Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dadinka
16. okt 2010

@feb13 ahoj, prosim ta tie prednasky co si pisala su o EPI? a byvaju aj v stredu? dik za info 🙂

maxinax
16. okt 2010

Ahojte,
chcem sa opytat ohladne predterminovych poradni, v pripade ak nemam zazmluvnenho lekara, ako to prebieha? Musim niekam zavolat a objednat sa, alebo jednoducho pridem pocas ordinacnych hodin k lekarovi, ktory ma sluzbu?

tehula
16. okt 2010

@maxinax, prides sadnes si pred dvere a ides dnu, ked si na rade . Objednat sa neda, casenky nie su, akurat si treba zistit vopred ordinacne hodiny toho ktoreho lekara. Dnu sa uz dohodnete na zmluve, da ti ju doktor vypisat, podpise on a potom si ju odnesies na riaditelstvo, kde ti to potvrdia a s tym ides do pokladne

tehula
16. okt 2010

@repi, ale mozno ti krv chcu vziat este na krvny obraz.

swiss
16. okt 2010

@feb13 ďakujem si zlatá. 🙂 tak to asi absolvujeme čím skôr, kým to ešte ako tak ide aj bez výťahu. 🙂

repi
16. okt 2010

@tehula dakujem tehula, tak tam v stredu rano nabehnem

fitny
16. okt 2010

Ahojte, má tu niekto aprílový termín pôrodu? 😉

mysinka2007
17. okt 2010

@rainee mam podobnu skusenost zo 600 nedelia. Porod bol oproti 4 dnom na 600 nedeli hotova malina. Ja si na svoj porod spominam v dobrom, sice sa natiahol na cely den, epi uz aj prestala ucinkovat, ale nakoniec to dopadlo vseetko OK a naivne som si myslela,ze to najhorsie mam za sebou. Tiez som mala problemy s kojenim, okrem jednej detskej sestricky (skoda, ze jej meno neviem), ktora mi bola ochotna pomoct, pozicana odsavacka mlieka bola pokazena, laktacna poradkyna do mojej izby nedosla... Bohuzial kojenie sa nikdy nespustilo, dcerku som nikdy nedojcila. Akurat mi nikto nepovedal ako mam manipulovat s novorodencom s kanylou v ruke, a v chrbte z EPI dalsich niekolko dni (mala som zle vysledky), bola som na izbe, kde nebol prebalovaci pult, nehovoriac o to, ze sediet som nevedela (ani 3 tyzdne po porode) proste manipulacia s novorodencom uplne genialna, esteze trebalo popodpisovat ako prebalit, okupat babatko..... Ak som sa ozvala, ci by mi dcerku nezobrali aspon na pol dna, bolo mi povedane, ze som nemala sekciu a ved ani babatko neplace, tak to uz som plalaka na plno ja....
Na druhej strane, ani neviem kam inam v BA by som sla rodit, ak by som mala mat babatko este raz, asi zase na Antolsku, urcite by som si zaplatila celu izbu nadstandardu, kde by som mnou mohol byt moj muz a pomoct mi.

lulusha
17. okt 2010

ja sa nemozem stazovat - sice som bola na nadstandarde, ale tak personal bol rovnaky, nadstandard ci normalna izba...detske sestry boli uzasne, laktacna poradkyna takisto...tiez som uz bola jeden vecer v koncoch a ked som im s placom doniesla maleho, vzali si ho na noc...vazne, tri detske sestry boli uplni anjeli, dalsie boli v pohode, len jedna bola taka o nicom, prefajcena, nevrla...zenske sestry boli fajn, ked som musela lezat 24 hodin po spinale, pekne sa starali a na kadze zazvonenie pribehli...akurat jedna sanitarka si robila robotu akoby za trest, ale ked som ju dorazne poziadala, spravila to...

rainee
17. okt 2010

@mysinka2007 neviem ci by ti aj to pomohlo, kamoska mala na antolskej zaplateneho porodnika, epi, nadstandard...proste vsetko naj a nakoniec jej porodnik vobec k porodu neprisiel /peniaze jej vratili ale co z toho/ rodila ju nejaka mlada doktorka ktora dogabala co sa dalo, a ked videli ze je zle tak na poslednu chvilu robili sekciu, no skoro tam umrela aj s dietatkom a ukoncila to cele odchodom na reverz po 2 dnoch od porodu ☹ ja nepoznam nikoho osobne kto by povedal nieco dobre na tuto nemocku, mamicky ktore mate dobru skusenost mate sakra stastie. o mojom porode ani nejdem pisat, to bola cista katastrofa a to len preto ze ma nutili za kazdu cenu rodit normalne aj ked boli komplikacie 😠 o pristupe personalu ani nehovorim, viacere mamicky sme boli uplne rozcarovane. tiez som nemohla po porode 2 dni ani vstat z postele, sa mi krutila hlava a som odpadavala, no nikoho nezaujimalo ako sa mam v takom stave postarat o babatko 😝

rainee
17. okt 2010

co viem velmi si ludia pochvaluju kramare, aj celebritky tam chodia rodit 😉

tehula
17. okt 2010

@rainee, tak ja som mala na izbe babu, co mala ozaj tazky porod, ukonceny vakuuoextraktorom a poviem ti, lietali okolo nej ako sarkani, pomaly do zadku jej fukali....Teda akoze pravom, bola na tom fakt zle, museli jej aj transfuziu dat a nebola schopna ist ani na Wc. Deti ked nam moc plakali, nam normalne same sestricky dosli zobrat, ze ich skusia ukludnit a donesu, ked zaspia.
Ja nemozem povedat ani makke F. Snazil sa vsetok personal, tiez som bola na izbe, kde sme boli nacvakane 3baby, cize ziaden prebalovak...ale okrem toho, ze mi chybala manzelova pritomnost a bolo trochu neprijemne, ked mi mala hukala cez noc a budila ine deti a maminy, tak si tam nemam na co stazovat. Dokonca aj jedlo, co ja som prieberciva, som zjedla v pohode.
A celebrity chodia rodit tam, kde posobi a moze robit vykony "ich" porodnik. Cize niektore Ruzinov, ine Kramare ale vela aj na Antolskej

mysinka2007
17. okt 2010

@lulusha to sme rodili zhruba rovnako 🙂 , tak si mala velky kopec stastia, ze laktacna sestra došla aspon to Tvojej izby, tak aspon viem, ze tam urcite nejaka bola

mysinka2007
17. okt 2010

@tehula ja som mala tiez transfuzky a ine medikamenty, dvakrat som odpadla, zbierali ma sestricky z podlahy, v noci ku mne museli volat sluzbukonajuceho dokyho a tak, ze ma nechaju oddychnut. Nooo nechali ma oddychnut cca 3 hodky, dosla sestricka z novorodeneckeho (nova ranna smena), pekne ma zobudila, nechala mi tam hned malu, povedala nieco okolo kojenia. Po takej hnusnej noci som na nu pozerala ako "zaba z prachu" a sama som nevedela, ci sa mi to sniva alebo nie. Prebalovaci pult nebol to najdôlezitejsie, ale s kanylami v ruke a v chrbte bolo prebalovanie a manipulacia neskutocne stazena 😠 . Musim povedat, ze lutujem, ze som nemala sekciu, aspon by som vedela sediet a prvy den by som si oddychla 🙄

mysinka2007
17. okt 2010

@rainee ja mam som mala podobne pocity, len som sa chcela aby bola mala ok a mohli sme ist domov

mysinka2007
17. okt 2010

@lulusha a este som zabudla, mam pocit, ze to tam bolo take zaskatulkovane vaginalny porod=lahky porod a sup sup vstavaj z postele a funguj normalne, ja este dodnes nie som uplne ok

minix
17. okt 2010

@rainee musim ti oponovat, k tomu zovseobecneniu...som obycajna mamicka, ktora rodila na antolskej a nemozem povedat jedno krive slovo na tu nemocnicu....vsetko klapalo ako hodinky... k sestrickam by sa nasli vyhrady, najma k takej starsej korpulentnejsej, ale doteraz neviem zabudnut na to, ako v noci hulakala jedine moja mala a ked som uz skutocne nevedela co s nou, tak som sla za detskymi, tie ma poslali pospat si tak na polhodinku 🙂 a potom ju priniesli....hulakala aj nadalej...🙂)
@tehula vidim, ze obe nase hulakali po nociach. 🙂

feb13
17. okt 2010

@dadinka Nie, to su prednasky o porode a novorodencoch, da sa ist aj s oteckom. Chodi tam porodnik a niekto z novorodeneckeho a este na zaver by mali chodit aj z Eurocordu presviedcat mamicky, aby si zaplatili za pupocnikovu krv. Ale ked som ja bola tak tito nedosli, miesto nich dosiel jeden doktor z hematologie ktory mal na vec iny nazor.

Prednasky o EPI su v stredu na anesteziologii ale k tomu neviem nic blizsie povedat.

beaska
18. okt 2010

Ahojte chcem sa len spytat ako je to teraz ked chcem aby bol manzel pri porode , musi absolvovat aj prednasku alebo
staci zaplatit, a staci zaplatit v den porodu alebo to musi mat zaplatene dopredu? vopred dakujem za odpoved

mici111
18. okt 2010

@beaska netreba aby absolvoval prednasku.. a zaplatit staci az ked pojde s tebou od porodnice, pokladna je otvorena non-stop..ale ho pustia k tebe, az ked pojdes na porodnu salu..a to moze trvat ..

beaska
18. okt 2010

@mici111 dakujem 🙂

scrabble
18. okt 2010

@mici111 Ako si to myslela že ho pustia až na pôrodnú sálu?? To iba keď neabsolvuje prípravu alebo všeobecne???

mici111
18. okt 2010

@scrabble vseobecne..kym si na izbe tak ho za tebou nepustia..az ked ta presunu na porodnu salu, az potom ho zavolaju..taka je prax..ja som chodila na pripravu k p. Jezikovej, ona je porodna asistentka na Antolskej a ona nam tvrdila, ze doprovod pustia aj na izby, ale kdezeeee 😠 az na porodnu salu..kocky, ktore ste tam rodili a mate inu skusenost, tak napiste..

beaska
18. okt 2010

ja som rodila pred 9 r. a tiez mohol ist ku mne az ked som rodila, skoda, este ja som mu musela ist otvorit a dat veci a to vo velkych bolestiach 😠 ,

lulusha
18. okt 2010

@mysinka2007 nebudem klamat, neviem ako to bolo s vaginalnymi porodmi, my dve co sme boli na nadstandarde sme isli obe sekciou...ja som bola vacsi slaboch a maleho som prve noci nosila veru sestrickam...a tie ho bez mihnutia oka vzali, dokonca sa same ponukali, ze ho na noc vezmu - rano cca o 5-tej ho doniesli na prve papanie...a kanylu som mala v ruke aj ja par dni, takisto som mala komplikacie po sekcii, kmitali okolo mna, starali sa...laktacna bola taka drobna okuliarnata pani, ale mne asi najviac pomohla sestricka Anicka, taka opalena starsia blodinka - ukazala polohy pri kojeni, k malemu sa chovala uzasne

louisiana
18. okt 2010

baby, to vazne moze byt manzel az na porodnom boxe? ja som myslela ze pocas celej doby porodnej, ked sa budem otvarat ...ved to trva par hodin, tak som myslela ze by mi to najviac pomohlo keby bol cely cas so mnou a rozdychavali sme to spolu. a ako to vlastne je? da sa prechadzat alebo ste museli byt v posteli?

hobit
18. okt 2010

@mici111 ja mam pocit, ze viac veci, o ktorych p. Jezikova vravi, v praxi neplatia...

scrabble
18. okt 2010

@hobit No ste ma fakt potešili..... Ja sa stále spolieham na to že bude môcť byť po celý čas pri mne..... No prinajhoršom pôjdem počas prvej doby pôrodnej ja za ním na chodbu 😀 a budeme spolu predýchavať kontrakcie na chodbe 😀

tehula
18. okt 2010

@scrabble, ten plan s chodbou som mala aj ja 😉 Radsej tam ako sama,alebo s funiacimi babami na vzdycharni...Boze, jak som sa ja pustila do placu, ked som pocula zeny rodit 😅 ked ma tam poslali na monitor a o par hodin som tam ja funela. Nastastie ja som isla rovno z vysetrovne na box

scrabble
18. okt 2010

@tehula Alebo to skúsim odhadnúť tak aby sme tam neprišli príliš skoro 😉 a mohli sme ísť tiež rovno na sálu. Ale keď mne tá prvá doba dosť dlho trvá ☹ a neviem či doma medzi deťmi budem mať dosť súkromia.... Keby som tak mala kam ísť kde by sme boli iba manželík a ja, to by bol úžasný pôrod....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre