Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzana39
14. jún 2010

no asi som sa moc tešila,od vtedy len 2 kg ☹

melkina
14. jún 2010

@zuzana39 a kojis, že?

zuzana39
14. jún 2010

@melkina áno kojím

melkina
14. jún 2010

@zuzana39 to je fajn, to pojde pekne postupne dole 😉 ja som kazde kojila vyse 2 rokov a po nejakych 2 mesiacoch, som bola na vahe pred tehu, ale ved to poznas urcite, mas už tretie babo 😉

dzovana
14. jún 2010

Ahojte, chcem sa s vami podelit so skusenostou v porodnici. 6.6. 2010 sa nam narodila Lenka s mierami 3950 g a 54 cm. Kedze som uz prenasala na 6 den som bola hospitalizovana na rizikovom na 5tom poschodi. Kedze to bol piatok, isla som hned v ten den na zatazovy test, v domienke, ze po nom mi daju vecer vyvolavacku a do rana mame porodene. Ale kedze bol vikend, po zatazovom teste nasledovali iba monitory... V sobotu som sa na vizite opytala Dr, ze ci sa somnou nejde nic dalej robit a ona povedala ze v pondelok uvidime. Tak som jej na to povedala, ze vsak mozno dovtedy aj spontanne porodim 😀 A veru tak aj bolo... V nedelu rano odisla zatka a ja otvorena na 2-3 cm som isla na porodnicu na pripravu. Po klistire odisla voda a prisli kontrakcie v dost kratkych intervaloch. Voda bola uz zelena a kedze som sa otvarala velmi pomaly (aj po nasadeni vsetkych moznych urychlovacov) rozhodli sa pre sekciu. Ale musim povedat, ze som bola velmi spokojna so vsetkou starostlivostou. Az na par vynimiek (tie su asi vsade) boli vsetci velmi mili vratane doktrov a sestriciek. Po sekcii som od Dr. dostala pochvalu, ze som sa statocne drzala.. Malinku mi priniesli ukazat hned na salu a potom, uz ked som lezala na pooperacnej izbe, doniesli ju aj na prilozenie. Na druhy den som uz mohla byt na normalnej izbe sestonedeliek spolu s malickou. Co sa tyka stravy, bolo to jedle, ale doma je doma 🙂 Kedze sa vsetko hojilo ako malo, malinka prospievala a bola ok, boli sme velmi rychlo doma.

melkina
14. jún 2010

@dzovana super, gratulujem k malinkej 😉 takže ja ked mam termin dnes, prijimali by ma asi az v pondelok? lebo ratam, že cez vikend neprijimaju 😕 a mala si zazmluvneneho niekoho?

dzovana
14. jún 2010

@melkina nie nemala som zazmluvneneho. ale baby co mali, tak im dali vyvolavacku uz cez vikend. Mne uz doktor na poradni povedal, ze ak sa to nespusti do piatku (termin som mala predtym v sobotu) tak mam prist na prijem. Tebe nic take nepovedali? a kedy mas najblizsie poradnu?

melkina
14. jún 2010

@dzovana zajtra mam poradnu.....ale bola som 1x u Rozemberga a potom u Janaca vzdy, ale ten tam zajtra vraj nie je, tak som zvedava ku komu vlastne pojdem a ci mi daco povedia.... 😒

dzovana
14. jún 2010

@melkina tak to ti uz isto povedia co dalej. Ja som poslednu poradnu bola tiez v inej ordinacii, lebo dr kde som chodila mal dv

melkina
14. jún 2010

@dzovana no dufam, že už mi daco povedia....predtym som 9 dni prenasla a je to unavne na psychiku....tak rada by som sa teraz tomu vyhla 😔

dzovana
14. jún 2010

@melkina no to poznam... u mna to bolo 8 dni. Tak drzim zajtra palce. 😉

melkina
14. jún 2010

@dzovana dakujem 😉

minix
14. jún 2010

Melkina, drzim palce aj ja,daj potom vediet😉
My sme mali podla uzv 3500 a v reali 3530g😉

melkina
14. jún 2010

@minix dakujem 🙂 ozvem sa....hm tebe uzv sedel...no som zvedava 🙂

bambola
15. jún 2010

Baby viem, ze sa to tu uz dakde pisalo ale mozte mi napisat ktory den byva poucenie o epi (tusim streda)
o kolkej a kam mam ist? Treba aj nejaky papierik od Dr. alebo len proste pridem? Dakujem 🙂

minix
15. jún 2010

@bambola streda o 14, dole pri anesteziologii, sestricka vas pride vyzdvihnut, bude tam vela tehotnych, to neprehliadnes. 🙂
jednoducho prides a ides. 🙂 ziadne potvrdenia, nic.

bambola
15. jún 2010

@minix dakujem 🙂

melkina
15. jún 2010

ahojte, tak som spat z poradne 🙂 a ak do piatku neporodim, tak rano na prijem, urobia mi zatazovy test a vyvolaju porod 🙂 tak hlavne nech sa uz daco deje 🙂 vraj to tam je makke, nachystane, len treba tomu trosku pomoct mozno ....tak uvidim 🙂

lenka23
15. jún 2010

@melkina no super a možno to aj samo do piatku príde 😉
U koho si bola dnes na poradni?

melkina
15. jún 2010

@lenka23 bola som na 22, Havalda...uplne super, bola som druha v poradi, nikde nikoho a dr. uplne zlaty, mily bol 🙂

andzi
15. jún 2010

Baby, končím 28tt, kedy najskôr si mám zazmluvniť pôrodníka a ako mám postupovať? Mám zavolať do nemocnice alebo ako si mám dohodnúť stretnutie s tým pôrodníkom ktorého si vyberiem? U mňa to vyzerá tak na 50% na sekciu, je nutné, aby som pred pôrodom chodila na poradňu už na Antolskú alebo môžem u svojho gyn.? Bývam 100km od Bratislavy, takže to cestovanie nie je sranda. Za každú radu ďakujem.

melkina
15. jún 2010

@andzi ahoj....no bežne to je tak, že v cca 36tt začneš chodiť do poradne už tam, kde chceš rodiť a vtedy si zazmluvniš pôrodnika.....ale ak by si do pôrodu chodila ku gynekologovi tam kde byvas a len rodit pojdes do nemocnice, tak podla mna tiež stačí okolo toho 36tt....ale najlepšie by asi bolo, ak vieš koho a maš čislo na ambulanciu, zavolat si a spytat sa....

andzi
15. jún 2010

@melkina Ďakujem, a ako tam tie poradne prebiehajú? To môžem začať chodiť len tak ku komu chcem? Nič, len prídem a hotovo?

melkina
15. jún 2010

@andzi ano, ja som si pozerala na konikovi, ako su s kym baby spokojne a podla toho som sla.....sadnes a cakas a potom ak zazmluvnujes chodis už k tomu lekarovi stale. Iba ak ma tvoj lekar volno alebo dovolenku, tak ides k inemu ....
ja som chodila na 27 č.dv. a dnes som bola na 22....cakala som asi 10 min a aj na 27 som mala asi šťastie či čo, nečakavala som vobec dlho....je tu par stran spat aj nafotene, ako kedy kto ordinuje......

melkina
15. jún 2010

@andzi a ešte som si spomenula, že mne na poslednej poradni dal moj gynekolog vymenny listok, že tam už mam zacať chodiť..... 🙂 to som akurat dala, ked som tam dosla....

babulina
15. jún 2010

ja som nemala ani vymenny listok, len som prisla a povedala ze som tu prvykrat, pokial je tvoj lekar aj porodnik tak mozes chodit k nemu do 38tt, aspon ma pri prvej dcere poslali tak neskoro, teraz som zacala od 37tt

helen
15. jún 2010

@melkina ani ja som nemala lístok, myslím, že ho nepýtajú. A prvý krát som bola v 35+1.

melkina
15. jún 2010

@helen hm, mozno keby som ani ja nemala tak by ani nepytala 🙂

helen
15. jún 2010

@melkina a mimochodom, skladám klobúk pred štyrmi deťmi 🙂

melkina
15. jún 2010

@helen dakujem 😀 vzdy som myslela, že budem mať 2 deti a aha...budu 2x2 😀 ale mam fajn odstupy, tak sa to da celkom zvladnut 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre