Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

nika222
29. okt 2010

Baby a ako je to tam s nočnými košelami? Je lepšie mať svoje alebo používať nemocničné?

cicimon
29. okt 2010

@nika222 ja som mala aj svoje,ale pouzivala som len nemocnicne

nika222
29. okt 2010

@cicimon A neboli nejake neprakticke? čo ja viem kratke a pod? 🙂

lulusha
29. okt 2010

@nika222 mne vyhovali nemocnicne nocne kosele - boli super na kojenie a nemusela som davat az taky pozor, ci ju nezaspinim

nika222
29. okt 2010

Dakujem babule za radu 🙂

cicimon
29. okt 2010

@nika222 nie,boli dost dlhe a mali aj gombiky vpredu

januska26
29. okt 2010

@danka79
@sante
@emjee
No ja osobne si 600 nedelie tiez az tak nepochvalujem, akoze dalo sa, doktori aj niektore sestricky v pohode, ale niektore boli ze hruuuuza...Ked som sa nieco pytala, tak raz mi jedna povedala, ze kedy uz pojdem domov/alebo nieco v takom zmysle/, lebo ze stale sa nieco pytam ...a pritom mam pocit, ze jedine, s cim som potrebovala pomoc bolo kojenie...Mne totiz hovorili, ze nemam mliekko, ze mam vela pit a podobne. A ja som vypila 6litrov vineii...🙂A nakoniec to bolo tak, ze som mala straaasne vela mlieka a maly si to nevedel vytiahnut z prs, a to mi povedala az jedna dalsia sestricka, ked mi videla prsia, ze jake ich mam velke, bolave a tvrde...a ze uz nemam tolko pit...ale ja som bola furt smadna...Tak som si furt musela odsavat...A ja ako prvorodicka mam vsetko vediet?Ved potrebujem pomoct....ja chapem, ze stale dokola to iste musia hovorit, ale na to su tam, nie🙂?

januska26
29. okt 2010

A este sa mi pacila aj ta mlada, ktora chodila robit na izby rehabilitacie, tak sama povedala, ze este aj sestricky su stara skola, kazda ti povie nieco ine a vela z toho nie je spravne...Napr. ako manipuluju s dietatom, ako ho obliekaju, umyvaju...Tu rehabilitacnu som mala mimochodom velmi rada...🙂)
A mimochodom...laktacnu som tam tusim jeden krat videla...:(viacej urcite nie...

sante
29. okt 2010

no veru, žiadna nemocnica nie je idealna a tiež sa nevyhovie každej... ja som sa rozhodla pre Antolskú kvloli tomu hlavne, že socialne zariadenie je vraj ok aj na štandarte 🙂 snad to nejako prežijeme 🙂

cicimon
29. okt 2010

@sante hlavne to WC je na standarde narozdiel od inych porodnic v BA....co je fakt super a netreba sa niekde trepat po chodbe ( a zaroven pocut,ci tam niekto je a aj podla toho ide 🙂)

sante
29. okt 2010

@cicimon o presne to je super. ja som totižto prvú dcerku rodila na kramároch, našťastie som sa dostala na nadštandart, ale pred sekciou som bola na štandarte, ale teda 2 sprchy a jedno wc na cele oddelenie 😖 a ked tam prijali feťáčku, mala som dosť a chodila som tam len v najnutnejšom prípade 😒 a vraj v ružinove je to podobné...

danka79
29. okt 2010

@nika222 k tej nocnej koseli-ja som privitala,ze mi sanitarka doniesla erarnu koselu-ale bolo leto,neskutocne teplo, a doniesla mi dlhociznu koselu s 3/4rukavmi,uzucku (a to ja som tenka ako trieska..) a najhorsie ze bola asi na 3gombiky a nedalo sa v nej kojit,to by som si tu mega koselu musela vyhrnut az neviem kam 😉 takze asi zalezi aky model dostanes 😀 tak som a radsej vratila k svojim koseliam a od nich som uz nepytala..

januska26
29. okt 2010

@sante No, je pravda, ze na Antoskej mi to vobec nepripadalo fuj alebo spinave. Je to tam trosku stare, ale ciste a v pohode, aj som sa rada sprchovala a WC v pohode...nemam to sice s cim porovnat, ale druhy krat by som isla znovu do Antolskej🙂Drzim palce a urcite to prezijes🙂))

danka79
29. okt 2010

@januska26 ano na to som si aj ja teraz spomenula,ze nam davali niektore sestry/dr. uplne protichodne rady ohladne kojenia (vsak to boli vlastne nase jedine problemy co sme ako prvorodicky riesili) Noa vyber si..

A rehablitacne sestry su moj najoblubenejsi personal na celej Antolskej.poznam dobre obidve (mali sme a mame zdrav.problemy..tak sme si uzili cvicenia..), taky krasny ludsky pristup som nikdy predtym ani potom nevidela.ostatni by si z nich mohli brat priklad.Ja ich chvalim kade chodim a to je uz vyse 2rokov.

januska26
29. okt 2010

@danka79 Ano, aj my sme chodili na rehabku na Antolsku, uz si nepamatam meno, ku ktorej sme chodili, taka spinava blondika s dlhymi vlasmi, strasne perfektna bola na malickeho aj na nas🙂uplne sme si to uzili, aj fotecka visi uz nej v ordinacii🙂))medzi tymi vsetkymi...🙂)

katka2209
29. okt 2010

@cicimon, dakujem za info. nevies, v ktorom tyzdni je najlepsie ist na tutu prednasku? asi by mi mali predtym zobrat aj krv, vsak?

sante
29. okt 2010

@januska26 super a dakujem pekne 🙂

hobit
29. okt 2010

@danka79
@januska26 aj my chodime na rehabku a uplny suhlas s vami, maju perfektny pristup 🙂

cicimon
29. okt 2010

@katka2209 no zvycajne sa chodi,ked uz tam chodis na poradnu...aj krv vtedy...ak sa nemylim, vysledky by nemali byt viac ako 4t stare....
a na krv posielaju z poradne

emjee
29. okt 2010

@danka79
@sante
@januska26 kopirujem sem moj prispevok o sestonedeli z 12.3.2009 (ako som to videla vtedy):
po par dnoch som bola zufala
najdolezitejsia udalost dna boli vzdy ranajky obed vecera, no a moj krpec chcel vzdy v tom case papat, takze vdaka za misky co som si prezieravo zbalila a vdaka spolubyvajucej, ktora mi ochotne nosila stravu, inak by som bola o hlade
samotne sestricky az na par vynimiek boli prijemne, co sa mi vsak nepacilo, ze som mala pocit, akoby bojovali proti sebe detske sestricky a porodne asistentky, samozrejme, ked ste mali otazku, tak vzdy poslali za tymi druhymi (napr. sa nas dosla jedna opytat, ci mame otazky k dojceniu a prebalovaniu, a na moju otazku ohladom prs ma odkazala na porodne asistentky)
dorazila ma jedna porodna asistentka, ktora vyhlasila, ze ja som nerodila, ale mala sekciu, ze to nie je to iste (nie, nie je, hlavne ked si uzijete 7 hodin kontrakcii v 5minutovych intervaloch), tato ma furt buzerovala, ze ci si odsavam prsia (mala som teplotu vystupenu niekolko dni, ale prsia som mala prazdne, maly vsetko vysal), kedykolvek prisla mala komentar, ze stale len dojcim ...
co sa tyka organizacie - kedze 4. den, kedy robia babatkam vsetky vysetrenia u mna padol na vikend, dostali sme sa na rad az v pondelok a to chaos veliky - nabehol niekto do izby s oznamenim, ze okamzite ale okamzite mas ist tam a tam na vysetrenie, tak si pomaly s dietatom na prsniku nabehla okamzite kam ta poslali a potom si tam pomaly hodinu cakala, lebo okamzite tam nabehlo dalsich 20 mamiciek ked ti rozbalili kvoli vysetreniam dieta a to zacalo revat, brala si to ok, ale ked ti ho rozbalili, ty si ho zabalila, utisila a vzapati doslo dalsie vysetrenie a toto x krat za sebou (jo a medzitym obed, velmi dolezite, lebo "zdrzujete, treba na vas stale cakat"), tak som mala nervy v kybli ...
spolubyvajuca mala dieta so zltackou - v noci jej ho zobrali detske sestricky, ked sa rano pytala, kedy ho naposledy otacali (bolo treba kazde 3 hodiny pretocit), tak sestricka nevedela "lebo nocna zmena uz odisla" a mliecko co mala pre dietatko odstriekane a ulozene u sestriciek si rano nasla nedotknute

emjee
29. okt 2010

prepustili ma az na 7. den, lebo som mala stale teploty a zvyseny tlak (150/100 - tyzden potom som bola v nemocnici s krpcom - lebo z antolskej nas prepustili s infekciou 😝 a tam som skoro odpadla, lebo som mala tlak 90/60)

januska26
29. okt 2010

@emjee No to je pekne, ze si to hned takto opisala , lebo poviem ti pravdu, ja uz si to po 9mesiacoch az tak nepamatam🙂Ale viíem, ze niektore veci tam boli strasne. Presne to co si pisala, ze bojovali proti sebe detske sestricky a nase sestricky. Neviem, ale mne stale nadavali, ze preco nekojim a to som uz druhy den kojila, len som mala plne prsia a nikto mi nepovedal, ze si to musim odsat. A maly bol hladny, tak som pytala pre neho jest. A furt ze preco nemam mlieko a tak. A posledna noc bola hrozna, to som tiez mala nervy v kybli, urcite to bolo aj hormonmi po porode, ale normalne som sa uz potom aj vyplakala. Lebo som si dala hrozno, nikto mi nepovedal, co mozem a co nie. NO a malicky celu noc plakal a doktor detsky mii povedal, ze preco taketo mlade mamicky maju deti...ked to nezvladaju...tak vtedy normalne plac a uz som sa taaaak strasne tesila domov🙂Ale inak porod bol super aj gynekologovia a vizity super...len tento pristup ohladom kojenia a tak bol pre mna zly...

katka.ott
29. okt 2010

ahojte,
chcem sa opytat, ked mam nejake mini vecicky a chcem ich odniest na novorodenecke, za kym mam ist?

emjee
29. okt 2010

@januska26 keby som nemala dopredu tolko veci nastudovanych ohladne dojcenia, tak asi nedojcim vobec 😖 laktacna bola sice mila, ale videla som ju dokopy raz za cely tyzden ☹
napriek nastudovaniu som konzultovala (rozumej revala do telefonu) so sesternicou, ktora ma o rok starsiu dcerku a svagrinu detsku sestricku, ze co mam robit
spolubyvajuca (druhorodicka) sa ani nerozdojcila, vzdy jej len stisli prso - mlieko mate, ale nikto jej neukazal ako ma spravne prilozit (kedze jej to robili aj pri prvom dietatku a to si nevedelo mliecko vytiahnut, teda nepriberalo a nechceli ju pustit domov, radsej pri druhom "neriskovala" a isla hned davat um)
ja som nastastie bola dost tvrdohlava, ze dojcit budem (pretoze mlieko som mala uz od 20tt) a dojcim doteraz 🙂

januska26
29. okt 2010

@emjee No tak ja som si myslela, ze kojit bude v pohode a tiez som mala vela nastudovaneho, ale ze nemozem hrozno som nevedela a ani to, ze ked budem mat vela mlieka, tak malicky ho nebude vediet spapat...Tak som si musela odstavat. Nekojila som dlho so zdravotnych dovodov, chcela som cca pol roka, max. rok. Ale tak dopadlo to inak🙂 No a ta baba, co bola so mnou na izbe, tak nemala mlieko a viem, ze si malicku prikladala, a doktorka detska jej posledny den povedala, ze vy aj tak nnikdy nebudete mat mlieko, tak sa uz nesnazte...TO bolo fakt hnusne...Treba sa tam obrnit a tieto reci nepocuvat, dolezite je, aby bolo dietatko zdravucke a islo sa domov🙂)Ved tych par dni sa tam da prezit🙂

feb13
29. okt 2010

@katka.ott Myslis tak, ze ich chces darovat nemocnici? Skus za stanicnou sestrou (prip. vrchnou), obidve by tam mali byt v pracovnych dnoch od 7 do 15.30

emjee
29. okt 2010

@januska26 nielenze ti nepovedia co smies a nesmies jest, oni ti na obed naserviruju to, co by si jest nemala 😀 napr. 3. den po porode luskova omacka 😝

sante
29. okt 2010

@emjee uff, nepríjemná skúsenosť, no viem sa vžiť, lebo čosi podobné som zažila na kramároch 😒 a je super, že tak dlho kojíš 😵
@januska26 s kojením som ja mala problémy, nekojila som tak ako som chcela a to najdoležitejšie, rady od sestričiek v porodnici tiež nula bodov... no teraz sa spolieham, že pri druhom budem vo veľa veciach mudrejšia 😅

sante
29. okt 2010

@emjee to som počula že varenie teda katastrofa 😒 čo v takom prípade robiť? asi dať si suchú stravu, alebo počkať na návštevu, ktorá prinesie...

cicimon
29. okt 2010

@sante no podla mna to jedlo nebolo zle,privarky, aj rezen bol , polievky (aj ked ja na polievky moc nie som), ranajky vacsinou pecivo s natierkami prip salama
len zas vecera bola o17tej, takze do noci clovek ostal hladny.... to by chcelo este aspon nejake keksy a tak..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre