Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katy1979
19. júl 2010

Ockovane su akurat proti tbc. Kebyze cakame na ockovanie tak s nimi budeme prve mesiace len doma. Prave kvoli oteckovi som sa chcela dostat na nadstandart. Bohuzial bol obsadeny

meliska
19. júl 2010

@bambola ja viem, je smutne, ze ani otec, ale co uz narobime... to by museli spravit nejaku navstevnu miestnost pre otcov, lebo pustat otcov na oddelenie mi nepripada dobry napad, ved vies ake je to po porode a aby sa tam este motali oteckovia... 😒 ale ved 4 dni sa daju nejaj vydrzat, no nie? 😉

prsky
19. júl 2010

@meliska podla mna je to trafene nadalej a hlavne kedze je to sklo malilinke a na chodbe prievan (najlepsie je, ze ked moja dcerka dostala nadchu na sestonedeli, co je uplne uzasne pre pardnove babo, tak mi primar hovoril, ze som ju nemala vytrcat cez to okienko 🙄 ja som pritom malu neukazala ani ocinkovi, lebo to je podla mna trapne). ked vynesies 4dnoveho novorodenca von medzi ludi, tak uz mu nic nehrozi?

@miskatn hej funguje, cez male sklicko na vchodovych dverach, kde sa tlaci vnutri kopec mamiciek s babatkami a na druhej strane oteckovia, ktori chcu svojho novorodenca vidiet...mne sa to teda nepaci - je to nedostojne. nehovorim, ze tam maju pustat celu rodinu (babky, tetky, sesternice a tak), ale keby bolo teda aspon vyhradene dostojne a hlavne zdraviu neskodlive (vid poznamka o prievane vyssie) miesto za tymto ucelom - kludne aj cez sklo. nehovoriac o tom, ze maminy na nadstandarde si ocka kludne dnu vziat mohli - aj na izbu - a tiez tam nelezia maminy s detickami same. takze je to taky dvojity meter.

tatulienka
19. júl 2010

babule, mam otazku...na antolskej je ta pokladna kde sa plati otec pri porode atd otvorena aj v noci?

cicimon
19. júl 2010

tatulienka ano. je otvorena non stop

tatulienka
19. júl 2010

@cicimon dakujem 🙂

bambola
19. júl 2010

@prsky to je to, ze ti co si zaplatia su zrazu bez bakterii cico? 😲
smutne na com vsetkom zarabaju

zrzulka
19. júl 2010

Mne bolo luto hlavne pri malej to sme boli v porodnici dlhych 11 dni a moj muz si dceru nemohol pomojkat. Bolo to dost zle na moju psychiku ... (keby som vedela v tej dobe ze potom dalsie 2 mesiace ju nebude moct mojkat tak by som tych 11 dni az tak tragicky nebrala 😀 )
teraz pri drobcekovi sme boli len 4 dni a tiez sa mi to zdalo dlho ale dalo sa to vydrzat. Skoda ze na Sr "nefunguju" ambulantne porody. Mne zase pride "na hlavu postavene" to ze zdrave dieta musi byt v nemocnici tak dlhu dobu 😒

elina313
19. júl 2010

Ja som na Antolskej rodila pred 8 rokmi - tiež v novembri, tiež som za aby sa bábätká nevynášali von, ale keby si tí tatinkovia, mohli aspoň plášť obliecť a tou dezinfeciou, čo tam bola nad prebalovákom by si utreli ruky, bolo by fajn, keby si svoje deťúrence mohli aspoň na malý okamih pritisnúť a pomojkať.
Moja sestra rodila na Kramároch, malý nemal ani 24 h a už ho mala na návšteve v chodbe s výťahmi medzi 20 ďalšími ľuďmi - priznám sa, to sa mi nepáčilo, ale zaviesť tatinka k bábänku by malo byť normálne.

miskatn
19. júl 2010

@prsky cez male sklo vo dverach? a tie dvere su tam len jedny? 😕
v ruzinove je velmi siroka chodba pri vytahoch, a tam dokola z 2 stran (alebo 3?) su skledene steny, kde su znutra maminy pristavia vozicky s drobcami a ony su na druhej strane skla s navstevou... ale je pravda, ze ked bola sobota/nedela, cize najviac navstev, tak ani to nestacilo a vsetci s atm tlacili ☹

prsky
19. júl 2010

@miskatn ano, jedny, a nie celosklenene. maminy sustavne v case navstev chodia hore-dole, takze ukazujes babatko iba cez 1 kridlo dveri a na babo rovno fuci a kychance sa k nemu dostanu aj tak. ako hovorim - je to nedostojne a pre deticky aj nezdrave

zrzulka
19. júl 2010

@prsky ale po novom je to uz prerobene, tymi dverami sa nechodi von na navstevy cize tie dvere su vlastne zatvorene akurat ked prepustaju babetka domov tak sa tade chodi a personal... je to o nieco lepsie ako to bolo predtym lebo viem o com pises. Teraz sa zmesti viac vozickov vedla seba... teda ja som to velmi nesledovala lebo za mnou chodil len manzel (len prvy den prisli aj moji rodicia s dcerou)... jemu som maleho neukazovala kazdy krat. ved bol pri porode a potom ako pisete o com to je ked len cez sklo zira na svoje dieta ktoreho sa nemoze ani dotknut. tak radsej som ho tym neprovokovala nech mu nie je luto....

prsky
19. júl 2010

@zrzulka 😀 tak tomu sa hovori pokrok 😉 za mnou tiez chodil len muz a pochopil moje argumenty, preco mu malu nebudem ukazovat cez okno - inak on videl dcerku skor ako ja

elina313
19. júl 2010

😒 je to smutné, že tak dobrá nemocnica to má takto nešťastne zariadené a áno páči sa mi, že ak si na platenej izbe, tak vtedy sú všetci bezbaciloví 😖 to môže byť len na SR

zrzulka
20. júl 2010

@elina313 veru je to smutne ale tato to funguje v kazdej nemocnici a na kazdom oddeleni.... nenadarmo sa hovori ze zdravie si za peniaze nekupis .......... ale lepsiu zdravotnu starostlivost ano 😠 vratane otecka pri porode, epiduralu ( ktori mimochodom v inych krajinach spoplatnovany nie je) a samozrejme aj navstev celej familie na oddeleni po porode 😒

iron
20. júl 2010

u nas bol manzel pri porode, takze on mal malu v rukach skor ako ja.....potom az doma....ale nevadi. Ja respektujem, ze mozno su tam babatka ktore su nachylnejsie na prenos chorob a oteckovia tam nemozu. Mne sa nepaci ked chodi do porodky cela familia...v tomto som divna, ale ja napr. som ukazovala malu az ked mala mesiac. Teraz to urobim rovnako. Ja to beriem, ze je to cisto len zalezitost mna a manzela. Ostatna rodinka vydrzi...

Baby kedy byva poucenie o epiduralke? V stredu o druhej? Neviete?

iron
20. júl 2010

@mirkita nie je to pravda. Ja som zazmluvneneho lekara nemala a s epi nebol problem. Tam sa to ale odvija od toho na kolko si otvorena....ak si uz prilis tak ti nedaju ...tusim je to okolo 3-4 cm. Ja som isla do nemocky radsej skor.
@bambola mne by to vobec nevyhovovalo kebyze pride na izbu za inou mamickou otecko. Citila by som sa cudne, hlavne clovek ma problemy sam so sebou. A rozhodne nechcem aby ma tam este ocumoval nejaky pre mna cudzi chlap....
Na to su nadstandardne izby.

elina313
20. júl 2010

Kočky, ja tiež nie som za, aby oteckovia chodili na izbu, ale aspoň taká návštevná miestnosť, kde by tí tatinkovia mohli postískať svoje zlatíčka by nebola odveci nie ?

bambola
20. júl 2010

@iron ja netvrdim, ze na izbu, proste nastevna miestnost pre oteckov (cisto pre oteckov a nie teda cele familie) by nikomu neublizila si myslim. a ak by nejaka mamicka nechcela alebo sa bala tak tam jednoducho svoje babo neprinesie.

bambola
20. júl 2010

@elina313 tak tak 😀

adka1986
20. júl 2010

@iron ano, byva to v stredu o 14.-tej dole na anesteziologii, t.j. hned pri vytahoch 🙂 uvidis tam tolko bruchatych pokope, ze to urcite neprehliadnes 😀

elina313
20. júl 2010

@bambola no aký sme my úžasný tím 🙂 hor sa na Antolskú a ukážeme im čo je 21 storočie 😀

lukmaj
20. júl 2010

Ahojte holky, prosim vas, tie ktore mate zazmluvneneho Rozemberga, neviete nahodou, ci tam vo stvrtok bude od tej 11.00, alebo pride aj skor?
Dakujem
Vsetkym cerstvym mamickam blahozelam a v kutiku srdca tajne zavidim, ze to uz mate za sebou a hlavne mate pri sebe svoje poklady 🙂

lukmaj
20. júl 2010

A este mam jednu otazocku na cerstve mamicky. Holky, ak ste nemali zazmluvneneho lekara a prenasali ste, ako dlho vas nechali prenasat?
Dakujem za odpoved. 🙂

zrzulka
20. júl 2010

@lukmaj ja som rodila na termin presne 😀 ale mohla som aj par dni skor keby som chcela ....
@elina313 presne tak, ved aj oteckovia by si mali budovat vztah k svojim detom od prvej chvile a taktiez aj surodenci. Napriklad v zahranici je uplne bezne ze pride za mamickou a babetkom na izbu otecko aj surodenci... No my sa tohoto asi nedozijeme, nase deti snad ano

zrzulka
20. júl 2010

@iron nie si divna... my maleho rodine ukazeme az ked bude mat najmenej 2 ci 3 mesiace... Dovtedy ku nam ani noha a ani my k nikomu nejdeme. Ono ludia su z toho prekvapeni ale nech, takto sme sa s muzom dohodli tak to musia jednoducho respektovat....

miskatn
20. júl 2010

prosim vas, na tu prednasku epi musim mat nejaky papier od mojho gynekologa?
lebo moj gyn mi ho nedal, vraj ma tam poslu az z poradne na antolskej, ale vacsina mamiciek s mojim terminom uz to poucenie ma vybavene, vopred dakujem 🙂

dinka24
20. júl 2010

ahojte, prosim vas, to za otecka pri porode sa plati? a kolko prosim vas? a este mam jednu otazku. prosim vas, kolko sa priblizne plati za zazmluvnenie doktora? dakujem

dzovana
20. júl 2010

@miskatn mne dal lekar v poradni ten papier, ale nikto ho odomna na prednaske nepytal ...

dzovana
20. júl 2010

@dinka24 za otecka sa plati 16,60 € myslim .. a zazmluvnenie lekara stoji v prepocte 7tis Skk, to neviem presne v eurach, lebo ja som zazmluvneneho nemala nikoho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre