Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

minix
10. okt 2010

@jana_b babatko sa narodilo, polozili ho na brucho a potom ho odniesli na "oteplenie" a ocistenie a asi za 10 minut ho doniesli, aby sa prisalo...krpcekovi sa moc nechcelo..🙂))) ja som mala dost tazky porod, takze som bola rada, ze som mohla byt este chvilku sama. Babatko som im nechala na tie dve hodiny u nich, porodila som 14,21, previezli ma na oddelenie 16,50, nevladala som robit nic, mala som velmi vela stehov, malinka bola na noc u sestriciek, a o 5,20 mi ju priviezli uz natrvalo. Takze vlastne sa prisala hned po porode, a potom opat "didkala" o tej piatej rano.
Mala musela byt troska dokrmovana striekackou, pretoze mne nabehlo mliecko asi 3/4 den po porode....a nestacilo jej to malicko, co som mala. Po tom 4-om dni uz plne kojena, mlieka az az.

minix
10. okt 2010

@jana_b dokrmovanie striekackou bol moj napad, nie sestricky. Nevyhovarali mi to, ani ma na to nepresviedcali. 🙂

rainee
11. okt 2010

mne malu hned po porode zobrali a videla som ju az na druhy den rano.... tiez som dokrmovala striekackou lebo som mlieko vobec nemala ani sa nerozbehlo, comu sa ani nedivim pri tych stresoch co tam boli - pocnuc otrasnym porodom konciac chaosom na sestonedeli co sme tam ako mamicky zazivali. celkovo antolska pre mna nikdy viac, nemam odtial 1 pozitivnu skusenost, mozno len tu ze sme to s malou vobec prezili.

mirkita
11. okt 2010

ahojte
ak su tu kocky co rodili na Antolskej nedavno a bez vopred dohodnuteho porodnika, mna zaujima ci vam dali EDA uplne v pohode na poziadanie (ak ste ju mali vopred zaplatenu) alebo skor to natahovali kym nebolo neskoro 😉
v tejto teme uz bol taky nazor, tak to len sledujem a zistujem....dakujem!

kvetinka211
11. okt 2010

Ahojte, dakujem vsetkym, ktore vyplnili a vyplnia dotaznik (https://spreadsheets.google.com/viewform?formke...) .. uz sa to pekne zbiera a data vyzeraju zaujimavo ... vysledkom bude okrem ineho porovnanie spokojnosti mamiciek s porodnicami kramare/antolska/ruzinov .. hodim sem potom link na zaverecnu analyzu ked sa nazbiera dostatok dat. Momentalne vsak dost vyrazne prevazuju vyplnene dotazniky z ruzinova (55%), kedze tam sa k teme viac diskutovalo, hodili by sa preto este nejake dalsie z antolskej a kramarov, aby sme to mali vyvazenejsie. dakujem 🙂

ciefulik
11. okt 2010

@mirkita mala som zazmluvneného lekára, ktorého som sa vopred spýtala na jeho názor na epidurálku + či s ňou rád rodí. Povedal, že jednoznačne áno. Pri pôrode sa ma spýtal, že je vhodná doba, či teda chcem a do pár minút prišla anesteziologička 😉 Podľa mňa to dosť záleží od toho, či konkrétny lekár rád robí s týmto "znecitlivením", alebo sa mu lepšie pracuje s rodičkou bez nej.
P.S. - aj my sme mali "pracovný názov" - meno a zostalo 😀 😉

mirkita
11. okt 2010

@ciefulik
vdaka za odpoved 😉 dufam ze budem mat stastie, aj ked na tej EPI to "nestoji a nepada"
nooo....u nas je to cim blizsie porod tym viac final verzia...uz si na meno zvykame a uz tak maleho aj volame 😉
len sranda ze v rodine na to nie su nejake uzasne reakcie, ale ide o nas, takze asi ostavame na tomto 😉

adka84
11. okt 2010

@ciefulik ahoj, prosim ta, pri kom si rodila?

jana_b
11. okt 2010

@minix jasne, ja to tiez berem tak, ze neviem v akom budem stave, ale ak by som bola ok a mala aspon zbytok sil, velmi rada by som bola s dietatkom cely cas od porodu až do odchodu... No, ako tak citam, asi to najviac zavisi od konkretneho personalu...

cicimon
11. okt 2010

@jana_b od personalu,tvojej kondicie a tvojich poziadaviek...

ciefulik
11. okt 2010

@adka84 Dr. Janáč

bambola
13. okt 2010

@mirkita vela zavisi aj od toho ci nahodou nie je nejaky vazny pripad pri ktorom musia byt anesteziologovia a ci maju cas prist resp. ci stihnut aj ked ich zavolaju

bambola
13. okt 2010

@kvetinka211 skopirujem dotaznik k julovkam 🙂

slavkav
13. okt 2010

ahojte, viete mi poradit - na glukozovy tolerancny test sa kam presne chodi na antolsku ? aka ambulancia? da sa tam prist aj neskor ako na 7.00? dakujem. 🙂

kvetinka211
13. okt 2010

@bambola dakujem 🙂

minix
13. okt 2010

@slavkav tie testy robí obvodny gynekolog, ku ktorému chodis😉

slavkav
13. okt 2010

@minix moj ich praveze nerobi - chcem sa na ne vypytat. ale uz som si zistila, kde ma zoberu. 🙂

livia333
13. okt 2010

baby viem, ze sa to tu uz x-krat spominalo a ja som si to niekam ulozila, len sama netusim kam... 😀 😀 😀 na ake cislo treba volat tej pani Jezikovej rano medzi siedmou a 7.30?

Dakujem 🙂

nikam
13. okt 2010
dimina
13. okt 2010

Ahojte, mne sa blizi porod a este stale nie som rozhodnuta, ci chcem rodit s epiduralkou, alebo nie...Vie mi niektora zvas napisat, ktora s nou rodila, kedy sa EDA dava, ci sa dava uz pocas kontrakcii, alebo az pri samotnom porode?A ako sa mamicka citi potom, ked prestane EDA ucinkovat?

minix
13. okt 2010

@dimina ja som ju mala, veľmi mi pomohla, druhy krát opäť len s ňou😉 pichaju ju v úvodných stadiach, do určitého cm otvorenia, dokonca to ani extra neboli, len zastipka. U mna odznela bez akýchkoľvek neziaducich účinkov. Akurát som musela sestricku prosit asi 6x, kým mi poslala doktora, aby to mohol vytiahnuť. Predsa len sa zohyba lepšie človeku bez ihly v chrbte ako s ňou😉

chiarra8
13. okt 2010

@dimina ak chces rodit na antolskej, tak chod cim skor na prednasku o EPI, lebo inak ti ju nepichnu.. a termin mas uz na spadnutie ako vidim 🙂 tam ti vsetko pekne vysvetlia a mozes sa rozhodnut.. ja som tam bola dnes a utvrdila som sa, ze ju chcem 🙂 ved sa uvidi ako to budem zvladat, ale je lepsie, ked viem, ze existuje aj tato moznost a v pripade potreby staci povedat ano 😉

mici111
13. okt 2010

@dimina ja rozhodne EDU odporucam..mne ju pichli, ked som bola otvorena na 3 az 4 cm otvorena, predtym som dostala nejaku tabletku nato, aby som sa otvarala a musela som dve hodky lezat na izbe a kontrakcie som mala kazde 2 az 3 minuty a bolo to teda pre mna dost bolestive..aka ulava prisla, ked som dostala epidural! aleluuja tomu kto to vymyslel 🙂 nabuduce rozhodne len s EDA..pri porode uz nedavaju resp. nedopichuju, aby si citila kontrakcie..ale ten porod to bola malina oproti kontrakciam co boli predtym..dopichli mi ju potom este tretikrat na to ked ma sili..
drzim palce..a ako hovoria kocky, ked neabsolvujes prednasku o EDA tak ti ju nepichnu..jaska ze ju musis mat aj zaplatenu..ja som si to absolvovala uz v nejakom 35 tt..pre istotu 😉

moniqe3
14. okt 2010

baby viete mi poradiť kde na antolskej robia biometriu a prietoky?nechcem tam blúdiť a idem tam po 1xkrát
ĎAKUJEM

dadinka
14. okt 2010

@moniqe3 ahojky, ja som bola vcera na antolskej akurat a je to v poliklinike, ked vojdes dnu, tam je dlha oranzova chodba, tak dvere tusim 25, ku komu ides rodit?

moniqe3
14. okt 2010

@dadinka jej ďakujem idem k Havaldovi.. na zajtra mi dal odporúčací lístok ráno na biometriu a prietoky a hneď o 10hod idem k nemu do poradne.. a nechcem tam blúdiť a zabudla som sa ho spýtať, že kde to robia...

dadinka
14. okt 2010

@moniqe3 aj ja idem k nemu 🙂 teda vcera som bola prvykrat, ale ze ked mam este termin buduci tyzden u svojho tak mam ist tam a potom o dva tyzdne zase k nemu, aj si ho budes zazmluvnonvat?

lopezka
14. okt 2010

ahojte 😉
@dimina ja som chcela rodit vylucne s epiduralkou, preto som abslvovala prednasku, zaplatila som si to ...myslim asi 2-3 tyzdne pred porodom 😉 .....presne rano na vypocitany den ma chytili kontrakcie, otvorena som este nebola ....chvalabohu som bola v budove Antolskej, lebo som isla na ultrazvuk 😀 ...urobili mi monitor ...dali klistir ....ale kedze som sa neotvarala, poslali ma do sprchy, aby som si liala teplu vodu na krize a na brusko ...ono to trosku, ale naozaj len trosku zmiernovalo bolest 😀 .....stale som sestrickam pripominala, ze mam zaplatenu epiduralku 😠 povedali mi vsak, ze sa to nepicha vo vdycharni, ale az na porodnom boxe.....ked som uz dospela do stadia, ze som mala kontrakcie uz kazde 2 minuty, sprcha skoncila a odviedli ma na porodny box ....pozreli ma odspodu .....opat som pripomenula epiduralku 😖 a oni pri pohlade na mna zospodu, ze " jaaaaaaj, na epiduralku je uz neskoro" 😖 skoro ma porazilo 😠 ...tou sprchou a rychlimi kontrakciami som sa asi otvorila taaaaaaak rychlo, ze to proste nestihli 😖 ... ked prisla pani, ktora mi to mala pichnut, tak ju len poslali prec, ze uz netreba 😔
myslela som, ze ma porazi, pretoze som sa na to psychicky spoliehala, ze bolesti ustupia a ja si v pohode porodim 😀 ... no co ti poviem, porod nie je sranda ....ale mala som pri sebe mm, ktory ma mozno este do dnes pomliazdenu a doskrabanu ruku 😀 ale vydrzali sme to, narodila sa nam krasna a zdrava dcera Timea .... na bolest som daaaaaaaaaaaavno zabudla a keby sa dalo, rodila by som opat 😅
tak drzim palce, nech to tebe stihnu dat 😅 nechcela som ta vystratit, ani ostatne baby .....ja len aby ste vedeli, ze aj take sa stava 😖

tehula
14. okt 2010

@minix, mne ju nechali celu noc v chrbte, rano, ked som uz niekolkykrat opakovala, kedy mi to vytiahnu, mi to vybrala sestricka
MNe ale PEDA nepomohla, ak teda neratam sitie. Ja som mala porod velmi rozbehnuty, konktrakcie uz 2minutove, otvorena na 8, ked mi ju pichali....cize zaucinkovala az na sitie. Ale aj dalsi porod si ju urcite zaplatim, nechcem riskovat, ze porod bude dlhy a plny bolesti...

moniqe3
14. okt 2010

@dadinka jasné zazmluvujem si ho.. ja idem k nemu 2x /teda 3x raz som bola u neho na pohotovosti/ a zajtra si ideme spoločne naplánovať cisársky. Tak som zvedavá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre