Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

babulina
27. apr 2010

tak mozno sa uvidime 🙂

pimpulienka
27. apr 2010

to by som sa potešila 🙂 držím palce

kafoditka
27. apr 2010

pimpulienka.. tak sa teda tesim, ano v pondelok rano nastupujem, som rada, ze si bola spokojna 🙂

bambola
28. apr 2010

Pimpu ma napadlo, ked tam cvicite myslis, ze by som tam mohla ist aj ja ked som vlastne na rizikovom? Lebo ja naozaj teraz v podstate nic nerobim ale aby som len bezbreho netlstla 😀 tak aspon chodievam dost peso namiesto busu ci eliny.
Ale s tym cvicenim...no neviem ☹ Inak by som na ten kurz sla aj ja, uz len kvoli tomu aby som si nasla nejaku spriaznenu dusu 😉

evatko
28. apr 2010

Ahoj Lucia, tak predsa ten ocakavany zraz na Antolskej bol 😎
A moj cisto osobny nazor- jedlo bolo podla mna super-
- perfektne tvarohove palacinky- len som bola par hodin po porode a nemohla som poriadne jest(ani rozpravat)- mala som tlak na branicu a zaludok,
- uzasne kysnute buchty- to sme nikto nechapali, ze ako od starej mamy...
- kazde ranajky boli uuuplne v pohode
- a nejaky"spenat" 2 x za moj pobyt ma nemoze rozhadzat 😀 - ale to maso v nom bolo super, len ten fujky pripraveny spenat(kt. inak milujem)

saudi
28. apr 2010

ahojte, len vam chcem povedat, ze 15.4. som rodila na antolskej a bola som so vsetkym spokojna, co som odmietla to akceptovali, do nicoho nenutili, babo mi nechali 2 hodky na sale a potom po 3 hodinach co som mala odpocivat som ho mala uz stale pri sebe. manzel bol cely cas pri mne.
dostala som sa na nadstandard, co bolo super. jedine minus je strava, ale to je klasika 🙂 ňliezol mi tam na nervy kazdoranny humbuk, tisic upratovaciek v rozostupe 10 minut vam vrazi do izby a potom kopec lekarov, a vizit. nerozumiem ani kazdodennemu meraniu teploty o 5:30, ale to je asi vsade. natrafila som len na milych lekarov aj sestry. takze ja antolsku uz po 2.x odporucam. ale treba sa na vsetko pytat, pripadne si stat za svojim, ked s niecim nesuhlasite. Pa 😉

saudi
28. apr 2010

jej evatko, tak to sme my nemali, len ten spenat a divne masa 🙂

saudi
28. apr 2010

ozaj a mala som zazmluvneneho Dr. Oravca a tiez velka spokojnost.

andzi
28. apr 2010

Ahojte dievčatá, ktoré ste rodili na Antolskej. Chcem sa opýtať koľko týždňov vopred pred pôrodom ste si boli rezervovať pôrodníka? A koho by ste mi odporúčali? Ďakujem

misik1
28. apr 2010

saudi a evatko gratulujem k babatkam...saudi aj ste sa predtym s dr. poznali? lebo ja ho chcem tiez, idem teraz v pondelok,ale nepozname sa, len co mi odporucala kamoska

babulina
28. apr 2010

andzi, tvoj gynekolog ta posle po 36tt do nemocnice a potom si tam vyberies ku komu chces chodit popripade sa mozete dohodnut ze ta aj odrodi

andzi
28. apr 2010

babulina, dík, ale určite ma nepošle do nemocnice do Bratislavy a ja chcem rodiť na Antolskej.

babulina
28. apr 2010

andzi, to je na tvojom rozhodnuti, on ti ukonci poradne a povie ti ze najdite si porodnicu kde chcete rodit 🙂

andzi
28. apr 2010

babulina, aha, a v nemocnici na Antolskej ako prebiehajú poradne?

babulina
28. apr 2010

je tam viacero ambulancii, vyberies ktore dvere su ti sympaticke a cakas, resp si vyberies podla lekara, necakaj nejake extra vysetrovanie lebo je tam primnoho mamiciek na to ale tvaria sa ze maju to pod kontrolou, ja som bola spokojna, uzila som si asi 3 ci 4 navstevy tam a mam pocit ze nikdy som nenarazila na rovnake lekara aj ked mal sluzbu, oni stale niekam odbiehaju na oddelenie a na porodnicu takze treba sa obrnit trpezlivostou ale inak myslim ze taky slovensky standard

sendy1981
28. apr 2010

inak vobec to nie je v zakone ze musite posledny mesiac chodit tam kde chcete rodit,prave som sa dozvedela od mojho lekara,je to na nasom rozhodnuti,len vacsina mamiciek tak robi.Pokial nemocnica napriklad u nas,ma fuul vybavu,nemusim nikam ist.chodim do konca tam.a ked ma to chyti,tak idem do porodnice kde chcem.Odmietnut vas nemozu.pre mna je to urcite pohodlnejsie ,ako kazdy tyzden sa trepat do Ba,akurat moj lekar mi vie odporucit ,za kym mozem ist,keby ze,nakolko on ma kontakty s nemocnicou,taakze chvalabohu!

andzi
28. apr 2010

ja by som to tiež tak chcela, že budem chodiť do poradne k môjmu lekárovi a do nemocnice pôjdem len rodiť. Dá sa to?

certica
28. apr 2010

jasne, ze sa to da. ono ten posledny mesiac sa chodieva do nemocnice spravidla, co neznamena povinnost, skor je to len zauzivane. pokial vasmu gynekologovi nerobi problem a je ochotny viest poradnu az do konca tehu, by som povedala ze: no problem

sendy1981
28. apr 2010

ahoj Andzi,jasne ze sa da,pokial ma zariadenie na to,ako monitor,ultrazv,sono ,,,preco nie.to iste ti robia aj v nemocnici,jedine ze by to nemal tvoj lekar,myslim si ,ze by ti to ani nenavrhol,aby si ostala u neho az do konca

lucia169
28. apr 2010

evatko si si ista ze si bola na antolskej 😀 Je pravda, ze po sekcii som mala dietu, t.j. bujon, pripadne strukovinovu polievku, a potom len divne maso, skoro ako zradlo pre psa a vzdy so zemiakovou kasou, ale tie buchty som zazrela aj ja a ticho zavidela.

Ozaj saudi a upratovacky... to je pripad pre psychosa, niektore vyzerali ze sa s konom zrazili, nam dokonca jedna umyla podlahu, za 10 min. sa vratila a umyla ju znovu, ked sme ju upozornili ze uz tu bola nepamatala si to.

saudi
28. apr 2010

no u nas umyla jedna podlahu o 7:00 a o 11:30 prisla dalsia a zas umyvala. tiez som jej povedala, ze tam uz raz umyli a ona, ze vraj im kazali 2x denne, tak to ma pobavilo. ak 2x denne, tak by som cakala rano a vecer, a nie tak skoro po sebe, to ma aky vyznam...?

misik, ja som ho osobne tiez nepoznala, ale dostala som na neho odporucenie. tak som sla k nemu na poradnu, a az na 2. poradni som ho poziadala o zmluvu.

ciefulik
29. apr 2010

andzi, zmluva sa dá podpísať s pôrodníkom najskôr 1 mesiac pred termínom pôrodu, čiže ty po 10.8. 😉

ciefulik
29. apr 2010

a to je také zvláštne chcieť si zazmluvniť niekoho, koho nepoznáš a ani ťa nikdy nepozrel 😅 však to potom hociktorý lekár, čo má službu ťa môže odrodiť, či?

andzi
29. apr 2010

áno, to je pravda, len ja som počula, že tam má skoro každá rodička niekoho zazmluvneného a že ked nemá, tak sa k nej inak chovajú a nikto sa o ňu ani nepozrie, neviem, či je to pravda.

cicimon
29. apr 2010

andzi - ja som nemala nikoho zazmluvneneho a co sa tyka poradne, neviem porovnat ale pokial ide o porod a sesto - fakt spokojnost a na sesto urcite rozdiely nerobili 🙂

minix
29. apr 2010

andzi, neriad sa recami jedna baba povedala, pretoze sa aj tak nezakladaju na pravde. 😀

Ver mi, ze percento zien, ktore maju zazmluvneneho lekara, je mizive, oproti nezazmluvnenym, a to, ze sa o teba nikto ani neobzrie, je teda riadna kravina. Ja som mala zazmluvneneho, ale viem to porovnat, lebo v tom case tam bola aj nezazmluvnena kamoska a mali sme tu istu starostlivost, tie iste sestry, tych istych lekarov a to iste jedlo, tie iste postele, atd..🙂 neboj sa, personal je tam na to, aby ti pomohol a nie aby rozlisoval, ci si zmluvna alebo nie.

Skorej opacna skusenost, ak prides ako zazmluvnena na porodnicu, tak je dost mozne, ze sa ti budu venovat "menej", pokym nepride "tvoj" zazmluvneny doktor, pretoze mu nepojdu "do remesla".

Ja osobne som mala zazmluvneneho preto, lebo to bol moj prvy porod, nevedela som, do coho idem a chcela som mat istotu v podobe starsieho skuseneho porodnika, s ktorym sme si sadli aj ludsky. A jednoducho mi vyhovoval ten komfort, ze som ho mala "pre seba" a na porodnici sa venoval len mne, je to na tebe, co ti viac vyhovuje.
Neboj sa, na porodnici je xy mladych a super doktorov, ktori pomahaju aj nezazmluvnenym. 🙂))

mici111
29. apr 2010

andzi, ja som pocula presne to iste ako pise minix..ze ked mas zazmluvneneho, tak sa o teba moc nestaraju, pokial nepride tvoj porodnik..ja tiez nejdem zazmluvnovat...jednak tam nikoho nepoznam a na druhej strane, odrodit ma musia tak ci tak..jedine co si platim navyse je epi..este som rozmyslala nad nadstandardnym porodnym boxom, ale ved je to jedno, vydrzim aj v normalnom...

andzi
29. apr 2010

Baby, ďakujem za usmernenie. Ja len súdim podľa toho, že kamoška čo tam rodila vravela, že tam má skoro každá okrem rómiek zazmluvneného lekára, tak som sa zľakla. Ale ja tam tiež nikoho nepoznám, len podľa mien. A ten nadštandardný pôrodný box to je čo? Lepšie sa v ňom rodí ako normálne? Ešte som sa chcela opýtať, tie, ktoré ste tam už rodili, ako to vyzerá na pôrodnej sále, to tam je viacej rodičiek naraz a pri každej je manžel? Mne by teda vadilo, aby tam na mňa čumel cudzí chlap.

katyka331
29. apr 2010

Ja by som mala jednu otázku, dnes som bola na poradni a popri tom množstve info som akosi zabudla, kedy je prednáška o epi. Viem, že je v utorok ale zabudla som čas. Áro sa nachádza na prízemí? A kde presne? Ďakujeeeem 🙂)

mici111
29. apr 2010

katyka, prednaska o epi je kazdu stredu o 14.00, treba prist tak o 10 minut skor a je to ked vojdes do hlavnej budovy, prejdes cez ten "mostik" alebo co to je k vytahom a hned tam je jednotka intenzivnej mediciny ci ako sa to vola a tam treba cakat, tam vas vyzdvihnu.. ja som bola zrovna vcera 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre