Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mirinka7
5. jan 2011

@sartira
@renatka100 ahojte, mozete mi prosim napisat nejake info o prednaskach a cviceniach? Rada by som sa pridala, Dakujem pekne

renatka100
5. jan 2011

@xlucia takze rovno ked pridem sa budem obliekat do svojho pyzama a zupanu a tak pojdem potom cez celu nemocnicu na porodnicu? Tasku si uz mala so sebou, alebo ti ju potom priniesli. Mobil a doklady si mala pri porode kde?

sharlotta
5. jan 2011

Ja by som chcela chodit len na prednasky, na cvicenie nie. Da sa aj tak? Kolko je tych prednasok?

renatka100
5. jan 2011

@mirinka7 Prednasky robi p. Jezikova, treba volat rano od 7 - 7:45 tusim kazdy den, alebo prist osobne sa nahlasit. Nenechaj sa odbyt, ze si moc skoro, aby si stihla vsetkych 6 prednasok. Za prednasky sa plati vopred 5 EUR za kazdu a cca 1/3 sa aj cvici. Je to dobre mat to za sebou. Odporucam.

renatka100
5. jan 2011

@sharlotta cvicit nemusis, ak nechces alebo ti to lekar nedoporucuje. Potom sa dohodnete, ze najprvbude pani Jazikova mat prednasku a potom nejake to cvicenie, a tam uz nemusis byt.

lusil2005
5. jan 2011

@renatka100 mna prijmali este pred porodom na rizikove, a isla som v pyzame a zupane cez nemocnicu. ked som necakane zacala rodit, zisla som s taskou z rizikoveho na porodnicu, tam je taka izba kde som sa zlozila, a nech rozmyslam ako rozmyslam, netusim kde som mala veci. asi tam na tej izbe. jaksi mi to bolo vtedy jedno 😀

inac baby - mne cvicenie s p. Jezikovou velmi pomohlo!!! hlavne precvicovanie dychania a masaze krizov a celeho priebehu porodu. bol to taky jediny pevny bod ktoreho som sa mohla drzat 😀 a musim povedat ze pocas kontrakcii mi to dychanie a masaz ktoru som si robila nenormalne pomahalo!!!! viem to lebo sestricka sa ma nieco opytala pocas kontrakcie, prestala som aby som jej odpovedala a skoro ma slahlo od bolesti 😀

mirinka7
5. jan 2011

@renatka100 dakujem pekne 🙂 dam si rano budik a zavolam jej, ved nie som skoro, uz som 31tt, tak snad ma vezme 😉

minix
5. jan 2011

@renatka100 ja som takisto sla cez celu nemocnicu len v pyzame a zupane, ked ma prijimali na rizikové😉 v porodnici som mala všetko so sebou, lebo som prišla ráno z domu, veci dali manželovi domov a doniesol ich pri prepustani. Ja som mala len svoje osobne veci a veci pre bábätko a to som mala na pripravnej izbe v porodnici a potom aj v porodnom boxe😉

tyta
5. jan 2011

@renatka100 ja som tiez isla z rizikoveho aj s vecami na porodnicu, mala som ich cely cas vedla seba na boxe, ale inak to byva ako pise @minix , ze veci je vyhodnejsie poslat domov a v den odchodu Ti ich manzel/partner donesie so sebou aj s pripravenymi vecami pre babatko. A nedoporucujem nechavat ziadne osobne veci ani v miestnosti pre veci oteckov, lebo mojmu muzovi tam nejake veci "dostali nohy" a to vraj od tej miestnosti mal kluc iba on, lebo v tom case nikto iny nerodil na porodnici 😠

minix
5. jan 2011

@tyta existuje miestnosť pre oteckov? To ani neviem... Ale pripomen manželovi topánky...ja som išla 30.januára z nemocnice vo vycmajdanych flipflopoch, lebo mi nedoniesol topánky, v tej euforii zabudol...to, že vonku bolo -x stupňov, všade samé kopy snehu a zamrznute chodníky, ani nehovorím😉 mojou najväčšou starostou bolo, aby som nedrizla, lebo inak by mi tých milión stehov zasivali znova....to, že nohy som mala komplet mokré ešte pod pristreskom pri vchode do nemocky ani nehovorím....teraz sa na tom uz bavim, vtedy nie😉 druha alternatíva boli kozusinkove papucky z jahniatka..😉

sartira
5. jan 2011

@renatka100 nech ti vsetko dobre dopadne a ide vsetko ako po masle!

inak byvaju este tie prednasky partner pri porode, kedze ten moj drahy manzel by chcel ist 🙂

tyta
5. jan 2011

@minix no presne to neviem, ja som tam nebola, ale vraj to bola nejaka satna, kde si mal nechat veci (vetrovku a tak) a on v tom zmatku tam nechal vo vacku aj blackberry a ked odchadzal, tak uz tam nebolo. No a povedali mu, ze kluce mal len on, kedze nikto iny v tom case nerodil, tak tam nebol ani iny otecko... Mimochodom kozusinove papucky z jahniatka mohli byt super na tom snehu 😀

lusil2005
5. jan 2011

inac baby, veci ktore som mala na sebe ked som prisla do nemocnice som nechala dole v takej satni - v skrinke od ktrej som dostala klucik. a tam som fasovala aj koselu erarnu.

minix
5. jan 2011

@tyta ked nás prídete s barborkou navštíviť, ukážem ti ich😉

trinity525
6. jan 2011

Ahojte, neviete ci v piatok ma niekto na isto prenatalnu poradnu(je mi jedno kto)? Pytam sa kvoli tomu, ze teraz ma vela Dr. dovolenku 😉

kwetinka1
6. jan 2011

@minix tak toto si ma pobavila 🙂

babika0
7. jan 2011

chcem sa spytat, ci v den porodu meraju panvu a velkost babatka?

elly111
7. jan 2011

@babika0 mne nemerali a panvu vôbec nie počas celého tehtotenstva

hobit
7. jan 2011

@babika0 mne nemerali, niekto sa sice o tom na prijme zmienil, ale potom sa k tomu nedostali a tak to aj dopadlo...takze ja by som sa na to opytala ked ta budu prijimat...

michellina
7. jan 2011

baby da sa rodit na Antolskej bez zazmluvnenia dr. aj ked zena nepatri pod ten obvod ale do Ruzinova?

trinity525
7. jan 2011

@michellina samozrejme, ja som tiež z Ružinova a rodiť budem na Antolskej 😉

michellina
7. jan 2011

@trinity525 super dakujem, som myslela, ze len ked si zazml. dr. sa to da, cize ked sa zacina chodit na poradne do nemocky tak vtedy sa staci nahlasit?

trinity525
7. jan 2011

@michellina presne tak 😉

michellina
7. jan 2011

@trinity525 a mas tam dr. zazmluvneneho? Lebo kamoska spekuluje medzi Ruzinovom a Antolskou a nevie sa rozhodnut: ruzinov je des co sa tyka hygieny a podobne, Antolska aspon vyzera a vraj tam babatka davaju hned k mamickam

trinity525
7. jan 2011

@michellina ano to mas pravdu, Ruzinov je aj podla mna des ... ja chodim do poradne k Dr. Havaldovi a jeho si aj zazmluvnim na buduci tyzden lebo som s nim velmi spokojna. Ruzinov este stale pachne socikom 😝

michellina
7. jan 2011

@trinity525 a nevies ako je to v pripade, ze si nezazmluvni dr k porodu? Lebo som pocula, ze v ruzinove je to tak, ze pokial nemas dr. tak sa k pacientkam zle chovaju, resp. je tam vidiet rozdiel.

trinity525
7. jan 2011

@michellina ano aj par mojich znamych tak dopadlo v Ruzinove, ale na Antolsku som prave pocula na toto pozitiva a ze ani nie je potrebne si tam niekoho zazmluvnovat ...

evixa
7. jan 2011

@babika0 na meranie panve som sa pytala akurat na poslednej poradni a sestricka povedala, ze sa to robilo len pri prvorodickach a vraj to uz dnes nahradza ultrazvuk 🙂

babika0
7. jan 2011

@evixa no sak ja som prvorodicka. a na tom uzt. to podla mna nemerali. ked zacnem rodit, robia v porodke este uzt?

michaela8561
7. jan 2011

@michellina ahoj, ja si myslím, že je to uplne v pohode ak si lekára nezazmluvníš, vôbec sa nesprávali inak ako k tým čo lekára mali plateného. Ja som bola maximálne spokojná s prístupom každého lekára a nemala som zazmluvneného žiadneho, napriek tomu ma prišiel skontrolovať aj lekár ku ktorému som chodila do poradne aj lekárka u ktorej som rodila, či som ok. Boli veľmi milý. Nezazmluvňovala som si nikoho lebo som nevedela koho a naozaj sú tam všetci odborníci, aspoň teda s ktorými som prišla ja do kontaktu. Ináč ako som tam rodila ja mali dosť plný stav a vraj vtedy môžu odmietnuť niekoho ak tam nepatrí a nemá plateného lekára, aspoň jedna mamička to tam tvrdila, že nejakej jej známej to spravili ale ja si to nemyslím, podľa mňa to je výmysel. So mnou na izbe bola mamička, ktorá ani nebývala v BA. Ak tam niekto začne chodiť do poradne tak si myslím, že je to ok. Ináč v Ružinove mojej kolegyni povedali, že čo sa čuduje že nemá najlepšiu starostlivosť ak rodí v dnešnej dobe bez plateného lekára, na druhej strane niektoré sú spokojné, zaleží od toho na koho človek natrafí ale na Antolskej sa nemôžem sťažovať naozaj na nikoho, aspoň teda ja.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre