Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

groka
21. dec 2010

@martinex ona je taka mladucka ze?

martinex
21. dec 2010

@groka ano, ma tak do 30 rokov,tak chudulinka a velmi mila... 😉

sony123
21. dec 2010

groka, ako pise martinex, je mladucka a fakt velmi mila. Nerodila som u nej, obe deticky som rodila u Scholtza, ale po druhom porode vo februari tohto roku, bola moja izbova lekarka, vzdy bola mila, usmiata, zhovorciva, posrandovala.

seba1
22. dec 2010

ahojte, chcem sa spýtať, ako je to s nastrihávaním hrádze na Antolskej, robí sa rutinne, alebo len keď treba? Alebo má každý lekár iný zvyk? Ja by som si chcela zazmluvniť Havaldu.

prsky
22. dec 2010

@seba1 kazdy lekar ti povie, ze robi len ked je to treba...a u nas zvycajne treba

katchitchi
22. dec 2010

ahojte, prosim Vas kolko trva ta prednaska o EPI? dakujem

trinity525
22. dec 2010

@seba1 skor sa nachystaj, ze nastrih budes urcite mat 🙂

trinity525
22. dec 2010

@katchitchi vcera v poradni som pocula, ze do 30 min.

seba1
22. dec 2010

@prsky
@trinity525 nuž, to nie sú dobré správy, myslela som, že už sa tu v tomto začala zmena.

trinity525
22. dec 2010

@seba1 tak to vobec nie ... pocula som, ze aspon na Antolskej to robia vtedy ked je to naozaj potrebne, ale ze v Ruzinove to vykonavaju rutinne aj ked to nie je potrebne ...

bezaz
22. dec 2010

@seba1 treba dopredu povedat, ze si vyslovne nezelas nastrih 🙂 oni ta budu presviedcat, ake je to dolezite, ale v zasade nemozu spravit nic, s cim ty nesuhlasis.. nastrih nie je zivot zachranujuci ukon.. okrem toho, ked si porodila uz dve deti, nejake riziko brutalneho natrhnutia moc nehrozi 😉
ja som nastrih nemala, ale nerodila som na antolskej 😅

ciefulik
22. dec 2010

ahojte, mne na antolskej pred rokom neurobili nástrih, troška som sa natrhla, ale iba minimum štichov
nakoľko som mala zazmluvneného lekára, ale o nástrihu sme sa vôbec nebavili - myslím si, že to nerobia rutinne 😉

seba1
22. dec 2010

@bezaz ja si myslím, že oni ma vidia zospodu a chcela by som, aby sa rozhodli podľa situácie, nie nástrih rutinne a nie bez nástrihu aj keď jasne vidia, že treba, toto by som chcela, ja sa tam na seba pozrieť neviem, oni sú od toho, aby objektívne rozhodli. Tiež sa mi zdá, že teraz už by možno ten nástrih pri treťom pôrode nemusel byť potrebný, ale to je len taká úvaha.

tehula
22. dec 2010

@seba1, havalda odrodil 2 moje kamosky. Jednu bez nastrihu bez akehokolvek poranenia...druha mala takmer prekotny porod, ale nenastrihaval, len sa trosku natrhla....Takze Havalda nenastrihava kym to nie je nutne 😉

Inak pre tie, co poznate MUDr. Greksovu, tak vraj uz porodila min tyzden dvojky, kazde s vahou 2,8kg 😵 😵 😵

seba1
22. dec 2010

@tehula tak to ma teší, takže nádej tu je 🙂

bezaz
22. dec 2010

@seba1 pokial nebudes rodit 4.5kg obrika, ale aj ten sa da odrodit bez nastrihu a natrhnutia 😉

seba1
22. dec 2010

@bezaz chlapci mali 3,7 a 3,8, snáď 4,5 kg to nebude 🙂 .

katchitchi
22. dec 2010

@trinity525 dakujem 🙂

michaela8561
22. dec 2010

@seba1 ahoj, nedá mi nereagovať, ja som rodila na antolskej pred 3 týždňami, určite nevykonávajú nástrih ako samozrejmosť. Mňa síce nastrihla ale až na poslednú chvíľu lebo videla že malá má pupučnú šnúru omotanú okolo krku ale aj to len na pár štichov. Ale bolo tam viac žien ktoré nástrih vôbec nemali takže podľa toho tiež súdim, že to nerobia bežne. K dr. Havaldovi som chodila do poradne, perfektný lekár, fakt odborník, milý a dokáže neskutočne povzbudiť.

awe
22. dec 2010

@katchitchi prednaska o EPI trva max 30 minut, ked som bola ja, tak sme boli do 20 minut vybaveni.

Kocky, ktore ste v poslednej dobe rodili na Antolskej, mohli by ste napisat nejaky zoznam veci, ktore je potrebne pre mamicku a ktore pre babatko do porodnice? Aj oblecko pre babo? ci davaju erarne a staci na odchod domov? dakujem.

mirkita
22. dec 2010

@awe a nechodis do poradne na Antolsku? mne dali ten zoznam vytlaceny v poradni - pripadne si myslim ze to maju v kazdej gyn. ambulancii...je tam toho viac a je to klasika ako sa asi aj docitas na nete - tie bezne veci ako vlozky, plienky, kosele, hygienicke potreby, prezuvky, zupan, uterak, jednorazove nohavicky, kojenecke podprsenky a vlozky do nich....
Oblecko pre mimi netreba, maju erarne, tvoje by sa tam mohlo skor stratit, staci na odchod domov

mysinka2007
22. dec 2010

@bezaz mam za sebou porod na Antolskej, samozrejme s epiziotomiou, nikto sa ma na nic nepytal, verila som im, ved oni su odbornici, oni predsa vedia, co robia ... Nastrih sice nie je zivot ohrozujuci vykon, ale z vlastnej skusenosti, minimalne velmi bolestivy a tazko sa hojaci , sediet som nevedela ani tri tyzdne po porode ( vsetci ma len chlacholili, ze to bolia stehy a tak to ma byt), nakoniec sitie mi musel opravit moj dr. ambulante. Chcela som tym povedat len tolko, ze som urobila chybu, ked som to nechala na odbornikoch, este raz by som sa len na ich posudenie nespolahla...

triminka
22. dec 2010

@tehula tak to sa tesim velice z tej dr.greksovej 😵 mna minuly rok odrodila,velmi mila lekarka 😉

mirkita
22. dec 2010

no ja verim ze tie nastrihy lekari nerobia len tak pre svoje potesenie...prijemne to urcite nie je, ale nechcem povedat dopredu nech ho nerobia a potom sa skaredo roztrhat tak ze to budu sit 2 hodiny...keby som si bola ista ze sa nenatrhnem tak ano, ale to predsa nemozeme vopred vediet...

jaavaa
22. dec 2010

@trinity525 ja som rodila v Ruzinove a moj dr ma vobec nenastrihoval, to zavisi od konkretneho doktora ake ma ,,zvyky,,

seba1
22. dec 2010

@michaela8561 som rada, ja chcem nástrih len keď ho treba, uznám, že niekedy to je potrebné

michaela8561
22. dec 2010

@awe ahoj, rodila som pred 3 týždňami na antolskej a pre malú som potrebovala akurát plienky a utierky na riťku. Oblečenie majú nemocničné, vlastné sa neoplatí brať lebo sa môže stratiť, dokonca aj krém na riťku dali v nemocnici. Akurát rukavičky ak by si chcela ale tiež to nie je extra potrebné. A pre seba som potrebovala klasika nočné košele, župan, podprsenky na kojenie, plus vložky do nich, vložky, aj keď zopár sme ich na izbe mali, kozmetika, uteráky, papuče, prípadne prezuvky do sprchy, lepšie je zobrať si aj vlastný mäkký toaletný papier, jednorázové alebo popôrodné nohavičky podľa zváženia a taktiež treba podložky pod seba. Myslím, že to je tak všetko, dúfam že som na nič nezabudla. Niekde píšu že treba vlastný príbor a pohár ale to je tiež podľa zváženia pretože na izbe boli. Niekto si berie aj vlastnú odsávačku na mlieko ale dá sa aj požičať.

trinity525
22. dec 2010

@seba1 tak je to urcite lepsie ako sa natrhnut az po stehno skoro ... pri EPI to siti nie je vobec hrozne a da sa poziadat aj o lokalku pri siti

minix
22. dec 2010

@seba1 ja som mala aj epi, aj nástrih a ako bonus aj 25 stichov😉 ak by som nástrih nemala, dopadla by som oveľa horšie😉 takisto ale neuznavam nástrih "preventívne", ale v situácii, ked ho je skutočne treba.

babika0
22. dec 2010

@trinity525 no inak to je bohove, ze da sa poziadat o lokalku. preco ju nedavaju automaticky? sak sitie neumrtvenej koze, to je ako z hororu. to co uz ta zena v porodnici je? ze prezila si porod tak uz sitie nejako prezijes? jaaj by som tym lekarom tiez nieco zasila! 😎 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre