Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

alure
29. júl 2010

@elina313
no veď ja som tiež prekvapená koľko vecí sa po 8 rokoch zmenilo 🙂 Tak len pre istotu.
@jasminet
no ja som si nepamätala čo kupovať,nechala som to na lekáreň nech mi pripraví to čo teraz mamičky kupujú do pôrodnice a medzi vecami bol aj lieh.Viem že sa zmenil systém aj v kúpaní,my sme ešte mali kúpať každý deň a dokonca natierať olejom. Ja som už vtedy používala len hydratačné mliečko, a viac menej som sa snažila moc nepoužívať každý deň mydlo alebo šampon,skôr čistú vodu ako doporučujú teraz. Mne sa zase nepáči utierať "riťku" vlhčenými studenými utierkami,radšej opláchnuť pod tečúcou vodou v umývadle...ale to je môj názor a dúfam že v pôrodnici nebudem musieť bojovať s názormi sestričiek 🙂

cicimon
29. júl 2010

@alure - no neviem si predstavit, ako by si v porodnici umyvala dietatku ritku pod tecucou vodou, asi tie 4 dni budes musiet tie utierky nejako prezit...ja doma utieram tiez len zinkou a vodou
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/cicimon/albu... - toto fakt stacilo

cicimon
29. júl 2010

@pokahontas2 - suhlasim s bambolou, a co sa tyka nocnych kosiel, tak nam ich za tie 4 dni asi 3x vymenili...ale pre kazdy pripad treba mat aj svoju (ja som ju nevyuzila)

alure
29. júl 2010

@cicimon
fúha tak tam nemáme na izbe umývadlo? 🙂 Ja som prvé rodila v malej pôrodnici ale vybavená bola úžasne...ale bolo to fakt už dávnejšie ... no tie 4 dni človek vydrží snáď všetko....doma si nabehneme na svoj režim 🙂

alure
29. júl 2010

@cicimon
na tom tvojom zozname sú poštolkové nohavičky..to sa ešte balia deti na široko?

cicimon
29. júl 2010

ano, je umyvadlo na izbe. ale aj tak
v nemocke sa nebalilo nasiroko, len na cestu domov tak zabalili

jasminet
29. júl 2010

umyvadlo tam je, ale ked nechas male sestrickam, tak v postielke nechavas par ks plienok a vl. utierky, oni ti nebudu chodit male pod vodu umyvat...a pravdu povediac, ja ako prvorodicka som mala sama so sebou co robit, nie este dieta vlacit ako maca do umyvadla umyvat ked som krpatu nevedela ani chytit 😀

bambola
29. júl 2010

@alure dakujem 🙂 mne osobne nic nechybalo, co som vyuzila boli hlavne tie poporoodne vlozky (ale stacia obycajne alwaysky na noc- tie velke) a podlozku pod seba a samozrejme vela tekutin, mala som aj vineu ale vacsinou som pila vodu z vodovodu.jaj a zo dva uteraky lebo urcite si minimalne jeden zababres 😠 navyse my sme sa sprchovali aj desatkrat denne, jednak po kazdom vecku sme museli do sprchy a za druhe bolo strasne horuco.
pre malu len tie jednorazove plienky a vlhcene utierky. lieh nepouzivaju, babatko kupu oni a nicim ho nenatieraju (nema sa), kupe sa kazdy druhy den, plienky latkove ako aj oblecenie ti tiez daju a takisto ked mi ju priviezli na vozicku tak som tam mala aj rybaciu mast na ritku. ked sa ti pogrcka tak si zbehnes ku sestram po nove vecicky, ochotne vymenia 🙂

bambola
29. júl 2010

@alure je v podstate na tebe ci budes balit nasiroko alebo nie. v nemocnici nebalia. ja som balila a chcela som do prvej navstevy ortopeda ale mala ma problemy s prdikmi a ked mala postolky tak si nemohla pritiahnut nozicky k brusku a bolo to este horsie, bolo mi jej strasne luto ☹ tak jej teraz chvilku nedavam. snad na to nedooplatim na navsteve u ortopeda.

alure
29. júl 2010

@bambola
Dakujem za odpovede dievčatá 🙂 tak snáď to čoskoro prejde (myslím tie prdíky) ak môžem poradiť ja som doma dosť často nechávala malého nahučkého a nezabaleného,čo mu robilo veľmi dobre (typický chlap 🙂 )
A neboj bez poštoliek na chvílku na to určite nedoplatíš 🙂 V zahraničí sa deti vôbec nebalia na široko len tie ktoré to potrebujú,väčšinou sú to deti narodené KP,kde došlo k nejakému natiahnutiu počas pôrodu,alebo rovno v pôrodnici sa robí ultrazvuk na klbiky a tam sa zistí čo a ako....

@jasminet
prečo si nechávala malú sestričkám? To nebudem mať pri sebe malého stále?

cicimon
29. júl 2010

@alure - dieta mozes nechat u sestriciek ked budes mat navstevu alebo ked pojdes jest, ja som mala napr prvy den infuzky a potom 2 dni transfuzky, tak to by som s nou nic nemohla robit a ani kojit sa nedalo...Ale zas ak ti nic nebude, tak ju mozes mat stale

jasminet
29. júl 2010

@alure prvu noc po porode nebolo miesto na 600nedeli, tak mala bola u sestier a ja na rizikovom. druhu noc som im ju tiez nechala lebo som odpadavala a aj tak som mlieko nemala a nemohla som vstavat a potom ked som dostala transfuziu - to som mala co robit sama so sebou.
ono aj ked sa necitis dobre, potrebujes sa vyspat, tak im tam mozes babo na noc dat, inak je stale u teba.

bambola
29. júl 2010

@alure ja som malu prvu noc nechala u sestriciek. najprv som sa sice citila velmi dobre a chcela som ju uz prvu noc ale okolo desiatej to cele na mna dolahlo a bola som rada, ze si mozem pospat. navyse som ani nevedela co s nou a ako s nou 😀

janulka66
29. júl 2010

@mysinka2007 ja som chcela mat zazmluvneneho mojho lekara, pre istotu a klud. No neviem ci to bude zrovna dovolenka 🙂, ale mozno sa stretneme. Dufam, ze co nasjkor 🙂

bets
29. júl 2010

@velika1 takze Eurocord zdvihol rocny poplatok? v novembri som platila tych 19 EUR, este som si to pozerala na vypise... som zvedava aka faktura pride v novembri tento rok.... a mozno je to len cena pre novych klientov, mozno nam az tak nezdvihnu poplatok. netusila som, ze to tak zdrazelo....

velika1
29. júl 2010

@bets no ak uz mas s nimi zmluvu, tak ti to asi zdvihat nebudu, to je asi len pre novych...ale sa mastia vrecka, teraz ked sa to tak rozsirilo, ze si to skoro kazdy dava🙂))

bets
29. júl 2010

ja mam zmluvu uz 5,5 roka
ale postupne zvysovali, zacinala som pri poplatku 400 Sk
a je na zvazenie, ci to dat kazdemu dietatu, alebo len jednemu.. to by som musela vediet krvnu skupinu babatka uz v brusku.

minix
29. júl 2010

@alure mne velmi pomohlo,ked mohla byt mala u sestriciek prvu noc, lebo som od radosti nevedela, co so sebou, potrhana som bola od ucha po ucho, tak som sa "vyspala" 🙂, spolubyvajucej o jeden den starsie ditko revalo v 30-minutovych intervaloch po celu noc. 🙂

luciarichard
30. júl 2010

no ja som bola velka hrdinka a malu som chcela hned .... ale naurobila som dobre bola som unavena z porodu, mala stale plakala lebo bola hladna a ja som nemala este tolko mlieka. Takze najlepsie je nechat urcite prvu noc babatko u sestriciek. 😉

alure
30. júl 2010

@minix
@luciarichard
aj ja som mala prvú noc malého pri sestričkách(malý sa narodil síce večer),ale myslela som si že je to tak normálne a od druhého dňa som ho mala pri sebe stále. U nás to v fungovalo trochu inak,aj čo sa týkalo návštev a tak...viem že na Antolskej to funguje úplne inak. Uvidím ako zvládnem druhý pôrod a určite sa podľa toho zachovám. Aj keď je pravda že malého by som chcela mať pri sebe stále.

adkatarabka
30. júl 2010

ahojte. baby, co ste po porode, neviete v ktorej ambulancii sa hlasit, ked som uz po porode doma a mam nejaky zdravotny problem? sestricka mi to pri prepustani hovorila, ale ja som v tej euforii zabudla cislo ambulancie... dik

j4n15
30. júl 2010

ahojte som tu nova tehulka 32 tt 🙂
ma nejaka z vas skusenosti s dr Borovskym? dakujem baby 🙂

lenka23
30. júl 2010

@adkatarabka podľa mňa už u svojej obvodnej, nie?

cicimon
30. júl 2010

@adkatarabka pocas 600 este v nemocke kde si rodila, ale c dveri neviem, ale podla mna ak na hociktore zaklopes, tak ta snad poslu do spravnych

luciarichard
31. júl 2010

@adkatarabka ja si tiez myslim ze to uz ma riesit tvoj obvodný gynekolog 😉

andzi
31. júl 2010

Kočky, prosím vás nemáte niektorá tel. číslo na dr. Havaldu (najlepšie mobil) a neviete či tam tento týždeň bude, resp. kedy robí poradne. Potrebujem ho súrne aby ma vyšetril, lebo vyzerá že budem rodiť skôr.

alure
31. júl 2010

@andzi
Havalda má do 9.8. dovolenku. Ale v utorok ráno okolo 9tej ho tam nájdeš aj mne príde z domu urobiť poradňu.

maznacik007
31. júl 2010

andzi pokial viem pan doktor Havalda ma dovolenku /ak sa mylim opravte ma / a cislo na mobil 😖 myslim ze dava len zazmluvnenym pacientkam...
inak mozno tu ti poradia viac... ale neviem ako to je pokial nie si ich klientom
http://www.mediclinicba.sk/?id=gynekologia

andzi
31. júl 2010

@alure @maznacik007 kočky, ďakujem aj som si myslela, ja si ho chcem zazmluvniť, ale asi počkám do toho 9.8. lebo tento týždeň mám poradňu ešte u svojho gynekológa. A potom tam ako býva? Ktoré dni? Už dúfam, že dovolenku mať nebude, lebo dosť reálne pôjdem rodiť v 38-39tt.

alure
31. júl 2010

@andzi
Tak poradňu určite bude mať 10.8 vtedy idem aj ja,a od 22.8. odchádza zase na dovolenku. Tak si dojdi toho 10.8. na poradňu a uvidíš čo ti povie. Tento utorok ráno príde len na skok tak neviem či by ťa zobral....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre