Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

minix
1. mar 2010

Jasminet, som sa pobavila-takisto som si predstavila samu seba, ako soM bola pred mesiacom vdacna za striekacku s nutrilonom. 😉

Lubica, s tou epiduralkou ti musim oponovat, pre mna to bolo ukazkove-zavedenie bezproblemove, zabrala, aj ked ja som cakala, ze zaberie este viac a po vytiahnuti kanyly som nemala absolutne ziadne problemy-bolest hlavy, chrbta, vobec nic.

Takze uz poznas niekoho, kto bol spokojny na110% a pri dalsom porode ide znova do toho.

Baby, ak chytite dvojpostelovu izbu, je zbytocne platit za nadstandard😉

ituska
1. mar 2010

mliecko so striekacky davaju preto, aby babatko nezabudlo sa prisavat k prsniku , lebo z flasky sa uz potom vraj nechce prisat. Moja pila UM zo sriekacky asi len 1,5 dna, potom uz jej to ccuckat z tej striekacky vobec neslo...a aj sestricky skusalia a nechcela ...tak mi dali flasku,ale nech to nikto nevidi, ved nieco papat musi,aby sme neostali na infuzkach

frolunda
1. mar 2010

jankohrasko, zuzuj,
ja som tu prednasku absolvovla tak 2 tyzdne dozadu a praveze si nepamatam, ze by nas posielali na nejake vysetrenia, len ine tehule mi dali chrobaka do hlavy, ze treba aj daco ine. na prednaske sme podpisovali suhlas s EPI aj poucenie. no, pre istotu si to este prezistim priamo v nemocnici. vdaka za info.

minix
1. mar 2010

K tomu vysetreniu pre epi, spytajte sa asi v poradni priamo doktora, mne tieto vysetrenia ( odber a rozbor krvi) robili na antolskej v poradni, lebo by nemali byt starsie ako jeden mesiac.

jankohrasko
1. mar 2010

frolunda: ja som bola na tych vysetreniach este v 9/2009, mozno ze sa odvtedy nieco zmenilo, neviem 😖
Len viem vtedy to bolo tak, ze bez tych vysetreni by mi EPI nepichli..

zuzuj: ja som pochopila ako si to myslela, ale fakt neviem ako riesia tu mliekobanku 😨

ciefulik
1. mar 2010

ja mám úplne rovnakú skúsenosť s EPI ako minix!! 😉

treba iba prednášku

ciefulik
1. mar 2010

ale je pravda, že anesteziologička sa ma pýtala, že ako to, že mám také staré odbery...mali by byť max mesiac

zuzuj
1. mar 2010

pred kazdou narkozou je potrebne interne predoperacne vysetrenie, asi to myslela. Ale predpokladam, ze aj tak sa tam nemozes sama objednat, to by ta mal lekar v poradni automaticky ked je to potrebne....neviem ci aj pri epidural, aj ked to je tiez anesteza ciastocna...tak asi hej....ale to si myslim, ze treba sa opytat v poradni lekara

rybka13
1. mar 2010

zuzuj, tiez si myslim ze budes vdacna za striekacku z nutrilonom ked Ti babulka bude plakat, pre mna to bolo uplne vyslobodenie ked sme sa trapili pol hodinu 10x za den a nie a nie sa prisat na prsko 😖

A aj keby zrovna mala aj flasu... moja sa prisala az na 10 den doma po nekonecnych pokusoch, ale podarilo sa, hoci uz papkala z flasky... a pritom som mala len zlu techniku kojenia a trebalo ju vybrat z perinky.. asi len musela viac citit maminku aby sa pekne prisala 🙂

Ja som inak tiez nevedela, ze ju prikrmuju nutrilonom, az doma som si nasla v prepustacej sprave, ze Nutrilon HA..prve dni doma som ju prikrmovala obycajnym Nutrilonom 😒

zuzuj
1. mar 2010

rybka ja planujem ak bude problem si zavolat laktacnu poradkynu....chodia bezplatne...inak keby si mala aj teraz nejaky problem...mozes tam zavolat je tam zoznam poradkyn po celom SR. kukni stranku www.mamila.sk
Lebo este ta mozu postihnut laktacne krizy...je to udajne normal...
Ja sa snazim kukat aj tie videa - su na tej stranke - tak dufam, ze mi to pojde...
praveze aj to prikrmovanie aj flasa mozu zapricinit, ze sa dieta zle prisava...
Jasne ze som aj pripravena, ze ked nebudem mat mlieko tak nic ine nezostane...ale tusim ze budem mat dost...uz teraz mam to kolostrum...
Inak dnes po tychto diskusiach som to samozrejme nezvladla a rozhodla sa poobede zavolat na novorodenecke a sestricka sa dusovala ze to su len reci a famy, ze by oni prikrmuju umelou vyzivou, že to nie je pravda. Ze oni nosia deti aj kazdu hodinu mamickam ....tak som si pomyslela svoje...inak s tou mliekobankou mi to vysvetlila asi tak...ze vsak to ani nechcite mamicka , ved to neviete od koho je to mlieko...a ja ze vsak sa to nekontroluje? nesterilizuje? a ona, ze ano ale to aj tak neviete aka mamicka to doniesla...lebo udajne za to ze donesu mlieko tak sa im plati....
No tak ja len dufam, ze prikrmuju len vtedy ked mamicka suhlasi.....

barbyes
2. mar 2010

ahojte, neviem sa rozhodnúť kam ísť rodiť a preto by som sa chcela opýtať Vás, čo už to máte za sebou ako ste boli spokojné na Antolskej?

meliska
2. mar 2010

zuzuj: ja som rodila koncom novembra 09, neboj sa, ak chces kojit, tak budes... na novorodeneckom povedz, ze si neprajes dokrmovat, ale priprav sa na rozzuzlane bradavky...
...da sa to zvladnut aj bez UM, ale chce to pevne nervy a silnu volu lebo ked je clovek vycerpany z porodu, tak chapem aj mamicky, co UM dali
...ja som UM nechcela a vedela som, ze sa to podari aj bez... malu som mala nacucnutu skoro cely den, cucala tych par kvapiek kolostra... aj si trolinku poplakala, ale zvladli sme to aj bez... chce to pevne nervy... ale cumliku sme sa nevyhli 😅, to ju trosku ukludnilo, kym som ja rozdychavala rozzuzlane bradavky 😀 jo a aj ja som mala Havaldu... zlaty clovek 😵

meliska
2. mar 2010

barbyes: ja by som aj druhe sla rodit na antolsku aj napriek tazkemu porodu 😉

jasminet
2. mar 2010

barbyes - ja by som tiez druhe isla rodit zas na antolsku

a to um - ja som malu po porode (piatok 21:30) videla 1x az v sobotu okolo 17-18 vecer (nebolo pre mna miesto na sestonedeli a nemohla som vstavat z postele kedze som odpadavala) = nejake mlieko jej urcite dat museli. potom mi ju skusili prilozit a o chvilku prisli zobrat, kedze sa neprisala a zas celu noc bola u sestriciek - este som sa necitila na nocnu starostlivost o nu. a ked som dostala transfuziu v utorok, tak som kojit nesmela, takze mala zas bola na um. ja som aj za ten nutrilon bola vdacna. 🙂

barbyes
2. mar 2010

takže ak chcete tak môže byť bábätko na noc u sestričiek? ja by som sa po pôrode asi chcela trošku prespať a doma ešte budeme mať dosť neprebdených nocí
a prístup personálu bol OK? boli ste spokojné?

sammy
2. mar 2010

Nemate niekto skusenost s Mudr. Sysakom? Vraj je fajn.
A uz vsetky v takom tyzdni ako ja chodite do poradne na Antolsku? 😕 Lebo ja mam este v 35tt u svojej dokiny a az potom vraj pojdem do nemocky, tak sa bojim, aby som nieco nepresvihla.

certica
2. mar 2010

sammy, nic si nepresvihla, od 36tt sa bezne chodi

zuzuj
2. mar 2010

sammy: ani ja este nechodim, len som bola hospitalizovana a vtedy som sa Havaldovi vtirla 🙂 Inak ked si 34 a chces ist 36 ku niekomu tak ja by som uz asi tam zavolala a objednala sa, lebo oni maju dost mamiciek. Ja tiez 34 budem volat...

zuzuj
2. mar 2010

a inak baby diky za info a rady o kojeni, ja verim, ze to dobre dopadne....sak co ine nam zostava 😉

certica
2. mar 2010

zuzuj, no mamiciek je furt dost, ale objednanie ti nepomoze. jednoducho prides a sadnes

certica
2. mar 2010

inak tiez som toho nazoru, ze je urcite x-kat lepsie MM z mliecnej banky, ako UM, ale co ma tesi, ze aspon dokrmuju hypoalergennym... i ked mna sa to uz netyka. vlastne v case, ked som ja rodila, davali este glukozu.

minix
2. mar 2010

Barbyes, prvu noc zvykne byt babatko u sestriciek, potom uz u teba, aby ste si na seba zvykli. Ja som porodila o 14,20, o pol piatej ma previezli na sestonedelie, dostala som veceru a mohla som spat;-$ na druhy den rano o pol siestej bola babulka u mna uz navzdy😉
Ak budes ale v pohode a frajerka a povies im, nechaju ti babatko aj prvu noc, sestrickam to nevadi.

jasminet
2. mar 2010

a rovnako im dieta mozes nechat aj inokedy ked sa na to nebudes citit. mozno budu krivo pozerat a brblat, ale nechaju si ho u seba na noc. rano okolo pol siestej ho donesu k mame.

barbyes
2. mar 2010

a ako sa k Vám správali? rozhodujem sa medzi antolskou a kramármi tak zisťujem 🙂 antolskú mám krížom cez jazero, ale na kramároch má zasa drahý známeho tak sa neviem rozhodnúť. lekára platiť určite nechcem...

jasminet
2. mar 2010

na rizikovom som sa citili ako na dovolenke a na sestonedeli bolo tiez fajn...ved je to na par dni... 😀

barbyes
2. mar 2010

je to síce len na pár dní, ale ak by tam boli nejaké hnusné sestričky tak by som tam nešla. to som rada, že sú tam fajn.. 🙂 aj Kramáre si baby pochvaľujú tak ja neviem. asi si hodím mincou 😀

jasminet
2. mar 2010

daj vediet vysledok. 😀 hnusne tam nie su, len toho maju vela a niekedy je to uz citit. ale ak je mamicka mila, tak su mile aj sestricky

barbyes
2. mar 2010

ja poväčšine som milá, ale ak bude niečo strašne bolieť a budem unavená lebo kvôli tomu nebudem môcť spať a tak...neviem či to dokážem. ale budem tam mať muža ako posilu 😀 môj bodygard

evil15
2. mar 2010

sammy Dr.Sysák je celkom fajn aj ked na mna osobne nezapôsobil nejako extra, ja chodím k doc.Korbelovi ale aj dr.Nižnanská je super ... ležala som tam na rizikovom a môžem len chváliť všetko a všetkých čo sa o mňa starali nem§žem povedať ani pol slova a počula som tiež samú chválu aj na šestonedelie ako na oddelenie ja budem určite rodiť na Antolskej a barbyes na Kramáre by som nešla ani keby to bolaposledná pôrodnica na svete,teraz tam šla kamoška čo má rizikové tehu a to ako sa tam k nej chovali, horšie ako k špinavej handre a pritom už začínala rodiť takže asi tak, ale je to na každom osobne ako sa rozhodne ...

barbyes
2. mar 2010

tak to si ma zaskočila lebo čo som teraz skúšala písať aj na tému kramáre tak si baby pochvaľovali ☹ tak to asi fakt risknem na tej antolskej, uvidím. ale diki moc za názory

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre