku idete kupovat? poslite link... 🙂

rainee
22. okt 2009

alex-ked tam nepojdes pozriet aspon nebudes zdeprimovana, ale stale je to este luxus oproti napr.kramarom.
ja len dufam ze bude volny ten nadstand.porodny box ked pojdem rodit..

rainee
22. okt 2009

my sme kupili minule postielku taku co sa da potom neskor prestavat na junior postel, takze ju nemusim po roku vymienat, pride mi to dost prakticke.

jankohrasko
22. okt 2009

alexandrah: Myslis tu prednasku? ..no je to na Tebe, ale myslim, si, ze nic take strasne a prevratne sa na tej prednaske nedozvies, co by si uz necitala tu na modromkonikovi 😀 😀 😀 😀
Na porodnu salu sa radsej nechod pozerat... 😅 😅 😅 😅

rybka13
22. okt 2009

Alex, oki, zavolame si a v stredu sa predbezne vidime 🙂
my chceme monitor dychu od Babysense II (som dostala u mojho gynekologa taky kupon na zlavu) a vraj je este dobry Angel Care.
A vysielacky asi Avent, hoci pocula som ze Avent iba kopiruje ine znacky, ale ja mam od nich umelu flasticku a vyzera byt dobra.. Vanicku mam pozicanu od segry a to latkove co chces do vanicky od kamosky ...
elektricka odsavacka soplikov.. waw som nevedela ze take nieco existuje 😉
Ja som si chcela kupit odsavacku na mlieko som myslela ze je to taka lacna pumpicka, ale minule ma niekto vyviedol z omylu ze nie... tak si to najprv mrknem v porodnici a potom az ked to budem potrebovat si to kupim..

rybka13
22. okt 2009

jasminet, toto je link na postielky od Alex: http://maminashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=...
A mne sa paci postielka od 'Kinga stahovaci bok' pozri si ju na http://www.miminko1.sk/, je bukova co si myslim ze je pevnejsia ako borovicova (inak da sa rovno pozriet v tom obchodiku miminko1, co je v nemocnici antolske.
A este taky typ: na miminko1 maju zlatucke 'supravy do postielok' vola sa to 'macko medik, su fakt zlate, take vyrazne s tym mackom 🙂
Je tam hniezdo, vankusik, paplonik, potom take zlate zavesne na bok postielky (neviem ako sa to vola) a taky ten zavojik a v niektorych aj plachta. Stoji to cca 80 Eur vsetko dokopy.
Sak kuknite ak take nieco zhanate 🙂 http://www.miminko1.sk/?s=0&lg=1&c=379_387

rybka13
22. okt 2009

dievcata este mi povedzte aky mate sterilizator, su do mikrovlnky tusim a nejake samostatne... ktory je lepsi a kde to mam kupit 😅 ? A kde je najvacsi vyber napr. vyrobkov Avent, alebo skratka kde chodite nakupovat taketo babatkovske blbosticky? 😉
sorry ze odbocujem od temu Antolska porodnica 😕

alexandrah
22. okt 2009

jasminet, postielku uz mame, kupili sme cez internet, je dobra, ma aj vyberatelne tycky a polohovatelny matrac, a stala 47 eur!!!!!! kuknem v tom avione tento vikend, diky!!!!!!!!
oki kocky, tak na porodnu salu asi nekuknem...
rybka - tak si volame, tu elektricku sme kupili, lebo normalna je vraj na figu, nas vysavac na tah 4500, co by malemu aj creva vytiahlo, tak sme kupili takuto, ale bola draha, stala 51 eur, ale co som citala a pocula, je to na nezaplatenie. tie vysielacky mame aj my, od aventu. + sterilizator, ohlrievacku na flase, a ine blbosti ... ten monitor dychu budete cez internet? ci idete niekam do obchodu? no a odsavacku na mlieko zase asi ja kupim od kamosky, co ked nebudem mat mlieko?? tak som nechcela nejak vyhadzovat peniaze ... ale zase ked mat budem, je to nitne, lebo baby potom kupovali, az ked sa im zapalili prsia, a to uz bolo o hubu ...
ry&bka - ja mam sterilizator od aventu, ale sesterka ma od chicca, a je spokojna ... aventy som kupila na kosickej ... maju aj v baby markete na trnavke ...urcite aj v tescu, ale pomenej ...

jasminet
23. okt 2009

my mame takuto postielku, ceresnovu, je perfektna. nema sice vyberatelne tycky, ale celu tu bocnicu + polohovatelny matrac.
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

inak, ked ide o hniezdo, ja skor odporucam dlhe, take okolo celej postielky. mame aj kratke, ale to iba vynimocne pouzivame. mala ked sa zacala tocit v postielke a prehadzovat, tak si pravidelne zastrcila nohu do tych mrezi na postielke - proste tam kde skoncilo hniezdo, tam ona pichla nohu 😀 ste mali vidiet ten rev uprostred noci ...

sterilizator na flase nemame ziaden. dopredu som nekupovala a podla mna to nie je zas take nutne. flase vyumyvam a raz za tyzden vyvarim. podla mna to uplne staci. zas dieta musi mat nejake bakterie okolo seba.

odsavacku mam piestovu medelu, zatial mi staci. ta elektricka hroooozne vrci, to nechapem, ako to mohol niekto pustit do predaja.

monitor dychu mame nanny - uplne v pohode je, bez toho by sme sa asi nevyspali - aspon ja nie.

v podstate sme skoro vsetko kupili v babymarkete na vajnorskej, iba flase, cumle a drobnostky na internete a v dm-ke.

jankohrasko
23. okt 2009

my chodime detske vecicky kupovat do http://www.bertoni-sk.sk/ na Mierovej v Prievoze
aj ja ked tiez odbocujem trocha od temy 😅

jasminet
23. okt 2009

janko - tam sme kupili lehatko, hraciu deku a nejaku hrkalku na kocik

jankohrasko
23. okt 2009

jasminet: aj my sme si tam v pondelok kupili lehatko, ale malicka je este v perinke, tak este ju tam nedavame.. Odkedy moze byt v lehatku?
V tom obchode maju aj sterilizator do mikrovlnky za cca 15 eur, ale my nemame, tiez vyumyvam odsavacku a 1 flasu, ktoru pouzivame minimalne, kazdy druhy den.. To uplne staci 😅
Kolko Vas vysla hracia deka? Je dobra? Vyuzijes ju?

andzi
23. okt 2009

Ahojte. Ja síce ešte nie som tehotná, ale v Nemocnici Cyrila a Metoda pracuje jedna moja blízka osoba a čo sa deje v tejto dobe v pôrodníctve je neúnosné. Za zazmluvnenie lekára sa platí 7000.-sk. Chcem povedať, čo je v tejto cene zahrnuté. Pokiaľ tento poplatok nezaplatíte tak si vás dr. ani nevšimne. Pokiaľ ho zaplatíte tak vám pôrod vyvolá oxytocínom, aby pán doktor nebodaj nemusel prísť odrodiť v noci alebo cez víkend. Vyvolávaný pôrod spôsobuje u detí mnohé poruchy a je neprirodzený. Z tých 7000.- sk ide lekárovi 5000.- sk. Priemerný plat gynekológa na Antolskej je cca 140 000sk. Posledná skúsenosť...pacientka uzavrela zmluvu s jedným nemenovaným lekárom a keď zistil, že ešte nezaplatila 7000.sk nechal ju trápiť v bolestiach a ani si ju nevšimol. Takže taký je stav v slovenskom pôrodníctve. Ja by som na Antolskú rodiť nešla.

jasminet
23. okt 2009

my sme ju tam supli prvy krat ked mala asi 2 mesiace - az vtedy sme to lehatko kupili.
hej,na ten sterilizator som pozerala, ale mam flase medela a tie nemozu ist do mikrovlnky, tak som sa na to vykaslala.
ta deka stala 29€, mala mi tam chvilku vydrzi, radsej je v tom kresielku. dala som jej tam taku kobru na tu hrazdicku, tak ju teraz trapi 😀

kresielko mame toto zelene http://www.bertoni-sk.sk/index.php?art=54
deku http://www.bertoni-sk.sk/index.php?art=252 ale vadi mi tam ta tvar toho motyla - je to taky vankus a nechcem malu na to davat - aby bola na rovnom...

jankohrasko
23. okt 2009

andzi: ja som nemala zazmluvneneho lekara a myslim, ze rozdiel medzi kamaratkou, ktora mala zazmluvneneho lekara a mnou, ktora som nemala, nevidim. Ja som osbne bola velmi spokojna aj so vsetkymi lekarmi, ktori boli pre mne takmer 12 hodin pri porode aj s postupmi lekarov. A tak isto aj na oddeleni po porode. Osobne si tiez myslim, ze zazmluvnenie vo vacsine pripadov je bepredmetne. Ale ked niekto chce mat istotu...
A za dalsie si myslim, ze tak ako si napisala: "taký je stav v slovenskom pôrodníctve". Podla mna sa to netyka len Nemocnice sv. Cyrila a Metoda na Antolskej, ale vseobecne celeho zdravotnictva.

alexandrah
23. okt 2009

jasminet - dobry typ, budem kukat po dlhom hniezde ... inak, s tym sterilizatorom mas podla mna pravdu, je lepsie, ked si babatkova imunita zvyka od zaciatku, nie ze potom okolo neho ktosi prejde, a hned je chore ... clovek sa naplasi pri prvom babatku, a nakupi aj kopec blbosti, ten sme kupovat nemuseli, ale co uz, ked ho mame ... co stal ten monitor dychu nanny? aj ten v baby markete?
jankohrasko - tam som este nebola ani o tom nepocula, maju tam dobry vyber a lepsie ceny? nemaju tam nahodou aj to lehatko do vanicky to latkove? kuknem ten link, co si dala 😀 kde to tam je? viem kde je presne mierova, je od pumpy, cez Min. hospodarstva a tak, ze? kupili ste tam vibrujuce lehatko? no a presne hladam take zavesne hracky na kocik a do postielky, ale na kosickej su sialene drahe ... inak, pocula som, ze v lehatku moze byt od zaciatku, aspon baby tam babatka davaju ... ze ked si nezvykne od zaciatku, tak si potom uz niekedy ani nezvykne, hlavne ked je vibrujuce, tak by mi to pomohlo, keby tam maly napr. spinkal, ono to je polohovatelne - aspon to moje, da sa dat aj na lezato ...

rainee
23. okt 2009

baby inak vsimate ze kolko veci je teraz v predaji pre babatka /monitory, sterilizatory, odsavacky.../ z ktorych sme my nic nemali a prezi sme uplne v pohode? marketing vela robi. ja urcite tolko veci kupovat nebudem, len to najnutnejsie a prakticke 😕
pocula som ze niektora zdrav. poistovna zapoziciava monitory dychu pre mimi, ale neviem ktora to je...lebo akoze vyhodit dalsie 4tis. je trosku vela pre nas. pokial by ste mali tip na nejaky lacnejsi prosim dajte vediet, diky. dokedy ste ho vobec pouzivali?

jasminet
23. okt 2009

dlhe hniezdo sme kupili v ikei. biele s farebnymi bodkami, krasne pre babu. ale maju myslim aj chlapcenske.
bertoni je ked prejdes okolo min. hospod, okolo tatra banky a stale dozadu, na pravej strane, presne oproti zahradnictvu.
lehatko nie je vibrujuce. no, podla mna novorodenec nema co hladat v lehatku, ale nech si kazdy robi so svojim dietatom co chce 😀
nanny sme kupovali v baby markete, ale co to stalo...85€?? a vysielacky mame tefal, dosah maju tusim 450m, sme s nimi spokojni.

alexandrah
23. okt 2009

jankohrasko - pocuj, maju tam aj vanicky na kupanie a take lehatko do vanicky latkove? kde ste kupili vanicku? chcela by som co najväcsiu, netreba s protismykovou podlozkou, lebo chcem kupit to latkove lahatko do toho ... diky!!!!!!!! inak, vyzera ten obchod dobre, asi tam v sobotu zabehneme!!!!!!! maju tam aj dost velky vyber postelneho pradla, ci len to, co je na stranke?

jasminet
23. okt 2009

rainee - monitor je podla mna super vec, rozhodne ju nepovazujem za vyhodene prachy. nasa mala ma 4 mesiace a pouzivame ho kazdu noc, aj cez den ked spi. proste uz automaticky zapnem monitor a idem si robit co potrebujem, alebo lahnut.
nasi ho sice nemali ked sme boli mali, ale mama vravela, ze celu noc sedela pri postielke a striehla ci dychame... 🙂
lacnejsie maju v bazare, asi aj tu na konikovi.

rainee
23. okt 2009

andzi: myslim ze dnes nemame velmi na vyber, vieme v akom stave je nase zdravotnictvo, takze mozeme len dufat ze porodime bez komplikacii, babo bude zdrave a po 3 dnoch sup rychlo domov. tiez dufam ze v ten den ako budem rodit nebude vela porodov a neskoncim niekde pol dna vysackovana na chodbe 😒

rainee
23. okt 2009

dobra vec je podla mna este prebalovaci pultik s vanickou a uloznym priestorom, napr. od cam, myslim ze to dost vyuzijeme. vanicka ma aerodynamicky sklon ze k tomu ani to latkove lezatko nepotrebujeme 😅
mrknem este tie monitory, asi by som tiez v klude nebola. trosku sa toho obavam ako budeme fungovat lebo ja ked nespim 8 hodin vkuse som uplne vyradena, tak dufam ze male ma necha aspon kustok vyspat.

jasminet
23. okt 2009

neboj rainee - zvyknes si aj na nocne vstavanie, ver mi 😀
hm, ja som povodne tiez chcela ten prebalovak s komodou a vanou, ale radsej sme kupili samostatnu velku vanu cam na podstavci. je omnoho vacsia ako ta v komode, tiez je tvarovana a podla mna ju ovela dlhsie vyuzijeme. a tie komody boli straaasne siroke, mame malinku izbicku pre babulku, takze polka izby by bol prebalovak. 😅
no,

jankohrasko
23. okt 2009

alexandrah: ta predajna je skoro az na konci mierovej ako je enanielicky kostol, tusim dve zastavky za ministerstvom, vedla je Pizzeria 😀 😀 Vanicky tam maju urcite, tie som tam videla, to latkove lehatko do vanicky si nepamatam 😒 😒 Nie vsetko co maju na stranke, je na predajni a naopak 😒
My mame obycajne lehatko (nie vybrujuce), neviem, ci je to moc drahy obchod, ale mne sa nezdal moc drahy.. obchod na Kosickej je podla mna drahsi.

rainee: my sme si kupili monitor dychu z druhej ruky. Vsetci hovoria, ze to by sa nemalo, ale podla mna, ked ho pouzival niekto pol roka, tak tomu urcite nic neni. Mame ho ako istotu, ja by som asi ani nevedela zaspat ☹
Novy monitor dychu stoji teraz tusim okolo 85 eur. http://e-shop.nanny.sk/
My ho chceme pouzivat tak cca pol roka.
Monitor dychu poziciavaju rozne spolocnosti.

Odsavacku som si kupila az po dvoch tyzdnoch, ked som prilsa z nemocnice, lebo som mala strasne vela mlieka, ktore mala nevypije a mna v noci bolia velmi prsia.
Sterilizator zatial neplanujeme kupit...

jasminet: od kedy moze dietatko byt v lehatku?

rainee
23. okt 2009

jasminet, my mame ten kovovy, nezabera az tolko miesta ako komoda, vanicka je trosku mensia ale do pol roka myslim v pohode:
http://www.anjelik.okshop.eu/prebalovaci-stol-b...

odsavacku mam obycajnu, tu elektricku na vysavac si neviem predstavit ako funguje, nas vysavac ma 2000 W tak to by mu aj mozog vysalo.

jasminet
23. okt 2009

janko - neviem odkedy moze byt babo v lehatku, ale zo zaciatku by urcite malo byt na rovnom, kvoli chrbtici. ja aj teraz tam malu len na chvilku davam, ked potrebujem nieco urobit, aby na mna videla v kuchyni...alebo ked sa idem osprchovat rano a pred tym jedla - lebo ked ju polozim na gauc, tak sa zacne na brucho pretacat a vracia.

metlonka
23. okt 2009

ahojte babulky...no vy ste tu tusim stihli prebrat celu vybavicku 🙂 moje skusenosti su take, ze tiez som vsetko nakupovala pre prve babo, lebo som nechcela aby mu nieco chybalo, ale neskor som dospela k nazoru, ze je to zbytocne...a kupujem uz vsetko ako sa hovori...za pochodu, ked vidim ze je to potrebne. Za neocenitelnu pomocku povazujem nanny...to si myslim ze vazne nie su vyhodene peniaze, bez nej si neviem predstavit prvy rok zivota svojej dcerky...dalej odsavacku na sopliky, my mame na vysavac....vobec sa toho nemusite bat...ona sa ani nemoze pouzivat na najvyssom stupni, musite si dat vysavac na to najslabsie satie...a kludne si to vyskusajte dat do nosa a pocitite len take slabulinke steklenie...to im fakt neublizi a dalsia neocenitelna vec bola ta hracia deka...cize hrazdicka a lehatko...ale to som tiez kupila az ked mala malinka dva-tri mesiace, a zacala vsetko vnimat okolo seba.
Sterilizator do mikrovlnky sme tiez kupili az za pochodu, ked som malu odstavila od kojenia a presli sme na flase...dotial sa mi to nezdalo potrebne mat. Ale kazda mamicka ktora caka svoje prve babo chce mat len to najlepsie...tak vas uplne chapem 😉 ...ako sa hovori, to druhe babo sa uz zvezie popri tom prvom 😀

jasminet
23. okt 2009

moja rec metlonka - aj ked mame prve babo. teraz som nasla v krabici s vecami pre mimco teplomer na flase 😀 to bola fakt zbytocnost kupovat, ale ostane pre nejake babo z rodiny ked sa niekomu podari 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre