Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mata1977
25. okt 2009

alexandrah,ja nejdem v pondelok na prednášku o epi,ale prvý raz do poradne a uvidim čo mi povedia.či budem chodiť na prednašku tak too neviem,ja som od malaciek zo záhoria a muž by ma musel tam voziť stale a to nemôže stále ostavať doma,som rada že do poradni ma bude voziť.a ešte sa musi postarať o dcerku doma.....uvidim ako dopadnem zajtra,mam pocit,že ma hospitalizuju 😒 .................
malú som mala cisarskym ,tak dufam,že snad aj teraz tak bude,sice bol naposledy otočený hlavičkou dolu,ale asi bude velky,tak dufam,lebo sa bojim porodu,mam uzku panvu,tak aby sa niečo nestalo

metlonka
25. okt 2009

ahoj mata, sranda ze mame rovnaky termin porodu a este aj doma mame obe dcerky, sice ja o rok mladsiu 😀
Ja mam tiez stale problem, kto sa mi o nu postara. Kedze sme na nu s manzelom sami, rodicov a svokrovcov mame dost daleko, takze si musime poradit sami ☹ Takze ja tiez nemozem chodit na ziadne cvicenia ani na ziadne ine prednasky, absolvujem len to co musim...aj to uz MM ma tolko vymeskane v praci, ze sa cudujem, ze mu to este stale toleruju 😉 . A dobre viem ze ono to porodom ani zdaleka nekonci, potom len zacnu vsetky tie poradne u lekarov...a tak dalej.
verim ze ti to dopadne dobre...mozno to ty budes mat uz davno za sebou ked ja este len pojdem rodit 😉

mata1977
25. okt 2009

ahoj metlonka,ja byvam so svokrovcami,ale ona ich nepočuva,oni už su starši a vieš prve vnuča,tak ma dovolene všetko od nich............dufam,že to dajako zvladnu.
a tebe pri prvej poradni povedali že si maš vybaviť tie interne vyš.,či to si sama od seba vybaviš,lebo ja som tam aj malu rodila ,ale nič take som vtedy neabsolvovala,až ked ma napojili pri cisarskom
pôjdem pred dvere č.26,či 25.zajtra by mal služiť dr.oravec tak uvidim ako dopadnem ači ma nebudu posielať od jedných dveri k druhým jak vtedy 😉
určite zajtra napišem ako som pochodila...................keby už to bolo za nami,čo, 🙂

sisipetka
25. okt 2009

Rybka, dakujem...verim, ze to zvladneme.
Alexandra - ano, bola som v Ruzinove - bohuzial uz tam nevstupim, aj ked som predtym nemala ziadne predsudky a absolvovala tam pred par rokmi laparoskopiu.....Proste psychika mi nedovoli - necitila by som sa tam dobre.

metlonka
25. okt 2009

mata ja som uz na prvej poradni povedala ze chcem epi a doktorka mi povedala ze treba to interne vysetrenie, najblizsie mam prist skor na krv a potom to poslu na rozbor a ked budu vysledky tak ma poslu na interne...ono to vyzera na dlhe lakte...dufam ze to do porodu stihnem absolvovat ☹ lebo ono je to na dlhe lakte 😒
Nechapem preco to tak komplikuju, ked im ide o to ako vytiahnut co najviac penazi z pacientov, tak by mali byt aspon rychlejsi 😀 lebo takto to asi vela mamiciek ani nestihne vybavit a rodia bez epi 😀 😀

metlonka
25. okt 2009

ked som rodila pred dvomi rokmi, tiez som nebola na ziadnom internom vysetreni a mala som epi....to si vymysleli az od septembra tohto roku aby zase vymamili peniaze za rozne vysetrenia 😝
tak ti drzim palce na zajtra aby ta neposielali hore dole...daj vediet ako si dopadla 😉

rybka13
25. okt 2009

ja si tiez myslim, ze epi nepichnu bez spravy od internistu... a to obnasa odber krvi, ekg a konzultaciu myslim...
Tak mata, metlonka, dufam ze to vybavite co najskor, nech to stihnete pekne pred porodom 😉
Inak vy dve mate rovnaky termin a ja s Alexandrou mame priblizne rovnaky... tak mozno vy dve sa stretnete v porodnici a my dve tiez 😉
kazdopadne alex, metlonka, my sa dufam vidime v utorok na epi prednaske 🙂 teraz v stredu.... jedine ze by dosla aj mata 🙂 teraz v stredu, ci ty uz mas prednasku za sebou? myslim ze je to povinne 😖

metlonka
26. okt 2009

ahoj rybka, no ja sa budem snazit v stredu prist, dufam ze mi bude mat kto postrazit malu 🙂
pocuj uz by si si mohla sem hodit nejake foto....aby sme sa spoznali 😉 😝

rainee
26. okt 2009

ahojte mate niektora tiez take zdravotne problemy ze vam dost opuchaju a trpnu koncatiny? lebo ja si uz pomaly vobec necitim ruky ☹ lekar mi povedal ze to uz musim vydrzat do porodu, vraj to babo tlaci na miechu no ale ja uz fakt nezvladam, nic neviem robit 😒 keby ste mali nejaky tip co s tym tak mi prosim dajte vediet, cvicenia zatial nepomahaju.
ja by som mala mat vsetky vysetrenia k epi hotove v stredu. stale ale nie som uplne rozhodnuta ci si ju dam, bojim sa ze mi to nejak zle pichnu alebo nebudem vediet babo vytlacit. o tych rizikach som sa moc nedocitala a na prednaske sa s nami moc nebavili, tak teraz neviem.

rainee
26. okt 2009

inak zacinaju ma chytat dost stresy lebo sa mi to uz blizi. kamoska rodila prednedavnom a teda nic moc. najprv ju nechali vytrapit na normalnom porode a ked sa nedarilo spravili nakoniec sekciu, ja nechapem preco to nemozu spravit hned ked vidia ze moze nastat problem ☹

metlonka
26. okt 2009

rainee a kedy mas vlastne termin? s tym opuchanim ti asi velmi neporadim, teraz nastastie nemam ten problem, ale co sa tyka tej epi...tak s nou uz jednu skusenost mam, kedze uz mam jeden porod za sebou 😉
a mozem ti povedat ze nic nepokazis tym ze si ju zaplatis a az pri porode sa rozhodnes ci ju chces alebo nie. Podla toho ako budes znasat bolesti. Lebo je naozaj vela mamiciek, ktore odrodia bez problemov bez nej...ale su aj take, ktore sa dotial pokym im ju nedali skriabali po stene 😝 (moj pripad) dopredu to jednoducho nevies odhadnut ako budes znasat tu bolest. Samozrejme ze su tu iste rizika...toho uz bolo vela popisane aj v teme o epi...z vlastnej skusenosti viem, ze je pravda, ze som nevedela poriadne tlacit...lebo si nic necitis a necitis ani kontrakcie...cize nemas potrebu tlacit...lenze nato tam je ci uz lekar alebo sestricka, ktora podla monitoru vie kedy kontrakcie prichadzaju a povie ti presne kedy mas zatlacit...na druhej strane keby mi epi nedali, bola by som po tych 12hodinach co som zacala rodit uz taka vysilena, ze by som aj tak uz nevladala rodit...ked mi ju pichli, aspon som si oddychla a vydychla 😉 ja ju jednoznacne odporucam a dufam ze mi ju aj tentokrat stihnu pichnut 😀

moncuska
26. okt 2009

Vy ste tu toho popisalai, ze ani nestiham citat 😀
Mne uz sa to blizi, nastastie mam uz vsetko vybavene. Kratke zhrnutie pre tie, ktorym sa to zide.
Pri prvej poradni na Antolskej som lekarke povedala, ze uvazujem o epiduralke. Povedala, ze mi to ako prvorodicke odporuca a vypisala mi vymenny listok na povinne interne vysetrenie (odber krvi, ekg a pokec s internistom). Absolvovala som povinnu prednasku o EPI, kde nam toho v podstate vela nepovedali, ale dostali sme tam papiere, na zaklade ktorych tu EPI mozem ist zaplatit do pokladne. Ucast otecka pri porode a nadstandartny porodny box je mozne zaplatit az v den porodu, tak sa modlim, aby bol box volny, kedze som bola pozriet porodnu salu 😀
A k tej epiduralke, tiez som nebola pevne presvedcena, ze si ju dam, ale radsej som si to vybavila a mozem sa rozhodnut priamo na sale, ak mi ju nedaju, peniaze vratia.

alikaa
26. okt 2009

Moncuska a ako je to s prehliadkou porodnice? Mava Antolska nejake dni otvorenych dveri alebo sa mozem ist kedykolvek pozriet?

monni
26. okt 2009

moncuska, co stoji prosim teraz ten nadstandardny box?

triminka
26. okt 2009

ahojte baby.

rozhodujem sa ci ist rodit na antolsku alebo do ruzinova.
na antolskej som sa bola pozriet,je mi sympatickejsia ako ruzinov, ruzinov mam zasa kvoli cestovaniu blizsie.
mate niektora aj prakticke skusenosti,kde je to lepsie?

alikaa - ja som na antolsku len zavolala ci sa mozem ist pozriet. bola som na porodnej sale omrknut,na sestonedeli som nebola. povedala mi sestricka ze kedy chcem prist,lebo ze prave je porodnica volna,ak by niekto rodil,tak by mi tu cast neukazala....ale inak bola velmi mila a ochotna. tak sme tam hned isli. nadstandardny box bol prave obsadeny,tak ten sme nevideli.

metlonka
26. okt 2009

ahoj triminka, ja som tiez riesila tuto dilemu....pretoze prve dieta som rodila v Ruzinove a vcelku som tam bola spokojna...a toto druhe som sa rozhodla porodit na Antolskej...ale to skor koli vzdialenosti, mam ju momentalne blizsie 😉 Inak by som si asi znovu vybrala ruzinov..lebo tam ked sa dostanes na nadstandard, tak tam je dobre a nie je taky drahy ako na antolskej. A hlavne si nemusis brat svoje veci...davaju ti tam plienky pre mimi a nemusis si spinit svoju koselu a zupan...co som ocenila hlavne v prve dni na sestonedeli ked som dost krvacala...vlozky si tiez nemusis nosit, maju ich tam habakuk a tie podlozky na postel tiez davaju...mimi ti obliekaju a kupu kazdy den a mozes si ho aj okupat sama...ale toto asi patri do temy ruzinov 😀 ak mas nejake otazky tak sa spytaj...napisem ti to radsej do IP 😉

rainee
26. okt 2009

neviem ake to je stare, ale tu su ceny, myslim ze su teraz trosku vyssie po prechode na euro:
http://www.nspr.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrzalk...
a tu foto nadstandard. boxu a izby:
http://www.nspr.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrzalk...

rainee
26. okt 2009

neviete na porod si treba zobrat vlastnu koselu ci daju erarne? co vlastne balite do nemocnice pre babo? ja mam nachystane plienky, utierky, ciapocku, rukavicky, 1 dupacky. dufam ze mi potom ukaze sestricka ako spravne kojit a kupat babo....

alexandrah
26. okt 2009

baby, to je cudne, sak na epi by nemalo byt treba interne, to je iba na narkozu ... (ved to je aj interne PREDOPERACNE vysetrenie) a kopec ludi dojde na akutnu operaciu, a urcite nemaju interne, a musia ich operovat ... neviem, preco robia obstrukcie s taym internym, podla mna iba koli pripadnemu cisaraku, ale opytam sa lekara, ked pojdem na antolsku ... inak, ked som bola na internom u svojej internistky, tak mi vzala krv, na 2. den boli vysledky, potom ekg, vsetko rychlo. tak to aj ide, len asi nie v nemocniciach ... pojdem asi k nej, ked sa bude dat, aj to mam blizsie, ako na antolsku ...
rybka - hned beries aj peniaze za zaplatenie epi?? ty si sa nepytala lekara, ze ci koli epi je to interne? alebo koli narkoze?? inak, by bolo fajn, keby sme aj rodili spolu, ked uz sme si takto vsetko odskakali spolu, to by bola sranda!!!!!!!!§
rainee - mas uplnu pravdu, jedna baba tiez sa neotvarala 14 hodin, potom jej pichli vyvolavacku, potom dalsie hodiny, a napokon cisar, tiez mohli hned !!!!!!!!! inak, aj mne trpnu roky, aj noha (jedna - prava, a lava ruka, sranda!!!!!!). ta ruka v noci, pomoze ked ju spustim z postele,noha zase ked sedim, a prudko vstanem, tak boli jak slak, musim zastat, nech bolest prejde, a potom ist ... vyzera to dobre, ked som medzi ludmi 😝
jedna moja kamoska vravela, ze ona je chodiaca reklama na epi, lebo uz mala take bolesti, ze by si dala aj hlavu odrezat ... niekomu ide porod rychlo, keby som vedela, ze za 2-3 hodiny budem mat po, tak netreba, ale nejakych 15-20 hodin v bolestiach, to neviem neviem ...
triminka - ja byvam vyslovene na strkovci, cize v ruzinove som peso za 5 min., ale idem rozhodne na antolsku!!!
inak - metlonka - to co si popisala o ruzinove neni aj na antolskej? tiez ti oblecu mimi, ja pre neho neberiem veci, este by sa mi tam "stratili", iba plienky a tak, no uvidim ...

k.a.t.k.a.
26. okt 2009

jasne ze aj na Antolskej umyju a oblecu babo, aj koselu aj zupan daju, len si treba otvorit usta a vypytat si 😉 prve dni som aj podlozku a vlozky dostala a ked sa nedostali k mojim plienkam pre malu tak dali vlastne 😉

mata1977
26. okt 2009

ahojte,tak konečne som sa k tomu na chvilu dostala,pozerám,že ste tu toho dosť popisali,nestačim čitať
ruky trpnu aj mne,ale čo už ,musime to vydržať,mňa začalo aj popichavať v pravom boku ,potom v lavom a tak dokola,ale to že suvisi jedno s druhym,aj s tou jazvou po cisaráku
a ta moja prva navšteva v poradni -bola som u dr.oravca,išlo to celkom dobre na to že sme tam prišli o 8.30(musela som dať malu do skolky a mame cca60km),nebolo tam veľa mamičiek.lekar ked mi urobil vyšetrenie tak sam od seba ma poslal na ultrazvuk a interne vyš.na č.dveri102,............tam ma na pondelok objednala na krv,idem aj do poradne a ultrazvuk,tak uvidim a 4.11 idem na interne vyš.o 13.00h,a za to zaplatim 10eur,linak by som tam musela zasa si odsedieť pol dňa jak dnes na ultrazvuku a nič som nevybavila.................prv mi slubila sestra že ma vezme a nič ani po 2 hod,už sa mi tam zledýchalo atd,tak som to vzdala a objednala.....problem je v tom,že doky to chcel do poradne na pondelok a to nebude ešte,tak uvidim
viem len to,že tam stravim pol dňa znova..................................ešte štastie ,ked sme zaparkovali tam za nemocnicou,lebo všetko bolo plne,jeden pan odchadzal autom a hovorim mužovi preparkuj toa to bolo štastie,lebo čo tam parkovali mali papuče,to už by ma porazilo 😉
lekar spominal,že ked to bude velke babotak bude cisarak...........uvidime

alexandrah
26. okt 2009

mata, no ja pojdem autom sama, tak snad uz len niekde zaparkujem... no skoda ze to tam je take s tymi ultrazvukmi a internymi, mozno ma zoberu tuna v GPN na ultrazvuk, ked sa objednam, mam to cez cestu (ruzinov).
rybka - zajtra si volame??

mata1977
26. okt 2009

na antolskej pre babo davali všetko(pred 3 rokmi)a ked nemali plienky dali ich alebo ked muž prišiel muž tak im ich zaniesol,ja som bola vtedy po cisarskom na 5.poschodi a mala na 4-tom..............z domu som mala len plienky a vlhčene obrusky....................a mne tiež davali zo začiatku ich vložky

jasminet
26. okt 2009

na koselu na porod by som sa nespoliehala - ja som rodila vecer a uz sa mi ziadna neusla. zupan davali dole v satni (teda aj koselu), ja som mala vlastne, tak som sa o to nestarala.
pre babo staci zobrat iba plienky a vlhcene utierky na zadocek. oblecenie a masticky davaju. pre seba urcite vlozky a podlozky.

alexandrah - ty chodis do gpn? ku komu? ja tam chcem zacat chodit, potrebujem odist od mojej doktorky. som k dr. maresovi objednana.

rybka13
26. okt 2009

alex, oki, volame si zajtra 🙂
metlonka, nechcem davat moc fotecky, ale spoznas ma, ze budem mat dlhy cierny kabat a rifle oki?

rainee, to ti verim, ze uz mas stres, ved 38tt, uz sa Ti to blizi, to aj ja sa budem pomaly stresovat, uz teraz ma obcas prebehne mraz a to som este len v 34 tt 😒 😉
Mne tiez hodne opuchaju a trpnu ruky, ja ked idem v noci na wc-tak ich dviham do vysky a trocha pocvicim, to je vsetko... ale rano asi najviac opuchnuta a pomoze mi, len ked sa potom trochu rozhybem... ty si opuchnuta aj cez den?

mata1977
26. okt 2009

rybka,ja mam rano ruky opuchnute a neskor mi nohy v členkoch..............nemam to až take hrozne jak pri malej,vtedy ma hospitalizovali na 10dni,ale davali mi len magnezium v tabletach a nič ine........to asi patri k tomu,musime to už vydržať

metlonka
26. okt 2009

mata a ty mas uz epi prednasku za sebou? nepridas sa v stredu k nam? 🙂
alex ja som si tiez uz vopred dohodla svoju gynekologicku ze k nej pojdem na ten ultrazvuk, na ktory posielaju v 38tt. aby som nemusela cakat...a mozno aj interne sa da vybavit mimo nemocnici...aj to by som skusila u nas na stredisku na strecnianskej...
smiala som sa na tom ako si pisala ze tvoja kamoska je chodiaca reklama na epi...lebo ja vlastne tiez 😀
ja len dufam ze mi ju stihnu pichnut, lebo na tu bolest sa neda zabudnut... 😝
ale co som uz viackrat pocula, tak vacsinou zienky ktore mali pred tehu dobru kondicku a pravidelne chodili cvicit alebo sa venovalii nejakemu sportu tak mavaju vacsinou velmi rychli a bezproblemovy porod 😝 mozno to bude aj tvoj pripad 😉

alexandrah
27. okt 2009

jasminet - mares je NAJ NAJ NAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sympos, odbornik, mily a vsetko!!!!!!!!!! (aj fesak 😀)
mne nastastie nic neopucha, ale zato trpne riadne ... a nohy bolia, a krize!!!!!
metlonka - ona mi to doslova takto povedala!!! ze reklama!!! kazdy porod je iny, a niektore mi vravia, to nic neni, padavky co si daju epi, ale pritom mohli mat ovela lahsi porod s mensimi bolestami, a potom tie chudatka, co maju väcsie, a dali si ju sa citia jak cintlavky, no a co, ja si aj u zubara davam pichnut injekciu, preco by som mala trpiet, ked nemusim, sme v 21 storoci preboha!!! no ale dufam ze budes mat pravdu s tou kondickou ... sak dam vediet cca o necele 2 mesiace, ako som na tom bola ...

jasminet
27. okt 2009

alex - tak to si ma potesila, ja som si ho len tak nahodne vybrala kedze tam nikoho nepoznam... 😀

alikaa
27. okt 2009

Baby aky je rozdiel medzi normalnym a nadstandardnym porodnym boxom? Teda okrem sukromia. V porodnici som nikdy nebola, tak ani neviem ako vyzera bezny standardny porodny box. Ale chcela by som rodit na takej polohovatelnej posteli, aby som nerodila uplne v lahu, ale viac v sede, ak sa bude dat. Ako je to na Antolskej s tymto?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre