Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

livia333
27. okt 2010

@luuca1 cislo na nu je: 02 686 73 403 - chodi sa tam tusim najskor od 34tt, ale musis mat vraj papier od tvojho gynekologa...

@januska26 hej to mas pravdu...pekne ste to stihli s porodom 🙂

seba1
27. okt 2010

@januska26 ďakujem za info, to si toho mala požehnane, tak sa ozvem, len to ešte nejaký piatok potrvá, termín mám až v apríli 🙂

talinka
27. okt 2010

@januska26 trosku si ma nepochopila 😉 vobec nejde o peniaze,keby to bolo nutne, nemam problem zaplatit si za porod aj viac 😉 tiez ked som bola tehu,mala som v plane zaplatit si vsetko co sa da...aj som mala okrem zazmluvnenia..strasne som vahala, lebo kazda ti poradi inak..ale je to dvojsecne..ked mas zaplateneho lekara, tvrdi sa, ze zas ti druhi lekari ta moc neriesia, povedia si, sak to je ta Havaldova..ako si si aj ty zazila a vidis bol aj na dovolenke a ked nemas zaplatene, staraju sa o teba tak ci tak, ja tam vyhodu nejak nevidim...aj ked netvrdim, ze si nezaplatim...ale takeho co by sa staral o mna cele tehu, a nie taky co ma spozna mesiac pred porodom no a este v pripade, ze by som nemala celkom v poho tehu.. 😅
Havalda je super clovek v tom s tebou suhlasim...ale moj pripad,...uz som 4 dni mala po termine, tak som si vydupala sama nastup do porodnice a veru dobre som urobila,lebo hned rano pri vstupnych vysetreniach zistili, ze mam malo plodovej vody a maly mal zle ozvy 😖 takze hned rychlo na sekciu 😅 a to som chodila k Havaldovi vidis, nechapem preco sa nerobi sono tam pri kazdej navsteve uz..sak kebyze si nevydupem nastup do nemocky, co sa mohlo stat?!!! take vidis, co zena to iny nazor, musis zvazit a je to na kazdej z nas ako sa rozhodne...v ziadnom pripade mi nie je luto penazi a pri druhom tehu zas budem zvazovat ako sa tentokrat rozhodnem..pri prvom som sa rozhodla dobre, naco platit cisarsky rez,ze?
a si myslis, ze ked si zaplatis sa nemoze nic stat? 😕 takisto sa o teba postaraju aj ked zaplatene nemas 😉

talinka
27. okt 2010

@luuca1 musis sa rozhodnut sama ci chces si zaplatit alebo nie...je to na nas na kazdej...ja som sa nakoniec rozhodla nezaplatit a nelutujem...mozno druhe zaplatim, to este uvidim..zalezi na okolnostiach.. 😉 ako som pisala teraz v prispevku januske26

januska26
27. okt 2010

@talinka Akoze ja to chapem, ved oni by sa o teba mali starat aj ked nemas zaplatene. TOto je fakt na Slovensku hrozne, ze na to pozeraju. Ja viem, ze vela dievcat ma dobre skusenosti, aj ked nemali zaplatene. Ale napr. teraz kamoska rodila v Ruzinove a cakali tri dni na sekciu, tri dni mala kontrakcie, len sa neotvarala...zle jej pichli spinalku a este hovorila, ze tie baby, co mali zaplatene, tak rodili skor a prisli do porodky neskor. oni sa o teba viacej staraju. a raz v zivote mi proste tych 230 eur neuskodi minut. aj tak si myslim, ze by si doktori take peniaze za to zasluzili. ved to je zodpovednost jak hovado.
A co sa tyka toho, ze ked mas zacvakane tak sa tiez moze nieco stat-tak v tom suhlasim, ale este nepoznam taky pripad. Skus si tu precitat diskusiu Zomrelo mi dieta a vsetky , ktorym sa to stalo, zaplatene nemali.BOhuzial...je to hrozne, ale je to tak...
Drzim vam baby vseeeeetkym palceky🙂)))))

januska26
27. okt 2010

@seba1 No, ale inak som mala bezproblemove tehu, nic mi nebolo, tlak posledny tyzden, astma bola v lepsom stave ako pred tehu. A ta kvasinka, to ma vela zien, len Havalda hovoril, ze je to blbe kvoli tomu, ze sa pri prirodzenom porode mozem roztrhnut/nie zvonku ale zvnutra maternica/ a ze to sa potom dost komplikovane sije...tak som rada, ze to bol cisarak...🙂

talinka
27. okt 2010

@januska26 no presne ako pises, na SLovensku je to bohuzial tak 😖 ale preboha sak su to porodnici a je to ich robota zas na druhej strane, vsetko ma svoje pre aj proti..kazdopadne mozme byt radi ako sm eobe dopadli, ci uz sme mali zaplatene alebo nie,mame zdrave krasne deticky 😵 Fuuuha, pocuvam veru rozne pripady a som rada, ze mna nenechali cakat, tiez este bol maly dost vysoko a nebola som otvorena,keby nemal tie zle ozvy, verim, ze tiez cakam,ale oni cakaju nie preto, ze nemaju cas, ci nie si zaplatena, oni ta nechaju aj trpiet, lebo nechcu robit cisarsky rez, je to predsa total zasah do tela, operacia na hovado 😅 tak asi preto...tiez poznam vela bab co sa takto natrapilo, ja dufam, ze aj druhy porod bude cisarsky 😅 bojim prirodzeneho 😖 ano , ten co ho mas zaplateneho sa stara (ak tam prave je),ale zas sa moc nestaraju druhi o teba, v jeho nepritomnosti, to je ta nevyhoda...a tu diskusiu, prepac, to by som asi nezvladla citat 😔

seba1
27. okt 2010

@januska26 tak som rada, že ti to dobre dopadlo 🙂 . Ja som zasa rada, že som rodila 2x prirodzene, ale keď musí byť cisarak, človek si nevyberie.

januska26
27. okt 2010

@talinka
No inak v tom mas pravdu, aj ja sa bojim prirodzeneho porodu, ja som v podstate aj chcela cisarak🙂teda aj chcela aj ne...🙂Jasne, ze prirodzeny je asi lepsie, ved to tak priroda spravila, ze to tak ma byt, tak je to urcite lepsie. Ale v niektorych pripadoch sa proste neda. Aj ked teraz mam pocit, ze ked sa uz len malicko im nezda, hned cisarak. Ale tak lepsie, ako by sa malo nieco stat...A tiez je pravda, ze gynosi preferuju normal, ved aj Havalda mi povedal, ze by to radsej odrodil prirodzene, ze cisarak je operacia, nie je to sranda, ale tak nakoniec to aj bol cisarak a dopadlo to super🙂A tiez si nemyslim, ze rekonvalescencia po cisaraku je horsie ako normal. Mozno prvy den, ale potom som chodila lepsie ako niektore, co boli prirodzene a boli pozasivane az neviem kde:(

talinka
27. okt 2010

@januska26 no toto co si napisala..to akoby si mi z ust vytrhla...myslim si presne to iste.. 🙂 tiez som tajne dufala v cisarak, aj ked viem, ze prirodzene je prirodzene 😝 a presne je lepsie,ked sa im nieco nezda, radsej ten cisarsky, lebo je x pripadov ako si mala aj ty, ze snura okolo krku 😔 som rada, ze nam to dopadlo nakoniec super...a takisto len prvy den bol trosku horsi a ostatne mi bolo lepsie ako inym mamickam co rodili normalne..len hlava ma priserne bolela a na treti den som mala troska depku...revy a tak, sak mamicka amater, ziadne skusenosti 😀 ale uz stvrty som sa pytala domov a na piaty som ich presvedcila a pustili ma 😀 sa cudovali ako sa taham domov.. 😀

scarlette
27. okt 2010

ahojte,
kocky co sa tyka zazmluvnenia je to len o pocite rodicky, a dovere k lekarovi, je vzdy prijemnejsie ak vas riesi len jeden a vie o vasom zdravotnom stave ako ked je pri vas vzdy niekto iny...

aj ja som rodila na antolskej ale pred porodom som si polezala 6tyzdnov na rizikovom, chcela som si zazmluvnit doktorku malovu, len v case mojho TP si robila atestaciu na kramaroch, odporucila mi janaca, a ked ma umiestnovali na rizikovom na izbu tam ma dali hned tam kde bol ako izbovy lekar, ked som sa ho pytala na zazmluvnenie hovoril ze mame este cas, tak ze ok no a z hodou okolnosti mi odtiekla voda v jeden jediny den ktory tam vobec nebol, zazmluvnenie teda nebolo ale musim povedat ze vsetci lekari robili co mohli a im dakujem za to ze som svoje deti pocula plakat aj ked som ich videla az o dva dni, a dakujem bohu a aj im ze som vobec s detmi, zachranili mi pri porode zivot a este aj par dni po porode do mna museli liat krv...rodili ma bertoldova, cierna a rozemberg ...

a hej tiez som mala cisarak 🙂

januska26
27. okt 2010

@scarlette Tak to je super, ze to takto dopadlo🙂))Je fakt, ze na antolskej su vsetci fajn🙂)tiez na tych vizitach som videla, ako sa snazia a staraju...ale aj tak som rada, ze som mala Havaldu🙂heh

@talinka To je pekne povedane: tajne som dufala🙂)Ja som tto tiez tak mala, len som si to nechala pre seba. A ty si preco rodila cisarakom???Kontrakcie si mala?Lebo ja neviem, co je to kontrakcia🙂)A ta hlava mna nebolela, ale chrbat jak svina!!!!A depka?ani nehovor, poslednu noc som celu preplakala...a este obcas aj doma potom:((Ale niektore sestricky boli bleeeee:(((

talinka
27. okt 2010

@januska26 no sak som ti napisala v tom velkom prispevku, ze som mala zle ozvy a malo plodovej vody hnusnej a skaredej uz 😝 😝 😝 tak ma hned brali, takisto neviem co je to kontrakcia, nastastie 😀 nahodou na mna boli sestricky fajn, isla som s tym, ze nebudu vsetky ok, ako som mala info...ale bola som milo prekvapena 🙂 boli ochotne a aj my pomahali ,ked ma bolela ta hlava...akurat raz mi jedna nesadla,lebo fakt mi bolo zle a potrebovala som, ci nemozem tam maleho nechat na noc...a kukala na mna jak na krkavciu mater.. 😀 ale tak prezili sme,nie? 😉

januska26
27. okt 2010

@talinka Jaaaaaj, jasne...🙂)sak si uz pisala, ze si male male ozvy. A ja som mala tiez skaredu zakalenu plodovu vodu, to asi tym prenasanim. ty si prenasala???A inak malinky mal aj zapalene ocka kvoli tej vode, prvy mesiac, potom mu robili vyplach slznych kanalikov, lebo ich mal upchate a odvtedy super🙂)Oci ma jak hrom🙂
A tie sestricky, no niektore fakt super, ale co sa tyka kojenia, kazda ti povie nieco ine, a co ja mozem vediet ako prvorodicka?sak som hovno vedela🙂a kupat a prebalovat tiez som nevedela...:(A ta moja spolubyvajuca nemala mlieko a furt jej nadavali, ze je jedina, ze vsetky mamicky uz maju a ze ona aj tak nikdy nebude mat...a viem, ze si malu prikladala..takze neviem preco boli na nu take hnusne. a mne ked malicky jednu noc celu preplakal, tak mi ho vzali, nech sa vyspim🙂to bolo pekne, aj ked najprv ze mam si zvykat a podobne🙂ale tak sme tu🙂a odkial si ty?z BA?

talinka
27. okt 2010

@januska26 no termin som mala 27.11 a rodila som 1. 12.2008..takze troska som prenasala 😉 Tomino mal zas velmi skaredu kozicku ako taky starcek zvraskavenu a vysusenu, vymocenu 😝 ale uz ju ma krasnu aj ked sem tam este suche fliacky ma a chodime koznej pravidelne 😖 co sa tyka kojenia chodila tam laktacna poradkyna a iba ta nam radila,ale uz som teoreticky vedela ako na to aj ma pochvalili,ale mala som ine stresy,ze to nebudem vecdiet,ale teraz som uz velka odbornicka, sak kojim furt aj doteraz a velmi casto 😀 to je naprd, ze kazda tam povie nieco ine, to je zleeee 😝 presne co my ako prvorodicky mozme vediet, pokial ani v rodine som nemala moznost starat sa o nejake babatko? ja ani chytit ,ani prebalit ani umyvat, strach...ale doma uz to bolo ok 😉 to je hrozne co hovorili tvojej spolubyvajucej,chudatko ☹ to ju teda "podporili" v kojeni 😅 ano som z BA aj ty?

nya
27. okt 2010

Caute babi,

ja sa chystam tiez rodit na Antolskej. Bola som dlho rozhodnuta, ze niekoho si zazmluvnim, ale ked som sa dozvedela, ze doktor dostane len 2000 Sk a nemocnica 5000 Sk z tej sumy za zazmluvnenie, tak sa mi do toho az tak nechce.
Tiez tam ziadneho doktora vobec nepoznam a absolutne netusim koho by som si mala vybrat a zazmluvnit.
Kedze mam termin 30.12 cize cez sviatky budem asi "v pohotovosti", mozno ani nikto nebude moc chciet zazmluvnovat pacientku, ktora moze zacat rodit na Stedry Vecer alebo na Silvestra.
Stale som nerozhodna, co je pre mna najlepsie riesenie.
Zacinam skor uvazovat a zaplateni nadstandartneho porodneho boxu ako nad zazmluvnenim lekara.
Takto ak zacnem rodit cez sviatky aspon nebudem nikoho tahat z domu do prace. Fakt neviem, co je v mojom pripade lepsie spravit 😒

jankohrasko
27. okt 2010

@nya nie je to naopak? ze 2000 dostane nemocnica a 5000 Sk dostane lekar? Teda aspon ked ja som rodila, tak mne tak povedali 😅 😒
Rozhodnutie je len na Tebe, ja som tiez nikoho nepoznala, tak som si nikoho nezazmluvnila. Mna nakoniec rodil dr. Scholtz a dr. Janač, ktori boli prave v sluzbe

danka79
27. okt 2010

Neviete ako to je smanzelom pri porode na Antolskej? Ten moj sa na to neciti (pri prvom sacitil 🙂,ale bola neplanovana sekcia,tak to bola ina situacia,nemohol byt logicky priamo pri tom..).
Ked zmeni nazor nahodou pocas porodu a nema to zaplatene,da sa este? napr.zeby to zaplatil az po porode?

@nya asi kazda ti poradi inak. Ja by som si nezazmluvnila dr.pokial ma fakt nepozna dlho,ved ked ma vidi tak 4xna poradni,to je nic. Niekto ale potrebujemat tu istotu ze je v rukach dr.ktoreho si sama vyberie.Len kde je istota ze pride?alebo ci nema viac zazmluvnenych naraz? Ja si neplatim nic nastandardne.Vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody..u teba je to komplikovanejsie s tym terminom,ziaden dr.sa nepotrha aby rodil cez sviatky,ked nema sluzbu.To by ta radsej tlacili k planovanemu vyvolavanemu porodu,si myslim....

nya
27. okt 2010

Aj ja som myslela, ze ak by to bolo naopak, tak by to bolo este ok.... ale vraj je to ako som napisala.
Nemam to ale nikym oficialne potvrdene, takze je to skor taka informacia "jedna baba povedala".

Tiez som tu na tomto fore citala, ze cca pred rokom a pol ked zomreli v pribehu 2 tyzdnov na Antolskej dve rodicky, tak jedna mala zazmluvneneho lekara... to len na margo toho, co pisala januska 26 🙂
Clovek asi nikdy nevie co sa mu prihodi a niektore veci proste neovplyvni aj ked si zaplati.

trinity525
27. okt 2010

ženy vždy umierali pri pôrodoch a vždy aj budú ☹ bohužiaľ, ale je to tak...

januska26
27. okt 2010

@nya No ja len ze taky pripad nepoznam, ale urcite sa najde...NIc nie je stopercentne...:(Ja som bola spokojna so zaplatenim si doktora, lebo ako som pisala, zasluzia si to. Priviest cloviecika na svet je k nezaplateniu...som im za to vdacna🙂))Ale keby som si nezaplatila, mozno by to tiez dopadlo dobre, kto vie...a mozno nie...nastastie to dopadlo ok a som naozaj stastna. Kazdy nech uzna podla svojho, jedno je ale iste, nemali by brat ohlat na to, kto si zaplati, mali by sa o nas vsetky starat riadne a najlepsie ako vedia. Bohuzial, niekedy to tak nie je...

@danka79 Manzel sa moze rozhodnut vtedy, popredu nic neplat, potom budes dlho cakat na vratenie penazi, ked sa rozhodnu oni alebo manzel inak. Urcite to mozes zaplatit potom. Ved my sme tiez zazmluvnenie doktora platili po porode. Ani epidural som nemala zaplateny, Havalda hovoril, ze si to platit popredu nemam, ked neviem, ci ju vobec budu pouzivat. A vidis, mala som cisarak🙂

@talinka No my sme tam vtedy ziadnu laktacnu poradkynu nemali, ta zevraj chodi iba vo svrtok a ja som bola od piatku do stredu v porodke. takze smola. Moj malicky bol tiez trosku vysuseny z vody, ale minimalne . Nechapem, preco sa ta voda spini a kali-akoze na zaklade coho?A inak ja som z Petrzalky. ty si ktora cast BA?

talinka
27. okt 2010

@nya podla mna rozmyslas celkom fajn, tiez by som to asi tak riesila ako ty 😉
@jankohrasko aj ja mam pocit, ze je to 2000 lekar 5000 nemocnica 😝
@januska26 no ja som bola od pondelka do piatku v nemocke a bola tam viackrat ak nie denne to si uz nespominam 😉 ja som tiez z Petrzalky 😀 😀 😀

talinka
27. okt 2010

@januska26 myslim, ze voda sa spini, ze tam babo vylucuje vselico 😅 a uz je to pren aj nebezpecne v tom byvat

nika222
27. okt 2010

Baby a preco ste mali viacerych doktorov pri porode? Ja ked som rodila syna tak doktor pisiel len na tlacenie a samotny porod a potom zasitie, čize všeho všudy 15 minut. Nerodila som teda sice na Antolskej ale 🙂 Teraz budem urcite tam. Chodim do poradne dr.Hammerovej, ktorá je uplne užasna a rozmysam aj nad zazmluvnenim. Rodila vas niektoru?

januska26
27. okt 2010

No baby, urcite to je 2000nemocka a 5000doktor. Jedna kamoska ma znameho gynosa a ten to potvrdil. Tak by to tak malo byt. ved naopak je to hovadina🙂

@talinka Jeeeej, petrzka, fakt🙂tak to je haluz...ja som sa sem len minuly tyzden prestahovala, tak to tu len spoznavam🙂ktora cast?A s tou laktacnou je to divne, ze ja som ju tam nevidela...:( Ta voda sa tusim kali casom, ked je tam dlho, preto je aj to prenasnie nebezpecne...Takze chodite aj koznej?Lebo ja som mala kedysi ekzem a som sa obavala, aby to nemal aj malicky, ale zatial nic...nastastie🙂este aj nekojim, takze riziko vacsie:((

jankohrasko
27. okt 2010

@nika222 ja som nemala zazmluvneneho doktora, v sluzbe boli traja lekari, mlada pani doktorka (bohuzial meno si nepamatam ☹ taka drobnejsia, blondinka ) a dvaja pani doktori, ktori boli prave v sluzbe, mne bohuzial pre nepostujuci porod museli akutne robit sekciu, preto sa pri mne radili dvaja doktori 😅 😅 😅

jankohrasko
27. okt 2010

http://www.zzz.sk/?clanok=1544 "v Bratislave 7000 Sk, z čoho 2000 Sk ide nemocnici a 5000 Sk lekárovi"

talinka
27. okt 2010

@nika222 asi len my ktore sme sli cisarskym sme mali tak viac doktorov pri porode 😉
@jankohrasko dik za info, tak som sa mylila 🙂
@januska26 no ja byvam kustik od Tesca a ty?

talinka
27. okt 2010

@januska26 no u nas to este nie je diagnostikovane ako ekzem a snad ani to nikdy nebude 😝 preto aj kojim odusu a mame aj milion zakazov co sa vselicoho tyka 😝

januska26
27. okt 2010

@talinka No ja Ekonomicka univerzita...:(skoda, ja ze niekedy vybehneme von...teraz tu moc ludi nepoznam...:(
A co sa tyka toho ekzemu a kojenia, no ja keby som kojila, tak mozem asi len niektoru zeleninu a ovocie...urcite by som mala vela zakazov...Niekedy neviem, ci to materske mlieko zaruci to, co hovoria. Mam okolo seba tolko kamosiek, co koja a detii furt chora s ekzemom a kopec kamosiek, co nekoja a deti zdrave jak buk a ziadny ekzemik....Fakt nechapem!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre