Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

luuca1
8. dec 2010

@certica neviem či si mám niekoho zazmluvniť, ty máš aký názor na to??

leile
8. dec 2010

@nya ahoj ja som rodila u Janaca a bola som velmi spokojna, v podstate mi doslova zachranil malu 🙂

leile
8. dec 2010

@luuca1 myslim si, ze na antolskej su vsetci super, ale podla mna je lepsie si niekoho zazmluvnit, je to taky lepsi pocit, ze pod niekoho patris a nenechaju Ta vytrapit 😠 vedla mna kocka nemala zazmluvneneho a rodila pomaly cely den ☹ nikto nemal bytostnu potrebu to trochu urychlit..

hobit
8. dec 2010

@leile suhlasim, ja som nemala a doplatila som na to...

kutlicka
9. dec 2010

aj ja si radsej zazmluvnujem lekara, pretoze zacinam mat dost velky strach z bliziaceho sa porodu. Som po dvoch sekciach a mam stale vacsi strach, ze budem musiet rodit vaginalne. Do minuleho ultrazvuku to aspon "istila" priecna poloha mojho babatka, ale dnes mi na uzv oznamili, ze uz nalieha hlavickou. Sice mi viaceri lekari povedali, ze to pojde cisarskym, mam strach, ze ma nechaju rodit vaginalne a bude po mne aj babatku... Mam uz svoj vek a nechcem riskovat, jazva ma niekedy dost silno boli, tak neviem...

jullia
9. dec 2010

kocky, ja som nemala zazmluvneneho nikoho a bola som velmi spokojna, spravali sa ku mne prvotriedne, ako ku ktorejkolvek inej pacientke. Reci typu "nechaju ta trapit" su podla mna blbost. Na Antolskej su vsetci odbornici, ja som natrafila na skvelu mladu pani doktorku Federovu.

certica
9. dec 2010

@luuca1 podla mna tazko radit. ja som zazmluvneneho lekara mala, ale bola som v trochu inej specifickej situacii, nie ako ty pises, ze sa mas prakticky rozhodnut pre niekoho uplne cudzieho, koho uvidis predtym 2-3x na poradni po 5 min.
pokial nie si vyslovene naklonena a rozhodnuta, ze nutne potrebujes mat nejakeho konkretneho porodnika (-cku), asi by som do toho nesla, a skor vsadila na moznost mat pri sebe partnera, resp. niekoho blizkeho. sprav, ako to citis 😉

lulusha
9. dec 2010

@luuca1 cauko, ja som bola rozhodnuta si nikoho nezazmluvnit, kedze som bola na Antolskej posledne tyzdne "varena-pecena" kvoli monitorom srdiecka maleho, tak som si ich skoro vsetkych poriadne obkukala a nezdalo sa mi potrebne niekoho si zazmluvnovat - kazdy jeden pristup lekara mi vyhovoval...napokon ma odrodila lekarka, ktoru som najviac chcela a ku ktorej som chodial aj do poradne, akurat mala sluzbu 😉

tehula
9. dec 2010

@certica, lepsie by som to nenapisala 😉

certica
9. dec 2010

@kutlicka ty mas sice uz takmer dospele deti, od porodov ubehlo kopec casu, ale aj tak by som sa prevelmi divila, ak by ta na sk niekto po dvoch sekciach nechal rodit prirodzene alebo nebodaj nutil. navyse, zavazi v tvojom pripade asi aj vek a pokial este citis jazvu, riskovat nebude nikto 😉
zas ja osobne byt este niekedy tehotna, tuzim naopak do tretice porodit normalne, hmm...

michaela8561
9. dec 2010

ahojte, musím sa podeliť s vami o moje pocity z Antolskej. Rodila som tam pred týždňom, nemala som vôbec zazmluvneného lekára a vôbec to neľutujem. Každý jeden lekár bol profesionál so skvelým prístupom. Naozaj som sa nestretla s ničím nepríjemným, ani zo strán sestričiek. Pôrod prebehol hladko, kontrolovali ma každú chvílu a snažili sa spraviť všetko preto aby to urýchlili. Čo sa izieb týka, tiež nemôžem nič extra vytknúť, takisto strava, samozrejme záleží podľa nárokov.

kutlicka
9. dec 2010

@certica cize pokial som dobre porozumela, tak si obidve deticky porodila cisarom? Hm, viem, ze niekedy maju rodicky, co rodili sekciou pocit, ze su daco menej, ze boli o nieco podstatne ukratene. Asi som zbabelec, ale ja veru netuzim po vaginalnom porode, ozaj sa velmi bojim ruptury, ani tak nie kvoli sebe, ale kvoli babatku a kvoli mojim dvom detom, ktore su uz sice velke, ale predsa len este potrebuju zivu mamu. Ale snad vsetko dobre dopadne, zatial som sa na Antolskej stretla len so samymi super lekarmi s ludskym pristupom.

certica
9. dec 2010

@kutlicka jasne, ja ti rozumiem 🙂 . a ked mam hovorit za seba, rozhodne sa necitim byt nieco menej z dovodu ineho porodu, ako prirodzeneho 🙂 , v tom to urcite nie je 😉
tak drzim prsty a hlavne ziadny strach. dva cisarske su opravnenou indikaciou pre dalsi(e) 😉

kutlicka
9. dec 2010

@certica dík za slova podpory, potrebovala som ich dnes ako sol, lebo dnes som uz z tych ciernych myslienok fakt zrela na psychiatriu. 🙄

kutlicka
9. dec 2010

😠 no, teda! Dvakrat v jednej vete vedla seba slovo "dnes", fujha, hanba mi!

certica
9. dec 2010

@kutlicka 😀 take it easy...

luuca1
9. dec 2010

@certica no ved dostala som iba odporúčania na Dr Rosenberga ale vlastne ho vôbec nepoznám....

nya
9. dec 2010

@luuca1
Skus Havaldu. Ja som neplanovala zazmluvnovat, isla som k nemu do poradne a pri odchode som si ho chcela zazmluvnit. Taky dojem na mna urobil jeho pristup. Teraz mi je luto, ze sa na moj termin zazmluvnit neda.

luuca1
9. dec 2010

@nya prečo sa nedá??? má dovolenku?? kedy máš presný termín???

nya
9. dec 2010

Ma dovolenku cele sviatky a ja mam termin 30.12.
Som sa ho pytala, ci si ho mozem zamluvnit a povedal, ze on tam nebude a vobec cez sviatky bude asi problem so zazmluvnenim. Treba si vraj zistit kto tam bude.... tak asi kaslem na to a bude jak som povodne planovala - nebudem zazmluvnovat a niekoho tahat cez sviatky do prace. Ved niekto tam sluzbu mat bude.

luuca1
9. dec 2010

@lulusha no len toho sa dosť bojím že kto bude mať službu lebo ked som bola na pohotovosti tak ma vyšetrovala nejaká Nižňanská a teda tá moc príjemná veru nebola...

luuca1
9. dec 2010

@nya ty kokos, len aby to neflákali, vieš toho sa ja bojím, že ked náhodou porodím skor a vyjde to na sviatky tak čo potom....

nya
9. dec 2010

@luuca1

no budem im asi muset doverovat a spolahnut sa na to, ze su to vsetko profesionali. Ja sa utesujem aj tym, ze cez sviatky asi nebudu mat ziadne planovane porody a mozno porodnica nebude tak preplnena.
Preco sa bojis, ze porodis cez sviatky?...ved ty mas termin az 17.1. Podla mna to potiahnes az do noveho roku 😉

lulusha
9. dec 2010

@luuca1 aha, tak tu som asi nezazila- ako vyzera?

luuca1
9. dec 2010

@nya nooo na poslednom ultrazvuku mi povedali že malá má už hlavičku v pôrodných cestách tak neviem a hovorí sa že len 3% žien porodí na termín..... 😒 😀

luuca1
9. dec 2010

@lulusha taká chudá krátkovlasá blondína

minix
9. dec 2010

@luuca1 treba rozlišovať aj medzi prvorodickami a viacrodickami s tým termínom...😉 ja patrim do tých 3%😉

luuca1
9. dec 2010

@minix prvorodičky rodia na termín??? no ja čo mám včetky známe s jedným dieťatkom každá porodila bud v 38 alebo 39 tt ani jedna nemala žiadne problémy.....

feb13
9. dec 2010

@luuca1 Ale Niznasnka je podla mna tiez dobra, ma taky zvlastny styl treba si na to zvykat, nie kazdy ma non-stop usmev od usi po usi, a niekedy clovek ma aj zly den ze nema dobru naladu, no si myslim ze je to odbornicka a neodflaka svojich pacientov

minix
10. dec 2010

@luuca1 je to individuálne..ja napr. Mám tri kamosky, co sme porodili presne na termín+-24 hodín, mne predpovedali 25.eho a mala sa začala brat von 26.-eho o 00,45😉 takze sa da aj tak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre