Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

martush
20. máj 2007

robi sa este rozhovor na internom, ambulancii, pol dna som cakala, kym som sa dostala na rad, hruuuuza. a este treba ist za anesteziolom, tam to trvalo iba chvilku, napise papier a pouci ta, co ta vsetko caka. to je vsetko. akeho doktora mas vybraneho?

ajuskamimi
20. máj 2007

ja mam dr. Scholtza. Oki baby, ja utekam, ideme na jednu oslavu, nakuknem tu okolo piatej, ked sa vratime 😀 zelam krasny slnecny den

Ahoj KIKA 😉

martush
21. máj 2007

ahojte, ako je to teraz na antolskej sestonedeli? su 2 a 2 mamicky po izbach? alebo je tam natresk, maluje sa este? v stredu ma idu prijat, tak sa pytam

ajuskamimi
21. máj 2007

este stale by sa malo malovat, takze zrejme bude natresk, aj ked, zasa ked beru iba zmluvne, nemusi byt, takze tazko povedat. Ale to normalne sestonedelie by uz malo byt cochvilu hotove a mali by zacat robit rizikove. Ak nezabudnem, tak sa ti na to dnes opytam na cviceni, ale dam ti to vediet az poobede, lebo cvicko mam o 13tej 😉

vydata
21. máj 2007

Cauko Ajuska , dnes som sa bola obj. na to cvicenie.Objednali ma na 1.6. o 13-tej to uz budem koncit 34tt.
Co si mam priniest na cvicenie a kolko trva to cvicenie a ked chcem aby bol aj manzel pri porode - ten tam nebude musiet prist????
Kolko je tych cviceni a kolko byva na takom cviceni mamiciek?????
Nestihla som sa to vsetko opytat p.Jezikovej lebo tam mala vela ludi.Diky

ajuskamimi
21. máj 2007

Ahoj, takze na to cvicenie ti stacia iba nejake teplaky, tricko a ponozky. Prezuvky netreba, lebo do telocvicne (ked sa prezlecies v satni) mozes dojst v topankach a tam sa vyzujes a cvicis bosa. Teda v ponozkach. To cvicenie budes mat kazdy tyzden az do porodu, cize kazdy pondelok o 13tej, cize budes nastupkynou po nasom kurze. Ja chodievam pondelky o 13tej a mozno, ak uz nebudem na prijme, tam budem aj toho prveho, kedze termin mam az v piatok osmeho 😉 tak sa tam mozno stretneme. To cvicenie trva ako kedy, podla toho kolko mame otazok, ale minimalne 1,5 hodiny. Ono bud sa najprv cvici a potom berie teoria alebo naopak. Ozaj, dobre je doniest si tam vodu na pitie, po cviceni ta bude smadit, zvlast teraz, ked je taky hits. Raz za 3 tyzdne byva prednaska o porode, to vam ale pani Jezikova povie, lebo prave vtedy vam cvicenie odpadne, lebo ta prednaska byva v pondelok. Je rozdelena na tri casti, prva je o odbere pupocnikovej krvi, druha o porode a o tom, co ma robit otecko pri porode (takze ak chce byt manzel pri porode, na tu prednasku pojde s tebou - nemocnica mu da aj potvrdenie do prace tusim, lebo to bude okolo 12tej ta prednaska, no a tretia cast je diskusia s pediatrom). No a co sa tyka poctu mamimiciek na cviceni, tazko povedat, lebo kedze je kazda skoro v inom tt, tak postupne odbudaju. Nas na prvom bolo 6, potom sme boli iba 4, potom 8, asi tak do 10, tusim tam viac zineniek ani nie je 🙂

vydata
21. máj 2007

No ty si zlata pekne si mi to vsetko popisala.Dakujem.
Tam s nami cvici p.jezikova ci niekto iny???A ake su to asi cviky???
Boze dufam ze budem vladat ja sa totizto uz ledva obujem.A to teplo to tiez neni boh vie co.
Uz som zvadava co povies ked prides z cvicenia ako je to s tym malovanim.
Ja mam ten termin 11.7. ale moze to byt aj skor.A ked to nestihnu nerada by som rodila inde.Davas si odobrat pupocnikovu krv??

ajuskamimi
21. máj 2007

Neboj do jula to urcite stihnu vymalovat 😀, ak by sa im nechcelo, tak ked budem rodit, poponahlam ich 😀

Cvicit s vami bude pani Jezikova. Bud sa cvici na fitloptach alebo na zinenkach. My cvicime aj tak aj tak. Da sa to vydrzat, su to pomale a nenarocne cviky. Pre mna su sice o trosku narocnejsie, lebo moj drobec vtedy musi cvicit tiez a tak ma co robit, aby som ho neutlacila v tom brusku, ale inac da sa. No to teplo, to hej s tym sa neda robit nic, iba to vydrzat, preto ti odporucam tu vodu na pitie 😉 mozes si ju nechat na zinenke a pit aj pocas cvicenia. Ked nebudes vladat cvicit, jednoducho nemusis, to vam povie aj ona.

Co sa tyka tej pupocnikovej krvi, nie nejdem si ju dat odobrat. Ono jednak je to dost drahe, teda samotny odber. Neviem, ja z mojho okolia nepoznam nikoho, kto si to dal urobit. Potrebujes mat urcite to mnozstvo krvi, su pripady, ktore to chcu a neda sa im tolko odobrat, takze to mat nemozu. Su pripady, kedy ak je to nutne, ze sa potrebuje ta krv, tak proste si ludia urobia dalsie mimi a vtedy si to daju urobit a ta krv sa da medzi surodencami pouzit, takze neviem, ale zatial nejdem dat robit odber tejto krvi. A ty?

ajuskamimi
21. máj 2007

a este ma napadlo, na zaciatku kazdeho cvicenia si od vas bude p. Jezikova pytat tehotensku knizku a karticku poistenca. Aj ked pojdes na tu prednasku o porode s manzelom, aj vtedy si treba so sebou vziat knizku s preukazom, lebo aj vtedy ju bude chciet a do knizky ti da potom potvrdenie o absolvovani tej prednasky - OTEC PRI PORODE 😉

vydata
21. máj 2007

Ja si nedam odobrat tu pupocnikovu krv,len som sa pytala ked teda o tom robia prednasky.
Nevies za to cvicenie sa plati????No som zvedava ako to tam dopadne.
Uz ma inac pobolieva lonova kost,teba nie???
A mam termin az v July.

ajuskamimi
21. máj 2007

Nie za toto sa neplati, je to vlastne priprava na porod v tej danej nemocnici, takze neplatis za to 😉
Mna to uz prestalo boliet, ale hlavne v noci alebo nad ranom som sa budila, ze ma velmi boli bud lono alebo spojenie panvy so stehennou kostou, teda to bola brutal bolest. Teraz ma pre zmenu pobolievaju ramena, teda kosti v ramenach, hlavne ked davam ruky hore. No a od minuleho tyzdna mi zacali brutalne puchnut ruky a nohy, hlavne vecer, vtedy uz nic neobujem a tak ked chcem niekam ist, mam problem, co obut 😉 ale to je vraj normalne pred finishom, takze aj tak som rada, ze som nepuchla cele tehu ako niektore tehulky 😉

helen155
21. máj 2007

Pomooc ja už nechcem byť domáá, ja už chcem ísť rodiť ☹

luciaj
21. máj 2007

Ahoj kocky, aj ja chcem ist rodit na antolsku, ale mam to az v septembri ... poznate niekto dr. Lipovsku, mate s nou niektora skusenosti? chcela by som sa este opytat, mamiciek, ktore nemali nadstandardnu izbu, ci sa da zvladnut aj ta standardna ... teda najma kupelna a WC a ci moze prist ku mne na izbu navsteva, lebo si neviem predstavit, ze otecko bude pri porode a potom uz nebude moct svoje babatko popestovat, len ho vidiet niekde cez sklo a ze nebude moct prist ku mne, len sa stretneme na chodbe ... ???

olinka6226
21. máj 2007

helen a este stale maluju??

helen155
21. máj 2007

olinka myslím že hej, ale to mi už neprekáža zajtra sa mám hlásiť v ružinove...

ajuskamimi
21. máj 2007

takze prave som sa vratila z cvicenia 😉

jeeeeeeeej HELEN este stale nic??? Teda ty si tu Viktorku pestujes, sa ma v tebe asi moooooc mooooooc dobre, ze sa jej na ten svet nechce 😀 drzim palce, nech to uz mas co najskor za sebou a nech vsetko dobre dopadne. Drz sa 😉

VYDATA takze momentalny stav je taky, ze domalovali normalne sestonedelie. Na izbach su ale este stale baby po 3, nakolko sa sice rodi uz viac, ale stale v pohotovostnom rezime. Teraz idu robit to rizikove a tusim nadstandard, takze to by malo trvat este dva tyzdne. Cize vyzera to, ze by to mohli do konca maja relativne aj stihnut, najneskor do polky juna.

LUCIAJ ja som sice este nerodila, chystam sa na Antolskej, ale baby hovoria, ze aj normalna izba je v pohode a okrem toho, teraz je to tam vsetko pekne vymalovane. Navsteva na izbu nemoze (iba na nadstandard). Je to tak ako pises, ked pride navsteva, miminko ukazes cez sklo, nechas u sestriciek a vyjdes k navsteve do navstevnej miestnosti 😉

helen155
21. máj 2007

Ajuska ďakujem, zajtra ráno sa už mám hlásiť v ružinove, no ja by som najradšej rodila už dnes v noci bo zajtra má môj drahý narodeniny a mal by krásny darček 🙂
Ak pôjdem až zajtra tak mi dajú vyvolávačku vraj až v stredu ☹

ajuskamimi
21. máj 2007

neboj, mozno sa to samo tak zariadi, alebo skus malej dohovorit, ze nech tatka prekvapi a nech ma narodky rovnako ako tatino, mozno to zaberie a ani nebudes vediet ako a zajtra sa mala na svet poponahla 😀

helen155
21. máj 2007

veď uvidíme.. a možne nechce oslavovať s tatom 😀

ajuskamimi
21. máj 2007

aj to je mozne 😀 sak si vezmi, ze by sa v jeden den musela delit o stredobod pozornosti s tatom, teda ako mala v pohode, ale v puberte? hm, tazko povedat 😀 no nic, idem si oddychnut, to teplo ma akosi zmaha, tak ti drzim teda este raz paluchy a zelam vsetko dobre, daj potom vediet, ked sa vratite 😉 ja uz mozno budem vtedy v nemocnici tiez na prijme, ale ked sa vratim aj ja, urcite si to tu podocitam 😀

helen155
21. máj 2007

Ďakujem aj ja ti držím palčeky, pekne oddychuj 🙂

vydata
21. máj 2007

Ajuska dakujem takze to asi do toho mojho porodu stihnu /11.7./ dufam.
A ako si pisala na nadstandart izbu moze ist navsteva????
A tam sa kolko priplaca?????

certica
21. máj 2007

ahojte, ja len spravu o LUSIL:
dnes doobeda bola na uzv - ma vela plod. vody, takze ju uz dnes na zaklade toho prijali do nemocky s tym, ze by jej mali vyvolat porod. krpata ma okolo 4kg 😎 uz, takze na case. dnes ju len monitoruju, zajtra hadam ta vyvolavacka

arabeska
21. máj 2007

jeej certi to su skvele spravy,ja som jej akurat pisala ip,takze uz si to precita az ked budu doma 😅 ,ked jej budes pisat alebo volat tak jej odkaz ze jej drzkame palceky a prajeme aby mala mlicku co najryxlejsie v naruci 😵

certica
21. máj 2007

jasne arabeska, odovzdam 😉 🙂

mon10
21. máj 2007

ahojte baby, rada by som zistila nieco ohladom navstev na antolskej. Su tam babatka spolu s mamickami na izbe? Kamaratka rodila na kramaroch a pri navsteve zobrala na chodbu aj miminko a kazdemu ho mohla ukazat. 😨

mon10
21. máj 2007

ahojte, nevedeli by ste mi poradit, ci musi byt manzel na kurze ak chce byt pri porode? moj je prave vtedy ked sa kona kurz odcestovany a ja by som ho pri porode urcite chcela mat. ☹

pipi1211
21. máj 2007

ahoj mon... no ak chce byt pri porode tak kurz musi mat i ked neviem preco lebo nic nove sa tam nedozvie,ale MUSI
a babo mas u seba na izbe ak je vse ok no a navsteve ho mozes ukazat cez sklo... 🙂

certica
21. máj 2007

mon, oficialne mas mat peciatku, ale ja myslim, ze ho pustia aj bez nej. tak ci tak je to platena zalezitost
a tie babatka cez sklo, ale ak mas nadstandard izbu, tam mozes prijmat navstevy priamo na izbu, takze ti babo vidia priamo

kika76
21. máj 2007

mon, ja som sa na toto presne pytala, povedali mi, ze ak bude na to rozumny dovod, preco otec na prednaske nebol, tak ho tam snad pustia.... lebo my chceme ist na tu prednasku, co ma byt asi 28.05. - tak som sa pytala, ze co ked porodim skor, ze tu prednasku proste nestihneme..... ono sa to da snad nejako rozumne vysvetlit a snad nas pochopia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre