Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

evatko
15. apr 2010

Lucia, idem na piate, ale chcela by som na tretie... 😉 Rano som mala take mini bolesticky ako pred M, ale ako zacali, tak aj rychlo skoncili, a asi mi aj tvrdne brucho, ale ja fakt neviem, ci je to ono 😠
Ja s tym, ze ma nechaju cakat pocitam a tak nejak to aj chcem, cakat a rodit prirodzene.

lucia169
15. apr 2010

evatko ja mam taketo bolesti a tvrdnutie asi dva tyzdne, dokonca uz boli aj pravidelne, kazdych 15 min, ale potom prestali, ja dufam, ze zajtra budem mat len pozitivne spravy, snad sa uz nieco pohlo, tak drzim palce, aby sa to u teba rozbehlo rychlo a samo, nech na tom 5 nemusis dlho trcat.

matenka
16. apr 2010

joj evatko, tieto bolesti už mávam dva týždne, a bolí to teda riadne, a doktor mi včera povedal, že zatiaľ nič, zavretá ☹

sammy
16. apr 2010

Vidim, ze ja tu vediem, lebo o bolestiach ani nechyrujem 😀
Sice som otvorena volne pre prst (neviem co to v ich slovniku znamena), ale to uz je tak mesiac bezo zmeny.
No a dnes to tak vyzera, ze zas miesto do porodnice pojdeme s dcerou na ihrisko 😀

matenka
16. apr 2010

sammy, neboj, ja som na prst od 24tt 😉
a ako to vidím, tak tu budem asi posledná rodiť

lucia169
16. apr 2010

baby posledne nebudete, ja som mala v noci kontra kazdych 10 min, dokonca aj boleli, nie moc, ako pri menzese, ale uz to nebolo len tvrdnutie, no a dnes mi lekar povedla, ze som uplne zavreta CS mam 2, ma skoro porazilo. Mam prist v pondelok, pre istotu aj s taskou, ale neviem co urobi ak to bude stale takto. Doslova mi povedla, ze s tym nic nejde robit, ze by sme isli proti prirode a pockame do pondelka, ale nevidim to moc nadejne, kedze taketo kontra som uz mala vela krat a nic to so mnou nerobi.
Inak bola som na monitore na porodnici a za tu hodku co som tam bola sa narodili 3 babetka, dost sila, ale nevyzeralo to tam natrieskane, len ak chcete nadstandard box, tak asi budete musiet mat stastie.

matenka
16. apr 2010

lucia no super, aj mňa v pondelok berú na príjem, tak to sa asi fakt stretneme 😀
ja som na tom tak isto ako ty, poslíčkov mávam už dosť dlho, ale to je asi tak všetko, k pôrodu sa vôbec nepripravujem, mne je to však jedno, idem sekciou, ale to zas závisí od pána doktora, lebo on je taký kluďas a má čas 😒

sammy
16. apr 2010

Tak to je sranda, ja som mala CS uz pred mesiacom 3, zo vcera tam mam napisane CT 6, neviem to rozlustit, ci je to to skore alebo cosi ine, ale mozno to aj kazdy lekar inak posudzuje. A rodi sa tusim az pri 10-12?
No a kontrakcie, ani poslickovia u mna neexistuju. U mna ked to pride, tak uz asi rovno pojdem naostro, tak to bolo aj pri prvej dcere vlastne.
No rada by som porodila do toho pondelka, lebo uz ked budem po termine, to zas bude nervak.

evatko
16. apr 2010

Caute zienky, hlasim sa z Antolskej, lezim nie na piatom, ale na tretom... 😲 , ale len preto, ze na piatom nemali miesto. Teraz aj trochu lutujem, ale nato uz je neskoro.Moj nalez: na necely 1 cm otvorena, krcok 2cm. Fnuk Nic sa tu nedeje, aspon nic nepocujem. Ked som bola na poradni, rodilo sa, ked som sem prisla videla som nejakeho otca prezleceneho, ale v igelitovom vohoze, vyzeralo to na cisarsky. Inak klud, ale teda, ze gynda je precpata a tu sme asi 3

minix
16. apr 2010

sammy, konecne skore je 10 , ja som mala pri malinkej este tyzden pred porodom CS4, den pred porodom CS6 🙂 Ono sa to moze zvrtnut, ani sa nenazdate. 🙂

skore sa ti hodnoti podla tych udajov, co mas v knizke...je tam 5 kriterii, z ktorych kazde moze mat 0,1 alebo 2 body.

evatko
16. apr 2010

Ok, odvolavam, prave som pocula nadherny plac babatka a pat minut predtym volala sestricka na doktora: RODIIIIME.

lucia169
16. apr 2010

evatko rano ked sme tam boli na monitore sme stretli niekolko oteckov, a vsetci mali taky igelitovy plast, takzeto dostane kazdy, som sa smiala, ze si musim muza odfotit. Ale poviem Vam nebolo mi tam vsetko jedno, na jednej strane to chcem mat uz sa sebou, na druhej strane sa dost bojim. Evatko musi to byt neprijemne, ked tam lezis, vsetci okolo teba rodia len ty nic, ja som to zazila pri synovy, ale len jednu noc a cely den. Ale mozno sa na Gretku niec nalepi alebo bude zvedava ze co sa tam deje a pojde rychlo von.

Matenka tak dame meeting v pondelok na porodnici? Preco ides vlastne sekciou?

matenka
16. apr 2010

úzka pánva, a aj pred dvoma rokmi som rodila sekciou, doktori si boja aby sa malá nešprajcla, ja som chcela rodiť normálne, lebo sekcia nie je výhra ☹ , fest to bolí a človek je nepoužiteľný ešte zopár týždňov
inak ja budem tá, ktorá bude vyzerať, že má ešte veľa času do pôrodu, vážim 60kg a brucho mám 103cm 😅
lucka tak mňa o osmej ráno chcú prijať, uvidíme kam ma dajú 😉

zuzuj
16. apr 2010

evatko: a ty ako si na tom?..uz si otvorena aj nejake kontrakcie ci nist?....dnes som tam bola aj ja, kebyze viem dojdem ta kuknut...mne namerali aj kontrakcie ale nic s otvaraním...tak som doma... 😒

matenka
16. apr 2010

zuzuj, to buď rada, ešte máš čas 😉
evatko ako si na tom, dúfam, že sa do pondelka vyprázdni gynekologické 😀

zuzuj
16. apr 2010

matenka: tak ja som v tom zmysle, ze tam nemusim cakat ,,na Gogota" radsej doma 🙂 , len uz som to mohla mat za sebou 🙂
inak mam teraz take tlaky, asi zase kontrakcie...az ma tlaci na konecnik...aj dost casto su...no ale ja tam uz znovu dnes nejdem trapasy robit...uf...je to des...malo by to byt tak, ze nic a ked zena rodí tak taketo stavy...tieto plane poplachy su fakt na nervy... 😠

matenka
16. apr 2010

zuzuj aj ja mávam dosť často tieto plané poplachy a tento týždeň to už fakt dosť bolí, ale vôbec sa neotváram
ale nikdy nevieš, možno tento víkend a budeš mať potom, držím päste

zuzuj
16. apr 2010

joj aj ja tebe matenka, idem si ja asi na chvilu lahnut, lebo dost ma to bolí...t

sammy
17. apr 2010

Ahojte, tak kto nam zas porodil? Ja som stale vcelku a nic sa nedeje, tak som sa rozhodla, ze este dnes vyuzijeme pekne pocasie a pojdeme niekam na vylet 🙂

evatko
17. apr 2010

Ahojte spolubojovnice, tak ja som od vcerajska vecera (6pm) na gynde, su tu asi tri volne postele- mozete prist 😀 . Ja nic, ziadne kontrakcie, ziadne otvaranie, radsej som mohla byt doma a mat pohyb, nie tu polehovat a nudit sa k smrti.Pri prvom to bola taka pohodicka, som si to tu uzivala, teraz ma chyta depka, a to som tu jeden den.
Lezala so mnou na izbe jedna holka, kt. prenasal vyse tyzdna, od stredy jej dali 3 cipky, urobili zatazovy test , mala stale kontrakcie a vobec sa noetvarala. Az vecer sa kontrakcie zostupnovali,tak ju konecne brali na porodnicu. Tak tolko tu ja teda cakat nebudem, ze 42 tyzden bola.... 😲

bambola
17. apr 2010

Sammy nikam nechooooood, uvidis cez vikend to na teba pride 😀

matenka
17. apr 2010

sammy my sa tiež chystáme, buď sa aspoň pekne prejdeme, alebo sa mi to spustí 😉
evatko presne preto som tam nechcela ísť v piatok, lebo cez víkend tam nebudú so mnou nič robiť, ale drž mi miesto v pondelok dojdem 😀

pimpulienka
17. apr 2010

Bambola to bolo napísané normále len na tej klasickej stránke o antolskej, že ten kurz tak trvá, bol tam kontakt na Ježíkovú inak nič skoro o tom konkrétnejšie. to uvidím asi až tam o čo to bude 🙂

evatko
17. apr 2010

Matenka, plan A: Ty prides, nebude miesto, tak ja Ti prepustim moju vrzgajucu postel a pojdem rodit, dohodnute?
Inak som sa pytala sestriciek na porodnici ako je to s tym otcom pri porode, tak, ze ano, moze byt s nami hned ako sa spravi klystir a osprchujemem sa, ale ze to tiez zavisi od doktora, kt tam prave je..
No a tie igelitove oblecka pre mm, nas tatino sa vtom roztopi, lebo on sa poti aj v mraze.

evatko
17. apr 2010

Minule mal oblecene take bavlnene nohavice a tricko

matenka
17. apr 2010

evatko a to je tam stále tak plno? mne stačí len na jednu noc a potom prchám na novorodencké 😉

pipussa
17. apr 2010

evatko,
prosim, opytaj sa sestriciek, ako je to pri sekcii... ked budem uspana... moze manzel vidiet prcka hned po porode ??? alebo si to musi zaplatit ???
vdaka
a drzim palce

matenka
17. apr 2010

pipussa vtedy za manžela neplatíš, a manžel bol v tej miestnosti vedľa operačky, videl na mňa a malú mu doniesli hneď ako ju vybrali, tam ju pediatri vyšetrovali, takže ju videl skôr ako ja 🙂

bambola
17. apr 2010

pipussa a preco sa chces dat uspat na kompletku? 😨

pipussa
17. apr 2010

mam problemy s krizovou chrbticou,a kazde napichavanie moze sposobit problemy po porode ...
a co je pravda, za kazdu spinalku, epiduralku sa plati......
neriesim to uz....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre