Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

maminnka
16. jan 2010

dugyna, ja som mala zazmluvneneho a aj teraz by som rada mala...

dugyna
16. jan 2010

a si poznala toho co si mala zazmluvneneho? kolko vlastne stoji to zazmluvnenie?
viem ze ta nadstandartna izba stoji 1000sk na noc na 1 osobu..ale moze tam byt aj manzel..cize oboch na noc 2000tis.
a ten box nevies co stoji? a za manzela pri porode je este stale 1000tis?

matenka
16. jan 2010

lucia ja som mala zazmluvneného paldiu, a určite si ho zazmluvním aj teraz, možno sú aj lepší to neviem, ale mne sadol a bol veľmi príjemný

lucia169
16. jan 2010

ked som rodila ja este sa oficialne nezazmluvnovalo, mala som dohodnueho Rozemberga.
Vidis matenka aj na Paldiu som pocula dobre, dik za pripomenuie, ved este mam chvilku cas sa rozhodnut. Ja inak chodim ku Gazovi do Procaru, zial na antolskej nerodi, je svojsky ale mne straaasne vyhovuje, keby rodil nevaham.
Matenka aky bol Paldia pri porode, kolko ti trval, mala si epi? Ty to mas cerstvejsie, ja som uz dlhsie po ale strach mam obrosky, nie kvoli bolesti ale o mimco, dokonca som sa pohravala s myslienkou na cisarsky ale... blbost. no snad to zvladneme obe v poriadku. Aj manzel uz bude skusenejsi a bude robit bordel ak bude treba.

mode
17. jan 2010

lucia169, veď od tvojho porodu je 5 rokov? To už ten tvoj porodnik doplnil svoju prax 🙂 . Možno už aj sám rozhoduje pri komplikáciách a nepotrebuje súhlas alebo pomoc staršieho ak je zle.
Rodila som tiež nedávno na antolskej. Dohodla som si porodníka asi 50 ročného. Aj keď iba tuším ako to v porodnici funguje, tipla som si dobre. Doktor povedzme v strednom veku mal dostatok praxe, schopnosti aj kompetencie aby si rozhodoval sám a nikoho k tomu nepotreboval. Už či boli jeho rozhodnutia tie najlepšie pre mňa a dieťa alebo len preňho ja ako laik nikdy neposúdim. Možem to len tušiť. Ale úprimne, bol to moj prvý porod v doktorovi nebola ani štipka jemnosti a empatie. Aj zmysel pre humor mal vyoperovaný. Taký neosobný, bezduchý, chodiaci robot. Dúfala som, že keď si už niekoho dohodnem, tak ma aj trochu psychicky podporí a povie čo sa bude diať a čo mám kedy robiť. Nestalo sa tak. Vďaka nemu som mala zo svojho porodu asi rok psychickú traumu. Našťastie to bol veľmi rýchly porod.
Tak vám čo si nieko zazmluvňujete len odporúčam pri výbere hodnotiť aj schopnosti aj prístup. Jedno bez druhého nefunguje. Prajem veľa šťastia.

matenka
17. jan 2010

lucka, ja nie som typický prípad, rodila som sekciou, ale prišiel predtým za mnou a pýtal sa ako sa cítim a tak... čo mi celkom dobre padlo, pri pôrode bola fajn atmosféra, veľmi kludná, žiadne stresy, anesteziologička mi stále rozprávala, čo sa robí, bola tiež veľmi milá
ja som bola akurát dosť vyhúkaná, že čo sa deje, ale teraz spätne môžem povedať, že to bolo celkom fajn

lucia169
17. jan 2010

😝 mode mas absolutnu pravdu, to by bol ideal, epmatia a odbornost, zial po mojich skusenostiach by som u neho nemohla rodit, aj ked si myslim, ze je dobry a ma urcite uz nejaku prax, proste podvedome on nie. Ja som to mala celkovo dost komplikovane. Porod vyvolavany, mala som odtecenu plodovku, ale porodne cesty nepripravene, krcok uplne uzavrety, hned som nabehla na hrozne kontrakcie jednu za druhou, nasilu mi otvaral niekolkokrat krcok, epi som dostala po dvoch ukrutnych hodinach, potom sa cely den nic nedialo az okolo siedmej vecer malemu prudko klesli ozvy na 70, na boxe nastala organizovana panika, sestricka mi skakala po bruchu, vsetci kricali tlacte... nastastie privolali ineho lekara, starsieho, ktory nahmatal babo a na jednu kontrakciu ho vytlacil. Maly mal omotany pupocnik okolo krku a ten mu nedovoloval zostupit do porodnych ciest, apgar 4, rozdychavali ho, ja som mala 600 ml stratu krvi, dostala som infuzku, nastrihnuta az za usami a ked odoznela epi dostavila sa taka ukrutna bolest z toho nastrihu a potrhania, ze som plakala nech mi nieco pichnu. Na sone malemu zistili krvu zrazeninu na mozgu a musel byt dlhodobo sledovany neurologom.,samozrejme aj velmi silna zltacka. Preto ten strach,nie o mna ale o babo, teraz mam problem s pruhom, tak ak mam byt uprimna a chirurg odporuci cisarsky budem aj rada, aj ked viem, ze to tiez neni sranda, ale hlavne nech je babo zdrave. Nikoho za nic nevinim, len v mojom pripade uprednostnim odbornost nad epmatiou a v kutiku duse dufam, ze porodim za 3 hodky bez nastrihu 😀

lucia169
17. jan 2010

mode ten prvy smajlik sa tam dostal nedopatrenim, nejaky skriatok, sorry 😉

mode
17. jan 2010

lucia169 myslela som to ako vtip. Po tvojom porode by som tiež už chcela iného dr. Pozeram, že máš len 28tt, to máš ešte dosť času aby si si vybrala dobre, odbornosť aj empatiu. Vraj sú na antolskej aj takí. Ja som bola v situácii, že som veľmi na výber nemala. Tak som si vybrala zdravie svojho dieťatka. Postihnuté dieťa je to najhoršie. Mám takého súrodenca a koli tomu som svoje materstvo podvedome zo strachu desať rokov odkladala. Priznám sa, keby som neotehotnela náhodou, tak už asi nikdy. Traumu z porodu a z dr. nejako rozchodím. Našťastie je to nepochopiteľné ale dieťa mám zdravé. Klop, klop. Takže som v konečnom dosledku mala šťastie v nešťastí.

dugyna
17. jan 2010

lucia tak to ta teda obdivujem naozaj klobuk dolu..to co si napisala aky si mala porod..tak mi az slzicky idu do oci/som teraz v tehu taka citliva/..ja neviem tazko sa hovori takto..ale asi by som tam dost niekomu vynadala..a moj drahy to ani nehovorim..
mode..asi si mala cisarsky ak som to nejak spravne pochopila..a dnesk asu uz take diag. ze malokedy sa rodia deti s postihom..ale mas pravdu stane sa aj nasledkom porodu..

rodila uz niektoru z vas zena..stale tu pisete od dr.ale muzoch mate skusenosti so zenou?

lucia169
17. jan 2010

kocky preto som tak otvorena cisarskemu a netrvam na prirodzenom, ja stale tvrdim, ze keby mi pred porodom urobili ultrazvuk mozno by zistili ze ma maly pupocnik okolo krku a hned by ma brali na cisarsky, ale tvrdia ze nie vzdy sa to vidi. Nie vzdy ale u mna by mozno videli. No nastatsie to vsetko dobre dopadlo, nastrih za sa 3 tyzdne zahojil, lekar ma fakt dobre zasil, mala som epi tak som kludne lezala a on bol taky vyklepany ze toto urobil fakt vyborne. Prvorodicka fakt nevie co ma robit ked nastan takato situacia, teraz uz budem trvat na inych veciach a budem mat osobnu skusenot, ktorou budem operovat, tak snad sa zlaknu. Kamoska rodila pred rokom u Borovskeho a bola max. spokojna, tiez druhorodicka takze mala s cim porovnavat.

Dugy zial zenu ja nemozem, ked ma nejaka vysetrovala vzdy to bolo bezcitu, jedina naozaj jemna a velmi prijemna bola Dr. Niznanska, asi pred 10 rokmi som k nej chodila a zazila som ju aj raz na pohotovosti pri prvom tehu ked som mala falosne kontrakcie v 36 tt. Bola super, ale aka je dnes neviem.

Mode ako hovoris tramu rozchodime hlavne nech su deti zdrave, ostatne uz prie samo 🙂

evil15
17. jan 2010

žienky ako tak čítam tieto vaše skúsenosti tak neviem neviem, ja som teraz dosť opatrná a bojím sa ísť aj k inému doktorovy aj ked viem že musím lebo ten môj nerodí takže si musím vybrať nejakého čo je na Antolskej ale určite sa poradím s mojim dr. ktorého by mi odporučil ak ich tam pozná ... a chcem sa spýtať aké su izby lebo nebudem mať nadštandart zdá sa mi to zbytočné platiť ... Ďakujem

dugyna
17. jan 2010

lucia..ja som mala gyndosov aj chlapov..skor by ti predpisali co si nadiktujes a to boli starsi lekari chvilu tam bola zena -teda tam sa v ambulacii stale striedali lekari takze hroza..a sestricka este horsia..
kedze sme planovali babetko tak som chcela ja aj priatel aby sme mali dobreho lekara a staroslivost..
na odporucanie jednej doktorky z antolskej
som isla do Probiosu..plati sa tam rocne sice80eur..ale vzdy idete presne na hodinu lekarke cize sa objednava..necakate v dlhych radach..a za tehu knizku a starostlivost pocas tehu sme eset platili 50eur..ale som maximalne spokojna..vyborna starostlivost mily personal pocnuc recepcnou sestrickou doktorkou naozaj super..za tie peniazky to stoji..a vzdy ked ideme do poradne robi sono..takze babetko vidime vzdy 😉a moze ist dnu aj moj drahy takze zazitok mame obaja
lekarka je zena..sice je teraz na materskej ale zastupuje ju jej kolegyna a su naozaj super.. vsetky tri robia na antolskej
ale neviem ci si zazmluvnim..nie ze by som ich nechcela mat pri porode..ale co ak bude mimo ba a potom co..vsetci na vas v spitali pozeraju to je tej alebo toho pacietntka..chapete ziaden lekar v sluzbe sa nerad vrta v praci ineho lekara..takze akoby ste osunuta na vedlajsiu kolaj..

mode
17. jan 2010

evil15 obyč. izby sú pre dve mamičky s babetkami a vždy dve izby majú spoločnú sprchu a wc. Vcelku sa to dá vydržať, pokiaľ nie je preplnená porodnica. Potom budete na izbe tri a to už je dosť tesné. Keď bude vizita, tak ti dr. vlezie skoro do postele. Na to, že by si si zaplatila lepšiu izbu sa vobec nespoliehaj, lebo ich tam majú len dve ☹ .

lucia169
17. jan 2010

dugy ja takto chodim do Procare, za 150 eur rocne mam starostlivost u vsetkych odbornikov, aj pediatricku tam mame. S mojim doktorom som velmi spokojna, vlastne dostavam vseko co ty, akurat nerodi. Inak dugy tiez sa toho trosku obavam, ze ked zazmluvnim budu na mna ostatni kaslat, ved vlastne aj pri prvom ked som povedala meno tak na mna celu noc kaslali az ked rano prisiel do sluzby ma zacal riesit. Boze keby sme vedeli co urobit aby vsetko dobre dopadlo.
Co sa tyka nadstandarnej izby myslim, ze sa ziadna tragedia nestane ked nebude volna, ak budeme len dve na izbe daju sa v pohode prezit, ak nebude volny porodny box budeme to s muzom musite predychat, ale ....

dugyna
17. jan 2010

lucia..no som rada ze nie som sama co takto chodim..a o poviem ti ze uz by som nesla normalne k lekarovi..tie cakania atd...uz teraz mam dost fobiu z toho ze ked posledny mesiac budem musiet chodit do nemocnice..vzdy tam bude iny lekar..neviem ci draheho pustia ked tam pojdem na sono..a nehovoriac o tom cakani co tam je minimalne dve hodiny..no uz teraz sa toho desim..
a este ktmou zazmluvneniu mne to aj ta moja DR.povedala ze oni ako lekari to nemaju radi..lebo ad pacientka sa citi odhodena-ale nikto sa do nej nepojde montovat ked je predsa niekoho..a na druhej strane postarat sa onu..a potom vypocut si od kolegu?alebo im pacintke vynada ze ona si zaplatila toho lekara..
a moj drahy aj ja si myslime ze odrodit ta musi kazdy lekar..je to jeho praca a povinnost...a niekedy maju viac skusenosti ti mladsi..mozno aj bez atestacie..lebo su na porodnici stale naproti nejakemu doc.alebo prof. ktory rodi raz za mesiac..takze asi tak

dugyna
17. jan 2010

jaj a luci tu izbu..mas pravdu ak su dve na izbe da sa to este vydrzat..ale tri uz je dost..zase ak si zaplatis tu nadstandart pre dve osoby moze tam manzel ostat s tebou aj cez noc..
ale ten box samostatny by som chcela..dufam ze bude volny,no ak nie budeme to tiez musiet prekusnut, drahy bude urcite pri mne 🙂

matenka
17. jan 2010

ja neviem, nebola som na nadštandarde a boli tam len dve postele, neviem, že by tam boli izby s 3 postelami, aspoň pred dvoma rokmi to tak bolo
na izbe som mala mamičky ktoré mali zazmluvných doktorov, rodili normálne a boli veľmi spokojné, a aj také čo nemali a tiež boli spokojné, v tomto som sa nestretla so žiadnymi negatívnymi reakciami, bola tam len jedna nervózna sestrička a na ňu všetky nadávali, ale inak samé pozitívne skúsenosti 😉

evil15
17. jan 2010

mode: ďakujem síce si ma moc nepotešila ale nejako to vydržím ved je to len na pár dní 😀 a ty kedymá š termín lebo nieje vidieť vktorom si týždni????

dugyna
17. jan 2010

co ja viem tak ked je vela rodiciek su aj tri na izbe

lucia169
17. jan 2010

Dugy aspon uz si rozhodnuta a nakoniec budes aj rada. Ja este uvidim, este mam cas. Poradne v nemocnici asi budu o hubu, no uz teraz sa tesim. Pravda je, ze niekto ma 35 a vie toho omnoho viac ako 50 rocny co na to kasle. Je to dilema. U mna ten vek tiez nie je hlavne kriterium, ja chcem proste odbornika, ale tiez som pocula ze to su tam vsetci, tak si vyber 🙂
Nadstandrad pre dve osoby u nas neprichadza do uvahy, manzel sa musi starat o syna, aby sa ten necitil odstrceny, aj tak budeme mat problem so ziarlivostou.
Matenka ani ja som nezazila tri postele na izbe, len som to tu niekde citala, ze ked je natresk tak to tatko riesia.

dugyna
17. jan 2010

lucia neviem ja aj drahy si myslime ze platit niekomu 5-7tis za to ze ta odrodit ze podla mna dost ..ked vsetci maju hipokratovu prisahu...a vsetci co tam sluzia na porodnici musia vediet odrodit..a porod je viac menej fyziologicky proces..ak sa nieco nahodou nevyskytne..a ak by si dotycny nebol isty vzdy su v sluzbe dalsi myslim 3-4lekari na ostatnych oodelenich-skusenejsi..a budem mat pri sebe draheho..ten mi bude oporou velkou 😉
a mozno budem mat stastie a bude sluzit ta dr.co ku nej chodim..a ak nie tak nevadi..

maminnka
18. jan 2010

ja som pred 3,5 rokmi veru zazila 3 zienky na izbe a tak to bolo na kazdej izbe, strasna tlacenica, nemala som ani ziadnu skrinku, bolo proste vela porodov... ledva jednu prepustili, uz tam bola druha. Vo februari ma byt tiez velmi vela porodov, tak sa mam na co tesit...

diapozitiv01
18. jan 2010

ahojte, ja som rodila na antolskej na zaciatku augusta 2009
bola som ubytovana na izbe kde boli 3 postele, ale mrnouska som mala na intenzivke,
vacsinou takto bolo riesene ked baba mala dietatko na JIS-ke,,
inac vacsinou tam boli postele po 2 a v strede prebalovaci pult,,

a to pocas tych par dni tam ani nebol velky natresk,, a co sa tyka nadstandardov, tak asi by bola nahoda keby bol volny,, treba povedat na porodnom sale ze chcete nadstandard, oni volaju na sestonedelie ci je volny ak nie tak vas zaradia do cakacky,,
ja som napriklad 2 dni cakala kym sa uvolni miesto ale nakoniec skzr komplikaciam skrz mrnouska som ostala na klasickej izbe,,,

a pytajte sa, ja som mala problem so spustenym laktacie na 4. den stale nic,, /bola som po cisarskom/ tak som si zavolala laktacnu sestru, tak prisla a pomahala ako sa dalo, hoci na dalsi den uz mi zastavovali laktaciu, lebo uz nebolo pre koho...

evil15
18. jan 2010

diapozitív01 ďakujem za pomoc a je m i lúto čo sa ti stalo ☹ snád v apríli to bude tiež dobré rodím až koncom teda mala by som ak sa drobec nevypýta skôr čo sa môže aj stať dr ma nato upozornil tak uvidíme čo si vymyslí

och
18. jan 2010

ahojte

chcela by som sa vas opytat, kde na antolskej sa robi vysetrenie usiek novorodencov?

dakujem velmi pekne 😉

ciefulik
18. jan 2010

och a vám to nerobili v pôrodnici? či si nerodila na antolskej? ja áno a vyšetrili nám tuším na 3.deň po pôrode - inak neviem...

och
18. jan 2010

ciefulik
ja som rodila v ruzinove a tam sa chodi zvlast po objednani, teraz som sa tam konecne dovolala a oni ze mam volat antolsku bo maju pokazeny ten pristroj, tak neviem kde v antolskej sa to robi, ci na novorodeneckom alebo je to speci ambulancia

lucia169
18. jan 2010

ak si dobre pamatam tak uska nam kontrolovali na ORL, je to len chvilocka, daju mu do uska akokeby sluchadla a je to.
diapozitiv je mi luto co sa ti stalo.

dugy mas pravdu, je to dost penazi, hlavne za to, ze si urobia nieco, co bezne robia zadarmo, je tu vela bab co si nikoho nezazmluvnili a boli velmi spokojne. Neviem kolko je lekarov na jednej smene, ja som mala statsie, ze to co sa mi stalo bolo presne v case menenia smien a boli tam pri mne styria lekari, jeden mi vlastne zachranil babo.
Ja som dnes dostala ponuku od mojho gynekologa ist rodit do Dunajskej Stredy, ja neviem, on mi velmi vyhovuje ale zda sa mi to daleko a odveci. Vraj je to dobra porodnica, ale ja mam pocit, ze by som sa tam necitila ako doma, co by ste robili vy?

dugyna
18. jan 2010

lucia mozno by som sa tam isla pozriet ako to tam vezera..a podla toho ak budes mat stale ten pocit tak ..by som ostala tu na antolskej..a treba si zvazit ci ten tvoj dr by tam bol pri porode..opytala by som sa ako casto tam sluzieva..a kde byva..lebo ak byva v BA tak stihol by tam prist keby bol mimo sluzby a zazmluvnila by sisi ho?
a ak by bola nejaka komplikacia pri porode..ked si mala pri prvom..aka je starostlivost pre novorodeniatko v bratislave a aka v dun.strede.

diapozitiv je mi to moc luto. ☹

och uska vysetruju na ORl myslim ze je to v oranzovej casti na antolskej..ale poschodie neviem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre