Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

janzurka
15. nov 2009

Myslim, ze nie je vsetko iba cierne alebo biele, ale podstatne je, ze to v pripade skusenosti Objektiva dopadlo dobre.
Alexandrah, asi Tebe a urcite ani dalsim budicim mamickam tato skusenost neprispela k pohode, ktora je velmi dolezita, ale je tu mnoho ludi, ktori skusenost s touto nemocnicou aj personalom mali opacny.
Zazmluvnila si si vyborneho lekara, urcite sa o Teba postara ako najlepsie vie. Za mnou chodil potom kazdy den (ked mal sluzbu) na izbu, zaujimal sa o moj stav, skratka urcite budes aj Ty spokojna 😀.
Drzim palce! 😉

lucia169
15. nov 2009

Kocky ja mam podobnu skusenost ako objektiv, a tiez sa o mna staral Dr. Rozemberg. Voda odtecena 24 hodin ked mi dali oxytocin, porod nepostupoval, nasilu mi otvaral krcok, nastastie som mala epi. Po 9 hodinach nakoniec malemu zacali velmi prudko klesat ozvy srdiecka, nastla frmol, sestricka mi skakala po bruchu ale nastastie prisiel tam iny doktor, neviem jeho meno,ktory maleho velmi odborne chytil, raz zatlacil a maly bol vonku. Apgar v 1.minute mal 4, pomahali mu dychat, nasledkom toho silna zltacka... dovod, omotany pupocnik okolo krku, ktory mu branil zostupit do porodnych ciest a v konecnom dosledku aj pridusil. Napriek vsetkemu som bola spokojna so starostlivostou na porodnici aj na sestonedeli. Vsetci boli hrozne mili, pomahali aj pri porode aj na sestonedeli, starali sa o nas, pomahali s dojcenim, len myslim ze lekar to trochu podcenil, aj mna potom chodil kazdy den kontrolovat na izbu. Teraz budem opat rodit na antolskej, ale u ineho lekara, vyberat si budem podla skusenosti a mozno aj veku, nemusi byt na mna mily, staci ked bude odbornik a bude mat dostatok skusenosti. Nechapem preco nerobia pri prijimani rodicky automaticky ultrazvuk, trvajte na nom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Inak mohlo byt v oboch pripadoch vsetko v poriadku. Alexandra neboj sa, vsetko dobre dopadne, nastudujte si vsetko a trvajte na doslednych vysetreniach, nedovolte aby vam muza poslali domov, vy ho tam potrebujete hlavne v I. dobe porodnej aj preto, aby sledoval co robia, predsalen rodicka je trosku mimo. Vsetkym drzim palce, nech to vsetko dobre dopadne a ste uz doma aj s pokladmi. 😉

pusa
15. nov 2009

Ja som tiež rodila na Antolskej pred 9 mesiacmi. Tiež podobný prípad, odtečenie plodovej vody, vyvolávanie pôrodu. Zrazu ozvy prudko klesli, chaos, dostala som kyslík a hneď na CS. Som neskutočne šťastná, že sme mali zazmluvného lekára, ktorý to hneď riešil.
Malý sa narodil v poriadku tiež o omotanou šnúrou, je OK.
Baby držím Vám palce všetkým. Jednoznačne majte niekoho pri pôrode!!!!

rybka13
16. nov 2009

dievcata a to ultrazvuk nie je samozrejmost? tak to ma sokuje 😒
A na utz by bolo vidno ci ma omotanu snuru, alebo niekedy aj nie?

mayka, blahozelame k Terezke, aj to, ze si mala dobry porod aj bez zazmluvnenia. A co bolo na celom porode najtazsie, nech sa pripravime 😅

alexandrah
16. nov 2009

lucia - preco dosiel iny lekar, ked si mala zazmluvneneho rozemberga?? ja sa na neho dost spolieham, vela bab ma s nim vynikajuce skusenosti, tak snad po porode napisem len same pozitivne veci!!! ved o rozembergerovi sa vravi, ze je nielen mily, ale aj prave vynikajuci odbornik... ale co uz, uz som si ho vybrala, tak mu budem verit ...
rybka - presne, neda sa robit ine, ako byt co najinformovanejsi, ostatne je uz v rukach lekarov a sestier ...snad aj to, ze si povieme, keby sa nam cosi nezdalo, alebo manzel ... no verim, ze nam to urcite dobre dopadne!!!!!!!!! 😎
janzurka - dakujem moc za povzbudenie, urcite vsetko bude dobre, verim tomu!!!!!!!!

jasminet
16. nov 2009

rybka - nam dr. sysak na tej prednaske co byva v pondelok hovoril, ze kolkokrat sa na utz zda, ze dieta ma omotanu snuru okolo krku a nakoniec to tak nie je a opacne...
ale mam pocit, ze na antolskej (o inych porodniciach nemozem hovorit, lebo to tam nepoznam) sa snazia takmer vsetko rodit prirodzene a az ked to nejde tak urobia sekciu. poznam babu, ktora mala chlapca otoceneho hlavou hore a primar zakazal sekciu (aj ked zazmluvneny doktor by ju v pohode urobil), ze to skusia prirodzene. "nastastie" ked jej odtiekla voda, tak ju mala zelenu, takze jej rovno tu sekciu urobili...
ale nebojte baby, vsetko bude dobre a o chvilku to budete mat za sebou...

tehula
16. nov 2009

rybka> mne robili utz v den porodu, lebo som stresovala, ze slabe pohyby su a vsetko bolo v poriadku ani na porod to nevyzeralo. Potom o par hodin to na mna doslo, porodila som za 3hodiny a mala mala snuru okolo krku. Takze nie vzdy je to asi vidno na utz

lucia169
16. nov 2009

tehula mas pravdu, nie vzdy je vidiet omotany pupocnik na uzv, ale ked ho ani neurobia tak je to horsie ako ked ho urobia a nic nevidia, niekedy mozno uvidia.
Alexandra prisiel preto, ze rozemberg natahoval hrazdu a sledoval "tuto" cast a zrejme by nezvladal aj vytlacit babo aj ho chytat 😉 a v podstate to bolo o siedmej vecer ked sa menila smena a ja som bola ako aktrakcia (myslim to v dobrom) lebo som prva v ten den zacala rodit a posledna som skoncila, bola som vtedy aj jedna z prvych na nadstandardnom porodnom boxe takze aj to bolo asi pre nich zaujimave, ale mozno na chodbe niekto robil paniku, lebo ked som videla ako sa rozemberg tvari nebolo mu vsetko jedno. Ja som ho nemala doslova zazmluvneneho, vtedy to este tak nefungovalo, ale mala som ho dohodnuteho, co je vlastne to iste ale neoficialne. Nemyslim si ze je zly, to vobec nie, je naozaj velmi mily, prijemny, urcite aj odbornik, ved toto bolo pred piatimi rokmi, ale teraz mam dva typy a snad mi jeden z nich vyjde. Jeden je ten co mi zachranil babo, co ho vytlacil, neviem ako sa vola, ale kamoska u neho rodila a tej sa spytam na meno a druhy je vlastne primar Borovsky, aj ked tu o nom tiez nie su prave naj spravy, ale zase ina kamoska u neho rodila a cely jej priebeh sa mi velmi pacil .... no snad sa aspon jeden podari, aj ked Borovsky je skor utopia.

rybka13
16. nov 2009

aj ja budem asi stresovat hlavne koli dietatku, desim sa totiz scenara, ze by nebodaj bolo pridusene alebo este nieco horsie, to je asi moja najvacsia nocna mora z porodu, ze aby necakali prilis dlho... a kebyze vidim nekludnu tvar porodnika, tak to by som sa hlavne psychicky asi zlozila od strachu ☹

Ale hadam bude dobre a doktor urobi vsetko co sa bude dat... si hovorim, aj ked tomu moc neverim, ze mozno budem 'lucky one' a budem mat lahky porod 😝 😉

zuzuxx
16. nov 2009

ahojte kocky, neviete prosim poradit, kto ordinuje vo stvrtok na 27cke?
Rizikovka je iba tam alebo aj ina ordinacia? Vdaka 😉

lucia169
16. nov 2009

rybka ja som si nastastie v tej chvili ani moc neuvedomovala ako sa tvari, mala som co robit sama so sebou, ale moj manzel mi to dost zivo pripomenul a potom sa mi ta zdesena tvar vyjavila. V tej chvili to manzel prezival horsie ako ja,bol pri plnom vedomi 🙂 ,mne v tej chvili ani poriadne nedoslo co to znamena ked mu klesli ozvy zo 150 na 70, neskor ma az smrt obchadzala ked som si uvedomila co vsetko sa mohlo stat. Preto pri tomto porode budem trvat na uzv, manzel vsade so mnou, ziadne otecko mate este cas, aj keby tam bol dva dni. ja mam v celej tej situacii teraz mozno stastie a mozem sa vyhovorit a byt aj trosku hystrericka ked im spomeniem moj prvy porod. Baby nedajte sa a ked vy budete mimo nech bojuje manzel, nevravim ze treba utocit, to nie, ale stat si za svojim a na vsetko sa pytat. rybka, alex nebojte vsetko bude fajn, nakoniec mozno ani nebudete vediet ako a porodite, za 3 hodky bude po vsetkom.

janzurka
16. nov 2009

zuzuxx, vo stvrtok ordinuje myslim od 08.00 hod Jancok, potom od 10.30 Rozemberg a okolo obeda ho strieda Janac. Kazdy ordinuje s tou milou sestrickou 😎

rybka13
16. nov 2009

luci, tak to je fakt super, ze to dobre dopadlo, len moj bude asi rad, ze ten porod ako tak zvladne, moc tam nechcel ist, ale vyzera, ze nakoniec ma tam predsa len nenecha samu a pojde... a neviem ci by nieco povedal doktorom, lebo on ak niecomu nerozumie, tak je skor ticho... bude sa naplno spoliehat na lekarov...
Ale hadam keby to bolo krizove, tak si to vsimneme 😅

zuzux, je to tak ako pise janzurka, na rizikovku su janac a jancok ale okolo 10 do cca 11.00 tam byva isto Rozemberg..
Inak Jancok... no neviem... iba raz som bola u neho v rizikovke a uz po tom netuzim... co sa uz nestane, kedze mam zazmluvneneho porodnika uz 🙂

megi93
16. nov 2009

objektiv, tvoj príbeh je šokujúci, ale našťastie s dobrým koncom. Ja som na antolskej rodila pred takmer rokom. Bola som prvorodička, vyklepaná, vystrašená, rodina ďaleko a vedela som, že malá sa musí narodiť takmer o mesiac skôr.... Ten strach sa nedá opísať, všetko dopadlo na výbornú. A teda aby som sa dostala k podstate, nesúhlasím s tvojim vyjadrením, že sa zle správajú k prvorodičkám. Ja som v celej nemocnici nestrtla sestričku, lekára alebo lekárku, ktorí by neboli maximálne milí a nevychádzali mi v ústrety. Nemala som ani nikoho zazmluvneného a všetci lekári sa ku mne správali fantasticky. Normálne klobúk dole pred tým ako to tie sestry zvládajú o lekároch ani nehovorím. Ale tak záleží asi aj od situácie (v strese sa každý chová divne). Držím palec, aby sa drobcovi darilo 🙂

alexandrah
17. nov 2009

baby, tak aspon viem, ze mam trvat na ultrazvuku, myslela som, ze ho v den porodu robia automaticky ... kazda navyse informacia je cenna ...
zuzux - jak napisala rybka, od 10 do 11-11.30 rozemberg. vyskusaj, je super. a sestra vie mat aj dobre stavy 😀 😅 netreba si od nej vsetko nechat, potom je v pohode ... proste sa tvarit suverenne, su tam koli tebe.
luci - bodaj by si mala pravdu, ja idem v stredu na sono, aj podla velkosti riska budem vediet, ci nie sekcia ... mozno by to aj bolo najlepsie ... potom dam vediet ...lebo som moc uzka - 18 cm. no a moj muz - to sa nebojim, ten tam narobi vietor!!! rybka - ak by sme tam boli spolu, mozno ten moj nabudi aj toho tvojho 😀 😎

janzurka
17. nov 2009

Megi93, som rada, ze pises svoju pozitivnu skusenost, uz som si myslela podla poslednych reakcii ktore spustil Objektiv, ze som absolvovala porod v inej nemocnici. Moje skusenosti s Antolskou su iba pozitivne 😎

semisova
17. nov 2009

Ahojte, včera som bola na rizikovej poradni u Dr.Sysáka a bola som spokojná. Prosím Vás, zajtra, resp. každú stredu sú o 14 tie prednášky o EPI, potrebujem ísť, lebo už budem rodiť každú chvíľku. Ďakujem za info

megi93
17. nov 2009

janzurka ja som z Nr a hoci tu som neležala, z návštev príbuzných v nemocniciach mám pocit, že Antolská je v porovnaní s nitrianskou nemocnicou nebo a iný svet. Ja som bola šokovaná, aké sú tam sestričky milé aj lekári. Dokonca ešte aj večer, po takmer 12 hodinovej šichte...a ako sme sa nasmiali, keď nám robili stromček na chodbe 🙂 proste paráda.

zuzuxx
17. nov 2009

diky baby, tak radsej naklusem k janacovi, ten bol fajn. Jancoka vobec nepoznam...
Tie, co uz mate po tom... na porod treba vlastnu koselu alebo davaju? Zupan si treba vziat svoj? Zabera mi pol tasky 😠

alexandrah
17. nov 2009

semisova - hej, kazdu stredu, o 14, vchod nemocnica, na prizemi ...uz ta ponaviguju ... treba sa na vsetko povypytovat, anesteziolog bol velmi zdielny!!!
zuzux - praveze na janaca neni su velmi pozitivne spravy, ale iba akoze o jeho povahe, vraj ma divny humor ... niektore od neho odchadzali s placom, ale ine si ho zase pochvalovali, tak asi ako komu vyhovuje ... (aha, teraz ale citam, ze u teb bol fajn, tak v poho).
na porod ti ked nemas svoju daju erarnu, aspon tak je napisane na tom papieriku, zupan asi svoj ...aj mne zabera, aj uteraky, to je sila, aj toaletak, vlozky, mam pocit ze sa nezbalim ani do 3 tasiek ...nejak to tam nacpem, ale su to objemne veci!!! + plienky, jednorazove podlozky ... no nejak uz len dojdem ...
baby, ja si proste vsugerujem, ze na mna budu vsetci uzasni a mili a tak, inak to nejde!!!!!!!§ uz nevladzem stresovat aj z toho, okrem porodu a dobalovania a chystania veci ...proste sa budem mat uzasne ako na vylete v karibiku, hehe 😀 😀 hlavne tam bude so mnou moj syncek milovanýýýýýýýýýýýýýýý!!!!!!!!!!!!!!! tak ako sa nemat dobre???? 😉

certica
17. nov 2009

ono jeden prispevok este nerobi nemocnicu nemocnicou a lekara lekarom 😉 . dennodenne nastava xy situacii a pripadov, ktore sa bezne riesia, avsak tu sa bezne nespominaju, nakolko to ani nie je mozne... to len na okraj 🙂

a k porodu si vezmite solo veci, resp. tasku (uterak, sprchac, prezuvky, toaletak, koselu, zupan, ponozky, atd.+ osob.veci) a vsetko ostatne, co budete potrebovat na 600nedelko zvlast kabelu. a keby aj nieco chybalo, kedykolvek si nechate dodatocne priniest

megi93
17. nov 2009

no ja som do porodnice ťahala obrovskú cestovnú tašku a velkú cestovnú tašku napchaté do prasknutia. Ale napríklad tie jednorázové podložky som nepoužila ani jednu. Stále mi to vymieňali za nemocničné. ale plienok som minula viac ako som myslela

janzurka
17. nov 2009

Ja som mala vlastnu koselu, zupan som vobec nepotrebovala a zbytocne mi zapratal polku tasky.
Naopak, jednorazove podlozky som nemala a pytali si ich odo mna , dokonca aj pocas porodu. Tak mi ich bol potom manzel kupit. Lekaren je po ruke 😀 .

jasminet
17. nov 2009

baby koselu na porod si urcite zoberte, mne sa napriklad nemocnicna uz neusla...tak aby ste vobec mali nieco na seba 😀
tie podlozky - staci ich 3-4, ja som asi 2 pouzila, prvu odo mna pytali hned pri odchode z porodnej saly, kedze som nemala pri sebe, tak mi dali ich.
uterak staci na zaciatok jeden, ved manzel prinesie novy a stary odnesie, rovnako ako toaletaky

triminka
17. nov 2009

prosim vas,

zajtra idem do poradne a chcem hned vybavit odbery kvoli epiduralke.len neviem,ci musim ist na krv na lacno.poradite tie,co ste to absolvovali?
dakujem

janzurka
17. nov 2009

Triminka, na krv iba na lacno, beru ju o 08.00 hod vo dverach Tvojej poradne (ja som chodila do 27).

triminka
17. nov 2009

janzurka - dakujem. len neviem,ci to nebude este skoro.lebo na tej prednaske vravela,ze to ma byt cca 2tyzdne stare. tak ale ako to mam vediet kedy zobrat krv.som v 37tt a ked budem rodit v 42tt? 🙂 a mozno budem uz buduci tyzden xixix....ja neviem....
ak by som tie krvne testy nahodou nemala,lebo to nestihneme,tak mi daju epi?

janzurka
17. nov 2009

Ja som tiez bola na krvi v 37 tyzdni a Artur sa narodil 40+6. S krvou vobec nebol problem, nikto nic neriesil. Skor si myslim, ze keby si vysledky krvi nemala, s tym by bol problem. Okrem toho pochybujem, ze by Ta nechali az do 42 tyzdna cakat. Poterminovu graviditu precizne sleduju, mna totiz uz piaty den po termine hospitalizovali, pravidelne monitorovali atd... Myslim, ze zvyknu do tyzdna po termine vyvolavat, my sme to stihli den predtym prirodzene 😝

triminka
17. nov 2009

janzurka - no ved mne to tak vychadza,ze tyzden po termine budem uz 42tt. neviem preco mi tak vyratali termin. mam ho na 16.12. a to som 40+2. no ale ved to neva....
ok,tak dakujem za rady...radsej to absolvujem zajtra,ako by malo byt neskoro.....

drobec17
17. nov 2009

Ahojte,

dna 30.10.2009 som rodila na Antolskej a mam len dobre skusenosti.

Voda mi odtiekla rano o 4.00hod. ale kedze som nemala ziadne kontrakcie, tak som sa doterigala do nemocky az o 14.00hod. samozrejme som mala zazmluvneneho lekara, ktoremu som zatelefonovala a konzultovala to snim. Mal zrovna aj sluzbu, takze som bola spokojna, lebo ak by nahodou, tak som vedela, ze tam je.
Dali ma hned na pripravku, klystir, antibiotika, epi a sledovali kontrakcie a srdiecko maleho.
Bohuzial som sa vobec neotvarala ani po vyvolavackach, bola som otvorena na 1,5prsta a maly vobec nepostupoval. Cca o 18.00hod. sa ma lekar opytal, ci chcem cakat a este budeme skusat vyvolavacky alebo suhlasim s CS. Suhlasila som s CS, takze maly sa narodil o 18.50hod.
Od 6.11.2009 sme domka a zvykame si. Na opateru, sestricky a aj celkovy pristup si nemozem vynachvalit. Samozrejme, ze sa nasli aj sestricky nie moc prijemne, ale vzdy maju sluzbu viacere a vzdy sa medzi tymi neprijemnymi najde aj prijemna. Vzdy to bolo tak prepletene, ze boli aj prijemne aj take odmeranejsie.
Ak som nieco chcela, tak som zasla za tou co mi bola sympaticka a bolo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre