Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

abnka
6. nov 2010

@louisiana A moja gyn. mi dá na poslednej návšteve nejaký papier preňho, alebo mu mám zavolať a objednať sa k nemu ?

louisiana
6. nov 2010

@abnka gyn ti asi da taky vymenny list...neviem ci sa musis objednavat, vies, ja sa na Antolsku este len chystam, som v 31tt a este chodim k svojej gyn, teda pojdem tam uz len na ultrazvuk a potom na poslednu poradnu a nasledne uz na poradnu do antolskej

abnka
6. nov 2010

@louisiana Aj ja sa tak chystám 🙂 Už len streptokoka o týždeň a potom už na poradne do antolskej 🙂

linduska27
6. nov 2010

@abnka ked si chces ist poyret porodnicu musis yavolat hodku predtym kedy chces ist ci nahodou nerodia a da sa kazdy den v popoludnajsich hodinach.. ja som sa nebola pozriet ale od utorka som tu hospitalizovana tak som si to tu presturala uz trosku 🙂

mirkita
6. nov 2010

@linduska27 ahoooj tak ty uz tam budes aka zorientovana 😉 aspon nejaku vyhodu to ma ze tam musis byt. ale aj tak ti prajem nech ste cim skor doma 🙂

luuca1
7. nov 2010

@jasminet aha, no niesom až tak na rizikovom.... ale asi tam nepojdem, snad to bude ešte aj potom neskôr

swiss
7. nov 2010

@luuca1 tie pondelkové prednášky sú do konca roka ešte 22. nov. 6. dec. 20. dec. , aspoň tak je to zatiaľ vypísané na dverách u mojej lekárky kam chodím do poradne. Takže sa nemusíš obávať, že by si to už nestihla.
🙂

lulusha
7. nov 2010

@abnka ja som sa bola na porodnicu pozriet len tak "naslepo" po prednaske o epidurali- zazvonila som, povedala preco som tam a oni ma pustili...jedna sestra si ma vzala na starosti, aj ked porodne boxy som nevidela, bo sa rodilo...ale vsetko vysvetlila a aspon nadstandartny box mi ukazala...to je v podstate to iste ako porodna sala, len je to len jedno lozko

luuca1
7. nov 2010

@swiss mám termín az 17.1. tak snad to stíham 🙂

maxiberuska
7. nov 2010

Čaute baby,, chcem sa spýtat, či niektorá nepoznáte dr.Korbela?Aký je ako lekár, dík

sedem
7. nov 2010

@maxiberuska ahoj,
Doc. Korbel je v prvom rade clovek s velkym C, s tak uzastnym ludskym pristupom uz dnes vela ludi v zdravotnictve nepracuje (cest vynimkam), mozem ho len doporucit napriek tomu, ze mi robil "len" sekciu a normalny porod som s nim nezazila (aj ked sme sa o to par hodin pokusali), ale nepochybne je aj velky odbornik, o com hovori fakt, ze k nemu chodia rizikove tehulky..takze co sa mna tyka, ma moju maximalnu doveru, kiezby takych lekarov bolo co najviac 😉

maxiberuska
8. nov 2010

@certica dik
@sedem dik

lulusha
8. nov 2010

@maxiberuska ja som ho zazila raz, ked som prisla ako rizikovka na monitor do nemocnice...bol skvely, vsetko mi do detailov vysvetlil, ukludnil ma, aj posrandoval...akurat k mladej lekarke bol prisny a zvozil ju predo mnou, ale tak ku mne ako k pacientke bol super...ale ma toho velmi vela, on si vybera, kto k nemu pojde rodit...

danka79
9. nov 2010

ahojte. Moj dr.mi nakazal prist v den terminu porodu na hospitalizaciu, pokial sa do terminu prirodzene nieco nerozbehne. Je to bezne?? Prvy porod bol sekcia,ziadne problemy nemam,tak celkom nechapem co budu so mnou robit . To mi hned daju vyvolavacku?este nie je jasne,ci bude prirodzeny porod alebo sekcia. Pripada mi to len take "pre istotu". ale ja nemienim teraz tyzden len tak lezat na rizikovom,ked mam doma male dieta.. mate s tym niekto skusenosti na Antolskej?

danka79
9. nov 2010

jaj,zabudla som napisat,ze nemam ziadneho dr.zazmluvneneho.

sedem
9. nov 2010

@danka79 ahoj,
noo, sice nie som ten isty "pripad", ale snad ti moja skusenost pomoze..mala bola zle otocena - KP - a tiez ma chceli mat v nemocnici, lezala som takto tyzden na rizikovom, tiez som nemala nikoho zazmluvneneho(co som na rizikovom olutovala, lebo som mala pocit, ze baby, co mali zazmluvnenych lekarov, riesili ako na beziacom pase) a ja som stale na nieco cakala..ale tak predpokladam, ze ta chcu mat pod dohladom prave kvoli tej jazve, mne osobne po vstupnom vysetreni na oddeleni robili uz len rano a poobede monitor , asi po 3 dnoch ma chceli poslat na zatazovy test, ale asi sa im nejako nakopili porody, tak to v ten den zrusili a isla som az na dalsi den, nemala som vsak ziadne kontrakcie, tak sme zase cakali, az kym sa mi po tyzdennom pobyte pustila v noci voda...ja osobne som vtedy uz rozmyslala nad reverzom, chcela som sa opytat, ci by som nemohla na ten monitor dochadzat z domu, kedze byvam blizko, ale bala som sa, ze by mali potom ku mne horsi pristup, ze ved som si sla domov, tak ju nehcame cakat a pod., takze som to nakoniec vydrzala, ale teda u mna to bol riadny zaberak na psychiku, kedze som sa strasne bala o malu a nevedela som, co ma caka, ako budem rodit..neviem, mozno sa este skus s lekarom dohodnut, ze by si sa im chodila denne ukazat, na monitor(teda ak by ti to nerobilo velke problemy, ale asi neni nad to byt doma s malou) a ak sa nebude dat, treba zatat zuby, obrnit sa trpezlivostou a vydrzat to tam..lekari snad vedia, co robia, hlavne nech ste s babatkom obaja v poriadku, drzim palce! 🙂

sedem
9. nov 2010

Este mi napadla taka otazocka pre baby po cisaraku, moze sa pri dalsom tehotenstve davat vyvolavacka? Ake mate skusenosti na Antolskej? Vyvolavaju, ak sa porod nechce sam spustit? Lebo kdesi som citala, ze po sekcii by sa nemali davat vyvolavacky kvoli rychlemu nastupu kontrakcii a maternica by to nemusela zvladnut..ale asi je to individualne a zalezi aj v akom stave je jazva a ako dlho je po sekcii..hmm?

livia333
9. nov 2010

ahojte baby, tak nakoniec mame porod o nejake 3tt skor za sebou..maly sa vypytal v 37tt, tak spomeniem moje zazitky pre tie, kt. sa rozhoduju ci uz pre Havaldu al. pre Antoslku nemocnicu ako taku.
Vyber lekara nelutujem, takze odporucam urcite a pobyt na 600nedeli bol fajn. Vsetky sestricky boli velmi ochotne a ustretove, takze ja som nadmieru spokojna a isla by som rodit na Antolsku kedykolvek este raz..teda urcite pojdem casom este 😉
Novorodenecke oddelenie - tiez v celku ok, nemam vacsie vyhrady..mozno na par situacii...ja som bola velmi vdacna sestrickam, kt. mi pomohli maleho prikladat, ked sa nechcel prisat..Akurat mi ho raz dokrmili, ked som im ho nechala v noci na strazenie na par min. lebo som ho chcela nadojcit a potrebovala som si nahriat prsniky...kym som sa vratila, uz bol nakrmeny UM... 😒 ale inak nemam ziadne vyhrady. Mne sa velmi pacilo, viem, ze niektore mamicky sa stazovali, ale ja som nemala ziadne negativne skusenosti s nikym. Dokonca aj strava bola fajn...ale tiez som zapocula, ako si niektore maminy na nu stazovali..takze zavisi aj od toho, kto co ocakava..ja som necakala vela a bola som milo prekvapena, nemozete v nemocnici cakat domacu stravu, hoci sa jej dost priblizovala...

Ja by som sa jednoznacne rozhodla tak isto. 🙂

elina313
10. nov 2010

@danka79
Ahoj aj ja som bola hospitalizovaná v deň pôrodu na pozorovanie. Tehu som mala bezproblémové, ale poviem Ti, bola som vďačná za záujem a ich a moju ISTOTU, nevedela by som žiť neskôr s výčitkami čo ak by ....
Neboj tvoje dieťatko doma to vydrží a ty budeš mať istotu, že si všetko spravila pre zdravie svojho druhého miláčika 😉
Mne sa pôrod potom spustil samovoľne, ale kamarátka, s ktorou sme mali rovnaký termín, tak jej na 3 deň hospitalizácii začali dávať vyvolávačky a inak chvalabohu.... vodu mala úplne zelenú...

seba1
11. nov 2010

Chcem sa spýtať ako to funguje na Antolskej s oblečením pre detičky, dajú ho oni, alebo si mám doniesť svoje, čo som bola so staršími, mali až do odchodu z nem.oblečenie od nich, ale teraz čítam, že niekde si treba priniesť aj na pobyt v nem.oblečko pre bábo. A ešte od kedy je bábätko na izbe s matkou od začiatku, alebo po prvej noci?

cicimon
11. nov 2010

@seba1 oblecko pre babo netreba, oni daju svoje, az na cestu domov si dones. A babo zvycajne nosia po 6 hod na izbu

seba1
11. nov 2010

@cicimon po 6 hodinách od pôrodu alebo o 6-tej ráno?

mici111
11. nov 2010

@seba1 ja som rodila o stvrtej poobede, o siestej som bola na izbe vecer a malu mi priniesli az rano o siestej..

seba1
11. nov 2010

@mici111 aha, ďakujem, každá pôrodnica má iné pravidlá

cicimon
11. nov 2010

@seba1 cca 6po porode...ale zas na prvu noc baba nenosia (aby sa mama mohla vyspat)

nya
11. nov 2010

@swiss

Toho 22.11 je prednaska tiez o 12.30?

swiss
11. nov 2010

@nya hej je. vždy je to v rovnakom čase a na tom istom mieste, takže aj keby si to z nejakého dôvodu nestihla toho 22.11, tak je to potom o tie 2 týždne zas tak isto. 🙂

nya
11. nov 2010

@swiss

Dik 🙂

swiss
11. nov 2010

@nya nemáš za čo. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre