Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

williamjozef
31. dec 2010

ahojte,ja mam zazmluvneneho Scholtza,je sice teraz na lyzovacke,mam ist k nemu uz aj s predoperacnymi papiermi na cisarak 5.1.a dohodneme termin 😉
pred 7 rokmi ma nechali po 7 dnovom prenasani a lezani v nemocnici,na infuzkach 48 hodin s kontrakciami bez prestavky,mala som sice ten nadstandart box,ale kedze som od 7 rana do 15.45 (NEVIEM NA CO CAKALI ) ostala na 7 prstov,mimochodom od zaciatku vedeli ze maly je na mna velky mal 3750 granov a ja mam 158 cm,som drobunka.
potom siel cisarskym,nakoniec dostal este streptokoka a mal zlomenu nosnu chrupavku,takze sme este 2 tyzdne boli v nemocke a maly bol tyzden v inkubatore 🤐
teraz som si zaplatila epi,porodnika a aj muza pri porode ,a aj test na streptokoka (bohuzial mam ho aj teraz,ale pred porodom sa picha proti nemu injekcia aby babo nedostalo )a verte ak niekto bude na mna nahodou kaslat,tentokrat si po hlave skakat nedam,nech si o mne myslia svoje 🙂

linduska27
31. dec 2010

@nya no tak to som sa aj ja modlila paradoxne som bol v 36tt hospitalizovana kvoli predcasnemu odtoku plodovej vody tak sme tam pobudli 2 tyzdne a potom sa malemu nechcelo uz...aj mna sa moj dr zbavil na poslednej poradni tiez som spekulovala ci zazmluvnit ale akonahle sa ma zbavil tesne pred terminom tak som povedala ze nie.. no 3 dni podla PM ma hospitalizovali to bol pondelok v utorok mi dali zatazovy test naobed a vecer vyvolavacku a rano mi odtiekla plodova voda tak ma supli na salu no len malemu padalo stale srdiecko pod 70 a tak..
@williamjozef no tiez "krasny" porod :( ako ste to zvladli ja s priatelom po tejto skusenosti sa asi budeme bat mat dalsie babo :( aj ked ano maly mi to vynahradza ale aj tak to zostane v nas..

mirkita
31. dec 2010

@nya tak vidim ze mam rovnaky TP 🙂 ja som na tom rovnako - zazmluvneny nikto a tiez netusim kto a ako bude riesit prenasanie....najprv som bola 3x v rovnakej poradni, potom 4.x - minuly tyzden nebola poradna kvoli tomu ze mali od 12hod riaditelske volno vsetky ambulancie a vcera som bola u dr. ktory len popocuval srdiecko tym lievikom...takze uz 2 tyzdne ma nikto nevysetril a ja vobec neviem na com som...v stredu mam prist do nejakej poradne (zase budu fungovat len niektore) a tam mi vraj niekto povie kedy mam ist do nemocky ak sa to nespusti same
tak pevne verim ze do stredy to budeme mat za sebou...len sa uz bojim o drobca...este sme sice v termine, ale je to aj tak uz strach ci je maly OK a aky bude porod ak ho budu vyvolavat 😒

nya
1. jan 2011

@mirkita
ja sa o malu zatial nebojim lebo mna poslali hned na druhy den po termine na UTZ a na monitor. Vsetko bolo ok a zajtra idem na monitor zase. Tak citim celkom istotu, ze zatial moj lekar nic nepodcenil a nezanedbal. Kazdy tyzden ma vysetril, tak viem v akom stave mam krcok. V tomto bol Rozemberg super, nic nepodcenuje aj ked je vsetko v poriadku a cele tehu som nemala ziadne problemy. Preto ma velmi mrzi, ze uz je na dovolenke a nemohla som si ho zazmluvnit k porodu.

Tebe nekazali ist na monitor?... ku komu si chodila do poradne?

nya
1. jan 2011

@linduska27
Tak skoro ta hospitalizovali? ...to preto, ze si bola 2 tyzdne na rizikovom alebo si mala nejake ine problemy?

mirkita
1. jan 2011

@nya ja som chodila do poradne k dr. Sojakovej...a ta ma tiez poslala na utz a monitor ale potom som mala smolu ze minuly stvrtok proste absolutne ziadna poradna nefungovala po 12tej, na to sviatky a do nemocky som sa dostala az dalsi stvrtok, co tam bol riadny frmol, lebo bol problem tam zohnat nejakeho lekara na poradnu....a ten to zobral supom...poslali ma len na EKG...ale snad je vsetko OK, ja som tiez ziadne problemy cele tehu nemala a vsetky vysledky boli vzdy uplne v poriadku 😉
najblizsie mam ist do nemocky az v stredu...a idealne by bolo keby som dovtedy porodila...na monitor mi nekazali ist ... bola som zatial len raz - 2 tyzdne dozadu...

lulusha
1. jan 2011

@majulienka333 v auguste, ked som ja rodila, tak tam bola laktacna poradkyna...normalne kazdy den 😅

mirkita
1. jan 2011

no...p. Jezikova hovorila ze teraz je tam jedna laktacna poradkyna, byvali kedysi dve...a ta jedna je pre cele oddelenie a tusim tam nie je cely cas, neviem ci to nie je mamicka na materskej...takze vraj nema cas uplne na vsetky maminy, ale ked je problem, tak tam je aspon ona 😉

linduska27
1. jan 2011

@nya neviem preco ma tak skoro nikto mi nepovedal preco tam zostávam 🙂

janzurka
1. jan 2011

@sharlotta, s tym smykanim na kresle v nadstandartne uplne suhlasim, ale zapriet sa mas kde 😉 .
Pre mna to sukromnie bolo ovela podstatnejsie 🙂 . Mala som tam aj dve medicky, ale tie sa opytali, ci mozu ostat. V tom okamihu mi to bolo uplne jedno, ale viac ludi by som tam urcite nechcela.

misha8
2. jan 2011

kočky ja som rodila na Antolskej 10.12. urgentnou sekciou lebo som začala krvácať , u doktorky Nižňanskej a bola perfektná , jediné čo ma ,,zaskočilo,, bola sestrička na ambulancii číslo 83!!!!!! ktorá ma chcela poslať domov v 35TT s krvácaním a odtekajúcou plodovou vodou!!!

stanka232
2. jan 2011

Ahojte, chcela by som sa informovať, či máte niektorá skúsenosti s Doc. Korbeľom? Vopred díky za spätnú väzbu.

trinity525
3. jan 2011

Ahojte, neviete náhodou či v utorok je u MUDr. Kostolného prenatálna poradňa? Aby som tam zbytočne nešla keby mal dovolenku.

mici111
3. jan 2011

@trinity525 ja som bola u Kostolneho raz a teda stacilo mi!!!!! never ever!!!!

trinity525
3. jan 2011

@mici111 mne to na jeden krat nebude vadit, moj Dr, ma dovolenku a musim k niekomu ist ...

nya
3. jan 2011

@trinity525
Chodis do poradne v utorok?
Aj Rozemberg ma dovolenku a varoval ma, ze nevedia kto a v ktorej ambulancii vobec bude. Asi pojde len jedna, tak na ten rozpis sa teraz moc nespoliehaj.
Aj ja musim ist zajtra do poradne a dost sa toho obavam kedze uz prenasam a netusim na koho narazim.

lusil2005
3. jan 2011

cafte zienky! tak som v tejto teme po takmer styroch rokoch znovu 😀
je to na nervy ked mate termin na spadnutie a v poradniach je takato obmedzena prevadzka 🙄 ked som rodila dcerku, vtedy malovali sestonedelie a chvilu predtym porodnicu cize tiez to tam bolo dost o nervy. mala som zazmluvneneho Rozemberga a urcite si ho chystam zazmluvnit znovu. vlastne sa chystam zavolat mu co najskor aby som sa ho opytala ci s nim mozem pocitat. neviete dokedy ma dovolenku? 🙂

certica
3. jan 2011

@lusil2005 dovcu ma do konca tyzdna 😉

lusil2005
3. jan 2011

@certica eeej teta ja som vedela ze ta tu nacapam!!! 😀 nechces dobehnut na kavicku niekedy a mozeme za nim skocit spolu 😉

sharlotta
3. jan 2011

Chcela by som sa este opytat, ci mozem ist k doktorke, u ktorej chcem ist rodit aj vopred. Poslednu poradnu u mojej gynekologicky mam 19.1. a to uz mi zacne 37tt. Chcela by som rodit u Dr. Bertoldovej a ta ma poradnu len v stredu, takze by som k nej potom isla az v 38tt prvy krat. 😒

certica
3. jan 2011

@lusil2005 no vidis, a ja som ta tu zas necakala 😀 .
jo, uz by sme nieco fakt mohli spachat, kym som este doma...

@sharlotta na tvojom mieste by som ju urcite navstivila skor

sharlotta
3. jan 2011

@certica myslis, ze k nej mozem ist na poradnu, aj ked este nemam papiere od mojej Dr.? Ja sa bojim, ze zacnem rodit a pojdem tam len tak bez zazmluvneneho porodnika. 😕

babika0
3. jan 2011

@mici111 no ja tak isto! surovec ble 😝 😉 dufam, ze uz k nemu nebudem musiet.. 😖

certica
3. jan 2011

@sharlotta ake papiere? vsetko potrebne a dolezite by si mala mat uvedene v mat. knizke.
a bud ti v nemocnici spravi dr. rovno aj poradnu alebo sa s nou aspon porozpravas a dohodnes, co a ako dalej, nech vies, ci s nou mozes k porodu pocitat atd. s tym, ze zaverecnu poradnu u svojej gyn. mas naplanovanu na 19.1.

kwetinka1
3. jan 2011

@sharlotta ahoj, no ja som dnes bola u svojej doktroky a este k nej idem 17.1. do poradne. vraj nie je kam sa ponahlat a ona mi robi prietoky a tak.

prosim vas neviete ako je to, ked mam babo hore hlavockou, poloha KP. moja doktorka podla velkosti malej, ze odporuca prirodzeny porod...zatial som nebola v poradni na antolskej a teda ani neviem aky maju pristup k porodu, ked je babo v takejto polohe - KP. ale mam strach o malu ju tak rodit, vraj je to velmi nebezpecne....
chcem si zazmluvnit scholtza, neviete mi poradit aky a aky ma on k tomuto pristup?

zuan
3. jan 2011

@sharlotta k dr. Bertholdovej mozes ist aj v pondelok rano o 8,00. ma tam sice rizikovu poradnu, ale robi aj normalnu predporodnu. ja tam takto chodim. opytaj sa sestricky alebo tam zavolaj, ci mozes chodit aj v pondelok.

minix
3. jan 2011

@kwetinka1 co ja viem, kamoska mala presne malého kp, zadockom, rodila pred rokom a pol a na antolskej to podľa vtedy sluzbukonajuceho lekára aj lekara v poradni nebol dôvod na cisarak, ale na klasicky pôrod, a tak ho aj porodila, trapili ju pomerne dlho😉 držím palce😉

kwetinka1
3. jan 2011

@minix rozmyslam, ze uz radsej teraz pojdem za Scholtzom a dohodnem sa, ked bude trvat na prirodzem, tak budem hladat ineho lekara aj za cenu, ze na antolskej rodit nebudem...nechcem riskovat zdravie malej a kto mi zaruci, ze nebudu z toho ziadne nasledky?
inak som prekvapena, ze neboj dovod na cisarak u chlapca, vraj este ked je to prvorodicka, tak to hned navhrnu a robia.

sharlotta
3. jan 2011

@zuan a kedy si k nej zacala chodit? V ktorom tt myslim.

maria30
3. jan 2011

ahojte

@stanka232 ja môžem doc. Korbeľa len odporúčať.. myslím, že je to profesionál a má úžasný prístup... ja určite odporúčam... 😀
@mici111
@babika0 mali ste s dr. Kostolným zlú skúsenosť? Ja totižto neviem, čo si mám o ňom myslieť.. teraz v lete som ho mala pri pôrode a bol tak strašne tichý a flegmatický.... ale jednu vec nikdy nezabudnem (tiež sa mi to zdalo surové).... preto by som bola veľmi zvedavá, že akú s ním máte skúsenosť... 😒

@kwetinka1 aj ja mám tiež tú skúsenosť, že robia prirodzený pôrod i keď je bábo takto otočené.. samu ma to veeeľmi prekvapilo... tiež som bola v tej situácii...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre