Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

misik1
11. máj 2010

nam vcera na predporodnej doktor povedal,ze ak prides v pracovnych dnoch od 7.00 do 15.00 tak ist rovno na porodnicu a v inom case a vikend tak cez urgent dolu na minus1.
elly prijem je na 26,ale to na ine casti gynekologie,na porod rovno hore

pipi1211
11. máj 2010

ahojte baby chcem sa spytat co ste na antolskej rodili poslednou dobou a mali ste zazmluvneneho dr....
pocula som ze kedmate zazmluvneneho dr tak kym nepride tak sa tam o vas moc nestaraju. a z toho mam strach. prvu dcerku som rodila na vyvolavacku takze mojadoktorka tam bola celu dobu so mnou a venovala sa mi ale bojim sa ze ak teraz zacnem rodit "normalne" tak kym dojde moja doktorka bude to divne.... ja som totiz taka ze neznasam chlapov ked sa "mi tam sparaju" vzdy som mala velmi zlu skusenost a aj po psycho stranke mi to vadi takze si chcem zazmluvnit svoju a hlavne zenu 🙂

riska
11. máj 2010

ahojte, ako sa tu pekne schadzame 🙂

elly111
11. máj 2010

misik 😉, vďaka áno 26, mňa pred pôrodom prijímali tadiaľ, odtiaľ ešte na 5p.

ceresna
11. máj 2010

Puhinka, ja som pri prvom mala EPI:
u mňa to vtedy prebiehalo tak, že dr. si počkala, kým mi vyprchá účinok EPI a potom už pekne naostro som porodila malého, tak na tretie zatlačenie. Matne si spomínam, že to bola dosť veľká bolesť, lebo som chcela, aby mi dali druhú dávku, ale dr. ma presviedčala, že je to už zbytočné. Zašívanie som si potom tiež "vychutnala" naostro. Ale pravdu povediac som z toho nemala až také zlé zážitky, lebo som mala pri sebe malého aj manžela.
Teraz by som tiež chcela mať nejakú "poistku" (myslím účasť na tej prednáške), keby niečo. Ale v kútiku duše si myslím, že ju možno ani nestihnem.
Vtedy som inak nemala nikoho zazmluvného, rodila ma tuším Greksová (nepredstavila sa mi, mám to iba zo správy). A nemôžem sa sťažovať. Hoci viac komunikácie by ich nezabilo.

lucqa
11. máj 2010

puhinka, podla mna je dobre mat EPI zaplatenu, ved ked ju nevyuzijem, peniaze vratia, ale ak by som si ju nezaplatila, tak budem darmo kricat, ze ju chcem, nedaju mi ju 😉
a porodnika si ja osobne zazmluvnujem, hlavne kvoli komplikovanemu predoslemu porodu, potrebujem tam mat istotu, ze ked je zle aspon jeden clovek bude pri mne.
darja, prinajhorsom sa opytas na vratnici, my sme isli pri prvom skoro rano a cez hlavny vchod, vratnicka nas odtial zaviedla dole na pohotovost a odtial zavolali na porodnicu a boli si nas vyzdvihnut, ale cez den ani ja neviem 😕

elly111
11. máj 2010

pipi ja som síce nerodila poslednou dobou, ale tiež odmietam chlapov gynekológov po nepríjemných skúsenostiach, keď som nastúpila na 5p. a dostala vyvolávačku, tak som bola nútená po pár hodinách kontrakcií službukonajúceho pána doktora poprosiť nech sa už na mňa kukne či nerodím a poprosila som ho nech vysvetlí do telefónu zistenú situáciu mojej zazmluvnenej doktorke do telefónu a tá potom prišla 😉

misik1
11. máj 2010

myslite,ze naozaj sa o vas nikto nepostara, kym nepride vas doktor...tak minimalne musi vysterit niekto a zistit ako na tom ste a dat na cakacku alebo poslat domov a zas keby sa uz porod spustal naozaj,tak nemozu nechat tak...ale ja neviem, man to este len caka...ceresne,ve dprave druhu davku vsterkuju preto,aby bolo sitie lepsie znesitelne,asi s azariadi kazdy anesteziolog v tej chvili ako chce

misik1
11. máj 2010

zase preklepy...to lebo len pisem a necitam... 😉
najidealnejsie by bolo,keby nam dal zazmluvneny svoj mobil a prisiel si to kuknut sam a pripadne zas odisiel,nech by sa staral odkedy by sme vosli na porodnicu

lucqa
11. máj 2010

misik, pri zazmluvneni dostanes cislo na mobil, ale aj tak kym pride, tak ta musia vysetrit. Aspon u mna to bolo tak, ze som zavolala zazmluvnenej dr., ze ideme a potom som jej volala este raz po vysetreni aktualny stav. Ale nemala som problem s nevsimanim a pri samotnom tlaceni boli pri mne okrem zazmluvnenej dr. aj zvysni doktori co boli v tom case na sale, lebo sme mali problemy.

darja20
11. máj 2010

dakujem kocky.

lucqa a koho si zazmluvnujes tentokrat?

minix
11. máj 2010

baby, pri zazmluvneni je zvykom, ze vam da doktor mobil na seba, ak to na vas pride, tak mu zavolate, ze idete do porodnice, ak to nie je v case, ked je prave tam, a ak tam nie je, na porodnici vas vysetria a ked sa porod naozaj rozbieha, bud volate zazmluvnenemu vy, alebo poprosite toho, kto tam prave je, aby mu zavolal - ak prave nebudete rozdychavat kontrakcie. 🙂))

a tie, co mate nedobry pocit z muzov doktorov, momentalne je na porodnici tolko lekariek a mladych bab, ze az.

pri porode nemozu robit rozdiel medzi zazmluvnenymi a nezazmluvnenymi, ide predsa o zivot dvoch ludi.... 😉

misik1
11. máj 2010

lucqa tak nejak som si to predstavovala...tak azda teraz problemy nebudes mat a druhe babatko pojde spokojnejsie vonku 😉

ceresna
11. máj 2010

Misik, no práve keď som rodila ja, tak všetci anesteziológovia boli pri trojičkách, ktoré sa práve vtedy rodili.
Viem, že mi tam voľačo ešte dali (ale nie anesteziológ), ale moc to na to šitie nezabralo 😝

minix
11. máj 2010

kocky, este k epi - ja som mala pomerne silne bolesti, ktore mi branili v tlaceni a dostala som miesto standardnych dvoch davok az tri, takze ak ju mate zaplatenu a je treba, tak vam ju daju.

melkina
11. máj 2010

baby otazocka ešte.....treba si do porodnice priniest aj žiletku? ak by som sa nahodou prave vtedy nestihla oholit? lebo na Kramaroch ked som bola naposledy, tak to vyzadovali ..... a ešte k oblečeniu otecka pri porode? obleču ho tam do toho nemocnicneho munduru? či ma mať nejake svoje oblečko? 🙂

misik1
11. máj 2010

ano minix, to vravela aj doktorka na prednaske, ze aj tri aj styri...kolko treba

no ceresna tak to bol zle nacasovane...inak ked je to mimo hlavnych hodin, tak vraj su len dvaja anesteziologovia na aro pre obidve casti,tak ak je uz niekde operaci alebo nieco,tak mame smolu...no tymto ma vtedy nepotesila

ja len neviem ci bduem vediet odhadnut,ked budem na tych 5cm otvorena a maximalne dovtedy sa picha ci to zvladnem dalej alebo nie aj bez epi...

lucqa
11. máj 2010

darja, ja si chcem zazmluvnit dr. Rozemberga. Pri prvom som mala dr. Dubcakovu, ta je teraz na MD 🙂

misik, ja dufam, ze druhy porod bude trosku lahsi 🙂

minix
11. máj 2010

melkina, ziletku netreba. 🙂

a ano, tatko bude mat slusivy zeleny mundur...aspon nas mal. 🙂

melkina
11. máj 2010

minix dakujem 😉

puhinka
11. máj 2010

ja som si myslela,že treba ísť na urgentný príjem,keď žena rodí...nie?
inak kočky ďakujem za rady... 😀

darja20
11. máj 2010

mna by zaujimalo, co sa robi v pripade, ze mam zazmluvneneho nejakeho lekara a on je zrovna na sale, ked mne sa spusti porod. alebo mu zacnu rodit dve zazmluvnene 😒

melkina
11. máj 2010

darja, skus sa spytat lekara 😀 ale myslim si, že by pobehoval medzi dvomi a snad v tej istej chvilke obe neporodia 😀

lucqa
11. máj 2010

darja, tusim uz v zmluve podpisujes, ze ked zazmluvneny lekar nemoze byt pri porode, tak vracaju peniaze a rodis bez zazmluvnenia.

lucqa
11. máj 2010
darja20
11. máj 2010

boze kocky vy tu viete tusim vsetko 😀

lucqa
11. máj 2010

a ako je to s taskou, teda viem co si vsetko zabalit, ale potrebujem plienky hned na sale, ci staci, ked mi ich mm potom donesie?

monkula
11. máj 2010

lucga, mne plienky doniesol manžel na druhý deň, ale zbaľ si pár do tašky..

zzzzuzka
11. máj 2010

ahojte, chcem sa opytat tych co ste uz rodili alebo aspon boli pozriet na antolskej - aky je tam rozdiel medzi nadstandardou a "klasickou" izbou. a aj porodny box je tusim takto rozdeleny...?
stale uvazujem, ci si za to priplatit. ide mi asi hlavne o kupelku, aby som nemusela vzdy cakat na chodbe ked bude obsadene... ale zasa na luxus si nepotrpim tak neviem, ci do toho tie peziaze dat alebo nie...
dakujem za kazde rady 😉

lucqa
11. máj 2010

dakujem monkula, som aj myslela, ze si len par hodim do tasky, a sa mi zda, ze tie prve plienky dostal maly, len si to uz nepamatam 😅

zuzka, na klasickej izbe su po 2 maminy (my sme boli po 3, ale vtedy akurat malovali, takze boli bojove podmienky) a kupelna je spolocna s druhou izbou, takze 4 maminy na jednu kupelnu.
nadstandardny porodny box vraj nemaju radi doktori, lebo je nizsi a maju horsi pristup k rodicke, ale to je len co som pocula.

mne osobne vyhovuje normalna izba, pretoze sa mas s kym porozpravat, pripadne poradit. ja som bola vtedy jedina prvorodicka a baby mi poradili ako maleho prikladat, na co si dat pozor, ake masticky pouzivat... velmi mi vtedy pomohli, neviem si prestavit, ze by som bola na nadstandarde sama, ale to je moj osobny nazor 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre