Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mata1977
27. okt 2009

metlonka,nemam prednašku o epi a ani teraz nepridem v stredu,nemam sa tam jak dostaviť,lebo buduci tyždeň 2 dni pôjdem na antolsku a budem rada ked muža uvolnia z prace,v pondelok mam krv,poradnu,ultrazvuk a v stredu o 13.00hod interne.a ktovie čo mi povie
a tiež mi mala začala plakavať v školke,tak mam z toho nervy a o par dni mam isť do porodnice ☹ ,tak uvidim
a to ta prednaska jeckaždu stredu,či ako? neviem ani ake vyšetrenia mi budu robiť,lebo sestrička na internom mi kazala sa opýtať v poradni v pondelok jak pojdem rodiť a čo mi maju robiť ,vraj na epi sa robia ine jak na cisarak vyšetrenia...................ale prvý bol cisarak tak neviem,možem mať aj druhý ked babo bude velke
budem mudrejšia až v pondelok

metlonka
27. okt 2009

ta prednaska o epi je kazdu stredu o 14.00 hod. tak to si mozno presne stihnes vybavit po tom internom.
vlastne ty este nevies ako budes rodit...mozno to bude fakt cisarskym, ked si aj prve rodila tak....
no nemas to veru lahke, viem ake je to na nervy ked mas problemy ako vsetko zariadit a este aj s malou. Teraz ti zacala chodit do skolky? a nepaci sa jej tam? mozno len citi ze nieco sa s jej maminou deje a je to akasi obrana...aj moja mala je zrazu ovela viac pritulnejsia ako volakedy a stale by sa len maznala...akoby nieco citila.. 😉
stale si hovor...uz len dva tyzdne...teda dufam 😉

filipka21
27. okt 2009

alikaa rozdiel je vtom že normálne pôr.boxy sú 3 vedla sebe len oddelené plachtou takže všetko počuješ a nemáš súkromie ked vás rodí viacej naraz a nadštandard je sám v jednej izbe majú iba jeden a tam je všetko a aj nové porodné kreslo.Ja si osobne myslím že je to lepšie,ale ked je obsadené tak máš smolu.Pracovala som tam tak viem. 🙂

certica
27. okt 2009

noo, deti to velmi dobre citia... 😉 ten moj sa posledny mesiac a pol tehu odo mna ani len na krok nepohol. som mala problem ist aj na poradnu. po porode sa naopak total naviazal a pricucol na tatina, co prakticky pretrvava dodnes 🤐

ivka2009
27. okt 2009

Ahojte,
filipka21- ked si zaplatim nadstandardny box, hned po prichode do porodnice pojdem tam? aj s muzom? alebo najprv pojdem na niekolko hodin na cakaciu izbu- kde muz nemoze byt?? dakujem za odpoved.

janzurka
27. okt 2009

Ja som sa na nadstandart box dostala hned potom, co mi v pripravnej miestnosti urobili zakladne ukony. Na nadstandart som isla rovno s manzelom, ktory tam bol so mnou az kym ma nepreviezli na oddelenie sestonedelia.
Odporucam 😎

moncuska
27. okt 2009

alikaa a monni: na prehliadku porodnice nemaju ziadny den otvorenych dveri, ja byvam blizko, tak som tam len skocila a zazvonila na 3. posch., či si mozem ist pozriet salu. Podarilo sa mi to az na druhy krat, prvy raz tam mali rodicky, pustia ta tam len ak je tam prazdno. Najlepsie je ale vopred si tam zavolat a dohodnut sa s nimi, niektora z dievcat tu davala aj telefonne cislo jednu alebo dve stranky dozadu 😉
Nadstandartny porodny box je samostatna izba s porodnou postelou a vlastnou sprchou, stoji teraz 82,98 eur. Inak rodite na sale, kde je asi pat normalnych boxov, ktore su od seba oddelene len takou polostenou. Na kazdom je vraj polohovatelna porodna postel. Mne sa tam zdalo hrozne malo miesta v tych normalnych boxoch.

mata1977
27. okt 2009

metlonka,mala chodi od septembra do školky a to mi začala robiť teraz posledny tyždeň.bola chora tak pred 2 tyždnami a medzi tym jej vymenili učitelku,myslim že aj to je dôvod,ale ona vravi,že sú učitelky dobre,tak neviem ..............v septembri chodila rada,tešila sa alebo či ona ma teraz take obdobieto neviem...........musime to nejak prekonať,tak uvidim.čo tam chodi je naviazana na mna dosť,ked pride,lebo predsa takmer celý den je bezo mna..............však aj teba to raz bude čakať 🙂 ............a to ona išla s hocikym ,nioho sa nehanbila............až teraz sa začala,čo tam chodi
dúfam,že sa to zmeni,ked bude maly a tu prednášku uvidim čo mi povedia v to pondeli

filipka21
27. okt 2009

ivka2009 hned ako ti spravia pripravu tak mozes ist aj z manzelon do izby samozrejme ked budes mat nadstandard a bude tam cely cas s tebou a ked sa babo narodi tak vas chvilu aj nechaju tam spolu uz v 3 🙂

tehula
27. okt 2009

ako tak citam, zbytocne to skomplikovali. Ved krvne testy a ekg sa robilo vzdy k porodu. Mam dojem, ze tie interne vysetrenia neobsahuju nic ine, len zbytocne zdrzuju vsetko. Ked chceli zarobit, mali zvysit cenu inde a nie toto.
Ja ked mi hrozil cisarak, som sa musela ist objednat na predoperacne. Bola som uz v 38tt a termin som dostala taky krkolomny, ze polka rodiciek by to uz asi nestihla. Ved tam robia tie predoperacne pre celu nemocku, nie len gyndu!!!
Otras, ked to citam, pomaly zvazim, ci aj druhe pojde s epiduralkou, alebo to radsej pretrpim

alexandrah
28. okt 2009

baby, cize pri porode nas tam rodi aj 5 bab, oddelenych len plachtou? to zrovna nepridava na psychike, ked pocujes revy a vykriky odvsadial ... neviem, ci aj ja nepojdem cisarakom, som vraj dost uzka, ako ma dens merali, ale interne si vybavim u svojej, tak to bude aspon rychlo ...
jasminet - dobre si si vybrala, inak GPN je cele vynikajuce, maju tam najnovsie pristroje, vsetko na jednom mieste, super personal, prijemne prostredie, a maresa tam vsetci miluju ... (aj zenske v lekarni, ked poculi, ze recept od maresa ... 😀 ). no sranda, hlavne je fakt mily, ma na teba cas, dneska mi napr. nemal robit uptrazvuk, ale chcela som vediet, kolko syncek vazi, tak mi sono urobil, aj ked sa teraz nerobi - urobia mi vraj v nemocke v cca 37 tt. no a tak.
rybka, metlonka - tak zajtra sa vidime 🙂 🙂 😀 snad to tam najdem a hlavne zaparkujem 😝 😔 aspon mi ukazete, kde su ambulancie, ked tam asi na buduci tyzden pojdem.

rainee
29. okt 2009

ano je to tak a tiez sa mi zdali byt porodne boxy dost male na to ze sa tam mota manzel, sestricky, lekari a medici...
interne k epi spociva v odbere krvi, ekg a pokeci s internistom. ja som to absolvovala vcera a lekar z toho nebol moc nadseny ze teraz mu budu len kvoli nejakym vymyslom pribudat dalsie pacientky, povedal ze to je zbytocne nikdy sa to nerobilo az teraz od septembra a mali by to robit automaticky v nemocnici pred porodom.

jasminet
29. okt 2009

nie, ja si myslim, ze klasicky porodny box je uplne dostacujuci. manzel mi stal za hlavou, z kazdej strany jedna sestra a lekar s lekarkou boli vpredu. len zatiahli plachtu co je namiesto dveri, posvietili si na mna velkou lampou a veselo som rodila. tie boxy su z boku oddelene stenou murovanou a sklenenou, ale aby si mala ake take sukromie a necumel ti kazdy medzi nohy tak je tam ta plachta. hned oproti boxom je totiz pult, kde sedia sestry, chodia lekari, sanitar a tak...

mayka
29. okt 2009

Baby chodite niektora k MUDr. Scholtzovi? Ste s nim spokojne? Ja som bola u neho vcera prvykrat na poradni a bolasom velmji milo prekvapena. Bol velmi mily a starostlivy. Uvazujem ze ho zazmluvnim.

zumi99
29. okt 2009

ahoj mayka, ja tiez planujem zazmluvnit dr. scholtza....zatial som u neho nebola, ale uz coskoro pojdem... dostala som na neho odporucanie a tiez kamaratka u neho rodila a bola spokojna 🙂 prosim ta kedy ma ordinacne hodiny? alebo mu najskor treba zavolat a objednat sa?

jasminet
29. okt 2009

ja som u neho rodila, mala som ho zazmluvneneho. bol fajn...

jankohrasko
29. okt 2009

mayka: ja som sice nemala nikoho zazmluvneneho, ale Dr. Scholtz bol prave v sluzbe, ked som ja rodila - sekcia 😀
Bol super. Odporucam

zumi99: tu su ordinacne hodiny Dr. Scholtza:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

Ja ked som isla prvykrat do poradne v 36.tt tak som sa neobjednavala, jednoducho som prisla a kto mal prave ordinacne hodiny, tak tomu som isla 😀

zumi99
29. okt 2009

jankohrasko dakujem 😉 len ci prave na neho aj natrafim, ked v ten den ordinuju dvaja 😒

alexandrah
29. okt 2009

rainee - boli sme vcera s rybkou a metlonkou na prednaske o epi, a najnovsie interne netreba!!!!!!!!!!!!! vraj primar sa rozpraval s najvyssim anesteziologom na antolskej, a zhodli sa, ze nie, jedine koli cisarskemu. takze tolko najnovsie info (tie co zhanali interne moze asi teraz porazit ...) 😒

mayka
29. okt 2009

babulky dakujem za info. JA som sa k nemu tiez neobjednavala len som si dsadla pred ordinaciu a cakala kedy pride ordinovat. 😉

alexandra to myslis vazne ze netreba na epi interne? No ved to je pekna blbost. To si ma potesila. 🙂

mayka
29. okt 2009

inak musi to byt fkt novinka lebo MUDr. Scholtz hovoril ze to treba.

rainee
29. okt 2009

tomu nerozumiem lebo este v utorok som to riesila u mojho lekara a v stredu zrazu interne uz netreba??? bolo by vhodne keby sa teda oficialne dohodli a poskytovali spravne a jednotne info. no nevadi lepsie ich mat ako nemat. ani som za to nastastie neplatila, ale tie co zaplatili za vysetrenia 30 euro moze aj porazit.

meliska
29. okt 2009

jaaaj mayka to som ti zabudla napisat som vedela, ze este nieco podstatne je... 😅 je to novinka tohto tyzdna... interne vraj netreba iba krvne testy, co ti moze spravit aj na poradni 🙂 no ja som objednana na interne zajtra, tak tam uz pojdem... co uz, ale nie na antolsku 😉

meliska
29. okt 2009

rainee: aj ja som sa v utorok na poradni rozpravala s Dr. ze si to vybavim, lebo je to vraj treba a vcera som bola na tej prednaske o epi a vidis to...

sisinka76
29. okt 2009

ahoj zumi, az teraz som si vsimla, ze si tehu a to sme si obcas pisali v snazilkach / snazime sa od februara alebo tak nejak sa volala tema /. gratulujem a zelam lahky a bezproblemovy porod

kotecek
29. okt 2009

ja som dnes bola v poradni u Mudr.Jančoka a tam sestra tiez vravela, ze vraj to vysetrenie na EPI uz netreba, tak neviem, chystam sa buduci tyzden na prednasku, kde to vlastne je? a este otazocka, stale zabudnem,kam sa mam hlasit , az by to na mna prislo🙂?? dnes mi to doktor povedal, ale akosi som to pozabudla:_))

mayka
29. okt 2009

no ocividne ste o tom an samotny lekari nevedia. A hlaven ze to vieme uz my. 😀 Asi si uvedomili ze jednak to holyk nestihaju velakrat a asi je to zbytocne. V kazdom pripade usetrim cas a aj peniazky a aj moje chrome nohy a klby. 🙂

meliska ku komu ides rodit nakoniec?

a tu krv mi nemusia brt len skoro rano na lacno, ved na poradn i su az od 9,00 . To moj zaludok nezvladne. 😅

certica
29. okt 2009

mayka, no odbery robi sestricka v urcene dni hned rano, od tej 7-7.30h

mayka
29. okt 2009

certica a saaaakra som myslela ze to bude jednoduchsi a aj sa vyspim. 😀

zumi99
29. okt 2009

ahoj sisinka76, jasne pamatam si 😉 tebe tiez vsetko dobre a krasne, zdrave babatko zelam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre