Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jumama
10. júl 2010

Bertoldova ma tiez dovolenku, neviem dokedy, ale vcera bola posledny den. My sme na nu nemali stastie uz posledne 3 stvrtky vzdy bola po sluzbe, tak nas poslali do inej ordinacie. Raz k Lipovskej a druhy raz prisla Malova zastupovat, no potom ju odvolali na operacky robit sekciu. V ordinacii Bertoldovej (108) je velmi prijemna sestricka, vzdy nam aspon zmeria tlak a skontroluje moc, kym cakame, takze potom to ozaj ide rychlejsie, aj ak nas posle do inej ordinacie. Takze sa citim divne, lebo Malova nam ani nepovedala, kedy a kmu zase prist a to uz budeme prenasat.... Bola cela udivena, ze naposledy som bola na ultrazvuku v 35tt, ale to mam odkial vediet, ze mam ist na ultrazvuk, to sa tam mam sama poslat? Tym ze vzdy iny lekar nas vysetril, nejak nekontroloval co robili ti pred nim... tato Malova bola velmi starostliva, aj Bertoldova, aj Lipovska bola mila, ine skusenosti nemame. Ja viem, ze kazdy si zasluzi oddych, ale podla mna by mohli trochu viac planovat tych lekarov, ved maju zaznamy, kolko mamin im chodi a ake maju terminy. Sestricka chuda sa snazila, ale ozaj nam nevedela povedat ku komu mame ist inemu, a ked su lekari rano po sluzbe a robia vizity, tak sa im dovolat neda, takze je to vzdy aj na tri hodky cakania...

jumama
10. júl 2010

A pripajam sa k otaze, ci neviete, ci Oravec v pondelok ordinuje. A ci je to tak, ze tiez berie len zazmluvnene alebo aj nezazmluvnene pacientky?
Tuto su take rozpisy, co maju na dverach:
http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza...
Co aj tak funguje tak, ze dany lekar si vysetri vsetky svoje pacientky a az potom pride dalsi lekar... takze tim casom sa velmi verit neda... a rano tiez neplatia tie casy, lebo vacsinou po vizitach chodia zy okolo 9.00 / 9.15 lekari do ordninacie a v cakarni je uz zo 10 mamin vzdy, ktore prisli na 8.00...

minix
10. júl 2010

@jumama ked som chodila ja, oravec bral aj nezazmluvnene, jednoducho vsetky, ktore tam v ten den cakali. A nepredpokladam, ze sa to meni, takisto ako ani nema vplyv na to, kolka si v poradi, ci si zazmluvnena alebo nie. 🙂)

cicimon
10. júl 2010

pripajam sa k minix - ved ti lekari pred vstupom nezistuju, ci si ich pacientka alebo nie a ak nie tak ta neposlu von....beru zaradom a mozno zazmluvnene beru nejako "naisto" ich lekari

marija
10. júl 2010

Kocky neviete ci Dr. Dubcakova je este stale na materskej alebo uz rodi?

lulusha
10. júl 2010

ano, Bertoldova je na dovolenke od pondelka na dva tyzdne...a potom este zaciatkom augusta ma dovolenku...pripajam sa, jej pristup je uplne skvely, taki by mali byt vsetci lekari!

christie
10. júl 2010

ahojte a Dr. Janac ide na dovcu v auguste, ja by som mala stihat este morfologicky ultrazvuk unho. Inak mi robila minule ultravzuk Dr. Lambrechtova, velmi prijemna, aj tu mozem odporucit. Janac prave bol na cisarskom, ale ked sa vratil, tak sa mi este venoval, som rada, ze som si ho vybrala 🙂

zzzzuzka
10. júl 2010

Ahojte, neviete nahodou niektora poradit, ako mozem zistit ktori lekari tu v auguste budu? Aby som si z nich vybrat. Lebo som mala vybratu dr. Bertoldovu, ale ona aj v auguste dovolenkuje ☹
Tak teraz neviem, do ktorej ambulancie mam ist buduci tyzden, bo uz by som chcela ist k takemu lekarovi pri ktorom by som aj zostala a ktory by bol aj pri porode...

andullinka
10. júl 2010

@zzzzuzka ahoj, nevies prosim nahodou dokedy dr. Bertoldova dovolenkuje? Ja by som tiez chcela u nej rodit... 😒

meryyy
10. júl 2010

Ahojte vsetky zienky, ktore sa chystate rodit na Antolskej, aj tie, ktore ste tam uz rodili. Chcem sa spytat kedy by bolo najvhodnejsie ist sa pozriet do nemocnice a popripade si aj vybrat lekara, ku ktoremu budem chodit a mozno unho aj odrodim. Termin porodu mam vypocitany na 22.augusta.
Dakujem za odpovede.

elina313
11. júl 2010

@meryyy ahoj, keby sa mi podarilo presne vydržať do môjho termínu, tak 22 sa vidíme 😉
Je pravda, že som na Ant. už rodila, ale nepamätám si, kedy to bolo povinné už chodiť do poradne tam. Ale Tvoja lekárka by ťa už mala poslať. Zrejme už od 36 tt. Nakoľko teraz som riziková, tak už do poradní chodím od hospitalizácie iba na Antolskú. A čo čakáš vieš ? My chlapčeka 🙂 veľmi sa teším...už sa ho neviem dočkať.

lulusha
11. júl 2010

@meryyy do nemocnice sa zacina chodit na poradne v 36 tt, ak je vsetko v poriadku...poradnu si vyber podla toho, kedy ti to casovo vyhovuje a ku ktoremu lekarovi by si chcela chodit...teraz su vsak dovolenky, takze nie je iste, ze tam dotycny lekar, ktoreho si si vybrala aj bude...ked si chces pozriet porodnicu, vybehni na 3. poschodie a ked maju volnejsie, prevedu ta tade a vsetko vysvetlia...ja odporucam aj prednasku porodnika a neonatologa - rozpis najdes tiez na dverach poradni

tea333
11. júl 2010

Ahojte,
tak vidim ze je nas tu viac s podobnymi TP 🙂
moja Dr. si stale mysli ze mam TP 30.8., pricom na 3d mi jasne povedali ze sme asi tyzden popredu, tak to vyzera na 23 (plus minus)
V stredu mam poradnu a prietoky, som zvedava kedy ma poslu do porodnice.
Chcem si zazmluvnit lekara, ale tiez neviem ako maju dovolenky, mala som vytipovanych par mien, ale bojim sa ze v auguste pocas dovoleniek to bude chaby vyber 😒

zzzzuzka
11. júl 2010

@andullinka podla toho, co mi dr. Bertoldova v piatok povedala, dovolenkovat by mala od 12.7. do 25.7. a potom od 9.8. do 22.8. Takze ja by som ju stihla jedine vtedy, ak by sme isli rodit o cca 2tyzdne skorej... ☹
A neviete niektora ci ma dr. Rozemberg v auguste dovolenku? ak ano, tak kedy? Dakujem 😉

tea333
11. júl 2010

no ja som tu niekde vycihala mena ako Korbel, Niznanska, Dubcakova, a este jeden mlady doktor s takym smiesnym menom, nieco s prstami to malo, ale neviem to najst 🙂 ak o tychto viete ako maju dofcu, napiste, budem len rada 🙂

certica
11. júl 2010

@zzzzuzka spominal mi, ze asi treti augustovy tyzden by mal mat este dovcu, ale nie je to uplne na 100%

elina313
11. júl 2010

@certica
@zzzzuzka tak všetky držme palce, aby si zobral september 😉

certica
11. júl 2010

@elina313 ja sice nie som tehu ani nerodim 😀 , ale vam urcite palce drzim 🙂

pipi1211
11. júl 2010

@tea333 dubcakova je na materskej 😒 ja som u nej uz rodila, chcela som aj teraz ale zial nerobi.... potom som uvazovala ze si zaplatim moju dr Durinovu lebo tiez rodi na antolskej ale ta ma v auguste dovcu tak asi nezazmluvnim nikoho 😒 ty sa chystas rodit na antolsku?

marija
11. júl 2010

@pipi1211 aj ja som rodila malu u Dubcakovej a chcela som aj teraz, ale kedze nerodi, rozhodla som sa zmenit aj lokal a ist rodit na Kramare k lekarovi, ktory bol druhou alternativou po Dubcakovej, ale ten ma do 27.7 dovolenku... som zvedava ci dovtedy vydrzim pokope...ak nie, tak si nikoho nebudem zazmluvnovat..

tea333
11. júl 2010

baby trochu ma desite 😒 Neni koho zazmluvnovat ? ☹
Na Kramare som dostala odporucanie na jedneho Dr, keby som si pamatala ako sa ma volat 😅

marija
11. júl 2010

@tea333 no vyzera to tak, ze v dovolenkovom zachvate ani nie... keby clovek mal istotu, ze apson porodi v termine,a le stat sa moze cokolvek... no Kramaroch je vraj kazdy lekar dobry, ja som konkretne dostala odporucanie na Pruzinca. Ale skus si pozriet zoznam gynekologov porodnikov na stranke Kramarov a mozno si spomenies ktory to bol 😉

tea333
11. júl 2010

@marija vola sa Plank..a zevraj berie iba rizikovky 😠 juj..zistene, a dalsi dobry zaver..to aby som isla naslepo 🙄
Ja som v dobrom citala aj o Cunderlikovi odtial..

tea333
11. júl 2010

aby som nebola Off topic, marija preco nie znova antolska?

marija
11. júl 2010

@tea333 ja som rodila na Antolskej z dvoch dovodov, prvy, ze tam robila moja mamina a druhy, ze som chcela rodit u Dubcakovej. Ale nakolko moja mamina tam uz nerobi a Dubcakova tam nerodi, rozhodla som sa ist rodit za niekym koho poznam cez znamosti a to je Dr. Pruzinec. Lenze to som nevedela, ze akurad teraz si bude msuiet zacat cerpat dovolenku... uz mam tam absolvovanu profilaxiu, prednasku pre oteckov, chystam si zaplatit aj EPI tam pre kazdy pripad, takze uz je neskoro menit a na rychlo hladat niekoho na Antolskej, ked je teraz situacia aka je a vsetci su aj tak na dovolenkach. Uz to necham tam. 4 dni v porodnici prezijem a spolieham sa na to co pise kazdy, ze su na Kramaroch vsetci lekari skveli. Juj, nech uz je to za nami.

tea333
11. júl 2010

@marija pisem IP 🙂

marija
11. júl 2010

@tea333 odpovedam IP 🙂

alure
11. júl 2010

@meryyy
Ahoj termín máme vypočítaný rovnako aj keď podľa uzv sme o dva týždne väčší tak neviem 🙂 Ja chodím k Dr. Havaldovi je velmi príjemný a dôsledný,chcem si ho aj zazmluvniť,len už mi povedal že podľa dátumu termínu tu nebude. Tak uvidíme,v utorok mám poradňu,tak to skusim nejak doriešiť. Držím palčeky a možno sa v danom termíne stretneme v pôrodnici.

tea333
11. júl 2010

alure Havalda bol dalsi na mojom zozname, tak vidim ze tu z nich nikto nebude 😒

zuzicka1982
11. júl 2010

Ahojte maminy .Chcem sa spytat,ktore chodite na Antolsku,ci ste potrebovali aj nejaky vymenny listok-odporucanie od vasho gynekologa ked ste sli prvykrat do poradne porodnikovi..Mne moj lekar totiz nic nedal..Staci mi len tehu preukaz? Pripadne vysledky ultrazvukov??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre