Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzana39
12. mar 2010

cicimon ja mám takú skúsenosť,že aj tak tam vačšinou neni ten ktorý je tam napísaný,takže asi to máš jedno.

zuzana39
12. mar 2010

Ja mávam šťastie na Rozemberga a ten je fakt super 😉

cicimon
12. mar 2010

zuzana a kedy tam chodis, ze nanho natrafis?

ciefulik
12. mar 2010

ja odporúčam dr. janáča, staral sa o mňa 7tt na rizikovom a potom som ho mala aj zazmluvneného a rodila som u neho :o)) - no a v skratke: veľmi dobrý odborník so zvláštnym druhom humoru 😀

cicimon
12. mar 2010

ciefulik - presne v tomto duchu sa niesli ref. co som nanho citala 🙂 tak som velmi zvedava, s cim sa stretnem ja

zuzana39
12. mar 2010

cicimon bola som tam napr.dnes,nemal tam byť a bol tam,zobral ma ešte aj na UZV. janáč je tiež celkom fajn,len mne sa zdá náladový.

janzurka
13. mar 2010

Ja mam s Janacom velmi negativnu skusenost, jeho pristup a spravanie sa neda podla mna nazvat "zvlastnym druhom humoru" 😠

scarlette
14. mar 2010

ahojte,
ja som rodila na antolskej pred pol rokom, s tym ze 6tyzdnov som si odlezala na rizikovom, najprv som chcela rodit u dr.Malovej, nakolko k nej nejaku tu dobu chodim a mozem jej dakovat, ze som vobec mala moznost otehotniet...kedze v case mojho terminu tam nemala byt odporucila mi dr.Janaca, toho som mala aj izboveho, bol super co sa tyka starostlivosti a jeho "svojsky pristup" mi vobec nevadil, mi to pripadalo super na odlahcenie...toho som si chcela aj zazmluvnit, ale nestihla som... rodila som v jeden den ked tam zrovna nebol... co uz ale postarane bolo o mna ukazkovo, sekciu mi robili dr.Bertoldova (zlata zena, som bola potom u nej o mesiac aj so zapalom prsnika a si ma pamatala), dr.Rozemberg a dr.Cerna...na personal ci uz gynekologicky alebo novorodenecky nemozem povedat pol slova,,,
deti si odlezali nejaky cas na JIRS aj JIS, ja som bola na pooperacnom a vsade bolo super, je sice pravda, ze po takom dlhom pobyte nejake jedla nechcem vidiet ale dalo sa to prezit .
a este velmi dobrz je prof.Borovsky, po porode sa prisiel na mna vela krat kuknut ako sa mam a ci sa vsetko hoji tak ako ma... Ja im tam vsetkym mozem dakovat ze som so svojimi detmi 🙂

sammy
15. mar 2010

Baby, tie co ste chodili v piatky do poradne, ako to tam vyzera? Ordinuju normalne, oplati sa chodit v piatky alebo je lepsi iny den?
Zvazujem totiz ci ist v piatok alebo radsej v pondelok.

minix
15. mar 2010

sammy, to zalezi od doktora.🙂

matenka
15. mar 2010

sammy myslím, že je to tak trocha o šťastí 🙂

jullia
15. mar 2010

ahojte kočky,

tiež by som sa chcela podeliť o svoje skúsenosti s pôrodnicou na Antolskej.
Rodila som v januári tohto roku, nemala som zazmluvneného žiadneho lekára, nakoľko podľa môjho názoru sú tam všetci vynikajúci odborníci a nechala som na náhodu, do koho rúk nakoniec ´padnem´. Rodila som bez EPI.
Pôrod trval cca. 7 hodín, z toho 5 som strávila v nemocnici, ale ubehlo to ako voda.
Na poradne som chodila k Dr. Havaldovi, ktorý je dobrý odborník a hlavne super človek.
Rodila ma ale mladá pani Dr. Féderová, bola perfektná, takisto aj pôrodné asistentky,
ktorých mená bohužiaľ neviem, ale odviedli úžasnú prácu, vďaka nim som sa ani trochu nebála.
Veľa báb sa bojí pôrodu bez epidurálu. Bol to môj prvý pôrod a tiež som mala strach, ale môžem povedať, že sa to ozaj dá prežiť a bez EPI by som išla určite aj druhý raz. Ako najnepríjemnejšiu bolesť som vnímala tie posledné kontrakcie pred tlačením, ktoré trvali len asi hodinku, samotné tlačenie už bola skôr úľava, ani som nevedela ako a malá už bola vonku, nechcela som tomu veriť, že to ide tak rýchlo.
Nástrih vôbec necítiť, šitie je trocha nepríjemné, ale to sa už pozeráte na svoje bábätko, takže sa to dá prežiť tiež.
Šestonedelie- nemôžem povedať krivého slova. Sestričky - super ochotné, usmievavé, pomôžu, vysvetlia, poradia. Veľmi zlatí sú aj detskí lekári, ktorí chodia na vizity. Keďže bábo máte pri sebe stále, naučíte sa s ním manipulovať a ak máte s niečím problém, opýtate sa.
Veľká vďaka celému personálu, aj keď na tej nemocnici vidno ako je na tom slovenské zdravotníctvo, títo ľudia odvádzajú na podmienky, v ktorých pracujú, priam nadľudské výkony. Aj napriek tomu, čo sa premlelo v médiách by som túto pôrodnicu odporúčala, vďaka nej mám na pôrod len tie najkrajšie spomienky. 🙂

lucia169
16. mar 2010

sammy ja som bola vcera prvy krat v poradni na antolskej, prisla som o 8.30, bola som 9 v poradi a isla som dnu o 9.40. Pytala som sa zien co tam boli uz viackrat a tiez mi potrvdili, ze je to o stasti, ak lekara neodvolaju tak to ide rychlo, ale ak nahodou musi odist cakaju tam aj do 12.00. Vraj sa ale este nestalo, aby odisli bez kontroly, tak dufam, ze budeme mat stastie. Ja idem este aj teraz v piatok, lebo moj lekar bude mat buduci tyzden dovolenku, tak budem moct porovnat pondelok a piatok, ale myslim, ze to bude jedno.

evatko
16. mar 2010

Baby, vobec sa mi to nepaci, je nas nejak vela na priblizne rovnaky termin, co Vas omrkavam v pase(a to este mozu byt desiatky, co sem nechodia 😅). Mali by sa tie nase deti dohodnut, nieze bude preplnena porodna sala, ja mam v plane " take it easy" a uzit si to!!!
Taka otazka od temy, neviete kde sa daju za rozumnu cenu kupit nocne kosele na kojenie(na nete som poriadne nic nenasla, a ked tak za pre mna vysoke ceny). Lebo pri prvom synovi, kt som tiez porodila v april isom som taku nemala a potom som tam lezala pri kojeni s holym zadkom 😲 , lebo som sa nemohla prikryt, pocasie bolo az prilis horuce na april.

ciefulik
16. mar 2010

janzurka, každý súdime podľa svojich skúseností, ja som ho mala 2 mes ako izbového aj ošetrujúceho dr, takže ich mám viac než dosť a jednoznačne vysoko prevažujú pozitívne. nevravím, že je vždy super naladený, ale to sme nikto 😉

jasminet
16. mar 2010

evatko - ja som nemala vobec koselu na kojenie. mala som obycajnu s rozopinanim pri krku, alebo taku na ramienka. iba som rozopla, alebo spustila ramienko, vytiahla prso a sli sme na vec 😀 a doma som potom ako africka zena poletovala, do pasa hola - vonku 35stupnov, krvave bradavky a decko na nich nacucnute 😀

sammy
16. mar 2010

Evatko, teraz si asi nenavyberas, podla mna je porodnica stale nabita, lebo sa rodi vela deti.
Nocne kosele som mala a aj mam take od Cinanov - hore na gombik, takze staci rozopnut a da sa kojit. Urcite netreba kupovat nejake drahe, lebo aj tak sa to zaspini a ja to mienim cim skor vyhodit potom, doma take nenosim.

anjelik7
16. mar 2010

Evatko,skuste na Antolskej vo vestibule,videla som tam taku vo vyklade minuly tyzden.

zuzana39
16. mar 2010

ahojte,neviete náhodou,kedy sú na antolskej prednášky " partner pri porode" ? Dakujem 🙂

dancas
16. mar 2010

Ahojte, toto je asi skor otazka pre Scarlett - ty si pisala, ze chodis ku Malovej, prosim ta, nieco sa mi donieslo, ze sa prestahovala z dveri 24 na nejake ine poschodie? Vies o tom nieco? Lebo mam zacat chodit do poradne, chcela som ku nej, a tak sa radsej pytam, nech sa neprezeniem. Volala som na antolsku, ale zjavne som natrafila na "veeelmi" ochotne informacie. Dakujem!

cicimon
16. mar 2010

dancas - no ja mam podobnu skusenost - este tel. c na konkretnu amb. dali ale ze kto kde kedy robi....to uz nie

lucia169
16. mar 2010

evatko a co keby sme si vsetky urobili party priamo na porodnici, nech nam je veselo 😀
Inak ja som kupila dve kosele v tchibe, s gombikami, jedna stala tusim 10 euro (http://www.tchibo.cz/is-bin/INTERSHOP.enfinity/...) to by mala byt ona, podla mna nepotrebujes ziadnu speci na kojenie, stacia len kombiky. Dve mam este s prveho porodu, take hrozne, vyslovene na porod a potom sup do kosa.

Baby a na prednasku partner pri porode musi ist aj ten co uz pri porode bol? Nestaci iba zaplatit poplatok?

minix
16. mar 2010

kocky, ja som mala na porodnici aj potom kosele od cinana, zainvestovala som do kazdej 5E, po porode boli tak zdevastovane, ze som bola rada, ze som nekupila ine a drahsie. Inak, cinania maju uz po novom aj kosele na kojenie, kupila som ich na trhu na Jedlikovej (Obchodna), ale jedna stala az 15E. Ale som s noui spokojna.

lucia, partner nemusi ist na ziadnu prednasku, to nie je podmienene ucastou na nejakej prednaske, ani moj nebol a pri porode bol. Podstatne je, aby mal zaplateny poplatok. Aj lepsie, ze nebol, aspon netusil, do coho ide. 🙂))

A nebojte sa preplnenia porodnice....nas v januari bolo tehotiek strasne strasne vela, ale tiez som sa bala, ako to bude a nakoniec sme tam boli dve 🙂 ked odisla, bola som tam dokonca asi tri hodiny komplet sama. A potom zasa iba dve, tak sa nebojte, to sa strati. 🙂

zuzuj
16. mar 2010

baby a cicimon: jankohrasko ma v svojom albume 6 stran ambulancii a ordinancnych hodin tak kukni sem, ja som bola dnes u Havaldu a je fakt super zlaty a jeho ordinacne hodiny sedia ako to ma jankohrasko v albume...mrkni
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

evatko
16. mar 2010

Diky holky, ja viem, ze nemusim mat koselu vyslovene kojenecku, na gombiky mam len jednu a ta vyzera, ze fakt je po prababicke, uplna hanba... 😒 , ale o to by ani neslo, len mam pocit, ze by som na nej potrebovala asi o tri gombiky viac, aby som moj prsnik dostala von a bol pri tom v poho 😀 . JA len viem, ze budem kojit s klobucikom(chybaju mi iste predispozicie, mlieko nie), tak je to o to narocnejsie. Ale vsak popripade ju natrhnem... Pamatam si totiz, ze bud som na susedku vytrcala hole prsia, alebo holy zadok.Tak ak sa niektorej z Vas ujdem ako susedka, radsej sa otocte, chi- chi
A baby, myslite, ze je vhodne a mozne poplatok za tatuldu pri porode zaplatit aj skor. My sme totiz 100km od BA, a nevieme ako to tentoraz dopadne, tak keby sme nahodou leteli do Ba, to je 1,5-2 hod autom cistej cesty. Predtym najprv overit, ci je to naozaj ONO, potom zohnat auto, potom tam ist...tak aby sa nestalo, ze prideme do nemocky a ja uz budem tlacit a mm v pokladni platit poplatok 😉

ciefulik
16. mar 2010

dancas - ambulancia č. 24, poradňa č. 108 na 1.posch 🙂

matenka
16. mar 2010

evatko, cicimon, sammy a lucia ak ma trocha počkáte tak sa k vám pridávam, ja pôjdem asi aj tak o týždeň skôr sekciou 🙂

minix
16. mar 2010

evatko, oni maju tusim aj dole napisane pri pokladni, ze sa plati v den porodu alebo tak nejak to tam je. Ak sa nemylim a dobre som citala. 🙂

lucia169
16. mar 2010

matenka ja sa nechystam rodit skor, syn isiel presne na termin a ani teraz to nevyzera, ze by sa malo nieco diat skor, zatial som zavreta ako archivne vino, takze dame stretko na sestonedeli 😉

cicimon
16. mar 2010

zuzuj - mna tie ord. hodiny zaujimaju hlavne kvoli tomu, ze u svojej gyn, som nejake videla, ale tie nesedeli s tymi na tej tvojej www, len som si to u nej nestihla cele pozriet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre