Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

prsky
10. aug 2010

@jasminet jaj a ja som za sestrickami chodila az ked mala dostala nadchu a otravovala ich kvoli odsavaniu (jedna sestricka bola taka ochotna a odsala mi ju odsavackou na inkubatore a ostatne ma potom odpinkavali, nech jej cistim nos vatovou tycinkou, ze ony nemaju ako odsat, tak som im vysvetlovala, ze maju ako 😉 ) co sa tyka dojcenia, nastastie som problem nemala, ale spoluleziacej radila kazda sestricka inak 😕

jasminet
10. aug 2010

@prsky kazda radi podla svojich vlastnych skusenosti. aj mojej spolubyvajucej kazdy radil nieco ine

prsky
10. aug 2010

@jasminet ale to by nemalo byt - nech si daju skolenie aspon v ramci odd., lebo to fakt hlavne prvorodicky matie. inak sa mi lubil primar na novorodeneckom - "postazoval" sa na niektore svoje sestricky, ze ich nevie odnaucit od "zastaranych" sposobov (ako napr. natierat olejcekom) 😀 vies, toto su malickosti, ale podla mna by sa zlepsila kvalita staroslivosti uz len ich napravou. je mi jasne, ze vyzeram ako chronicka stazovatelka a ze vymyslam blbosti 😀 ale inak z moznosti, ktore v BA su mi stale Antolska vychadza najlepsie.

pipi1211
10. aug 2010

baby neviete mi poradit ci na nadstandart pustia aj mensie deti ako navstevu? myslim svoju trojrocnu dcerku ci tam pustia.... 😕 😕 😕 😕

maggie2
10. aug 2010

@prsky vôbec nevyzeráš ako chronická sťažovateĺka, len si si veľmi dobre vedomá svojej vlastnej hodnoty, svojej dôstojnosti a vyžaduješ úplne normálne veci za platby ktoré odvádzaš
@pipi1211 tak toto neviem, ale v Rakúsku nie je problém s návštevami ani 3 ročných detí či 99 ročných prababičiek. A to kedykoľvek (čomu bohužiaľ personál nevie zabrániť-neexistuje aby niekto niekoho krikom vyhadzoval všakáno, a niekedy to fakt otravuje, lebo nie všetci dodržiavajú návštevné hodiny a keď sa susedke o siedmej večer nasúka na izbu família o 10 členoch nie je to nič moc)

prsky
10. aug 2010

@maggie2 😀 a vidis, na antolskej pustaju dnu navstevy len na nadstandard - to su asi sterilni ludia 😀

maggie2
10. aug 2010

@prsky ak je to tak, nie je to v súlade s Chartou práv pacienta, ktorú sa SR zaviazala dodržiavať.
Inak takisto vidím rozdiel v tom, že v Rakúsku sú kytice pre rodičku od členov rodiny vítané, pacientka môže mať na izbe kytice, vázy sú k dispozícii, je na to i miestnosť kde sa vázy ukladajú a kde sa i vymieňa v nich voda.
Nad tou sterilitou v SK pomeroch by som sa pousmiala, lebo často ide len o opatrenia naoko, ktoré aj tak vyúsťujú len do buzerácie ľudí a efekt nulový 😀

sharlotta
10. aug 2010

Do porodu mam sice este daleko, ale chcela by som sa opytat, ci niekto pozna Dr. Bertoldovu. Mne pripadala fajn.

bambola
10. aug 2010

Niekto tu spominal, ze sa jej ani nespytali ako sa ma/citi, tak za seba mozem povedat, ze mna sa to spytali pri kazdej vizite, dokonca aj prednosta na velkej vizite 😉

njonja
10. aug 2010

@sharlotta aj ja mam v rodine ucitelov, lekarov a vysokoskolskych profesorov v okruho mama, otec, stari rodicia a strykovia, cize viem velmi dobre porovnat. Nehnevaj sa, pri vsetkej ucte k ucitelskemu povolaniu, akoze to nie je lahke povolanie, a to vytazenie a rizikovost, ktoru na sebe nesu sestry a lekari, neda porovnat. a okrem toho, nalejme si cisteho vina, su tisicky ucitelov, ktori su tu pracu vybrali len preto, ze sa lahko dostali na vysku. Cest vynimkam, ku ktorym, dufam, patris aj Ty.
Co tym vsetkym chcem povedat, nic nie je nikde idealne, vsade sa najdu aj dobri lekari, personal, ucitelia. Neznasam vyjadrenia typu - pozrite sa na slovenske zdravotnictvo, ake je v prdeli a aki tu pracuju ludia. Toto primitivne pausalizovanie na adresy aj slusnych ludi uraza.
@meggie, nemas pravdu s tymi odvodmi - napriklad len v nemecku mi z vyplaty strhnu vyse polovice, a to hovorim o stasti, ze tak malo, z platu na odvody. Takze znova- pausalizovanie. A na adresu lekarov, ktori su vytazeni - chvalabohu, ze nesedia len v jednej ambulancii a nemaju len svojich par pcientiek. Chvalabohu, ze si rozsiruju obzory, lietaju na kongresy, zbieraju kontakty a nove pripady. A ruku na srdce, ano, chodi mozno aj za peniaze sponzorov, ci farmaceutickych firiem, no a co????

Antolska je jedna skvela nemocnica, ked budem znova rodit a budem moct rodit na Sk, bude to znova moja volba.

njonja
10. aug 2010

@prsky nie , nie su, ale priplacaju si za riziko🙂

njonja
10. aug 2010

@pipi1211 , ked som tam ja bola, nepustali☹.Hlavne kvoli detskym chorobam, ktore su pre miminka nebezpecne...

njonja
10. aug 2010

@bambola ja tiez mam len dobre skusenosti, takze tiez neviem, co sa to tu pise. Mna sa tiez vzdy pytali. a to aj na normalnej izbe.

maggie2
10. aug 2010

@njonja hmm takže už rozumiem, chrániš si príbuzenstvo 😉
Robíš iba demagógiu s tými odvodmi, lebo je rozdiel daň a nemocenské poistenie všakáno. Ale nie som tu na to aby som šla do konfliktu s Tebou, lebo na tom nemám záujem.
Nuž neviem aký prospech má rozširovanie si obzorov v medicínskej oblasti taký pobyt pre celú rodinu pána doktora v Dominikánskej republike sponzorovaný farmafirmou s tým že z týždňového pobytu je v sále hotela hodinová prednáška možno v reči ktorej ani nerozumie... OK 😉
Antolská vôbec nie je skvelá nemocnica, viem o niekoľkých prípadoch čo tam pacientov dokázateľne poškodili a po osobnom pobyte tam môžem skonštatovať že nie vďaka ale napriek tej ich zdravotnej starostlivosti tam pacienti tú hospitalizáciu prežijú.
A chcem Ťa vidieť ako utekáš z Nemecka na Antolskú rodiť.Jedine že tam máš spríbuznených lekárov všakáno - tomu sa ale potom hovorí "nadštandardná" starostlivosť. Vo všetkej úcte inak zdravím

andzi
10. aug 2010

Ahojte. Po vlastnej skúsenosti s touto nemocnicou potvrdzujem slová, ktoré tu dnes odzneli, že Antolská nie je vôbec skvelá nemocnica. Niečo otrasné. Priznám sa, že po obrovských chválach na túto pôrodnicu som čakala oveľa oveľa viac. Bolo to však strašné. Nečakala som, že so mnou niekto bude jednať "v rukavičkách" ale toto bolo na mňa trošku veľa. Prístup hrozný a jednali s pacientkami ako s posledným odpadom. Ďakujem, neprosím. Som 4 týždne pred pôrodom ale rodiť sem určite nepôjdem.

maggie2
10. aug 2010

@andzi andzi zlatko, nebudeš veriť ale posledné dni som na Teba myslela, či tomu veríš alebo nie. Nepoznáme sa síce, ale len z tém kde sme prispievali. Bola si mi veľmi sympatická myšlienkami, názormi a vedomosťami, a preto keď som si čítala posledné stránky tejto témy kde si i Ty prispievala, veľmi som bojovala s tým, či by som Ťa nemala v IP vystríhať. Ale prv než sa tak stalo, sama si zažila na vlastnej skúsenosti.

andzi
10. aug 2010

@maggie2 ďakujem, škoda, že si tak neurobila, lebo mám pokazený celý deň. Poviem ti len toľko, že sa ku mne chovali štýlom, keď nie si z Bratislavy, si pre nás odpad z dediny a čo nás otravuješ. Asi tak. Viac v IP. Takže Antolská v žiadnom prípade, hoci som mala o tejto nemocnici veľké ilúzie, že aká je svetová a špičková. Prd.

maggie2
10. aug 2010

@andzi je mi to ľúto, veľmi ma nutkalo napísať Ti vopred ale nechcela som byť vtieravá, vieš ako to chodí

bambola
10. aug 2010

@njonja no ja som bola tiez na "normalnej" izbe. nadstandart mozem okaslat, tolko penazi za den sa da aj inak a lepsie vyuzit 😠

ved uz sa tolko nehadajte, evidentne sme kazdy narazili na niekoho ineho a evidentne kazdy ma ine naroky a kazdy nieco ine povazuje za cistotu a necistotu, za slusne spravanie, za vulgarne spravanie atd..... viete co tym chcem povedat 🙄
je pravda, ze som nezazila inu nemocnicu (chvalabohu) ale voci mojmu pobytu na antolskej nemam vyhrady a ak by som zase sla rodit nemam dovod menit.

barboramarek
10. aug 2010

@sharlotta je velmi fajn 🙂

maja797
10. aug 2010

@njonja Ahoj, 🙂 ja by som rozhodne išla opäť rodiť na Antolskú, už som bola aj v Ružinove aj na Kramároch, ale Antolská je najlepšia, tiež som si chcela zazmluvniť moju dr. Bertoldovú, ktorá tam aj ordinuje (aj bez toho za mňou bola vždy, keď bola v nemocnici, aj pred pôrodom), len som to nestihla, lebo po 2. kontrole v nemocnici, keď som zase zažila štyri hodiny čakania, lebo doktorku mi 2 x odvolali k sekcii, som začala rodiť v 37t.... Nemala som zazmluvneného lekára, tak ma dostal na starosť taký mladý doktor, ktorý môj pôrod trochu podcenil, našťastie pôrodná sestra Majka, môj anjel, okamžite volala primára a išli sme hneď na sekciu v plnej narkóze. Zachránil aj syna aj mňa, ale nabudúce, dúfam, že to bude čoskoro, si určite zazmluvním moju doktorku riadne dopredu. Čo sa týka sestier, nemala som problém, ako sa k nim kto choval, tak sa chovali k nemu, a zase každý deň sa nedokáže usmievať nik... A čo sa týka vizity, to ste asi nezažili vizitu v iných nemocniciach, zlatá Antolská 🙂

pipi1211
10. aug 2010

@njonja takze ju tam teda nepusia, hej? no skoda ☹ skusim sa este opytat dr na poradni lebo ten nadstandart som chcela iba koli nej aby mohla za nami prist v klude a nie len na chodbe kde su navstevy ☹

maggie2
10. aug 2010

@pipi1211 nie je dôvod na to aby Tvoju dcéru ku Tebe nepustili. Ak je chrípková epidémia a podobne, nepustia nikoho. Ale selektovať podľa veku je non sence. Je to absurdné. Zdravé 3 ročné dieťa nie je väčším rizikom pre tú ich sterilitu ako zdravá12 či 25 či 50 či 75 ročná osoba.

maja797
10. aug 2010

@maggie2 Ja mám skúsenosť, že nepúšťali nikoho, a to nebola chrípková epidémia, deti sme ukazovali len cez sklo na chodbe, ale ja som ležala na normálnej izbe. Keď tak sa podarilo ukecať niektorú mladšiu sestričku aspoň na to, aby nás mohol manžel vybaliť, boli sme po sekcii. A tri mesiace predo mňou rodila kamoška a mali to tak isto.

livia333
10. aug 2010

baby vsetko nemocnice su so svojim sposobom podobne, aspon tie v BA...A byt lekarom znamena byt jednou nohou vo vazeni....mam taky pocit...Ja som zvazovala Antolsku a Ruzinov a dlho som bola naklonena Ruzinovu, no kvoli neonatologii som sa rozhodla pre Antolsku. Ja to tam uz nejako prezijem, nejdem tam s velkymi ocakavaniami a snad po porode budem moct povedat, ze som si dobre vybrala. 🙂

pipi1211
10. aug 2010

@maja797 na normalnu izbu nikdy nikoho napustaju.... ale na nadstandart moze prist navsteva za tebou na izbu ak s tym spolubyvajuca suhlasi 🙂

maja797
10. aug 2010

@pipi1211 Ďakujem, nám sa už nadštandartná izba neušla 🙂 , bolo nás priveľa ...

pipi1211
10. aug 2010

@maja797 no ja sa modlim aby sa nam usla 😅 🙂

maja797
10. aug 2010

@pipi1211 Mám pocit, že teraz je ešte viac tehotných báb ako pred rokom 🙂 a to vtedy všetci hovorili, že aký je babyboom. Ako sa cítiš?

njonja
10. aug 2010

@pipi1211 vies, oficialne vraj nie☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre