Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

rybka13
17. nov 2009

drobec, dik za pozitivnu reakciu 🙂 inak ja by som sa bala tak dlho cakat po odteceni plod vody... ale asi Tvoj doki vedel co robi...

alexandrah
18. nov 2009

certica - ja som prave chcela k porodu solo tasku, ale potom sa mi kopec veci krylo s taskou na sestonedelie, napr. ten zupan, mikina, ponozky ... tak som myslela, ze sa zbalim do jednej, ale zase si mi dala chrobaka do hlavy, ale sak ked zoberiem jednu väcsiu a jednu mensiu, a necham si ich aj po porode, muz aj tak bude donasat vlozky, plienky a toaletaky a podobne ... vsetky ste mali zvlast na porod, a zvlast na potom? JA SOM DOST ZIMOMRAVA, A KOsele nemam rada, preto chcem aj mikinu, aj zupan, a prip. aj pyzamovy spodok a tak ...
drobec - diky za povzbudzujuci prispevok 😉 inak, ja som este enbola na krvi koli epi, zajtra idem n sono a poradnu, tak na krv asi az buduci tyzden, ale to uz budem v 39!!!
rybka - tebe uz brali krv?

tehula
18. nov 2009

ja som sice bola zbalena do dvoch tasiek, ze jednu k porodu, ale ked sa to rychlo zbehlo, trepali sme obe do nemocky a obe som mala v porodnom boxe.

jasminet
18. nov 2009

ja som bola hospitalizovana este pred porodom, takze som mala iba jednu (velku) tasku a v tej som mala vsetky veci - aj na porod, aj na sestonedelie aj pre bambulku. ale kedze sa mi wellness pobyt na 5 poschodi predlzil, mi manzel doniesol este nohavice a tricko, aby som tam nemusela len v koseli behat.

matat
18. nov 2009

Ahojte baby, chcem sa opytat ci niektora nema kardiostimulator, ja mam, som z Levic, ale rodit mam v tejto nemocnici. Chcela by som vediet, ci nie ste podobny pripad ako ja, a ci ste rodili prirodzenym sposobom, dakujem

megi93
18. nov 2009

No ja som ležala ešte týždeň aj dačo na piatom, takže som mala viac vecí a hlavne teda za mnou nemohli prísť hocikedy, takže som musela byť vybavená :(

Mata ja nemám kardiostimulátor ale bola som na srdce operovaná a ešte jedna operácia ma čaká. A mňa si netrúfali odrodiť ani na kramároch a nieto ešte v Nitre. Tak neviem, či by si nemala radšej behnúť ešte k nejakému odborníkovi.

metlonka
18. nov 2009

ahojte babulky, tak sa hlasim z pobytu na Antolskej 😉 Sice sme doma uz zopar dni, ale este stale sa spamatavame z toho vsetkeho 🙂 Porod bol taky ako som ocakavala...to popisem v inej teme, ale co sa tyka Antolskej, mozem len chvalit. Uz od prijatia na porodnej sale ma vitala velmi prijemna porodna asistentka, sice bola jedina, taka starsia, tie ostatne mlade fifleny na mna len neveriacky zazerali, ze ako prehanam, ze az take bolesti nemozem mat 😖 Zrejme ani jedna z nich este nerodila 😖
Na sestonedeli bolo celkom fajn, izby boli prijatelne, nastastie vobec nie je taky natresk ako som sa obavala, dokonca som bola aj pol dna sama na izbe ked mi odisla spolubyvajuca 😀 Sestricky boli vcelku fajn, ako tu uz niektore mamicky pisali, boli aj mile aj mrzute, tak tiez som si vzdy vybrala ked som nieco potrebovala tu milsiu 😉
Jedine co mi tam dost vadilo, bol ten ranajsi frmol ...zacinalo to uz okolo piatej...to tam zacala buchotat upratovacka, nabehla k vam do izby, samozrejme bez zaklopania a zacala vymienat sacky do kosov a robila pri tom strasny hrmot...a to sa este vratila niekolkokrat, potom vam prisli zmerat teplotu, hned nato detska sestricka pozriet na maleho, potom nasledovala predvizita, potom vizita, potom vas posielali na vselijake vysetrenia...a tak dokola kazdy den ste sa nezastavili az na chvilku po obede...do navstevnych hodin...a potom zase vizita...no neskutocny chaos, vobec som si neoddychla a stale som mala vycitky svedomia ze zanedbavam maleho, lebo som sa mu nemohla venovat. Neskutocne som sa tesila domov, ze budem mat konecne na neho cas. Ale zrejme to cele tak malo byt, chapem ze vsetky tie vysetrenia boli pre nase dobro, tak sa to dalo prezit. 😉

matat
18. nov 2009

Asi som to zle napisala, ja budem rodit na Antolskej, ale pojdem tam len odrodit, zatial vsetko prebieha v poriadku, len som bola zvedava, ci tu ma niekto kardiostimulator, a ake to bolo...

pusa
18. nov 2009

Matat, ja mám poruchu srdcového rytmu a rodila som na Antolskej. Keďže je tomu už 5 rokov od zákroku a všetky vyšetrenia boli v poriadku mala som rodiť prirodzene. Skončilo to cisárskym ale len pre to, že malý sa dusil. To je super, že všetko prebieha u teba tak ako má.
To ako porodíš závisí od toho ako sa budeš cítiť a aké budeš mať kardio výsledky.
Ono ak sú nejaké problémy dá sa odrodiť aj v SÚSCh, ale to sú len vážne problémy aby bola mamička ok.
Ja som sa tiež bála či sa mi niečo neskomplikuje.
Super, že máš všetko zatiaľ v poriadku a uvidíš, že to dobre dopadne.

rybka13
18. nov 2009

matat, drzim palce aby bolo vsetko ok
metlonka, tak vitaj spat 😉 mas to za sebou a ste pekne doma, jaj aj ja uz chcem 😉
alex, nemala si ist na poradnu dnes? no ja neviem ci to nie je neskoro v 39 tt, ak by sa nedajboze maly narodil skor... ja chodim pravidelne na hematologiu, takze mam cerstve vysledky, takze mne v poradni nebudu brat krv, staci im ten rozbor z hematologie, je dokonca podrobnejsi ako bezny odber..

ja si asi vezmem hned 2 tasky, jednu na porod, druhu na sestonedelie a ostatne veci bude mm nosit priebezne, aj vecicky na odchod z nemocky potom...
Ved 2 tasky tam mozem mat pri sebe nie? ved mi ich mm alebo nejaka sestricka potom odvlecu na sestonedelie nie? 😀 lebo su dost tazke.. hlavne jedna

rainee
18. nov 2009

ahojte, tak aj my sme uz spät z porodnice, asi sa budem z toho vsetkeho hodne dlho spamätavat 😢
porod som mala dlhy a tazky. odtiekla mi plodova voda tak ma na obed hospitalizovali na cakacke, vobec som sa neotvarala ani nemala kontrakcie. v neskutocnych bolestiach /sestricka ziadost o podanie analgetika arogantne odignorovala/ som tam preckala noc /a ked mi manzel prinesol vecer mineralku lebo som nemala ani co pit ani jest a porod nepostupoval tak ma navyse neskutocne zvozili ze co ma chodit za mnou tak neskoro vecer/. rano som sa konecne dostala na porod.box, manzela som nastastie stihla vopred zavolat ked mi oznamili ze idem na pripravku a klystir /inak by to ani nestihol lebo ho nikto neinformoval ze idem rodit/. napchali do mna x injekcii, vyvolavacku a neviem co este aby zacali kontrakcie. mala som zaplatenu aj epi /podarilo sa im zaviest ju asi na 3x takze som uz myslela ze sa mi rozpadne chrbat/, ale druhu davku mi ani nepichli, jednoducho nemal kto!!!a potom uz bolo neskoro lebo zacal porod. v duchu som sa v tych bolestiach modlila aby mi spravili sekciu, uz som bola taka vycerpana a ubolena napoly v bezvedomi, ze som myslela ze babo ani nevytlacim. manzel mal z toho vsetkeho take nervy ze som sa bala aby tam niekoho neprizabill...takze moje pocity z toho celeho su velmi zmiesane az negativne ☹ dufam ze ostatne ste to lepsie prezili.
dalsia vec je ze na oddeleni sestonedelia bol neskutocny chaos a frmol, nic nemalo system, budicek o 6, upratovanie izieb par minut nato, sestricky vacsinou nervozne, kazdy mi podal inu informaciu ci uz ohladom kojenia atd. takze uz som bola niekedy dost zufala ako prvorodicka. k tomu mame problem s mlieckom takze ked som chodila zobronit o prikrm som sa citila uplne strasne ze ako ich otravujem. dalej presne ako popisuje metlonka, takze to tu ani nejdempodrobnejsie rozoberat 😠

alexandrah
18. nov 2009

baby, aky je rozdiel ze na piatom, a na tretom poschodi? to na piatom su rizikove? alebo tak? jasminet, ze wellenes pobyt, som sa zasmiala 😎
rybka - napisla som do IP, mne vraj krv vezme internistka, takze oni uz nebudu ...ja vezmem 2 tasky, ale nie zvlast na porod, a na potom, asi sa zbalim do jednej, a odvlece manzel, snad ...inak by som musela mat 3, ak by som chcela este aj zvlast na prod, su to take objemne veci, zupan, uteraky, hajzlaky ...risko uz ma 2,80 kg, - 1 tyzden, no aspon je uz pekne velky, a to este 3 tyzdne bude rast ... tak bude mat napokon cez 3 kila, aspon ze to, ale cisar asi aj tak nie, pockaju pri porode, ako to pojde, ale cez moju uzunku panvu asi zle, tak si uzijem obojeho - aj porodnych bolesti, aj cisarkseho ... uz sa "tesim" ... lekar ze az v den porodu uvidi, ako teda porodim/neporodim ... ale uz mam aj zmluvu, aj vsetko zaplatene, aj muza, aj epi ...
rainee - ja sa mienim zasobit z lekarne nejakymi ibalginmi a kvapkami do nosa, aspon po porode ...mrzi ma, ze mas taku zlu skusenost ... ale uz sa pomaly obrnujem, cakam to najhorsie, a potom mozem byt len prijemne prekvapena ... tiez sa bojim, ze budem zobronit sestry o prikrm, no co uz ...budicek o 5-6 ma vzdy potesi, to je cas, kedy ja konecne zaspim ... ☹ aspon ze pustaju po par dnoch, nie? chcu asi volne postele ... aspon uz mas babatocko pri sebe, ako sa vola dcerka??

tehula
18. nov 2009

alex> ibalgin NIE!!! ked uz inak nepojde, tak panadol, ale bacha, do mlieka prechadza vsetko

rybka13
18. nov 2009

rainee 😒
to ma mrzi, ze si mala taku negativnu skusenost aj s porodom aj s celym tym chaosom... uz nepamatam, ty si mala niekoho zazmluvneneho ci nie?
Inak to pocuvam zo vsetkych stran, ze je tam neskutocny chaos a ze sa vratim zbita ako pes po 4 dnoch 😅
a ze sestry davaju kazda inu infosku 😠
No tak ja neviem ako sa proti tomutu vsetkemu obrnit, lebo clovek ked je unaveny je este viac zranitelny, takze ja tam asi budem kazdy den asi revat aby sa mi ulavilo ked toho bude na mna vela alebo co 😠

No co, nejak to prezijeme, ked ste to babule aj vy prezili 😉 hlavne aby neboli nejake komplikacie alebo co... nech po tych 4 dnoch mozeme ist domov...

alex, no vyzera, ze si to uzijes tiez... ale ja si myslim ze ked risko bude mat uz vyse 3,5 kila, ze fakt koli tvojej uzkej panve ta nenechaju velmi dlho trapit... jaj kiez by sme tam boli naraz, ja sa chystam 29/11/2009, potom 02/12/2009 alebo 09/12/2009, tie datumy sa mi pacia 😀, tak aj ty sa nachystaj na niektory z nich okis? 😀 😀

rybka13
18. nov 2009

rainee a aky je malicky? 😉 a uz kojis? rozbehlo sa to?

rybka13
18. nov 2009

Alex presne ako pise tehula, ibalgin sa nesmie a myslim ze vela liekov nie, podla mna sa musime vzdy poradit s lekarom aby sme nase mimi nenadopovali niecim chudatka....
Som si aj minule vsimla ze mas nejake kvapky do nosa, som sa chcela opytat co to je, lebo mne tento Sterimar moc nezabera na sliznicu tiez, a mam pocit, ze uz v noci chrapem aku ju mam opuchnutu 😅
Mas nejake kvapky od lekara co sa mozu?

slnecnica11
18. nov 2009

Kocky,ja len v rychlosti....Na Antolsku mam krasne spomienky,neviem ci je to tym ze som mala zazmluveneho lekara.ale velmi rada na tie styri dni spominam.Samozrejme naslo sa par drobnosti,jedna neprijemna sestricka...ale inak super 🙂

janzurka
19. nov 2009

Alex, piate poschodie je "rizikove", hospitalizovali ma tam, ked som bola uz piaty den po termine a babatko stale nic... Ale su tam aj ine diagnozy. Tretie poschodie je porodnica a stvte je oddelenie sestonedelia - novorodenecke.

jasminet
19. nov 2009

alex - fakt wellness - 3x denne strava, ubytovanie s vyhladom na jazero, kedykolvek pocas dna studeny caj, 2x denne monitor + tlak - proste all inclusive 😀 mne bolo na 5 poschodi perfektne, vzdy rano sme zistovali, ktora cez noc isla rodit a podobne. 😀
ibalgin urcite nie, jedine paralen aj to iba polovicu
to so sestrami - je fakt, ze kazda ti povie nieco ine a ta dalsia ta za to zvozi ako psa, ale netreba si to velmi pripustat, aj ked hormony pracuju...ja musim povedat, ze som si aj na sestonedeli oddychla, ale to bolo aj tym, ze som mala perfektne babo - budila sa kazde 4 hodiny na krmenie a hned po tom zase zaspala... 😵

mata1977
19. nov 2009

caute babenky
tak sa hlasim že už sme šťastne doma.mala som cisarsky,ale ten pocit po nom nezabudnem dali mi spinal,ale ten mi neurobil dobre,pamätam si že som povedala že sa mi ťažko dýcha a nič viac,vraj som prestala dychať či čo a dali mi celkovu a najhoršie bolo ked som sa prebrala o 13.00 na odd.ARO....nik nedal mužovi vedieť čo sa stalo doma všetci nervozny uža to sa maly narodil o 9.50,tak som preplakala pol dna muž rychlo prišiel aby išiel maleho skontrolovať či je v poriadku,tam som bola 24hod
na sestonedeli bolo super,aj sestričky,ked možem porovnať situaciu spred 3 rokov tak klobuk dolu,mliečka vela nemam,tak dokrmujem,ale sestričky ochotne dať kedykolvek mliečko
ked mali čas hocikedy si maleho zobrali ,dali mu papať,prebalili,len aby som oddychovala
2dni pred prepustenim som dostala teploty 38,tak to ma naštvalo,tak sme zostali o 3dni dlhšie,nevedeli z čohoa nasadili antibiotika a tie uživam,lebo len včera sme prišli domov

velka vdaka sestričkam na šestonedeli,boli laskave,nestretla som ani jednumrzutu

od bolesti že sa može paralen,pytala som sa detskej lekarky na sestonedeli

rybka13
19. nov 2009

ahoj mata, tak to radi pocujeme ze uz ste doma a v poriadku.
Moja a to co sa Ti porobilo vlastne? si mala malo kyslika a odpadla si? a to ta hned nato uspali a urobili cisarak.. uff... az ma mrazi... chvalabohu ze vsetko dobre dopadlo..
a mas miecka aspon stale viac a viac?ci vyzera ze uz budes stale prikrmovat?

No, takze mata, metlonka a rainee to uz maju za sebou, tak teraz je som na rade ja a alexandrah...
boze dievcata ja sa bojim, bud mate negativne spomienky na nemocku, alebo taketo komplikacie 😒

slnecnica, aspon, ze ty mas krasne spomienky 😉

mata1977
19. nov 2009

rybka,čo sa stalo neviem,nik my to nedokazal vysvetliť,len to mi povedali čo som napisala.pravdepodobne ta spinalka mi to urobila,išla mi akosi hore tak neviem.už keby som mala ešte do tretice rodiť,čo by bolo cisarakom určite,tak si dam normalne celkovu......inak mi to uplne inač pichala ta anesteziologička ako pred 3 rokmi,vtedy som musela urobiť mačaci chrbat a teraz byť rovno,len plecia zvesiť a tlačila ma tampaqlcom kdesi

a vieš čo,strašne ma aj zima triasla ked ma viezli z boxu na sal a tiež som vedela už čo ma čaka,mala som aj strach,hlavne z tohoto spinalu
ale hlavne je že sme dome a zdravi ,inak ja som mala planovany cisarak,mna v pondelok prijali a schvalili ho
a v utorok sa išlo na to,ja som mala aj prvy tak preto
mlieka mam maloa a ni nepribuda,takže stale dokrmujem,mam hladoša maleho,ale aspon niečo,lebo pri malej som nemala vôbec ešte snad bude viac dufam

alexandrah
19. nov 2009

mata - a muz tam nebol s tebou od zaciatku?? teda, mal si riadne stastie ... hlavne ze to dobre dopadlo ...
kocky, tak dobre, ibalgin vybalujem ...len paralen je slaby,a ked ma chytia migreny, asi ich zabijemm ked mi nedaju tu krvnu zatku ... to budem nepouzitelna aj pre riska ...
rybka - rozkaz sefe!!!!!! ja mam 9.12, tak nie ze ty mi zdrhnes skorej, jasnacka??? a neboj, keby sme boli spolu, tak tie sestry vyskolime, ziadna si na nas nedovoli 😀 😎 aspon ze pustaju skoro domov ... male ma kolko? utz. ok?
teraz ma napadlo, jak aj jasminet napisala, ze caj, baby, viem ze som fajnovka, ale ja od narodenia nevypijem neochuteny caj, proste mi je z neho na vracanie, moze byt akykolvek ... mozem si do toho dat cukor, a citrodeko? (asi nie citron), ale ked mi ho donesu, tak ho nevypijem, to radsej budem na vode ... a po spinali viem ze nosia caj, aspon myslim ... alebo bujon (ten moze aj muz doniest ...), lebo moj zaludok je dost zly, a potrebujem aspon teplu tekutinu, lebo po operacii ma vzdy tak bolel, ze viac ako cerstva rana ...
inak som sa dobalila vcera aj s muzom (sama by som to nezvladla ...), ruky zle, opuchaju mi aj nohy, kotniky, lytka, stehna vsetko - iod vcera, volala som svojim gyn., ti ma na strasili, ze okamzite do nemocnice, ja ze ne, tak som voalal rozembergovi, u toho som bola vcera, tak ma ukludnil, ze som mala moc aj tlak ok, tak to neni ta preeklampsia ... v utorok idem k neurologicke, tak snad budeme mudrejsi, ak ona na cosi dojde, preco to ... hlavne tie ruky, nohy nebolia, tak kaslem na ne, ale ruky ... auuuuuuuuuu!!!!!!!
jaj, rybka - no a kvapky - ja si davam muconasal plus, proste sa bez toho zadusim, to co sa "moze" nezabera, a mam dost vazne problemy, staci ze som silny alergik, a neberiem nic, riesila som to aj na koniku, aj s lekarmi, a ze ked sa to strieda, tak ok, ze inak to neni pre babo zle, len to ma latky, co vyvolavaju kontrakcie, tak by som ich mozno uz aj prijala, nie ze prodis skor ako ja!!!!!!!!!!

rybka13
19. nov 2009

hm mati, mozno Ti dali vysoku davku alebo co... no aj tak to neporiesime 😠

tak drzim palce na to mlieco, ved aj nejake je fajn, len to je viac roboty ked aj dokrmujes, lebo musis behat stale s flaskami ale co sa da robit...
mozno sa to este rozbehne trocha, moja segra mala pri prvom malinko mlieka a pri poslednom dietati kojila do 2 rokov 🙂

jasminet
19. nov 2009

alex - ten caj sme mali na 5 poschodi, na rizikovom, tam bol stale vycapeny pri kuchynke (neviem ci bol ochuteny, ja som ho nepila). na sestonedeli sme tusim stale mali na ranajky taku bielu kavu ci kakao ci co to bolo. nikto ti nic nedoniesol, vsetko si si nalievala sama, tak si tam uplne v klude mozes aj cukor supnut.
inak, je tam aj chladnicka aj rychlovarna konvica na chodbe keby si si chcela vlastnu kavu alebo caj urobit.

strava na ranajky je taka ze suchy rozok s florou light, sucha makovka s florou, suchy rozok s florou a trocha nastruhaneho syru a tak 😅

mna tiez priserne bolivala hlava, tiez som ficala na ibacoch, ale od tehotenstva mi uplne staci paralen. nie vzdy zaberie, ale je lepsi ako som si myslela. ale ked ta nieco bude boliet, tetuse tam maju paralenove cipky, daju ti, neboj.

mne cele tehu nic nebolo,nohy mi nijak hrozne neopuchali, ale po porode asi na 3 den ma zrazu aj slapky zacali tlacit, pozeram na nohy a mala som ich ako slon, nieco neuveritelne, tak sa potom nezlaknite - treba vela bielkovin - tvarohy, jogurty, tvrde syry...

tehula
19. nov 2009

to opuchanie je bezne, ma to skoro kazda, hlavne, ze tlak si mala ok a moc 😉
Mna sa po pichnuti epiduralky pytali, ci mi netrpnu nohy, aby sa uistili, ze nedali toho vela. Ale problem som mala, ked som sla z vysetrovne na porodny sal (ja som mala uz fest caste kontrakcie), tak ked som tolko predychavala, mi zacali trpnut ruky a mala som pocit, ze asi odpadnem, co som tym predychavanim asi hyperventilovala. Tak neviem vlastne, co za techniku dychania bolo dobre pouzivat.
Hlavne sa nebojte, bude to ok 😉

Alex, hlavne tam netrep so sebou lieky ziadne, ked ti nieco bude, povies doktorovi, oni ti daju, nedavaj si v nemocke nic sama.

rybka13
19. nov 2009

jasminet, tehula, to som nevedela, ze po porode mi budu opuchat nohy, som sa este tesila, ze teraz mi iba trocha opuchaju, lebo som cakala ze ich budem mat ako gajdy 😅 a to kedy potom zmizne?

no ta strava nic moc, ale ani asi ine necakam, a to ta flora je uz na tom rozku natreta? ci to tam je normalne kelimok a kazda baba si natre? 😒

dievcata ja mimi citim posledne dva dni vydute do pravej strany viac menej, nevadi to? neni tam zaseknute chudatenko moje? aj pohyby su take slabsie, to je normalne asi tiez lebo uz ma malo miesta nie?

alex, to nie je fer, ty svindlujes, davas si kvapky co ti vyvolaju kontrakcie a porodis skor a budem Ti zavidiet ze to uz mas za sebou!!!

😀 😎 😀
Tak sa dohodnime, ze pockame do zaciatku decembra, mne sa paci aj datum 1 alebo 2/12/2009, to by bolo uplne idealne, budeme akurat zacinat 40 tt
😀
ja este chcem vydrzat tento vikend a buduci, lebo si chcem pomaly doupratovat sufliky, jednu izbu atd.. potom uz chcem porodit, o tyzden skor 🙂 myslim ze moje mimi ma uz cez 3 kg, citim to ako za posledne 2 dni narastlo, na poradni to bolo pol kila, takze ak este budem tehu 3 tt, tak priberiem asi aj 2 kila 😠

sanitari
19. nov 2009

zdravim vas maminky chvali na doktorov a samozrejme kritika tu sme poculi uz a co poviete na personal co sa tyka sanitarov na jednotlivich oddeleniach???hmm prosim o vase nazory peknu dobru noc prajeme

jasminet
20. nov 2009

rybka - mne tie opuchy zmizli asi do tyzdna -dvoch, ale fakt som jedla kazdy den kelimok tvarohu, 2-3 jogurty, alebo 200g syru.

ta flora je v kelimku, sama si natieras.

mne sa mala stale vyhrbovala do pravej strany, resp. len na pravej strane som citila a videla ako si vystiera ruku, nohu, bolo mi to cudne az mi nakoniec povedali, ze lezi na lavom boku, hlavou dolu, tak preto tie pohyby iba na jednej strane. ale ty sa radsej opytaj lekara, podla mna je to normalne, ale za opytanie nic nedas...

janzurka
20. nov 2009

Sanitari, ja som bola spokojna aj s pristupom Sanitarov. Stretla som ich iba na 4 poschodi a boli fajn 😎

Co sa tyka opuchov, tak ja som ich nemala ani pocas tehotenstva a ani potom. Tiez som nepocula o tom, ze niekto opucha po porode 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre