Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lejla77
31. máj 2007

ajuska:
tak to si tam potom bola iba 4 x ??? Zda sa mi to malo...

clea1
31. máj 2007

lejla, tak potom je to o dohode so zamestnávateľom. Ja som vždy na všetko čo sa týkalo pôrodu dostala na ten čas voľno a potom som si čerpala dovolenku, ktorá mi zostala do nástupu na MD.

janetka
31. máj 2007

Babyyy, ktore ste chodili k dr. Čiernemu? ake mate skusenosti?

lejla77
31. máj 2007

clea1:
a ty kedy chodis na cvicka a kolko vas tam je?

clea1
31. máj 2007

chodím pondelok o 11.00, nás je tam 8 alebo 9.

lejla77
31. máj 2007

hm, takze vsetky uz v takom stadiu asi ako ty? Alebo aj menej, neviem totiz, kedy mam volat.

lejla77
31. máj 2007

ono to potom vyzera tak, ze tie kurzy su stale plne... Tak ako ma tam chce narvat... ked pred 2 tt bolo plno, teraz je tiez, tak ja neviem... 😕

clea1
31. máj 2007

neboj, ona Ťa po 30tt určite vezme. My sme tam v rôznom tt a teraz ma napadlo, že u nás jedna kočka v pondelok končí. A nemá už ďalšiu, možno Ťa vezme, skús sa opýtať.

ajuskamimi
31. máj 2007

LEJLA ja som sa sekla, zacala som v 32tt, dokopy som bola asi 6x, lebo 2x nam odpadlo kvoli prednaske pre oteckov. Ja chodievam v pondelky o 13tej a neboj, ked budes 30 - 31tt, urcite ta do kurzu zaradi, toho sa obavat nemusis. No a ja sa zatial chystam aj tento pondelok na cviko a to uz budem v 40tt |kedze v piatok budem mat termin| tak sa musim este kadeco povypytovat 😀

vydata
31. máj 2007

lejla ja idem prvy krat zatjtra 1.6. o 13-tej a som v 34tt

lejla77
31. máj 2007

clea1:
Ok, rano volam 😎 do kedy sa da rano volat? Zabudla som.

lejla77
31. máj 2007

ajuskamimi:
drzim ti palceky, nech ti vsetko dobre dopadne. 😎

lejla77
31. máj 2007

clea1:
aha, uz som si precitala, ze do 7.45. 😎

ajuskamimi
31. máj 2007

LEJLA dakujem 😉

helen155
31. máj 2007

Ahojte babulky,

včera som drahému povedala nech napíše že sme už doma a on to napísal na nemocnica kramáre 🙂
Takže v stredu ráno o 9h mi dali tabletku na vyvolanie a nechali ma 30 min. na monitore ( to už som bola na 4cm otvorená ) , potom mi sestrička dala fit loptu a do 11 približne som si len tak hopsala na nej s miernymi bolesťami ( bolo to ako by som mala silnejšiu menštruáciu ) a stráášne sa mi chcelo spať
Potom ma vyšetrili a usúdili že mi pustia plodovú vodu lebo už som bola otvorená na 7cm a povedali, že môžem zavolať otecka ( ja som sa stále pýtala, že kedy môže prísť lebo som mala strach, že tam nebude alebo že to nestihne ) kým však došiel tato, zobrali ma na púrodnú sálu dali na monitor a začali odpúšťať plodovú vodu. Dr. Sa to nejak nezdalo vraj že som mala málo vody a ešte bola zelená... ako mi začala odtekať trochu voda začali sa strácať odozvy a vtedy som sa strašne zľakla, lebo ma obracali z boka na bok a dali mi kyslíkovú masku ( to ma úplne dorazilo – proste šok )už ma chceli ísť odrodiť sekciou no nakoniec tam došiel Dr. Foltín a dali ma do vodorovnej polohy a odozvy sa obnovili. V tej chvíli tam dorazil aj môj drahý a ja som bola šťastná ako nikdy predtým to bolo asi tak 11:30. Keď som začala mať tlaky na konečník doktor povedal a ideme rodiť! Môj drahý sa iba otočil vypil pól flaše minerálky a povedal zlatko ide sa nato . Celé to bolo celkom v pohode ani nástrih mi nerobili len ku koncu keď malá sa už tlačila na svet si dala k hlave ručičku a natrhla ma tak mi rýchlo museli urobiť aj nástryh . Ako sa malá narodila cítila som neskutočnú úľavu už mi bolo potom všetko jedno... Šitie bolo trošku horšie aj preto, že som nemala EPI no doktor bol úžasný s mojim drahým tam vtipkovali a vravel mi, že mi robí protekčné stehy 🙂 Prvé dni v pôrodnici to bolo dosť strašné lebo to šitie bolelo a nedalo sa mi sedieť, ale dnes už je to ok, hlavne že sme zdravé
🙂

helen155
31. máj 2007

Lusil gratulujem k Natalke, prajem Vám veľa zdravíčka a šťastíčka 🙂

certica
31. máj 2007

helen, tak si to mala rychle, super ze si sa prakticky "bezbolestne" otvarala pocas 1.doby 😉 . este raz gratululem 🙂 😎 a vela zdravicka obom

helen155
31. máj 2007

Ďakujeme 🙂 Hej ja som bola prekvapená ako to rýchlo a pomerne bezbolestne išlo.. teraz si už robíme srandu,malinká mávala že ahoooj ujo doktor

lusil2005
31. máj 2007

lejla nastrih bol. to stiha vzdy. to sa robi ked uz sa hlavicka tlaci von. skor ti to nespravi lebo este nevie ci bude treba. aj som citila kedy, ale bolo mi to uuuprimne jedno 😀 fakt to bolo len take ze citila som to, ale nebolelo to.

HELEN no gratulujeeeeeeem!!! tak to mame za sebou... 😀
aj ja som isla nakoniec bez epi, ale preto, ze mi ju nestihli dat. a drahy tiez dobehol len tak tak. no ale ja som prvu dobu mala citelnu, aj ked znesitelnu. horsie to bolo s tou druhou dobou. ta bola swinsky dlha a uz menej znesitelnejsia 😀
no tej tvojej plodovej vode sa ani necudujem!!! vsak ty si mala termin 4 dni predo mnou. a ja som porodila v utorok. a to uz som mala prezretu placentu.
no a tie stehy - uplne ta chapem 😒 ja aj teraz sedim na pol zadku ☹
uz by to mohlo prestat - je to otravne 😉
tak teda drzim palce nech ste s malickou zdrave a nech sa vam dari!!!

ajuskamimi
1. jún 2007

ahojte kocky,

HELEN blahozelam 😉 baby a to vam, ked vas sili, nic nepichli? Lebo naprednaske vraveli, ze ked nemas epi a siju ti nastrih, tak ti mozu nieco na slabsie umrtvenie dopichnut 😲 ako dlho asi trva to sitie?

Ja idem dnes na uzv, lekar chce zistit kolko maly pribral a ak pribral vela, cisaraku sa nevyhnem. Ak az tak moc nepribral, je mozne ze budem moct rodit normalne a teda urcite nastrihnuta budem pri drobcovej velkosti. Sitia sa dost bojim.

titkovamiriam
1. jún 2007

mne dali nieco na umrtvenie no tie prechadzania ihlou su sj tak citit,pre mna bolo vzdy sitie horsie ako porod a to som nemala stichov vela5-7,no aj tak je to neprijene.

ajuskamimi
1. jún 2007

ajeje fakt? no teda, ale tak ked ste to zvladli vy, musim aj ja 😉

titkovamiriam
1. jún 2007

jasne ze ano

luciaj
1. jún 2007

helen gratulujem k malinkej 🙂 🙂 🙂 hlavne nech ste zdrave 😎

joja193
1. jún 2007

ajuskamimi: ahoj, citala som, ze mas primara Scholtza, aj ja k nemu chodim, bude ti pri porode?

lusil2005
1. jún 2007

ajuska no pre mna uz bolo sitie taka pohodka... citit to trochu bolo, ale oproti tej druhej dobe porodnej to bolo uuuplne nic. a to som mala dost stehov... tusim nejako 13 aj s vnutornymi ci jak. a trvalo to... mozno 10 min.

ajuskamimi
1. jún 2007

JOJA dufam, ze bude, mam ho zazmluvneneho 😀

LUSIL fakt? No sak uvidime. Dnes som bola na uzv, maly ma 3,9 kg uz, ale placenta stale nezrela, cize doky povedal, ze prijimat ma skor nejde a zatial to necha tak, ze mozem rodit aj normalne. Ak by som do 8.6 neporodila, hned v pondelok 11.6 nastupujem na prijem, kde sa znova skontroluje vaha maleho a potom sa rozhodne, ci bude vyvolavacka alebo cisarak 😉 takze stale neviem ako budem rodit 😉

joja193
1. jún 2007

ajuska: kolko dopredu si ho musis zazmluvit?ja idem k nemu v utorok do poradne, inac on ma tolko zien, a urcite ho kazda chce mat pri porode. Ja sa toho obavam,ze ci akurat nepojde na dovolenku, ak ja pojdem rodit. Ak by si isla normalne, tak davas si epiduralku? uz si zbalena? Inac tvoj maly bude riadny chlapisko!Drzim palce.Moja prva dcera mala 4,05 kg, a to ti poviem dala mi zabrat.

ajuskamimi
1. jún 2007

no staci si ho zazmluvnit mesiac dopredu. Asi tak v 36tt. Co sa tyka tej dovolenky - neviem, to sa musis opytat, ci sa niekam nechysta. V stredu, ked idem na poradnu ja, ma urcite dovolenku, tiez neviem, ze keby ma chytil porod, ci dobehne, snad nebude mimo SR 😀 s tou EPI neviem, predoperacne mam, ale nemam konzultaciu s anesteziologom ani nemam EPI zaplatenu. Ked som sa scholtza pytala, on to ako prvorodicke neodporuca, takze zatial nejdem mat, kedze este stale neviem, ci budem rodit normalne alebo cisarom.

joja193
1. jún 2007

a ty chodis v stredu do poradne? jaj ty uz chodis na antolsku, ja este do dubravky.aj ja sa chcem opytat na tu epi, no uvidim co povie.chcem sa ho este opytat na to cvicenie, lebo pred 11 rokmi ked som rodila, tak nikde som nebola. uz rozmyslam, ze pomalicky by som si mala aj chystat veci do porodnice, ale ani neviem poriadne co?ja som tiez ako prvorodicka, ved uz si nic nepamatam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre