Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzkat1
14. dec 2009

no mne povedal dr. az 26ty januar, ale ja mam taky pocit ze to bude skor.. je velmi aktivna a prve pohyby som ako prvorodicka citila uz v 17tom tyzdni.. ale tebe sa to v kazdom pripade krati..uzijes si vianoce a je to tu🙂 tak sa drz

cantharis
14. dec 2009

ahojte kocky,

chcem sa opytat, tie co uz to mate za sebou.. ako je to na oddeleni sestonedelia so stravou? drzim bezlepkovu dietu - dostanem tam nieco najest? 😅

ewelyne - chodila som na predporodny kurz k pani Jezikovej a vravela, ze davaju babatka na hodinu-dve do inkubatora nech sa vyhreju. ale davaju ich tam v case ked ty si este v 4. dobe porodnej a teda lezis na porodnom boxe a zatlacas maternicu 😉 takze tak

alikaa
14. dec 2009

Ta posledna prednaska "otecko pri porode" co ma byt najblizsi pondelok je o kolkej? A kde presne? Asi by som tam s mojim drahym skocila. Mozme tam ist aj ked este nechodim na kontroly do nemocnice? Teda moja prva kontrola bude asi po vianociach.

janzurka
14. dec 2009

Ahoj Cantharis,

na oddeleni sestonedelia mas moznost ohlasit svoju dietu. Budu ju urcite respektovat, ale ci to bude naozaj jedle posudis sama. Ja som bola s Antolskou velmi spokojna az na stravu, ktora bola fakt otrasna. Ale ved nejde o hotel 😀

cantharis
14. dec 2009

jazurka, dakujem! tak asi si pre istotu nabalim zasoby 😀 ale aj nieco teple bude hadam lepsie ako nic...

tehula
15. dec 2009

zuzkat1: na to by som sa nespoliehala. Ja som citila pohyby uz v 15tt nakonci a rozne bolesti a roztahovanie panvy som mala uz od cca 35tt a nakoniec som rodila 2dni pred TP. 😉

cantharis: treba nahlasit, mali by to zohladnit. Ono, kazda tacka je oznacena menom. Boli nejake rozdiely v strave, co som si vsimla, ze niektore mali ine jedlo

zuzkat1
15. dec 2009

alikaa
no ja tiez idem na prvu kontrolu na antolsku medzi sviatkami, ale pokial sa chystas rodit na antolskej tak na tu prednasku mozes ist.. ja som sa pytala p. Jezikovej a ze tam mame len tak prist, ze sa ani nahlasovat netreba, je to o pol 1nej hore na tretom poschodi... po tych schodoch hore, ktore su pri bufete, tam su take rozne zasadacky a kongresova sala...neviem presne v ktorej z tych sal to je, su tam 3🙂

tehula
panva sa asi nerozsiruje este, ale take tie "pripravne" bolesti a stahy mam uz asi 3-4 tyzdne, ale lekar povedal ze to je v pohode, tak sa tym nezatazujem.ja ratam s tym ze v decembri mi este nic nehrozi tak si uzijem vianoce a v januari uz budem nachystana... kamoska nemala ziadne priznaky nic a prve pohyby citila az v 23tom tyzdni a porodila v 37om t🙂 takze sa na to fakt asi neda spolahnut.
inak mozem sa ta opytat, kedze uz mas po porode... davaju na antolskej nejake injekcie, alebo nebodaj infuzie, alebo len tak napichnu - akoze pripravia - infuziu pre kazdy pripad ak je porod bez komplikacii?? mam totizto hroznu fobiu z ihiel a toto je jedine co ma v suvislosti s porodom desi☹ ja tam asi skolabujem ak mi budu chciet dat infuziu, ja prestavam dychat aj pri odbere krvi☹

alikaa
15. dec 2009

zuzkat1 dik za info. Ja som ale na Antolskej vzivote nebola ani moj drahy, takze tvoj opis mi nic nehovori. Ale budem hladat bufet a 3.poschodie a potom uz snad trafim. Pojdeme tam preistotu skor, keby sme sa tam zamotali. Viem iba od kamosky, ze su tam 2 vchody, do polikliniky a do nemocnice. Do ktoreho z tychto vchodov treba ist?

certica
15. dec 2009

allikaa, pojdes hl. vchodom do nemocnice a hned dolava. ked uz budes chodit do ambul. na poradnu, je ti vyhodnejsie a jednoduchsie pouzit vchod cez polikliniku

alexandrah
15. dec 2009

cafte, sa hlasim po porode, ja aj rybka sme ok, aj risko a emka, sme rodili naraz - rybka den po mne, tak sme tam boli napokon aj spolu . musim povedat, ze antolska je uzasna, aj porodne asistentky, aj studentky, tie boli este lepsie, ja som mala velmi tazky porod, isla som az cez vakuovy retraktor, nebyt rozemberga, neprezijem, bol uzasny, strasne sa o mna staral, bol po nocnej, ale poprosil taku mladu, lambrechtova?, alebo tak nejak, tiez skvela, aby na mna dala pozor, on siel na 3 hodky domov, lebo este som bola len na cakacke izbe, inak ked sme dosli, sice nepravidelne kontrakcie (az do porodu nepravidelne), ale po 1-2 min., + som krvacala, + plodova voda, tak jedina zenska ma chcela poslat do prijimajucej kancelarie, ze oni maju postupy, tak rozi ju sprazil, ze ani nahodou, a na monitor a tak ...no potom v podstate aj na sestonedeli, len jedna smena tam bola od veci, ale jedna sestra anna ... hm ..super, aj inak super, rozi ma chodil kontrolovat kazdy den, odporucam, fakt!!!!!! a jedna studentka co praxovala aj na kramaroch vravela, ze sa to neda porovnat, starostlivost tu a tam, tam skoro o nicom ... tak vela stastia !!!
zuzka - daju ti tusim pred porodom infuzku, urcite ti zavedu kanilu ... keby daco ...

certica
15. dec 2009

alex, tolko som na vas myslela(s rybkou), az to zdrave neni 😀. som rada, ze ste ok a aj napriek tazkemu porodu si to super zmakla. moc gratulujem 😎 🙂 a vitam at home 😀

ufko
15. dec 2009

ahoj alex🙂 GRATULUJEM, ze ste ok a ze to uz mas za sebou..

mozes mi pls povedat o rosem. viac ? kolko sa u neho plati, ci sa mu nieco dava "navyse" kde ma ambulaciu, resp. cislo na neho do amb. a tak..mala si nadstandard, alebo nie ? podla mojich info nadstandard je tam tak, ze dve su na izbe za 1000 Sk na noc a ak chces byt sama tak platis 2000 Sk na noc ???
A ked nemas nadstandard, po kolko bab je na izbach ??

velmi pekne dakujem za vsetky info🙂 viem, ze niekde tu ich najdem, ale citat 432 stran🙂 sa mi fat nechce🙂
chodila si aj na predporodny kurz na antl.???
dakujem dakujem

zuzkat1
16. dec 2009

alikaa
no vojdes tam kde je nemocnica a tam je taka velka hala pojdes do lava tam je taky maly butik tusim handry🙂 a za nim ..respektive vedla neho su dvere, hned za nimi schody a tymi vyjdes na 3.poschodie... inak aj ja som tam bola minule prvykrat a poviem ti ze som parkrat aj pobludila🙂 a mozno sa tam aj stretneme🙂 vyzera to tak ze si manzel vezme dovolenku a pojdeme aj my

zuzkat1
16. dec 2009

alexandrah
a to je fakt povinne? neviem ci potom zo mna nieco budu mat☹ moj strach je fakt uplne iracionalny a ja upadam do stavu totalneho stresu a paniky... no skusim sa tomu nejak vyhnut a ked to nepojde tak by som sa asi mala zacat psychicky pripravovat... v kazdom pripade si ma sice nepotesila (ale ty zato nemozes🙂 ) ale dakujem za info 😅

zuzkat1
16. dec 2009

alexandrah
PS: gratulujem k babatku🙂 zelam vela zdravia a pohody.. a krasne prve vianoce🙂

jasminet
16. dec 2009

alex - gratulujem :o))) vidis, take starosti si si robila, ze ako to tam zvladnes a ze sa ti tam nebude pacit... 😀

ufko - u kazdeho koho si chces zazmluvnit sa plati cca 7000,-sk (aspon za cias mojho porodu), 5000 ide lekarovi, zvysok nemocnici. ci das niekomu nieco navyse je len tvoja vec...

ano, nadstandard su 2 baby na izbe a len pre nich je kupelka. je to 1000,- na noc a osobu a ak chces byt sama, alebo ti tam bude manzel prespavat, tak vtedy je 2000,-na noc a izbu.
ak nemas nadstandard, tak su na izbe 2-3baby (zalezi od izby) a maju kupelnu spolocne 2izby - cize 4-6 bab na kupelnu. ja som bola na obycanjnej izbe, boli sme tam 2 baby a bolo to v pohode.

zuzuxx
16. dec 2009

Alex, rybka gratulujeeeem 🙂
Ja som to riskla a dokiho si nezazmluvnujem, dufam, ze nebudem potom lutovat. Termin mam buducu nedelu. Co sa stane ak dovtedy neporodim? Hospitalizuju hned alebo nechaju nejaky cas prenasat?
Vcera som mala poradnu, ale bola tam len sestricka, tak som riadne sklamana, nic nove neviem 😠
Bude blbe, ak pojdem na tu prednasku v pondelok sama bez manzela? Neviem, ci sa mu podari uvolnit z prace...

certica
16. dec 2009

zuzuxx, na prednasku mozes prist kludne sama.
pokial sa nic vynimocne nepridruzi, urcite ta prenasat nechaju, hospitalizacia az tak tyzden po TP (+/- den)

loginka
16. dec 2009

rybka a alex srdecne gratulujem! tak uz ste sa dockali 🙂
baby myslite ze nejaka realna sanca na nadstand.izbu pre mna a manzela, resp. ja by som ju chcela po sekcii, aby mi pomahal s dvojickami
ja som velmi rozmyslala o zazmluvneni, nakoniec by som chcela tam mat moju dr ku ktorej chodim, ona chodi rodit na Antolsku, Dr. Durinova, nepoculi ste o nej?

jasminet
16. dec 2009

loginka - kamoska rodila na antolskej pred mesiacom a mala volny nadstandard, tiez jej ponukali aj ci manzela tam nechce ubytovat. tak je tam asi vcelku volno. ale ci aj po sekcii ti dovolia na nu ist...to neviem...

certica
16. dec 2009
certica
16. dec 2009

no, prvy den po sc urcite nie, az potom, ked bude nadstandard volny, ta mozu presunut tam namiesto normalnej izby.

ufko
16. dec 2009

jasminet dakujem, si mi potvrdila co som mala zistene..

nerodila niektora z vas teraz u Dr. Oravca na Antolskej ??? Aky je ??? Moj gyndos mi ho chce odporucit, precitala som si na MK o nom v jeho teme, ale ci ste nahodou v poslednej dobe niektora u neho rodila a aky bol 😉

dakujem

loginka
16. dec 2009

dik certica, to uz mam precitane 🙂

ozaj treba do porodky aj bavlnene plienky a postolky?

jasminet
16. dec 2009

netreba, iba plienky jednorazovky a vlhcene obrusky

alexandrah
16. dec 2009

cafte, certica, diky moc, podla mna, nebyt rozemberga, tak to nezvladnem, bol absolutne uzassny, furt sa o mna staral, chodil ma kazdy den kukat aj na sestonedelie, aj na rizikove, ked on nemohol, poslal tu lambertovu, ci jak sa vola, pokecali sme, posrandovali, aj pocas porodu, jak sa dalo, zavolal si aj pomoc, muz vravel, ze na konci boli pri mne aj 5 lekari, jak to oblo zle, ja som evidovala iba 3. zasluzil by si aj viac penazi, ako tych 5 litrov, co mu idu z tych 7.
ufko - ja som mu nedala navyse nic, ja to nejak neviem, ani by som to neurobila ... proste sam od seba sa tak staral ... ked nemas nadstandard, si aj tak ze 2 na izbe, moc sa to nelisi, iba na nadstandarde mate 2 baby 1 kupelnu, a normalne 4, aj vedlajsia izba, ale to mi neorbilo problemy, ja som napokon bola normalne, po porode som bola tak vycerpana, ze sme to neriesili, a potom ma proste previezli na izbu, aj tak som tam bola sama, teraz maju menej porodov, srandovali, v moj den, ze esteze som tam, inak by nemali co robit. a hej, ked chces byt sama, platis 2000 sk na noc, ale napr. bol tam manzel jednej baby, na normalnej izbe, a to platili 100 sk na noc - akoze pobyt blizkej iosoby, a nebola na nadstandarde ... sme sa divili, ze je tam chlap ...
INAK DO PORODNICE PRE BABO TREBA IBA JEDNORAZOVU PODLOZKU, POTOM JEDNORAZOVE PLIENKY A VLHCENE OBRUSKY, INAK NIC, VSETKO MAJU, AJ MAST NA ZADOK, AJ PLIANKY, A UZ NEBALIA NA SIROKO, DOSIEL IM TAKY VYNOS ...
zuzuxx - mne lekar vravel, ze ak neporodis do 5-6 dna po termine, potom ta hospitalizuju, a vyvolavaju, inak ak neni dovod, tak nie ...
ufko - este oravca si tam moc nechvalili, jedna ho mala mat na cisaraku, vravela, ze je akoby mal vecne zlu naladu a vyoperovany zmysel pre humor, tak jeho by som si asi nedala .-.. inak na kurz som nechodila, som sa tam nedovolala, a potom o 8 rano by som nevstala, kedze som casto zaspala o 7 rano na hodinu ...
zuzka - skus im povedat, ze mas z toho fobiu, neviem, ako to budu riesit ... no drzim palce kazdopadne vsetkym!!!!!!!
a certici este raz dakujem, inak rybka mala cisarak, lebo jej robili zatazovy test, a malej zacali klesat srdcove ozvy, ale su obe v poriadku, mala sa vola Ema, tak rybka snad dojde na temu 😀 cafte 😀

janzurka
16. dec 2009

Ahoj Alex,
gratulujem k babatku a vidis, pisala som Ti, ze si si spravne vybrala lekara 😎

alikaa
16. dec 2009

loginka ja tiez chodim k Durinovej, tiez som si ju chcela zazmluvnit, ale bohuzial bola teraz na nejakej operacii a bude mesiac PN, takze radsej sa nechcela zavazovat. Takze mi dala kontakt na niekoho, kto v mojom termine bude na Antolskej urcite ordinovat. Ale poznam 2 baby co u Durinovej rodili a velmi si ju pochvalovali.

mata1977
16. dec 2009

alex,rybka,
moc vam gratulujem k babetkam,želam velazdravia,stastia a radosti
tak som na vas myslela, a stale ste sa ani jedna nehlasili.............ale teraz už viem že ste v poriadku
a to fakt alex už nedavaju poštolky?ešte mi ked sme tasm s metlonkou boli tak sa davali a doporučovali ich,že už len antolska dava a teraz toto.v pondelok som bola s malym na klbikoch u ortopeda a kazal ich davať,..........tak tomu nerozumiem
ešte raz gratulujem obidvom,lebo už sa neda tak často pri počitači sedieť
dufam,že aj rybka sa ozve čo najskôr 🙂 🙂 🙂

ufko
16. dec 2009

alex dakujem za vsetky infosky!!!
ako sa da dostat k rozembergerovi?je na neho nejake priame cislo, alebo treba volat do nemocky a oni ma prepoja? od ktoreho tyzdna si k nemu ??? a ako casto mal ordinacne hodky??

kolko ma ten rozenmber rokov asi ???
a este prosim ta co je to jednorazova podlozka pre babatko???🙂 naco to tam je potrebne ?
a este posledna otazocka, deticky ked pride navsteva ako ukazuju ? cez sklo, alebo su tam "nejake boxy" kde moze prist navsteva?

prepac, ze ta zavoalujem tolkymi otazkami🙂 ale velmi mi to pomoze ked si to tu najdem🙂
ty mas teraz uz "ine starosti" ale o to krajsie budu radosti, ze🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre