Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

alexandrah
6. nov 2009

jasminet - aha, dobre vediet, ja po 1. jem pomaly, a po 2. - mozno to nezjem vobec ... a veru, do ruzinova sme si aj pribor a teplomer museli brat, nic tam nebolo ...
jasminet - no mam stastie, ze u mna doma ziadna rodina nebude, neznasam, ked sa mi niekto do niecoho montuje, tak snad riska neutopim, ved ho uz len nejak okupem, budem to robit este asi milion krat, tak snad zvladnem ...
inak - metlonka - vsetko co pises - vlozky, toaletak, podlozky, tamponiky na pupok, lieh, masticku, ja vsetko beriem ... neberiem iba oblecenie pre maleho, ibA NA ODCHOD Z NEMOCNICE ...

jasminet
6. nov 2009

alex - jasne potom to uz pojde lavou zadnou. iba zaciatky s takym krehunkym drobcekom su tazke, hlavne ked vidis prvy krat male babo tak ako ja.... ked je take drobunke a bezbranne a na teba odkazane, vsetko ho desi...

rybka13
6. nov 2009

uz nech tie nase miminka mame v tej vanicke 😉

dobry napad inak si vziat tu misku, ja si asi vezmem umely tanier a pohar a aj ten pribor
Pocula som ze pre mimi treba veci az na odchod z nemocky, ale ja tiez asi vezmem aspon jedny dupky a ciapocky a ponozticky..
A tiez mam ochranne klobuciky na bradavky a vraj najlepsia je masticka multi-mam. Stoji sice 16 Eur, ale netreba ju umyvat pred kojenim a vraj predchadza popraskaniu bradaviek, co je asi dost dolezite, lebo viac kamosiek mi hovorilo, ze prve 2 tyzdne to fakt dost boli. A keby uz boli popraskane, tak multi-mam ma vraj aj nejake naplaste, ktore su dobre na poranene bradavky.

rybka13
6. nov 2009

inak dievcata, ja neviem ale mam normalne problen zohnat bodycka s dlhym rukavom... som bola v tescu, babymarkete a vypredane 😠 vsade len s kratkym.. alebo pyzamka cele.. kde maju dobre a nie moc drahe?

bibulienka
6. nov 2009

v tescu v nakupnom centre hron na dolnych honoch maju s dlhym rukavom body

alexandrah
7. nov 2009

rybka - ja vezmem iba ciapocku a rukavicky, to treba, aby sa neposkriabalo, ale dupacky a take oblecenie nie, keby sa mi tam "nahodou stratilo", tak ma asi porazi ... inak, neviem, tie body, oblecenie uz mame davno nakupene, takze neriesim, pozriem, pri nas v ruzinove je jeden obchod, maly ale kopec veci, asi ani nie drahy, kuknem ked pojdem okolo ...je ot take stredisko pri tomasikovej ...alebo nechces od mojej kamosky, predava po synovi, za babku - 1-2 eura za kus ...? a v babymarkete nemaju? minuile som tam bola, zdalo sa mi, ze tAm je vsetko, ale je pravda, ze ma muz uz hamuje, lebo oblecenie uz mame ...

jasminet
8. nov 2009

body maju v tescu, vcera som nakupila v mathercere (7ks po 20€) - tu mali aj tielkove body co som nikde nevedela zohnat, v h+m aj c+a (aj po 2,9€) v auparku mali.
rukavicky aj ciapocky mali na antolskej, aj davali ked sme si pytali.
msticku na bradavky predava stanicna sestra za asi 5,50, lanolinovu, netreba umyvat. klobuciky mne odporucili medela velkost S a boli dobre....
alex, ty si odkial z ruzinpva? ja byvam v prievoze...

jankohrasko
8. nov 2009

jasminet: jej aj my sme z Prievozu 😀 😀 😀

rybka13
8. nov 2009

Dievcata, tak vy ste tam vsetky pokope, sa mozete stretavat na ihrisku 😉
dakujem za typy, alex mi donesie nejake bodycka od kamosky a nejake mrknem v auparku, ja mam totiz strasne vela veciciek po sestre ale to su take klasicke kosielky a dupacky, niektore aj take ako malinke tricka... takze haldy veci, ale teraz sa uz predsa len pouzivaju bodycka...

A este taka otazka, niezeby som bola leniva matka 🙂 ale musim to vsetko zehlit, ze? lebo niektore vecicky nie su pokrcene, kludne by som ich len zlozila, len asi koli nejakym bakteriam to musim prezehlit nie? A do akeho veku dietatka to musim poctivo zehlit?

rybka13
8. nov 2009

jasmi to ake rukavicky a ciapocky davali na antolskej?

vatava
8. nov 2009

zuzuxx uz dva krat som s mudr.janacom rodila.. teraz som sedem dni doma po porode.. myslim ze je straaasne zlaty, nemozes cakat okolo nejake velke okolky ale mozes sa nanho na sto pro spolahnut. Ak by som mala este raz dva tri krat{🙂} rodit, tak rodit len s nim .. 🙂))

vatava
8. nov 2009

rybka13 ja myslim ze ciapocku ani rukavicky nebudes potrebovat.. aj som si so sebou zobrala ale nepouzila som vobec.. ciapocku netreba je tam teplucko.. a rukavicky.. asi podla potreby.. ale mozes babo aj uviazat do perinky a to vsetko ti poskytnu.. manzel ti vecicky pre babo moze priniest ked pre teba pride..

jankohrasko
8. nov 2009

pri mne bol tiez aj dr. Janac a podla mna je velky odbornik 😉 Nemozem na neho povedat nic zle.

rybka: Ked si vypytas, daju Ti aj ciapocku aj rukavicky. Podla mna tiez ciapocku netreba, bolo dost teplo a rukavicky len v pripade proti poskriabaniu 😀
Netreba kupovat zbytocne vela veci, ja som pre moju malu dost ani nevyuzila, pretoze mala bola dost velka. Radsej, ked sa narodi, si kupis ake budes potrebovat.

metlonka
8. nov 2009

ahojte dievcata..vy ste sa tu ale rozpisali 😉 dakujem za rady, ohladom veci do nemocnice. Ja mam pre istotu zbalenu aj deku pre mimi, lebo viem ze tam hrozne prefukuje cez okna a capicku a rukavicky tiez beriem, mam ich doma kopec aspon ich vyuzijem. Rukavicky som davala tiez koli tomu aby sa mi mala nedoskriabala, nie koli zime 🙂
Krem na bradavky mam osvedceny z DMky, nie je vobec drahy a tiez sa nemusi zmyvat.
Rybka len si pekne vsetko pozehli 😀 ...ano zehli sa to presne koli tomu...aby sa znicili bakterie 😉 Niektore maminky uplne malinkym detickam zehlia veci z oboch stran...ale to je podla mna vyslovene nutne az keby ste mali nedajboze nejaku alergiu alebo ekzem z prasku na pranie...Ja zehlim malej este doteraz takmer vsetko...samozrejme okrem ponoziek a pancusiek 😀 Ono ma to hrozne vzdy bavilo, take malilinke vecicky... to bola radost zehlit...som sa nad nimi vzdy vytesovala 😉 to uz moje a manzelove veci sa mi tak zehlit nechce 😀

mata1977
8. nov 2009

ahojte.aj ja po dnes žehlim malej všetko z oboch stran.na pranie aky prašok mate osvedčeny?ja periem v tekutej lovely a bola som s nou spokojna aj pri malej
metlonka a ako sa vola ten krem na bradavky z dmky?tak ja tam už nepojdem teraz,ale muža by som poslala
inak babky pomaly sa s vami lučim,lebo neviem ako mi to vyjde večer,lebo musim malej pochystať vecičky,dať prikazy,povysvetlovať čo a ako a ešte ja si skontrolovať či mam všetko 😉
...........tak sa majte a držte sa nech to mame čo najskôr za sebou všetky a držte mi palce.....
ked sa šťastne vratime domov tak sa ozvem

metlonka možno sa stretneme,chytim ti miesto 😀

metlonka
8. nov 2009

mata a teba si uz zajtra nechavaju v nemocnici???? nieco mi uslo? 🙂
ten krem na bradavky je DM-kacky vyrobok pod znackou Babylove, urcite tu znacku poznas. Maju ho vzdy vylozeny vedla masazneho kremu pre tehulky na brusko proti striam, je v takej malej tube.
Ja tiez pouzivam tekutu Lovelu, aj ked Lucka ma teraz uz ovela spinavsie veci a uz mi ich tak dobre Lovela nevyperie, tak som zmenila znacku po odporucani kamosiek a sestry na Persil Sensitive, je tiez tekuty a krasne vonia a je vhodny vraj aj pre babatka...tak uvidime 😉 a hlavne vraj velmi dobre odstranuje skvrny...

mata1977
8. nov 2009

ano ,mna už zajtra hospitalizuju,ja už mam papier vypisany,už nejdem ani tam do poradne,len na 25 tušim sa mam hlasiť do 8.00hod a už ma budu vyšetrovať na oddeleni
ja už periem malej veci normalne s našimi v prašku persil,ariel tak od 1,5roka
dovtedy som poctivo v lovele
a aka je oslava,či už mate po nej?

metlonka
8. nov 2009

jeeeej to ti drzim palceky a slepo zavidim 😉 ja sa este stale trapim ☹ a mam taky dojem ze neporodim ani na termin a budem zase prenasat 😒 tak budem na teba mysliet a drz sa 😉

rainee
8. nov 2009

ja uz tiez cakam kedy to pride 😕 v noci nemozem spavat, stale sa prevalujem. ked neporodim v termine tak koncom tyzdna mam nastupit do nemocnice 😖 okrem toho som pocula ze je teraz strasny natresk, vela porodov, nechavaju baby na chodbe kym sa box alebo izba neuvolni, je to take neprijemne.
neviete kalciova mast na bradavky sa musi zmyvat?
doktorka mi hovorila ze babatkovske oblecko sa ma zehlit minimalne do 3.mes. /co bude pre mna utrpenie lebo ja zehlim tak par krat v roku 😝 /a nepouzivat avivaz. prat na 90ke teda neviem lebo farebne body su tak max. na 40ku...

moncuska
8. nov 2009

vidim, ze sa nas v porodnici zide naozaj vela, rainee, dufam, ze s tym cakanim na chodbe to nie je pravda, ma porazi 😝
mne uz doktorka posunula termin na 11., to idem este na ultrazvuk a potom sa rozhodne, ci si ma tam uz nechaju. tak sa tam mozno aj stretneme 😉
drzim vam vsetkym palce, rychly a porod a zdrave babatka 🙂

rainee
8. nov 2009

moncuska, ty uz dost prenasas, nie? ano asi sa tam stretneme, je to dost pravdepodobne. tiez dufam ze tam nebude tak plno...

katkabg
8. nov 2009

ako vam zavidim:}}}}aj ja uz cem rodit 😵

moncuska
8. nov 2009

no mne asi zle vypocitali ten prvy termin, lebo terajsia doktorka mi hovorila, ze podla prveho ultrazvuku by ten spravny termin mal byt az 11., takze to ani neberie tak, ze prenasam 😕
ale uz by som to tiez mala rada za sebou. tak ked ma tam nahodou spoznas podla fotky, ozvi sa 🙂

triminka
8. nov 2009

ahojte babule

tak vidim,ze si dohadujete stretka v porodnici 😉 tak nech sa narodia zdrave a pekne babatka a vy nech to mate co najlahsie

ja som sa tiez rozhodla ist rodit na antolsku. asi v stredu pojdem na prvu poradnu a hned tam zostanem aj na tu prednasku o epi,nech to mam vybavene a asi to hned aj zaplatim....
pokial nemam nikoho zazmluvneneho, mozem ist do hociktorych dveri do poradne?

nie je tu niekto kto ma podobny termin ako ja,ze by sme to spolu absolvovali? 😵

metlonka
8. nov 2009

rainee ty mas zazmluvneneho doktora? a ktory den chodis na poradnu? to ti povedali ze ked neporodis na termin, tak len tak mas prist koncom tyzdna na prijem? to nechapem...sama od seba?
mocnuska to posuvanie terminu som zazila aj ja pri prvom tehu...bolo to hrozne, lebo kazdy lekar mi povedal iny termin, mala som asi 4 terminy porodu a mala som si vybrat 😒 takze ani neviem ci som prenasala...ale podla mojich vypoctov 😉 som prenasala.... 😀
triminka ak nemas zazmluvneneho doktora, tak mozes ist do hocijakych dveri...ale nemusis chodit skor ako o deviatej, lebo aj ked tam maju pisane poradne od osmej lekari chodia najskor okolo pol desiatej 😉

rybka13
8. nov 2009

dievcata vidim, ze vas je tu dost v 40 tt, tak to sa fakt asi stretnete 🙂 moc drzim palce vsetkym, nech to uz mate cim skor za sebou a nech nam pridete podat spravicku, ze to nebolo az take hrozne 😉

triminka, ja a alexandra mame termin okolo 7-9 decembra, tak sa mozno uvidime 🙂

jankohrasko, dakujem za radu, ja som si myslela, ze po porode si toho uz moc nenakupim, ze uz nebudem mat cas, tak som chcela radsej mat vsetko dopredu pripravene...
😉
tiez som rozmyslala, ze si vezmem deku, lebo vraj tam fuka z okien, a to bude uz december... no ale ked hovorite, ze tam je dost teplo...
Inak dakujem za ten typ na cvicenie v ruzinove co si mi dala, idem tam v utorok na prednasku o dychovych cviceniach 😉

jasminet
9. nov 2009

ja som toho nakupovala tak striedmo a 12 dni po porode sme leteli do tesca dokupovat dalsie veci lebo som prala kazdy den veci pre malu. 😀 😅 zo zaciatku som prala v persil sensitive a avivaz silan natural, teraz mam klasicky prasok a v pohode, ale zehlim to. iba ked potrebujem nieco malej navliect a nemam ozehlene tak jej to dam a tiez ok...
deky hrube davali aj v lete... 😀
jankohrasko - odkial z prievozu? ze by sme niekedy isli kocikovat, ja tu ziadnu maminu nepoznam, sama sa tu prechadzam...my byvame oproti TB.

jankohrasko
9. nov 2009

My perieme v prasku Ariel 7, a Lovela
Ja som si zakladne vecicky pokupila pred porodom a co som potrebovala po porode prve tyzdne, tak som poslala manzela 😀 😀 😀 Uspesne zvladol

jasminet: my byvame na konci Prievozu, jednu zastavku pred Ruzinovskym cintorinom.
Ja tu tiez nikoho nepoznam, teda nikoho, kto by mal male dieta 😀 😀 Len Tvoja Natalka je uz trocha vacsia
Ale jasne, mohli by sme si dohodnut stretko 😀 😀

alexandrah
9. nov 2009

vatava - ale rukavicky sa neberu, ze by bolo babatku zima, ale ma nechtiky dlhe, aby sa neposkriabalo ...
jasminet .- ja byvam na strkovci, oproti ruzinovskej nemocnici ...
rybka - ja som tiez lenivec, ze co by som zehlila, ale prave mi vraveli, ze koli bakteriam a tak ... tak sa nejak prinutim, sak potom bude zehlit aj muz 😎 😎
baby - tekute prasky su lepsie ako normalne? ja som kupila lovelu, ale prasok ...
triminka - ako pise rybka - mame asi velmi podobny termin ...
baby, ja mam uz casto a bolestivych poslickov, ale som este uplne uzavreta, aj krcok ok, kamoska mi ale pisala, ze sa to uz blizi, nechcem prenasat, ale nechcem este rodit ... este neni som zbalena, potrebujeme este trochu prerobit byt ... paneboze!!
mata - drzim palce, aj ked si uz asi v nemocnici, potom daj vediet!!!!!!!!
metlonka - ides zase vo stvrtok? to sa tam aj s rybkou uvidime, my ideme vtedy ...

jankohrasko
9. nov 2009

alex: nestresuj, vsetko bude ok, ja mam lovelu aj tekuty aj prasok 😀
malicka vecicky mas rychlo ozehlene 😀 😀
mne byvaju pri Strkovci rodicia, tak potom budeme chodit kocikovat 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre