Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

pipi1211
10. aug 2010

@maja797 no ved toho sa obavam, ale tak uvidime 🙂 ja sa citim fajn ako keby som ani rodit nemala 😀 iba brusko sem tam stvrdne a trosku ma tlaci na podvozok no inak ziadne priznaky bliziaceho sa porodu nemam 😅 😅 😀 😀

njonja
10. aug 2010

@maja797 mna tiez rodil primar🙂 A tiez mu dakujem za to, ze moj syn sa narodil zdravy a zivy.-)

maja797
10. aug 2010

@pipi1211 Tak to máš úplne super, ja som bola od 32.tt do 35.tt v nemocnici s predvčasným pôrodom, potom som bola chvíľku doma, kde som smela len ležať a v 37.tt som už rodila a to ležanie bola moja smrť. Ale hovorím, že ten koniec bol preto taký, že sme až 16.tt zistili, že som tehotná a do 7. mesiaca som si to užívala 🙂

maja797
10. aug 2010

@njonja Priznám sa, že predtým, keď som bola v nemocnici na rizikovom, tak som bola na neho riadne nahnevaná, lebo ma nechcel pustiť domov, napriek tomu, že už nemali žiadne lieky, takže so mňou už nič nerobili. Nakoniec mi moja dr. vybavila, že prechádzam do ambulatnej starostlivosti, to som podpísala a doma sa mi podarilo ešte 2 týždne potiahnuť. Keby som zostala v nemocnici, tak by som rodila hneď, také som tam mala nervy. 🙂

njonja
10. aug 2010

@maggie2 takze po poriadku, kedze vidim, ze mas zalubu v skatulkovani a cierno-bielom videni. Moje"leakrske"pribuzenstvo nemalo nikdy nic docinenia s touto nemocnicou, dokonca ani z daleka nepracuju v tej oblasti, jedina znamost na antolskej bol moj lekar, ku ktoremu chodim roky a ktory ma rodil a ktory BOL TEN DOVOD, preo som prisla na SK rodit. Dovera sa tomu hovori. Na nadstandarde som bola na cakacke za inymi kockami a na verejnej cakacke.
Takze tolko, hovorim z vlastnej skusenosti a tu nepovazujem za demagogicku. Asi ti usiel vyznam slova.A mimochodom, hovorila som o odvodoch a nie o daniach. Tu sa na teba pozeraju ako na menejcenneho, ak si poisteny len "statne", v nemocnici maju vzdy prioritu ti, ktori si viac zaplatia - cize poisteni sukromne.....
Inak pozdravujem.

njonja
10. aug 2010

@maja797 vies, tazko to posudit, ale viem, ze aj mna si tam chcel nechat, lebo si je istejsi, ked ma pacientky pod kontrolou stale, ako ked su doma... Som ho prehovorila, ale musela som sa stale hlasit....

maggie2
10. aug 2010

@njonja Ja neškatuľkujem. Naopak práve Ty - ako môžeš povedať že pozerajú na Teba ako na menejcenného ak si poistený len "štátne" a nie súkromne? Ak máš taký pocit, tak daj podnet na príslušnú inštitúciu, že sa tak deje a že diskriminujú pacientov.
Ja nemôžem povedať že by ma niekto diskriminoval, ani mi nikto nikdy v zahraničnej nemocnici nedal pocítiť že by som bola na základe svojho neprivátneho poistenia menejcenná a nielen v nemocnici ale všade, na úrade, v školke, v obchode, hocikde si nejakú diskrimináciu nikto nemôže dovoliť. A nikdy doteraz som to od nikoho v mojom okolí nepočula, žeby ho v nemocnici alebo u lekára brali kvôli druhu poistenia ako menejcenného.
Žiješ v Nemecku, ja inde ... ale opakujem ak máš takú vedomosť že ľudí diskriminujú, je Tvojou občianskou "povinnosťou" podať proti tomu podnet.

meryyy
10. aug 2010

ahojte baby, chcem sa len spytat - nema niektora z vas skusenost s liekom Klion - D?
Dik za odpovede.

maggie2
10. aug 2010

@meryyy myslím že som to raz brala, mimo i. liečba mykotických infekcií a tak podobne, sú to vaginálne tablety, berú sa na večer

njonja
11. aug 2010

@maggie2 ah, prosim Ta, tusim, ze tvojim cielom na tomto diskusnom fore vseobecne je apelovat na obcianske povinnosti Nestalo sa to tak len v tejto teme... mam niekedy pocit, ze si tu len preto, aby si podpichavala a nie lebo sa uprimne zaujmas o informacie z oblasti tehotnych, mamiciek, deti a podobne. Pravdepodobne zijes v USA, tam viaceri takto rozmyslaju - myslim vo sferach obcianskych povinnosti a podobnych institucii....
Vo svete zial, plati vacsinou princip, kto si viac zaplati, viac ma, takze ak si priplatis extra poistenie z vlastneho vrecka navyse, mas prirodzene prednost pred tym, ktory to nespravi. A ziadne obcianske zalezitosti ti nepomozu....

maggie2
11. aug 2010

@njonja myslela som že sme my dve diskusiu ukončili, ale keď teda ma ideš obviňovať že som tu preto aby som podpichovala, nemôžem sa neohradiť. Samozrejme že sa úprimne zaujímam o informácie z oblasti tehotných mamičiek a podobne. A keď môžem, tak poradím ako najlepšie viem a dostávam často pozitívnu spätnú väzbu, pretože už mám dosť odžité a ja som tá čo sa naučila na vlastných chybách a nie na cudzích a mojim prianím je mladé dievčatá mnohých negatívnych skúseností a zážitkov ušetriť.

Napriek tomu že som už staršia, patrím do kategórie mamičiek s malým dieťaťom. Nežijem v USA. Tvoj zastávaný princíp že kto si viac zaplatí viac má platí nakoniec možno v Nemecku, ale na SK som sa stretla bohužiaľ len s princípom kto si viac zaplatí takisto nemá viac než bezdomovec. A to nič proti bezdomovcom.

maggie2
11. aug 2010

@njonja a ešte na malé doplnenie aby som predišla že ma budeš chytať za slovíčka - hovorím o NEMOCNICIACH na SK a nie ambulantných lekároch, zubároch, estetickej chirurgii a podobne.

livia333
11. aug 2010

@njonja sledujem vasu diskusiu s @maggie2 a musim ti oponovat, nakolko som zila niekolko rokov v Nemecku, nikdy som sa s odmietnutim ci nedodstatocnou starostlivostou zo strany lekarov nestretla a to sme boli s mm poisteni aj tak aj tak...dokonca tam mame znamych, co navstevuju lekarov...takze v tomto nemas pravdu. Zdravotnictvo v DE je praveze jedno z rozvinutejsich, dost ma prekvapuje, ze si sa rozhodla ist rodit na SVK, pretoze ja by som volila urcite radsej DE, ak by sme tam este zili. A ak by odvody, kt. tu spominas isli naozaj tam, kam by mali, tak by nase zdravotnictvo vyzeralo tiez trosku inak. Lenze vsetko sa hadze do jedneho velkeho vreca a nie je nicim nezvycajne, ze napr. to co sa vyzbiera ide napr. na dialnice, ci plata iny deficit v statnom rozpocte...lebo niekto si tak rozhodne.
A taktiez nesuhlasim s vyjadrenim ohladom ucitelov a sestriciek...kazdy si svoje povolanie vybera sam - to ako si prisla na to, ze ti co sa dostali na VS "lahko" idu robit do skolstva??? 😀
V mojich ociach su povolania ako sestricky al. aj ucitelia skor poslanim, tam nikdy nezarobis. A kazdy ma moznost vybrat si, co chce v zivote robit.

prsky
11. aug 2010

ozaj baby, co ste cerstvo po porode, neviete nieco o prestavbe na Antolskej? akurat som sa dozvedela, vraj teraz prerabaju a ma to trvat akolo 3 mesiacov. ze v Ruzinove ani na Kramaroch nestihaju, uz boli aj nejake prevozy inam.

tothova5a
11. aug 2010

@prsky - ahoj, dnes som tam bola a nikto tam nic neprerabal a ani nic o prerabani nehovoril.

hobit
11. aug 2010

@prsky aj ja som tam dnes bola a ziadna rec o prerabke...

kvetinka211
11. aug 2010

@maja797 @njonja Ahojte ... pisete tu o nejakych cakackach na nadstandard ... Mozem sa spytat, ako to funguje ... kedy a u koho sa tam clovek zapisuje atd. .. to sa caka zatial den-dva-cely pobyt na normalnych izbach (dieta mimo na novorodeneckom), ci sa nahodou nieco neuvolni? Dakujem za objasnenie ...

bambola
11. aug 2010

@prsky prerabka bola na piatom ked som tam lezala v 32tt (koncom maja) ale uz je to davno hotove 🙂

pipi1211
11. aug 2010

@kvetinka211 ked chces ist na nadstandart musim sa opytat ked budes na porodnej sale ci je volny, ak nie je tak ides na normalnu izbu na novorodenecke... si aj s babom na normalnej izbe a cakas kym sa daka izba uvolni, ak sa uvolni a uz nik nie je pred tebou mozes sa premiestnit....

kvetinka211
11. aug 2010

@pipi1211 dakujem za vysvetlenie, ked aj s babom sa caka, tak to sa da .. som sa bala ci nahodou ked maju plno nedavaju babatka spat niekde inde, to by bolo zle ...

jasminet
11. aug 2010

@kvetinka211 ak je na novorodeneckom plno pre mamicky, tak mamicku ulozia na rizikovom na 5 poschodi a babo je na novorodeneckom u sestier. to sa stalo mne. ale ak je dole volno a cakas len na nadstandard, tak spolu s babom.

cicimon
11. aug 2010

@jasminet a v takom pripade male nie je vobec pri matke?

jasminet
11. aug 2010

@cicimon nie. ak vladzes chodit, tak mozes ist za babom dole, ale ty spis inde ako babo.

cicimon
11. aug 2010

@jasminet hmm...takze len dojst pozret, nakojit a odist....no nic moc

jasminet
11. aug 2010

@cicimon no, asi tak. ja som ani nechodila, takz krpatu som videla druhy den podvecer. narodila sa v piatok o pol desiatej vecer a potom ma previezli na novorodenecke az okolo piatej, siestej vecer v sobotu. ale snazia sa co najrychlejsie dostat matky k detom a zas asi baby tesne po porode dat na rizikove. aby to rozdelenie netrvalo dlho.

kvetinka211
11. aug 2010

@jasminet no tak to je dost horor 😠 Akoze rozbehnutie laktacie, na ktore je treba byt si neustale nablizku, to ich netrapi? Nechapem - ked teraz maju permanentne plno a vidia ze este asi aj par rokov bude, kedze sa teraz rodia dlho "odkladane" deti ... tak preco neporiesili priestory ... hlavne ze mame v kazdej druhej dedine multifunkcne ihrisko a premierovi stavali pri hrade bazen za miliony ...

cicimon
11. aug 2010

@kvetinka211 ja sa obavam ze niektore veci neporiesis

ja som mala stastie, ze vtedy tam bolo ludoprazdno....a ja som mohla rozbiehat co som chcela, ked som kvoli infuzkam a transfuzkam 3 dni nemohla kojit.....takze nie vzzdy sa da, ale doma sme rozbehli a mala je stale na MM

maggie2
11. aug 2010

@kvetinka211 @cicimon tak v takom prípade, teraz, ak by som mala pendlovať za dieťaťom po poschodiach hore dole, by som kázala manželovi doniesť kočík a dieťa by som mala na izbe pri sebe a nech by skúsil niekto mi to dieťa odniesť a s kočíkom ma vyhadzovať

cicimon
11. aug 2010

@maggie2 no nie som si ista, ci by ti dovollili mat kocik na izbe a monitor dychu tam asi tiez nedaju

jasminet
11. aug 2010

@maggie2 naco kocik? babo je v postielke pojazdnej 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre