Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

ajuskamimi
1. jún 2007

JOJA hej, ja uz chodim na antolsku do poradne rovno k nemu 😀 tam uz budes chodit aj ty od 36tt. No a na cvicenie mas najvyssi cas, takze ak ides rodit na Antolskej, ked pojdes najblizsie k nemu do Dubravky tak sa ho opytaj, ci ti moze dat listok pre p. Jezikovu na cvicenie na Antolsku. Potom s tym listkom chod radsej osobne za p. Jezikovou a dohodni sa s nou, kedy nastupis na cvicenie. Idem si teraz trosku lahnut, keby si nieco este chcela vediet, tak tu napis, alebo mi napis do IP, ja sa vratim asi o hodinku, tak potom odpisem.

lusil2005
1. jún 2007

inac - ked sme pri tom cviceni - niektore baby hovoria ze to je uplne zbytocne atd atd. mne to strasne pomohlo. v prvom rade dychanie - raz som sa sekla a prestala som predychavat kontrakciu a bolo to asi 3x horsie ako ked som predychavala. fakt. to dychanie je super. no a druha vec co mi strasidelne pocas prvej doby pomohla - masaz bruska... tak isto ma to dost zbavovalo bolesti a myslim ze mi to aj dost pomohlo ku kvalitnym kontrakciam (svine jedny bolestive) a tym padom aj k tomu ze to islo cele tak rychlo...

ajuskamimi
1. jún 2007

LUSIL a nezabudla si teda spravne dychat? My to na cviceni stale precvicujeme, ale bojim sa, ze ked to na mna pride nebudem vediet posudit ten vrchol a spravnost dychania.

lusil2005
1. jún 2007

no, zozaciatku, ked su slabe kontrakcie, to skor tak zo srandy predychavas. ani ja som moc vrchol nerozoznala, ale predychavala som statocne 😀 no a na tom si to tak trochu nacvicis, a ked zosilnia, uz to robis viac menej automaticky.

ajuskamimi
1. jún 2007

takze nezabudnem, oki. Lebo ja som bola v tom, ze sa to zbytocne ucime, lebo ked to na teba pride, budes taka zufala, ze z cviceni si nic pamatat v tom soku nebudes 😀 ale tak som rada, ze to tak nie je a rada chodim na tie cvicenia a kedze nejdem na prijem, lebo drobca budem pravdepodobne prenasat, tak v pondelok sa na cvicenie chystam 😀

clea1
1. jún 2007

ajuska ja mám tento istý pocit, že všetko zabudnem. A tiež si myslím ako píše lusil, že tie cvičenia veľa dajú. Neviem si predstaviť , ako by som dýchala, keby som sa to nenaučila na cvičení. p. Ježíková je super a človek tam spozná aj fajn baby.

ajuskamimi
1. jún 2007

hej CLEA prave preto sa tam v pondelok celkom tesim, lebo za posledne dva cvicka som spoznala celkom fajn babule, jedna ma dokonca termin o dva dni neskor ako ja a kedze asi neporodim v termine, budeme aj na porodnici spolu, takze sa na ne celkom tesim 😉 a p. Jezikova je fakt super, mila, sympaticka a hlavne velmi ochotna odpovedat na kazdu otazku a takisto je podla mna aj dost trpezliva, teda aspon pri mne, lebo ja ju vzdy zahltim tolkymi otazkami az joooj 😀

clea1
1. jún 2007

aj ja by som tam chcela chodiť do poslednej chvíle. 😉 Aspoň ti ubehne rýchlejšie to čakanie na Tvoje mimčo, myslíš že nebude skôr alebo v termíne, keď je taký veľký? 🙂

certica
1. jún 2007

tak tu sa poctivo dycha 😀
inak, tie cvika boli pre mna trosku aj odreagovanie a moznost pokecat... dodnes som v kontakte s dvoma kockami z cvicenia, aj ked je to uz 2,5 roka dozadu 😉

ajuskamimi
1. jún 2007

CLEA podla dnesneho uzv, este nemam zrelu placentu a doky spominal, ze 11.6 nastupujem na prijem, takze z toho vyplyva, ze ani on neveri, ze by sa maly narodil v termine, hoci je taky velky 😉 takze neviem, ale aj sama mam takeho tusaka, ze budem prenasat, lebo nepride mi to tak, ze do tyzdna by som mala porodit.

ajuskamimi
1. jún 2007

CERTI presne tak, sice sa pri tom cviceni uz zapotim, ja by som radsej iba sedela a kecala, ale tak citim sa potom vzdy super 😀

certica
1. jún 2007

ajus, tu tvoju panvu ti meral, ci na zaklade sona usudil ten mozny cisarak...? lebo najprv som mala pocit, ze to je v tvojom pripade iste a teraz ta este aj prenasat necha s tym, ze hadam aj normalne porodis. ci to mas fakt len hranicne hodnoty a zavisi vyslovene od velkosti babatka? mne by asi trochu lepilo ist prirodzene, keby mi predtym doki hovoril o uzkej panve a posve 😅

ajuskamimi
1. jún 2007

no on to hovoril hlavne tak, ze mam uzsiu posvu a tam vidi najvacsi problem, ale ze ak maly moc nepriberie, budem moct rodit aj normalne. Vravel, ze nech sa nebojim, ze urcite ma nenecha trapit sa, ked budeme vediet finalnu vahu maleho, tak sa potom rozhodneme ako teda na to pojdeme. Zatial ten cisarak posudzoval podla toho, ze maly je oproti inym miminkam velky, takze uvidime.

lusil2005
1. jún 2007

certi tak tomu ver ze to neprida na klude ked ides rodit s tym ze "snaaaad" 😅 !!! mne rozi ked ma prijmal (OZAJ - ANI SOM TI NESPOMINALA) zmeral panvu (tak som sa dockala!!!) a zatvaril sa tak ze "no............... uvidime."
a to dllllhocizne "no.........." som mala presne na pameti ked som ho prosikala o cisarsky 😀 😀 😀

a to dychanie - je fakt cool. az na ten moj kiks ked som posledne kontrakcie predychavala "a a a a a a" namiesto "fu fu fu fu fu" a sestrickam sa to hrozne nepacilo 😉

inac arabeska ma potesila lebo vraj ked ona unho rodila, tiez zobronila tesne pred porodom o cisarak hahahaha. uz sa necitim tak blbo 😝

certica
1. jún 2007

no ajus, ved hadam len vedia, co robia 😅 😀
caf lusil 😎 , tak mne svojho casu tiez povedal, ze "noooo.... 😕" a je co noooooooooo 😕 ? vraj 4-kilove by som asi neporodila, ale to u mna nehrozi 😀 . nakoniec som rada, ze som prosit o ten cisarsky nemusela a rozhodli okolnosti, teda moj poklad maly 😎

certica
1. jún 2007

a schovaj uz to brucho 😀 a hod nove foto 😉

lusil2005
1. jún 2007

certi ked ja nemam ziadnu aktualnu... 😔
a davat tam foto pred tehu by bolo sproste klamstvo! 😀
ozaj - v nemocnici som nechala okolo 9 kg!!! fakt! coooooooool!!!!! 😀

certica
1. jún 2007

no to je fakt pruuuser lusil 😀 , rychlo sa hod do gala a drahy nech ta cvakne - ved staci hlava 😎 😀

lusil2005
1. jún 2007

neee neee neee neee neee. tieto dni robi u nas modelku Natalka... ok - tvar sa nezmenila. hodim tam teda pred tehu

lusil2005
1. jún 2007

heh tam toho fakt moc nevidno. dobre je.

certica
1. jún 2007

to tam melon na nas otrcas? 😀 uuuha, by som si dala 😝

lusil2005
1. jún 2007

heh minule leto ma nejako drzali melony... dnes som si jeden kupila a zistila som ze uz ma to preslo 🤐

ale tato je lepsia. aj ked... hmmm

certica
1. jún 2007

pocuvaj lusil, ved uz tolko nemen, nestiiiham sledovat 😲

lusil2005
1. jún 2007

snazim sa nieco kde ma je aj trochu vidiet 😠

lusil2005
1. jún 2007

no kaslem na to... 😠

certica
1. jún 2007

co sa furt 😠 ..., dobra si 😉 , vsetky fotky boli fajn 😎

ajuskamimi
2. jún 2007

cafte, no LUSIL fajna fotka 😉

inac ja mam dojem, ze ak budem rodit toho mojho macika normalne, tak od zaciatku budu kontrakcie predychavane v styla a a a a a, ak teda ich nepredycham v style do ri.i do ri.i do ri.i. Inac nikdy nenadavam, ale ked napr. zakopnem o ostru hranu malickom na nohe, tak som jak valach alebo namornik, alebo ked ma nieco strasne boli, ale snad sa tam ovladnem 😀

lusil2005
2. jún 2007

certicaaa ty cert! 😀 peeekna fotecka

certica
2. jún 2007

caaaf lusil, tak aky ste mali den? to mal byt prvy oficialny rodinny s celodennym pobytom na cerstvom BA vzduchu 😀
inak, tato fotka je z dneska 😅 , asi ju ale coskoro zase zmenim 😀

lusil2005
2. jún 2007

no, den bol - nic moc. moja polovicka je uz tyzden doma takze my mame uz tyzden spolocne dni. ale dnes... v noci mala spala super. jak vzdy - dva krat hore. rano sa zobudila, a bola cula, tak som s nou isla von. nech si drahy este pospi. no a odvtedy nespalaaaaa az do nejakej piatej poobede. asi ju bolelo brusko alebo co lebo bola strasne mrzuta. ja unavena, mala uplakana... no hruza 😀
ale potom dosla mama a na tri hodky mi ju zobrala a supla si ju do kocika a ja som si zatial schrupla. a po hodinke mala zaspinkala tiez. no ale horor bol zobudit ju vecer na kupanie 😀
ale uz je dobre, a naty uz buva.
inac - ciernobiele fotky su uplne super. lepsie jak farebne! pocuj - ty si nejaka fotogenikus... secky fotky mas dobre!!! 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre