Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kwetinka1
3. jan 2011

@maria30 fuuu, a ako to dopadlo? aky bol porod? mala si niekoho zazmluvneneho? ake ti to odovodnili, ze odporucaju prirodzeny porod?

maria30
3. jan 2011

@kwetinka1 nebudem Ťa s tým zaťažovať a robiť Ti starosti... ja som bola trochu iný prípad... mala som dvojičky a jedno už bolo v brušku ca 2-3týždne mŕtve... tá čo žila bola takto otočená... porodila som ju v poriadku, len aj ona na druhý deň zomrela, ale s pôrodom to nemalo nič spoločné- bola ešte maličká... takže môj prípad neber do úvahy. len som Ti chcela napísať, že takúto polohu, ak nie sú nejaké komplikácie berú úplne normálne... držím palce.. veď nakoniec sa ešte môže otočiť.. nie?

maria30
3. jan 2011

@kwetinka1 a zazmluvneného som nemala nikoho, lebo to bolo predčasne a veľmi rýchlo...

sharlotta
3. jan 2011

@kwetinka1 skus sa porozpravat so svojim doktorom, ze by si chcela ist cisarskym. Tiez som pocula, ze KP nechavaju rodit prirodzene, no kazdopadne si myslim, ze sa dost natrapis. Mozno bude ochotny na tvoju ziadost urobit cisarsky.

sharlotta
3. jan 2011

resp. nech ti napise tvoja Dr., ze odporuca cisarsky.

babulina
3. jan 2011

@kwetinka1- kamoska je porodnicka ked som sa jej pytala ake sanca ze ma nechaju rodit maleho ktory bol v tom case KP prirodzene tak povedala ze velka, ze KP neni dovodom na cisarsky iba v pripade utlejsej tehule, ale vrelo odporucaju vtom pripade epi, u nas sa nakoniec maly otocil po 30tt

lusil2005
3. jan 2011

@maria30 strasne silno drzim palce nech ti tento krat vsetko dopadne bezproblemovo!!!! 😉

maria30
3. jan 2011

@lusil2005 jeeej Ďakujem aj Tebe 😉

mici111
3. jan 2011

@maria30 no ja som bola unho raz na poradni, chodila som k Rozembergovi, ale ten tam dva tyzdne nebol, tak som isla ku Kostolnemu..no hulvat jak vysity..hned ma zdrbal, ze preco som tak vela pribrala - podotykam, ze som bola uz v 39 tt a mala som plus 15 kg, coz je celkom pohoda..a este nieco mi vycital ale uz si nepamatam co..viem, ze som isla nasrata odtial..ani ma nevysetril..nic..to som tam ani ist nemusela..ale na druhej strane, moja sesternica robila este davno na novorodeneckom - teraz si nespomeniem ako sa volala ta porodnica, ale uz je zavreta, hore na palisadoch - a on tam bol ako porodnik, a hovorila, ze on nevie jednat s ludmi, ale zevraj je to odbornik..no tak neviem..mne sa veru nepozdaval..

maria30
3. jan 2011

@mici111 sranda... tak pri mojom pôrode mal asi bobríka mlčanlivosti... ja som fakt nevedela, čo si mám o ňom myslieť... ďakujem za Tvoj názor 😉

barchee
3. jan 2011

ja som mala pôrod úplne super, v noci som prvé kontrakcie prespala-len som vnímala, že mám krče, ráno o 8 som už bola na 6cm otvorená a malý sa narodil prirodzene spontánnym pôrodom o 11:54 😀 ani epi mi nestihli pichnúť, tak sa ponáhľal 😉 rodila ma dr.Féderová a pomáhala jej dr.NIžňanská - boli super obe, aj keď priamo ma rodila Féderová, strašne zlatá baba 🙂 veľmi som bola spokojná. Už ani neviem, že som rodila, len čo sa mi šitie po nástrihu hojí 😉 Na poradňu som chodila ku KOrbeľovi, ten ma chodil často pozerať pri pôrode, zlatý 🙂 Aj po pôrode som bola spokojná s lekármi, čo boli na oddelení, zlatí boli všetci, fakt nemám ani na jedného pripomienku. Ležala som na 5.poschodí, lebo nebolo miesto na 4.poschodí...a to som rodila ráno, v ten deň nás rodilo 21 😀

maria30
3. jan 2011

@barchee bola si v úžasných rukách.. všetci traja sú podľa mňa z najlepších, ktorí tam sú.. ja si všetkých troch veľmi vážim... a teraz ma bude rodiť určite jeden z nich 😀 a gratulujem ku krpcovi, hlavne nech ste zdraví 😉

lusil2005
3. jan 2011

@mici111 na palisadoch hore bol KOCH. kedysi to bola statna porodnica, neskor sukromna a teraz nist. inac - aj mna zvozil pri UZV Janac ze jak mozem takto priberat, jak keby som to ja vedela. mala som sice 40tt a +20 kg, ale jedla som celozrnne zemle so sojovou natierkou a kila sucheho ladoveho salatu. to je vsetko. a aj tak som priberala jak besna. ale on tvrdil ze urcite si k tomu dam na obed aj cele kura 😕

mici111
3. jan 2011

@lusil2005 eee Koch nie ...este jedna porodnica tam bola...aspon sa mi mari..

maria30
3. jan 2011

@mici111 asi myslíš Šulekovú nie?

mici111
3. jan 2011

@maria30 anooooooooo bingo 😀 😀 😀

maria30
3. jan 2011

@mici111 😀

barchee
3. jan 2011

@maria30 ďakujem 🙂

nya
3. jan 2011

@lusil2005
Presne viem o com hovoris, jem same zdrave veci a pribrala som skoro 20kg. 😒

barchee
3. jan 2011

@lusil2005 janáč mi po pôrode vytláčal placentu, zle sa mi odlučovala a som mu ruku odrazila 😀 on že "ja viem, že to bolí" tak som si pomyslela, že hovno ty vieš, jak to bolí 😀 😀

barchee
3. jan 2011

@lusil2005 lekári z kocha sú v ružinovskej poliklinike GPN - ale oni rodia tuším len v ružinovskej nemocke...mali sa sťahovať nas5 na Koziu, ale furt sú v ružinove...

maria30
3. jan 2011

@barchee a prečo si si to iba myslela? 😀 😀 😀 😀 😀

barchee
3. jan 2011

@maria30 sa aj ja čudujem, že som mu to nepovedala 😀 😀 v tých bolestiach 😝

iwesska
3. jan 2011

Prosim vas mamicky, viete mi povedat, aky je postup ked odidem v 36 tt od svojej gynekologicky - teda v ten tyzden mam u nej poslednu poradnu a nasledne dalsie 4 tyzdne by som uz mala byt sledovana na poradni v nemocnici. Vybrala som si Antolsku lebo ju mam blizko, ale neviem co dalej. Ja by som mala mat uz do toho 36tt vybrateho niekoho z Antolskej ku komu pojdem? Nikoho z lekarov tam nepoznam tak neviem podla coho si mam vybrat. To si mam najst niekho na zaklade odporuceni a zavolat mu? Alebo ist tam osobne, ze chcem k nemu chodit? Budem vam fakt vdacna za pomoc, lebo neviem ako inak to zistim.

barchee
3. jan 2011

@iwesska radšej skoč osobne, aspoň ich uvidíš naživo 😉 pozri si odporúčania, ale tam je naozaj väčšina dr veľmi dobrých 🙂 ja som chodila ku Korbeľovi - ale on má len rizokovú poradňu - mala som tehu-cukrovku. Ak nemáš žiadny problém v tehu, pozeraj si dr, čo majú prenatálnu poradňu 😉

barchee
3. jan 2011

@iwesska ešte som zabudla, kamoška chodila k dr. Bertoldovej a bola veľmi spokojná, rodil ju dr. Scholz a tiež bola spokojná 🙂

zuan
3. jan 2011

@sharlotta zacala som v 36. tt. poslala ma moja gynekologicka, ze uz mam chodit k lekarovi do porodnice. myslim, ze posledny mesiac sa ma tam chodit, tak este mas nejaky tyzden cas.

kvetinka211
3. jan 2011

@iwesska pozri si to aj podla tohto rozpisu (http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza...) - vsade kde je napisane prenatalna poradna, mozes ist a len sa posadit a cakat kym prides na radu. Len teraz po sviatkoch mozu mat este niektori dovolenku, ale to sa tu pisalo, ktori su to. Referencie najdes tiez tu ...

iwesska
3. jan 2011

@barchee No ja som bola pol roka na PN z dovodu, ze mam tachykardiu a uzivam na to pravidelne lieky - takze som tym padom rizikova a mam ist automaticky k nemu? On je jediny, co ma rizikovu?
A ty si mala aj zazmluvnenu tu Federovu? Neviem ci to ma vyznam. Lebo ako tak citam tak tam fakt kazdy, ci zena, ci muz su velmi prijemni a dobry odbornici. Asi jedno z mala oddeleni, kde ich ta praca aj bavi 🙂

zuan
3. jan 2011

@barchee ahoj, ako sa mate? asi dobre, vidim, ze sa uz chystate domov o dva dni. super, tesim sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre