Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

cicimon
24. jún 2010

inac - relacii Mama to vie najlepsie na STV2 tiez davaju zabery z antolskej

dzovana
24. jún 2010

tusim sa volal Dlhopolcek... sestricky ho volali ho Janko 😀

lenka23
24. jún 2010

@babulina aj ja som bola dnes na Ultrazvuku a stalo sa mi toto isté, bola som objednaná o 3/4 hodinu neskôr a zobral ma, lebo tam nikoho nemali. Ja som bola u dr. Drobného. Taktiež mi podal medzi dverami ruku a celé vyšetrenie bol príjemný, usmiaty... som tiež bola veľmi milo prekvapená 🙂

lenka23
24. jún 2010

neviete ako dopadla melkina? Neozvala sa? Tuším do nemocnice mala nastúpiť ešte v piatok 28.6.

lenka23
24. jún 2010

18.6., nie 28. 😉

stacinka
24. jún 2010

Ja som rodila na Antloskej pred 6dnami a musim vam povedat, ze som bola maaximalne spokojna 🙂 Pocnuc sestrickami, porodnikom Dlhopolcekom, detskymi sestrami aj vybavenim. Vsetko je tam novucke, vymalovane, staraju sa a aj tisickrat vysvetlia. Hned po porode mi prilozili malu k prsniku a potom, ked som uz bola na izbe a zvladla som prve chodenie, doniesli mi ju. Mala som ju pri sebe nonstop. Po porode ma chodili kazdu hodinku kontrolovat, robili vysetrenia. Proste profesionalny pristup. Neviem, ako je to v inych porodniciach, ale na Antolskej by som rodila znovu 🙂

Nemyslim, ze treba objednavat nadstandard, pretoze kazda bezna izba ma len 2 postele a ak je to mozne, tak nechavaju maminy na tych izbach same. 2 Izby maju spolocne Wc a sprchu. Nestandardny porodny box je takisto novy, polohovatelny a sukromie je dodrzane. Nadstandard sa oplati priplatit, ak je tam mamicka uz dlhsie (napr kvoli novorodeneckej zltacke) a uz psychicky nezvlada, ze jej muz nemoze chytit babtko a potrebuje ho pri sebe. V tom pripade jej muz moze aj spat v tej istej izbe.

Polnisovu som tam videla, rodila v ten isty den ako ja, takze aj ona uz je doma 🙂

stacinka
24. jún 2010

@dzovana Dr Dlhopolcek alias Janko je najlepsi porodnik 🙂 Ked ma rodil, siel z neho klud, stale sa usmieval, bol pozitivny, starostlivy a profesionalny. Po porode ma chodil kontrolovat, stale sa uistoval, ci mi nic nie je a bolo vyslovene vidiet, ze ho jeho praca bavi a berie ju vazne. Ked som sa ho na nieco pytala, tak mi vzdy vsetko starostlivo vysvetlil. Na stupnici od 1-10 by som mu bez vahania dala 10bodov! 🙂

lenka23
24. jún 2010

@stacinka gratulujem k Simonke, želám vám obom veľa zdravíčka 🙂
Som rada, že si napísala, takéto aktuálne a hlavne pozitívne informácie sa dobre čítajú. Ja zatiaľ chodím na Antolskú len na ultrazvuk a na poradňu, ale tiež nemám zatiaľ nijakú nepríjemnú skúsenosť ani s doktormi (a to vždy natrafím na niekoho iného) ani so sestričkami. Chodila som aj na cvičenie k p. Ježíkovej, tiež veľmi milá žena.

dzovana
24. jún 2010

@stacinka ano tiez som mala z neho ten isty pocit. Velmi dobry dojem zanechal, az na jednej vizite vecer som si vsimla jeho meno. Fakt mu davam plny pocet bodov 🙂 Velmi ochotny a mily ... Ja som bola na rizikovom, pretoze som prenasala. Poslali ma na zatazovy test a prisiel tento pan doktor a pekne povysvetloval co a preco sa tak a tak robi. Rodila ma dr. Lamprechtova a tiez velmi dobry dojem zanechala. Aj tak to nakoniec museli ukoncit sekciou, tak sa dr. este po zakroku prisla opytat na izbu ako sa mam a pochvalila ma, ze som bola statocna 🙂 No radost rodit pri takychto ludoch...

arrett
24. jún 2010

Baby, cim viac som predvedcena že tento krát pôjdem rodiť na antolsku. Takéto pozitívne prispevky sú super. Ešte mám do pôrodu veeelmi ďaleko, no vidím to na antolsku🙂

chani
24. jún 2010

ked tak citam prispevky, tak som cim dalej tym radsej, ze som si vybrala predsa len antolsku, nielenze to mame cez cestu ale vyzera, ze su tam celkom fajn na porodnici. na lekarku sa nemozem vobec stazovat ani na pristup co tam uz 6 5 tyzdnov chodim🙂

babulina
24. jún 2010

@dzovana - bol to dr. drobny, po pravde to meno mi je zname ale videla som ho prvykrat, fakt ma dostal tym svojim spravanim

minix
24. jún 2010

Mudr. Janka 😉 som mala na rizikovom ako izboveho lekara, nevedela som si vynachvalit, potom nas dostal sysak a ten pristup bol neporovnatelny😉
Ked ma mudr.janko prijimal este aj na porodnicu, dobre sme sa na tom pobavili😉
Takychto ludi tam treba viac.

lucqa
24. jún 2010

Ahojte, tak ja sa pridavam k pozitivnemu hodnoteniu Antolskej, rodila som minuly pondelok. Co ma najviac potesilo bolo, ze som mohla rodit v polosede 🙂 Pristup lekarov, porodnych asistentiek, sestriciek bol uplne super. A kedze bolo dost prazdno, tak som bola jednu noc sama na izbe, ale bola som rada, ked mi tam dali spolubyvajucu, aspon bolo veselsie 🙂

kafoditka
24. jún 2010

Ahojte, musim sa pridat k tebe stanicka, ja som rodila minulu stredu v noci, na porodnej sale som bola uplne sama, v tu noc nikto iny nerodil 😉 Dr. Dlhopolcek - jeden uzasny clovek, klobuk dolu, na tomto type cloveka vidiet, ze jeho praca je zaroven jeho poslanim. Tak neskutocny klud ide z neho, ze zabudnete na bolest aj strach 😉

Inak celkovo k Antolskej - maximalna spokojnost, ja som bola jeden den na rizikovom, jednu noc na pozorovani na porodnici a 8dni som lezala na 600nedeli a vsade maximalna spokojnost. Na izbe som bola sama, ale kedze hormony robili svoje a po siestich dnoch mi z toho preplo, tak som si vybavila nadstandard (dakujem Peti Polniske, ze ho uvolnila 😉 ), kde som mala manzela pri sebe, tak uz bolo fajn. Akurat dnes sme sa z nemocky vratili..
Ked budem rodit druhy krat, tak urcite na Antolskej..

katy1979
24. jún 2010

@arrett ok potom sem hodim porovnanie starostlivosti pristupu stravy.

katy1979
24. jún 2010

Super sa to cita. Az sa tam budem tesit. Baby otecko pri porode si musi nieco priniest? Napr. Prezuvky?

cicimon
24. jún 2010

nie, nic netrebalo, oni ockovi vsetko daju - max si moze doniest pre seba nejake pitie, ak by to dlho trvalo

katy1979
24. jún 2010

Super dakujem. Lebo v ruzinove myslim papuce mal vlastne a uz ked ho obliekli do toho zeleneho uz nemohol is von. Takze co si priniesol na jedenie a pitie to mal inac mal smolu.

komirka
25. jún 2010

ahojte baby, citam ze na antolskej je teda radost rodit 🙂 super. chcem sa vas opytat ci ste mali zazmluvneneho lekara alebo ste to vsetko nechali na nahodou.. dik

dzovana
25. jún 2010

@komirka ahoj, ja som nemala nikoho zazmluvneneho. A bola som naozaj spokojna 😉

luciarichard
25. jún 2010

@komirka ja som mala zazmluvneneho lekara a strasne si to pochvalujem nechcela som nic nechat na nahodu ale vela bab rodi bez zazmluvnenia a tiez si pochvaluju ... je to vec nazoru a stastia na lekara v sluzbe 😉

chani
25. jún 2010

ja sa citim tak istejsie ked viem kto ma bude rodit, ak sa teda nic zavazne a zasadne nezmeni, ale tak aspon mam daku pedstavu 🙂

arrett
25. jún 2010

Baby, davaju na antolskej vlozky, podlozky, plienky a tak?

cicimon
25. jún 2010

arrett - vlozky a podlozky len prvy den a plienky musis mat svoje

arrett
25. jún 2010

@cicimon tak v tom je ruzinov lepsie🙂))) A pre babo davaju krem na ritku, lieh, gazu a take veci??? Co oblecko?? Tiez mam pre babo doniest vlastne?? A ake vlozky ste si kupili do porodnice???

cicimon
25. jún 2010

oblecko netreba, to davaju svoje - v podstate ti pre babo netreba okrem plienok nic, potom az oblecko na cestu domov. Ja som mala vlozky bud tesco poporodne a este jedny z lekarne

stacinka
25. jún 2010

@kafoditka uz ste doma? gratulujem 🙂 ja som lezala vedla teba na izbe c.7 a nasa Simonka mala tiez zltacku. Doma je proste doma, tak verim, ze uz je vsetko dobre 😉

stacinka
25. jún 2010

@arrett dostanes vsetko, len si prines vlastne plienky, podlozky pod seba a vlozky. Ja som mala Hartman Samu a potrebovala som 3baliky...

lukmaj
25. jún 2010

Ahojte holky, dakujem krasne vsetkym, ktore to uz mate za sebou a podelili ste sa o svoje pozitivne skusenosti s Antolskou. Ja sa tam chystam tiez rodit a moze to prist kedykolvek, kedze som v 36tt. Velmi ma povzbudili vase skusenosti a uistenia, ze to snad bude dobre a pozitivne aj v mojom pripade.
Prajem vsetkym cerstvym mamickam vela mliecka a krasne dni s vasimi babatkami. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre