Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

grelu
13. nov 2009

ahojte...neviete, ci Rozember ma aj rizikovu poradnu?

ivka2009
13. nov 2009

viete mi povedat ako je to s babatkom ihned po porode- pocas tych 2 hodin, co sa este lezi na porodnej sale? budem ho tam mat tie 2 hodiny pri sebe? pretoze na prednaske, co organizuje nemocnica, nam hovorili, ze babatko ide po porode na 1-2 hodiny do inkubatora..ako to bolo u vas??

slniecko01
13. nov 2009

Grelu aj ty chceš rodiť u Rozemberga ? Ja som kazala jednej znamej čo robí na Antolskej nech mi všetko zistí.

jasminet
13. nov 2009

tebe ho ukazu uz ocistene a oblecene na asi 10 min a potom ho beru prec

triminka
13. nov 2009

ivka - ja som sa bola pozriet na porodnej sale a tiez som sa na to pytala.ze co robia s babatkom po porode.tak hned ako ho vytiahnu ho zoberu do inej miestnosti kde ho umyju,pomeraju,oblecu.pytala som sa,ci tam moze ist ocino s nimi,aby si mohol malu pofotit a skratka byt tam s nimi.na to mi sestricka povedala,ze to nemaju radi.takze potom ti prinesu ocistene oblecene babo,prilozia ti ho na chvilu a zoberu o poschodie vyssie na termolozko.na co som sa ja zasa zatvarila,tak sestricka pochopila 😀 hned dodala,ze pokial je babatko v poriadku,tak tie 2hodiny co este lezis na porodnej sale, mozme zostat spolu aj s babatkom aj ocinom. po tych 2hod ide ocino domov a babatko aj mamicku prevezu o poschodie vyssie.
mam taky pocit,ze si len musis otvorit usta a o vsetko ich prosit a dozadovat sa toho...lebo ja napr.nechapem,preco by nemohol ist ocino s personalom do miestnosti,kde ocistuju,meraju babatko.co ho tam masakruju?alebo co?
takze ivka len si otvorit slusne usta a ziadat ich o veci,na ktore mame narok......

slniecko01
13. nov 2009

Grelu ešte posielam link čo som našla https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

grelu
13. nov 2009

slniecko dakujem .-)
no dufam, ze raz budem...bohuzial v septembri sme prisli o malinku...ked otehotniem, pojdem pravdepodobne na rizikove a preto zistujem, ci ma aj rizikovu poradnu
...inak by som brala aj Janaca, ale mam z neho hrozu (napriek tomu, ze som sa s nim v zivote nestretla), ale co to som nanho pocula...som v strese len co si pomyslim, ze by som mala ist k nemu 🙂

jasminet
13. nov 2009

triminka - mojho muza tam priam vyhnali, ze nech si ide malu este vyzlecenu pofotit, ze dalsia taka prilezitost nebude... tak neviem preco by tam nemohol ist. medzitym co ju on fotil mi sestra prisla povedat kolko mala vazi meria a potom aj s muzom mi malu priniesli...

janzurka
13. nov 2009

Triminka, som prekvapena, co pises o tom, ze by ocino nemohol ist do miestnosti s babatkom. Mojho manzela tam sestricky same volali, ci ide s nimi a ked chce moze urobit fotky 😎

jasminet
13. nov 2009

jo a na sale nas potom sestra aj s malou fotila - prve spolocne foto, sice rozmazane, ale aj tak super 😀

janzurka
13. nov 2009

Hej, aj my mame take 😀

alexandrah
13. nov 2009

grelu - mne sa zda, ze rozemberg rizikovu nema ...
inak, tiez som pocula o vsetkych dobre, okrem Janaca ...ale kazdy vravi ine, este som pocula, ze vedel byt neprijemny aj Oravec, ale toho som v zivote nevidela, a videla som Jancoka, ten mi neni moc sympaticky ...
inak, potom po porode je babo so mnou na izbe?? a ozaj, ked nahodou budem po cisarskom, kedy mi ho donesu?? (aj podla toho ci spinal, alebo celkova anesteza, ale ked spinal, aj tak vraj musim furt len lezat na chrbte, tak sa ani o babo nebudem vediet starat ...).

jasminet
13. nov 2009

alex to neviem kedy donesu po porode babo na izbu, ja som malu po porode videla az na druhy den vecer asi o siestej. dovtedy bola u sestier a ja som bola na 5 poschodi. aj to mi ju len na par hodin doniesli, prebalenu, nakrmenu a o desiatej si pre nu prisla sestra, ze nech si este oddychnem.

triminka
13. nov 2009

janzurka,jasminet - len som napisala,co mi povedala sestricka. ja som tiez nechapala preco by pri tom nemohol byt.a ked videla moj udiveny vyraz tvare,len povedala,ze to nemaju moc radi....ale fajn,ze mate osobne skusenosti ine...asi zasa zalezi od toho,kto ma prave sluzbu a v akej je nalade....

janzurka
13. nov 2009

Ja som rodila podvecer, na izbu som sa dostala okolo 20.30 a o hodinu nato mi doniesli babatko. Skusali mi ho prilozit (velmi nemal zaujem) a dali mi na vyber, ci ho uz chcem mat prvu noc pri sebe. Zaroven mi odporucili, aby som sa radsej vyspala a rano mi ho uz o 5.30 doniesli na stalo. Ukazali ako sa prebaluje, pomohli s krmenim, celkovo boli ochotne a naozaj ustretove. Za tie styri dni som tam zazila rozne zmeny a vsetko boli OK.
Negativne by som hodnotila iba stravu, ale ved nejde o hotel ... 😀

alexandrah
13. nov 2009

diky baby za infosky ... tak asi je to zase individualne ...a triminka - presne, to ze to oni nemaju radi, niektore je ich problem, sak muz chce vidiet svoje babatko, ked na neho tak dlho cakal, a nebude tam nejak zavadzat ...

triminka
13. nov 2009

alexandra - tiez som tomu mojmu povedala,ze tam pojde,aby sme mali istotu ze nam malu nezamenili 😀 a ak bude malinka v poriadku,chcem aby sme boli tie 2hodinky spolu este na porodnej sale. hlavne kvoli tomu,ze potom 4dni (alebo ako dlho tam budeme lezat) ju bude moct vidiet len cez sklo....tak nech su spolu aspon chvilku,nech si zvykaju na seba 😵

katka1981
13. nov 2009

triminka, aj moj muz bol pri tom, ked malej pisali priezvisko na chrbatik a dodnes sa bavi na tom, ze im mala chcela utiect a skaredo zazerala na sestricku. 😀 ale je to dokaz ze ju nezamenili 😀 a aj fotka z 3D este ked bola v brusku, potvrdzuje jej podobu. 😀

tehula
13. nov 2009

mojmuz bol tiez s malou, ked ju od porodu vzali. Potom mi ju doniesol manzel na rukach a sestricka kamerovala. Boli uplne zlati, nema dojem z personalu, ze by niekto nejak sa ofukoval. Az sa divim z tolkej ochoty, co tam vladla.
Malu mi ale nenechali pocas tych 2hodin, iba sme skusili prilozit na prso. Potom ju vzali na novorodenecke odd.
Rodila som 19:50 a potom mi malu este priniesli o jedenastej vecer skusat prilozit a preto, ze som ju chcela zas vidiet. Opat neboli ziadne pindy, ale ochota. Odporucili mi ale, aby som sa v noci vyspala,z e si ju vezmu a donesu mi ju rano. Priniesli mi ju az po vizite. Tu spolocnu prvu noc bola ale strasne uplakana, asi ze som este nemala mlieko. Sama sestricka prisla na ten plac, ze mi malu vezme a skusi uspat a ze donesie mi ju, az ked zaspi. NAkoniec mi malu doniesla az rano pred vizitou. Som bola rada, aspon som si pospala, lebo pru noc som oko nezavrela, co som bola taka rozcarovana z porodu atd.
Zato kamoska porodila v noci o jednej a vraj malu jej doniesli asi o piatej rano, ze total nevyspata a vraj nechceli si ju nechat dlhsie. Tak neviem

alexandrah
14. nov 2009

katka - to je pekne, ze malinka ledva vysla z bruska, uz dala pekne krasne najavo, ze po nej nemaju carbat, a zazerala!!! to by som chcela vidiet 🙂
baby, ked nebudem mat mlieko, daju malemu cosi? ci budu cakat, kym sa mi nespusti? viem, ze babo nemusi jest cca 2 dni po porode, ale chuda hladne ...jedna raz pisala, ze jej sestra na antolskej odmietla dat UM, ze ma prikladat ... a male revalo ... neviem ...

janzurka
14. nov 2009

Alexandrah, prve dva - tri tri by si mala mat kolostrum namiesto mliecka, pre babatko je to velmi zdrave. Potom by Ti malo nabehnut mlieko. Sestricky nedokrmuju, iba ak by bol nejaky problem. Moja spolubyvajuca na izbe nemala dost mliecka a mala je velmi chudla, tak jej na treti den dali UM. 😝

tehula
14. nov 2009

alexandrah> ja ked som nemala a mala mi revala, sestricky same nukali UM aj prvy den, skusali sme jej to dat zo striekacky, ale ona to vypluvala 😀 Doteraz jej to ostalo, ze chce len moj cicik 😀 😀 😀 Nebol ale problem, ze by nechceli UM dat, vravim, ja som sa stretla len s ustretovostou a ochotou

jasminet
14. nov 2009

ja tiez som videla, ze baba si aj 3x isla pre UM, co bambinku nestacilo a nebol ziaden problem. ja jedine co mi nesadlo na antolskej bola jedna jedina porodna asistentka, ktorej nastastie koncila sluzba. ta mala take reci, ze no zbohom...

alexandrah
14. nov 2009

boze baby, dakujem, fakt jedna pisla, ze jej sestra odmietla dat, tak som bola vyburana, ja napr. to mlezivo doteraz nemam, ani moja mama pri oboch detoch nekojila, nemala mlieko, vsetci mi vravia, ze je to v hlave, ale pripravujem sa na kazdu moznost, ale nechcem, aby moja babatko bolo hladne!!! 😖 tak snad ... uz som aj myslela, ze mi muz donesie UM, keby nahodou ... ak by s tym mali problem, ale este sa popytam, hlavne v nemocke!!!!!!! a okrem toho, ak nahodou budem cez cisarsky, tak viem, ze sa aj tazsie spusta mlieko, tak aj preto ...trochu mi asi aj hrozi ten cisarak, budem mudrejsia na buduci tyzden, podla toho aky velky je moj maly 😀

objektiv
15. nov 2009

My sme mali zazmluvneného lekára pána Scholtza, na Antolskej ktorý stanovil termín 22.9, avšak odišiel na dovolenku a vtedy sa to stalo.Plodová voda odtiekla v sobotu 5.9 ráno o pol piatej, v nemocnici sme boli okolo 7hod. Okrem toho aj epidurálku a prítomnosť manžela pri porode sme mali zabezpečenú - Spolu cca 9 tis.Prvé vyšetreni manželka absolvovala najneskôr o 8hod. potom ju odložili na izbu tzv.čakačku, v tej dobe mal službu lekár Rosenberg, boli sme za ním a opýtali sa čo dalej, povedal že treba čakať kým prídu kontrakcie a ak neprídu do 24 hodín tak pôrod vyvolajú, íné nám neostávalo len súhlasiť. Celý deň žena ležala na posteli bez plodovej vody, ja som bol doobeda s ňou a prišiel som aj večer. Počas dňa boli prijaté na izbu ďalšie 2 pacientky, jednej podali večer tabletu či čípok a porodila v nedelu ráno o 5 tej. V izbe bol prístroj (starý min. dvadsať ročný), ktorým monitorovali na striedačku všetkým čakateľkám v izbe kontrakcie.Sestry, ktoré mali službu boli v pohode. Upresním služby sa menia ráno o 7:00 a večer o 19:00.
Večer som išiel domov a skočil za pc aby som naštudoval, čo a ako, vtedy som pochopil, že ich postupy nie sú správne, však pri vyšetrení jej neurobili ani ultrazvuk, aby vedeli ako leží plod, poprípade či nemá šnúru okolo krku a pod. Tu je postup čo sa má robiť http://www.levret.cz/texty/casopisy/mb/2004_3/m... prečítajte si ho všetci a darujem ho všetkým pôrodným lekárom na Antolskej, aby prehodnotili postupy a taktiež aj Tím vyšším nech sa zobudia. Totižto problém je v tom že čím dlhšie sa nechá žena bez plodovej vody stúpa riziko cisárskeho rezu. No tak som si povedal paráda, zase niečo zanedbali.V nedelu ráno s vytlačeným postupom som prišiel do nemocnice a chcel som ho natlačiť lekárovi do ruky, samozrejme celú noc som od stresu nespal a žena taktiež nie.
Hovorila mi že malá nejaké opakované bolesti – krče brucha, aj to hovorila sestričkám, avšak kývli rukou a povedali, že prístroje nič nehlásia, žiadne kontrakcie nie sú..či to bola pravda netuším, ale to bola už nočná iná smena. Ráno sa služba mení, takže Rosemberg tam už nebol a preto som sa nestihol poďakovať že nechali ženu napospas osudu. Službu prevzal primár ....za ktorým som išiel s matkou a od prvej komunikácie arogantne útočil, že čo chceme a čo môže pre nás robiť, ..čo ja chcem riešiť, že oni to idú riešiť, len som sa v šoku prizeral a povedal, že mám strach pretože za posledných pár mesiacov tu boli tri umrtia. On nato, že môžeme ísť trebárs do Ružinova (po tom všetkom ?) - tomu sa hovorí profesionálny prístup. A tie prípady sa riešia a bude o tom bude spísaná správa…hahahah smejem sa v duchu, aká správa, kedy…doteraz nič, a nič ani nebude, tu je ďalšia potupa ľudskej existencie, ochrany života.Bola tam aj moja matka a na to povedala, že tak čo chcú teraz robiť. On na to že ide na vyvolávačku keďže kontrakcie nezačali a nebola dostatočne otvorená možno na dva cm. Po chvíli žene dali klistír, (ešte mi spomenula, že sestra kričala na ňu "nie že oserete záchod".To bola hrozná služba sestier smola, ráno ma vykopávala jedna sestra a hulákala, a že tu nemám čo robiť a pod. robila proste cirkus., nevedela pochopiť že ide o dva životy – hlavne, že si robí svoju zodpovednú prácu bez tušenia čo je vo veci. Okolo 8 ráno išla manželka na porodnú sálu, dali jej oxytocín a ja pri nej som pozoroval čo sa bude diať,(v duchu som sa modlil, zároveň som chcel mať všetko pod kontrolov) primar delegoval porod na lekára...Janača, ktorý povedal že o 12 nás tam nechce vidieť. HM…fajn, budeme radi, avšak…..
Pozeral som na prístroj, ktorý zaznamenáva srdcovú činnosť dieťaťa a kontrakcie, začali prvé sťahy, lekár prišiel povedal, že mali postupne narastať, potom tam bola pár krát sestra kontrolovať situáciu. Pri druhom podaní oxytocínu, pretože kontrakcie akosi neboli dostatočne silné som sivšimol že prístroj nezaznamenával srdce dieťaťa, jednoducho vypadávalo, oznámil som to sestre, sestra zavolala lekára, lekár povedal, že malému to nerobí dobre, navrhol ešte tretí pokus a potom cisársky, ja som sa na to nemohol pozerať a povedal som, že „nech už ich netrápi. A nech už letia na cs“.(bolo ma vypočuté).tak sa išlo na cs. Manželku previezli na operačku. Ešte som videl ako bezduchý primár prebehol bledý chodbou na operačku, mal strach z toho čo ho som sa obával…
Bolo 9:30 a počuli sme plač môjho synka - narodil sa. Bol chvalabohu v poriadku zdravý, CS dopadlo chválabohu dobře, vážil 2700. Personál bol tiež už štastní. Avšak…
Asi po dvoch mesiacoch sme náhodou zistili, že malý mal pupočnú šnúru okolo krku, bolo to napísané po latinsky na prepúšťacej správe. čo k tomu dodať, nikto nám to dodnes ani nepošuškal do ucha. Asi viete prečo, v prípade, že by sa nadalej vyvolával nasilu pôrod mohlo to dopadúť viac ako katastrofálne…ach tie postupy…Smiešne mi je, že ja obyčajný laik musím kontrolovať postupy istých lekárov…alebo radšej im slepo dôverovať ? Dôverujem Bohu, on ma presviedča neustále....
Toto bol príbeh narodenia môjho synka. Avšak….Počul som všelijaké iné príbehy, dieťa sa nadýchalo plodovej vody - bolo modré a museli ho resustikovať, to sa stalo o deň neskôr a horšie...o tom nebudem písať, to sa človek dozvie. ústne. Ešte jedna věc k prvorodičkám sa správajú čo je že vraj všeobecne známe úplne inak…tvrdo…ako na vojne, preto to majú prvorodičky ešte to o čosi ťažšie…
Na záver toľko, slovenské zdravotníctvo podľa posledných hodnotení bolo zo 30 miest na 28, čo naozaj vyvoláva absolútnu nedôveru, pozrite sa na tie nemocnice v akom sú stave viac tu
http://www.aktuality.sk/clanok/146551/hanba-mam...
http://aktualne.centrum.sk/zdravie/zdravie-a-po...
a sú toho plné noviny a web.
Pýtam sa: "Ktorú nemocnicu postavili po roku 1989 ?" A koľko ich zatvorili - zlikvidovali ?
Vláda a Ministerstvo zdravotníctva nech sa konečne zobudí a poskytne budúcim mamičkám dôkladnú starostlivosť a istotu pri narodení človeka. Alebo je pre nich - "zodpovedných" nový ľudský život ľahostajný ? Ak im je ľahostajný, prečo sú tam…to je jako keby matka z nedbanlivosti ubližovala dieťaťu a to nie je trestné ?????? Kde sú normy a zákony a spravodlivosť ? Na koho sa máme spoľahnúť ak chce žena splniť svoju rodičovskú rolu a dať život pre svet, pre štát…? Mimochodom by som chcel vidieť, štatistiky pôrodné …neviete kde sa dajú zohnať ?
Tento príbeh s happyendom, má otvoriť oči všetkým, ktorí chcú vidieť …. A dať silu budúcim mamičkám a otcom, aby sa modlili o zmilovanie a boží zázrak k vytúženému narodeniu nového života. Má posilniť rodičov a blízkych, aby sa viac a viac informovali a dôkladne zmapovali možnosti pri pôrode…netreba sa dať odkopnúť, to bežne robia, chcú Vás ponížiť…“ aj tak tomu nerozumiete“…no budťe silní…A možno raz sa niečo zmení k lepšiemu…

alexandrah
15. nov 2009

ahoj objektiv, mam cca 3 tyzdne do porodu, a tento pribeh - aj ked zan dakujem mi sposobil to, ze teraz budem mat asi o 1000 krat väcsie stresy, ako uz mam doteraz ... je mi luto, ze ste mali taky hrozny pribeh, nastastie s happy endom, ale pravdu povediac, radsej by som to nevedela ... aspon nie teraz v 9. mesiaci ... inak aj v ruzinove boli umrtia, pisala to tu jedna baba, co sa jej to stalo, len to nejak lepsie ututlali ... aj sa pripravujem, ze personal je tam vselijaky - o zdr. sestrach sa vseobecne pisu same "mile" veci, ale ked si uz clovek nevyberie, niekde uz len porodit musi... kuknem si aspon ten postup, link co si sem dal. snad sa nikomu nic podobne nestane, a moj lekar sa o mna pri porode postara ...

rybka13
15. nov 2009

objektiv, to som rada, ze to u Vas dopadlo dobre.
akoze ja by som sa tiez iba spoliehala na lekara, preto som si jedneho zazmluvnila, lebo si netrufam im hovorit co by mali robit a co nie...
A tiez neviem presne ako mozem ovplyvnit stav dnesneho zdravotnictva, alebo co si myslel tym ze ako mam lepsie zmapovat moznosti pri porode... ? robim co mozem, citam forum, pytam sa...

mayka
15. nov 2009

ahojte,
tak my sme sa trosku poponahlali a vcera nas pustili uz aj z porodnice . 😀 Chcela som sem len napisat pstrehy kedze som nemala zazmluvneneho lekara lebo som to nsthla doriesit. Pri porode bola pani doktorka Hammerova a musim napisat ze bola uzasna . Ma sice len 30 rokov ale pri porode mi dodala tolko pozitivnej energie a povzbudzovania ze si ju neviem vynachvalit. je to uzasna zena.
Co sa tyka oddelenia sestonedelia tak tam to uz bolo o drzku . nehorazny frmol a ratajte tym ze sa absolutne nevyspite. Rano vam povie jedna sestricka co a ako mate robit ale pride ina sluzba a zvozi vas preoc to tak robit.e No prote jeden velky chaos. Ale inak bolo fajn aj tam. pan primar bol tiez uzasny a aj vacsina sestriciek . S neochotnymi som sa stretla len s dvomi inak to bolo fajn . Ale je to po porode zaberak hlavne ked neviete co s tym babom robit . 😀

mayka
15. nov 2009

a n 3 .poschodi piamo v porodnici som lezala 2 dni a vsetci boli super. Ja by som uz inde ani rodit nesla.

janzurka
15. nov 2009

Myslim, ze nie je vsetko iba cierne alebo biele, ale podstatne je, ze to v pripade skusenosti Objektiva dopadlo dobre.
Alexandrah, asi Tebe a urcite ani dalsim budicim mamickam tato skusenost neprispela k pohode, ktora je velmi dolezita, ale je to mnoho ludi, ktori skusenost s touto nemocnicou aj personalom mali opacny.
Zazmluvnila si si vyborneho lekara, urcite sa o Teba postara ako najlepsie vie. Za mnou chodil potom kazdy den (ked mal sluzbu) na izbu, zaujimal sa o moj stav, skratka urcite budes aj Ty spokojna 😀.
Drzim palce! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre