Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jasminet
11. aug 2010

@cicimon uz je v kazdej postielke monitor? min. rok nebol

@maggie2 hlavne ide asi o to, ci tomu babu by to prenasanie prospelo a ci by si niekto vzal na zodpovednost keby sa nieco stalo

cicimon
11. aug 2010

@jasminet mam dojem ze hej, aspon co som si vsimla

cicimon
11. aug 2010

no ja by som ju urcite neprenasala tymi chodbami a ani vo vytahu..

kvetinka211
11. aug 2010

@jasminet a nemali by im vlastne za toto zobrat akreditaciu "baby friendly hospital"? Vsetky nase Bratislavske porodnice ju maju a pritom sa zda, na vacsinu veci kaslu. Je tam napr. :
- Pomahat matkam zacat kojenie do 1 hodiny od porodu (mysli sa realne kojenie, nie sekundove prilozenie)
- Nedavat detom ziadne jedlo/pitie ine nez materske mlieko, ani dusok vody, pokial to nie je medicinsky nevyhnutne
- Praktizovat rooming-in, teda umoznit matkam byt s dietatom spolu nepretrzite 24 hodin denne
(wikipedia: Baby friendly hospital iniciative)

To ze oni maju prevadzkove problemy, znamena, ze nie su schopni zarucit standard Baby friendly a teda by sa nim nemali pysit ... V tomto state sa minuli miliardy na poriadne blbosti, ale aby priniesli do porodnic aspon 20 (ked uz nie 21) storocie, to je uz zbytocna investicia ...

jasminet
11. aug 2010

@cicimon tak to je super, ja som ho nemala. som si prirazila postielku az k posteli a kym som od unavy nezadrichmala som cumakovala na krpatu ci dycha, ci sa nedusi a podobne 😅

cicimon
11. aug 2010

@jasminet ja som tiez viac nespala ako spala 🙂 ale doma monitor nemame a v poho, obcas ju pohladam, pohne sa a zo zaciatku vysavala rozne zvuky pri spani, tak ani kontrolova netrebalo

jasminet
11. aug 2010

@kvetinka211 a preco sa na toto pytas mna?? pytaj sa kompetentnych. 😉 pojdes na poradnu, mas prilezitost, mozes napisat vedeniu list...ale v prvom rade by som odporucala si ten pobyt tam vyskusat na vlastnej kozi a potom az brojit.

jasminet
11. aug 2010

@cicimon my mame - teda mali sme a to ma ukludnovalo. krpata spala potichu, uplne bez pohnutia, vzdychnutia, hroza 😀

maggie2
11. aug 2010

@jasminet to keby si nárokovali na pojazdnú postieľku že nepatrí na rizikové, keby ma tam presunuli lebo by nebolo miesta, to som mala na mysli. Monitor dychu nie je nevyhnutnosť pokiaľ nie je novorodenec patologický alebo rizikový či ako to nazvať.

cicimon
11. aug 2010

@maggie2 babatlka sa davaju do pojazdnej postielky - vsetky zaradom

bambola
11. aug 2010

ja nad tym monitorom rozmyslam. dostaneme od poistovne na pol roka ale ja som malej v postielke vyvysila matrac knihami 😀 a to ked dame monitor nebude moct byt 😒

inac ma napadla jedna vec ktora mi strasne vadila v nemocnici, KOMARE!!! 😠 😠 😠 podla mna niekde kde su deti musia byt / mali by byt sietky, hlavne ked je nemocnica hned vedla jazera 😠 som striehla aby mi nepostipali malu

maggie2
11. aug 2010

@cicimon to mi je jasné, hovorila som o prípade, keby mi nedovolili mať dieťa stále pri sebe v prípade že by bolo obsadené a strčili by ma o poschodie nižšie na rizikové a ja by som akože mala za dieťaťom chodiť. Tak to teda asi nie.

cicimon
11. aug 2010

@bambola my sme vyvysili matrac, aby mala negrcala ale to nepomohlo

cicimon
11. aug 2010

@maggie2 ja som pochopila, ale obavam sa, ze si nepomozes...co by si v takom pripade spravila?

maggie2
11. aug 2010

@cicimon zamávala by som im pred očami ich vlastným hlavičkovým papierom BABY FRIENDLY HOSPITAL

cicimon
11. aug 2010

@maggie2 tak zamavas a dalej?

maggie2
11. aug 2010

@cicimon nedám im svoje dieťa z ruky, nikam mi ho neodnesú

cicimon
11. aug 2010

@maggie2 tak vela stastia

maggie2
11. aug 2010

@cicimon to sa už stalo 🙂

kvetinka211
11. aug 2010

@jasminet nebolo to adresovane len tebe -- dala som to ako odpoved na tvoj prispevok aby to nadväzovalo na predchadzajucu diskusiu ... jasne ze otazky a staznosti patria niekomu inemu 🙂 Ja osobnu skusenost zatial nemam, ale coskoro budem mat, takze som dost zdesena s tym aky je rozpor medzi tym, co sa deklaruje a aka je realita ... je mi jasne, ze ked tam uz zena lezi unavena a statna ze to prezili s babom ako-tak v zdravi, tak uz velmi neriesi. Ono to ani tie konkretne sestricky velmi neporiesia, kedze je to systemovy problem ... Kym vsak nevznikne skutocny tlak s tym nieco robit, tak to tak aj ostane - individualne staznosti ich netrapia ...

jasminet
12. aug 2010

@bambola tak vyvys celu postielku, podloz nohy postele, nie iba matrac 😉 my to tak robime, ked ma mala sople

bambola
12. aug 2010

@cicimon no moja tiez obcas grcne ale my sme to primarne vyvysili kvoli tomu, ze ona je/bola strasne krpata a ked som jej dala postolky s plienkou tak chudatko mala ritku dost vyssie ako hlavu, cize defacto spavala dole hlavou 😒 😠

@jasminet noooooooooo to ma nenapadlo 😀 logika nie je moja silna stranka 😠 😀

jasminet
12. aug 2010

@bambola 😀 ja davam knihy, ale nejaka baba tu na konovi pisala, ze dava male konzervy od hrasku, ci coho, ze su akurat pod tie nozky vhodne 😉

tehula
12. aug 2010

Ahojte, chodite niektora do poradne MUDr. Oravcovi? Neviete, ci zajtra ordinuje?

zuzicka1982
12. aug 2010

@tehula Ahoj. Ja chodim k nemu. Uz ma po dovolenke, takze mal by tam byt.

tehula
12. aug 2010

@zuzicka1982, dakujem ti moc. Velmi si mi pomohla, nebudem sa tam trepat teda nadarmo.
Budes u neho rodit?

zuzicka1982
12. aug 2010

@tehula ano,mam ho zazmluvneneho.

tehula
12. aug 2010

@zuzicka1982 - to budes spokojna 😉 super porodnik

pipi1211
15. aug 2010

Ahojte baby! Akurat lezim na sestonedeli a len tak v skratke,
vam chcem napisat aby ste sa nicogo nebali. Ja som sa tu stretla iba s nilym personalom aj co sa tyka gyndy aj novoridenecke, vsetci su mili a ochotni. Viac napisem cez tyzden ked uz budem doma na compe

lucy555
15. aug 2010

Ahojte, Pipi, blahozelam k malickemu 🙂, najma zdravie nech Vam obom sluzi a krasne papka, aby ste boli cim skor doma pri "velkej" sestricke 🙂.
Ak budes mat cas, tak napis, potesime sa novinkam. Dostala si sa nakoniec na nadstandart? Mala si zazmluvneneho lekara. Chodila sa k MUDr. Hammerovej, neviem, ci ona sa da uz zazmluvnit. Ked som u nej bola prvykrat, tak sme sa tam aj stretli, ale rozpravala si sa s jednou dievcinou, tak som nechcela byt dotierava. Mimochodom tu som tam stretla aj tento tyzden, tak ona este "drzi" 🙂. Mne v piatok povedala, ze som uz otvorena na tri prsty a vraj to moze mat rychly spad, no ani nemusi, tak sa nechavam prekvapit. Hoci ma to uz pekne nakoplo v myslienke mat to cim skor za sebou. Zatial som tiez velmi spokojna s pristupom na Antolskej, takze dufam, ze nazor nezmenim ani po odchode s porodnice s milovanou dcerenkou 🙂
Tak sa drzte vsetky tehulky a mamulky piste svoje skusenosti a rady, iste nas potesia 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre