Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kafoditka
5. máj 2010

katy, tak to musime spolu chytit ten nadstandard 😀

cicimon
5. máj 2010

kafoditka - hej, mne to tam trvalo chvilu...plus tie 2 hod...

ja som brala magnezko fokonca a porod bol rychly

katy1979
5. máj 2010

kafoditka ok tak vyber nejaky termin kedy rodime 😀

babulina
5. máj 2010

magnezium by sa malo do 36tt 😉

janicka11
5. máj 2010

Baby,ja som brala magnézko tiež dokonca,a nakoniec som prenášala 8dní tak neviem či je to naozaj tým....Ale možno hej.

minix
5. máj 2010

kocky, s magnezkom je to individualne, ja som ho kvoli diagnoze hroziaci predcasny porod od 27tt brala az do 39tt a porodila som 1 den po stanovenom termine, pricom mi kontrakcie zacali 10 minut po polnoci stanoveneho terminu.

nemyslim si, ze ma vplyv na prenasanie.

minix
5. máj 2010

ja som napriklad na sale bola 4 hodiny, z troho manzel bol so mnou 3 hodiny...nebol tam, ked sa picha epi....to pravdepodobne asi nedovolia.

rybca
5. máj 2010

minix - mozno nie, ale ked som sa ani po vyvolavacke neotvarala, tak ho hadam mohli vysadit a v nemocke mi ho davali uz riadne striekackou rovno do ruky, takze to museli byt zvysene davky, si tak laicky myslim

rybca
5. máj 2010

Moj bol aj pri EPI, bol so mnou stale.Ale ako som vravela, bola som na nadstandarde a mali tam celkovo pokoj.

minix
5. máj 2010

vidis, nam ho dovolili az po epi a pichnuti vody....a to na porodnici sme boli tiez len dve...zasa na druhej strane sme mali vyvolavany, tak neviem, mozno preto.

rybca
5. máj 2010

minix - aj ja som mala vyvolavany, od piatku som tam lezala, dve noci mi dali vyvolavacky a nic, a keby mama nevolala, ze co je so mnou, tak asi este cakaju a to som uz tyzden prenasala, az v nedelu doobeda sa rozhodli, ze idu nieco aj oni robit, nie len cakat co tabletky a tak

lucia169
5. máj 2010

moj mm bol tiez od zaciatku so mnou, teda po klystire mi lekar povedal, aby som ho zavolala. Bol stale so mnou, aj pri pichani EPI, dokonca pri prvom porode ma drzal ked mi pichali EPI. A pri cisarskom nebol, ale ked malu vytiahli zavolali ho dnu a videl ako ju osetruju, zaroven videl aj mna kedze tie dve miestnosti su presklenne.

rybca
5. máj 2010

presne aj u nas to tak bolo, aj pri prepichovani vody, proste stale ako prisiel do nemocnice, a keby som nemala ten tlak, tak by aj pri cisarskom bol, ale u nas mozno prizmurovali oko, on pracuje v zahranici a ja som bola na SK a uz aj mal odist spat do NL, keby mu nedali este tyzden dovolenky v praci, tak by nas ani neodviezol domov.

citacik
5. máj 2010

Dievčatá, prosím Vás, nikde na nete sa mi zatiaľ nepodarilo nájsť, kedy je predpôrodná príprava + cvičneie na Antolskej a ako to prebieha. Ani tej p. Ježíkovej sa mi nedarí dovolať, aj skoro ráno som skúšala. Tak prosím o info ohľadom toho všetkého a či sa tam dá prísť aj bez objednania alebo ako. Termín porodu mám o ca. 5,5 týždňa. Vopred vďaka.

mici111
5. máj 2010

citacik, bez objednania ta Jezikova nezoberie, musis skusat volat, hovorila nam, ze na tej pevnej linke byva tak do pol osmej a potom beha..samozrejme musis mat vymenny listok od gynekologa..a ona ti povie kedy mas prist, kedy ma volne..drzim palce, nech sa dovolas..

citacik
5. máj 2010

mici, dakujem za info, budem teda skúšať. už som medzičasom aj na predchádzajúcich stránkach niečo našla. uff, veľa času to tu zaberie..

jarus8
6. máj 2010

Ahojte, nemáte náhodou nejaké referencie na doktora Jančoka? Dnes som bola v prvej poradni a nejako ma k nemu zavialo a neviem, mám taký divný pocit z dneška... 😒

cicimon
6. máj 2010

jarus - presne ako pises, divny

katy1979
6. máj 2010

jancok ok to si budem pamatat ze sa mu mam vyhybat 😅

minix
6. máj 2010

ja som tusim na toho doktora nepocula nic dobre...

katyka331
6. máj 2010

Ja som bola tiež na prvej poradni u jančoka a tiež som nemala dobrý pocit, on je fakt divný. Odvtedy sa mu vyhýbam a chodím doktorovi janáčovi, ktorý je velmi milý a mám z neho dobrý pocit...

miriamkam
7. máj 2010

Ahojte,

a v čom je dr. Jančok divný? trošku tomu nerozumiem? je nejaky neprijemny pri vysetreni? nestara sa o pacientky? osetrenie je bolestive? Dakujem za info.

luuuu
7. máj 2010

Ahojky, mam jeden dotazik je tu niekto komu stupal tlak v poslednom mesiaci tehu a lezal na antolskej? posledne dni ho mam docela giganticky bez inych priznakov ako opuchy a bielkovina takze ratam ze na dalsej poradni v utorok si ma uz nechaju tam, ako to prebieha? vyvolaju mi porod kvoli tlaku ked budem buduci tyzden v 38tt alebo to este budu skusat stahovat co asi dole nepojde kedze beriem 3x denne dopegyt a tlak stale nadpriemerny 😅 Najradsej by som uz mala porodene nie tam lezat do konca mesiaca, mam doma dalsieho drobca a neviem si to bez neho predstavit 😒

cicimon
7. máj 2010

luuu - no ja som mala na poradni vysoky tlak, bez nejakej dalsej liecby - nebrala som dovtedy ani ten dopegyt - ma Jancok rovno z poradne poslal na prijem, to som bola 37+2 a cele co mi za 3 dni v nemocke robili bolo, ze mi merali tlak a davali dopegyt a magnezko - po 3 dnoch som sla domov na reverz a na dalsi den sa mala prirodzene narodila. Inac ma tam chceli tyzden nechat a vyvolat porod.

sendy1981
7. máj 2010

Ahoj Luuu,ja som lezala pred mesiacom na Antolskej,prave kvoli tlaku,nikdy som nemala problemy ,skor mi nevedeli namerat taky bol nizky,Cca od 33tt,som isla do poradne,a tam mi sestricka hovori ze mam zvyseny hranicny tlak,a ze ci mi nic nie je,mne nic nebolo,lekar ma ale hned navigoval do nemocky,pre istotu,ale zaroven ma pozrel,a ze sa mi skracoval krcok,a ze som sa otvarala,tak som aj isla,aj si ma tam nechali,9dni,infuzky kazdych 6h,a nic ine,na prijme som mala 140/90 a pulz 100.Takze ma dali do poriadku,a tak,ale lekar mi tiez hovoril ze ked sa to nespravi,tak porod sa vyvola,lebo tlak je nebezpecny pre male.teraz uz som doma,mam kludovy rezim,a 3x si mam merat tlak,a zapisovat si ho.inak lieky neberiem,ani som nebrala nikdy,Teraz zaciname 38tt.

luuuu
7. máj 2010

No ja mala tlak pri nasadzovani dopegytu v 33tt aj 180/110 jeden krat na interne, doma ale vzdy byval okolo tych 130-140/ na max 100 aj sa mi to darilo drzat pri brani dopegytu ale teraz posledne dni mam stabilne 150 na 110 plus minus hore dole ale spodny pod 100 ani tuka 😖 bielkovinu si meriam doma lakmusovymi papiercokmi takze tu mam oka, preto neviem ci sa nechat hospitalizovat alebo to este skusit doma z tym ze ma hadam neslak trafi 😖

darja20
7. máj 2010

katyka331 - aj ja chodim k janacovi, je podla mna super, na to, co som o nom pocula a citala tu na konikovi.. 😕 kedy mas termin? budes si ho zazmluvnovat k porodu? ja ano.

kafoditka
7. máj 2010

baby, tak teraz som soknuta z tych vasich tlakov a hospitalizacii... Ja mam cele tehu tlak okolo 130-140/ 80-90. Moj doki mi dal len magneB6 raz denne, to je vsetko.. Raz mi vyskocil tlak na 180/120, to som letela na pohotovost, tak mi trrocha klesol ale vylucili mi hellp syndrom aj preeklampsiu a poslali ma domov. Som 33tt, vcera som si namerala 140/80, ale celkovo sa citim dobre.. To som zvedava, co mi povie lekar v pondelok na poradni 😕

luuuu
7. máj 2010

Kafoditka myslim ze pruser je uz ked ten spodny skoci nad 100, pokial ho mavas okolo tej 80/90 je to oka, tak mi to hovorila aj moja gynekologicke, s tym, ze ked mi pojde nad 140 horny a nad 100 dolny okamzite hospitalizovat, cize u nej by som uz bola zarezana davno 😀

cicimon
7. máj 2010

kafoditka - mne na poradni nameral 140/90 a sup do nemocky...a to som predtym ani dopegyt ani nic nebrala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre