Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

prsky
12. jan 2011

@mmimmka 24h si na izbe pre baby po CS, babo nosia na dojcenie, ale zalezi na sluzbe...mne malu doniesli prvykrat po 16h a potom zas az po dalsich 6h..ked sa postavis a umyjes, prejdes na normalnu izbu a tam uz mas dietatko pri sebe

prsky
12. jan 2011

@mirkita no nech mi sestricka povie, kde na antolskej prievan nie je 😖

mmimmka
12. jan 2011

@prsky dakujem 🙂

alenkam.
13. jan 2011

@mmimmka je to aj na poziadanie... ale kedze budes leziaca, tak si male moc neuzijes... a prvych 24h ani nemaju potrebu krmit, vraj ma este zasoby z bruska... 😉

lusil2005
13. jan 2011

@alenkam. aj mne mala prvy den cely prespala. mne uz isli prsia prasknut, budila som ju ako sa len dalo ale nic. ani obraz ani zvuk 😀

iwesska
13. jan 2011

Baby prosim vas, mali ste niektora zaplateny na Antolskej nadstandardny porodny box, alebo izbu po porode? Chcela by som len vediet rozdiel medzi klasickym podornym boxom a tiez izbou a nadstandardom. Kolko zien rodi naraz na klasickom porodnom boxe? A na izbe po porode vas je kolko ? 3? Aj s babatkami? Budem rada, ak mi to niekto vysvetli. Dakujeeem.

bambola
13. jan 2011

@iwesska nadstandardny porod box nemaju radi porodnici a tusim tu aj baby spominali, ze sa smyka alebo take nieco. na klasickom su styri boxy ale vsetko oddelene a ty si za zavesom. nemala som pocit, ze by mi tam niekto nakukal alebo ma vyrusoval (a to som bola na 1.boxe hned oproti dveram) ale zase je pravda, ze so mnou rodila len jedna resp. ked som naozaj uz zacala rodit tak ju uz niesli prec a ja som tam cez porod a dve hodiny potom uz bola sama 😉 teda s muzom 🙂
na klasickej izbe ste dve aj s babatkami prvu noc je babatko u sestier ale samozrejme ak chces a ak sa citis tak ti ho dovezu hned. na nadstandardnej izbe ste tiez dve ale v pripade, ze tam byva s tebou aj muz tak vlastne ste tam len vy rodinka 😉 ale osobnu skusenost nemam, mozno ti niekto povie viac

alexandrah
13. jan 2011

no ta sestra, a o prievane, neviem ci mala pravdu ... na antolskej je praveze strasne teplo, su prekurovane mioestnosti, suchy a zly vzduch ... to som tam lezala aj na rizikovom ... radiatory nesli stisit, tak len okno otvorit ... a lekari sami, aj primar vraveli, ze treba vetrat, ked babo nie je rovno pri okne, ale dalej, pozakryvane, tak je to v pohode ... inak je tam fakt teplo a smrad ... ale sestry nie, raz ma jedna tiez okrikla, som jej povedala, ze co mi lekari povedali, ona ze sa opyta, a uz nedosla, lebo som mala pravdu ja ... ale zase kopec mamiciek tiez eriesili, ze sak babo bolo v brusku, v teple, ale po porode to uz neplati, sak po tyzdni moze ist babo aj von, v pohode ... lepsi je cerstvy vzduch ...

sony123
13. jan 2011

iweeska, mozem ti nieco napisat o nadstandardnej izbe, rodila som na Antolskej dvakrat, obe deticky planovanou sekciou, s dcerkou pred takmer siestimi rokmi som bola na klasickej izbe, uplne v pohode, na izbe su dve mamicky s detickami a kupelnu maju spolu 4 mamicky, ja som bola uplne spokojna. Pred rokom vo februari sa narodil syncek a chcela som nadstandardnu izbu, len najprv nebola volna, nadstandardky izby su dve. Prvy den po sekcii som bola na Jis, druhy den som bola na standardnej izbe, opat som bola spokojna a treti sa uvolnila nadstandardka. Chcela som ju iba kvoli tomu, aby za nami na izbu mohol prist manzel aj s dcerkou, lebo na nadstandard moze za tebou chodit navsteva na izbu. Hlavne, aby dcerka hned videla braceka a aby sme nemuseli byt na chodbe a mohli byt spolu dlhsie. Lenze, ked som tam uz bola, bolo mi povedane, ze na oddelenie nesmu ist deti do 15 rokov. Ale na chvilocku sestricky potom dcerku pustili. Inak je na nadstandardke fajn, boli sme na nej dve, su tam klasicke nizke postele, co je po operacii super, vlozky, podlozky pod pacienta a wc papier su v cene izby, ale ja som mala svoje. Rozdiel su plastove okna a telka, ktoru sme vsak zapli iba vecer pozriet si spravy, vobec nie je dolezita. Mne islo hlavne o tu navstevu na izbu, inak uplne staci standard izba. Celkovo som vsak na Antolskej bola aj po prvom, aj po druhom porode velmi spokojna, lekari su vyborni, mala som dvakrat zazmluvneneho prim. Scholtza, maximalna spokojnost a sestricky boli tiez fajn, mile, okrem jedenej z gynekologie 🙂 tak ti drzim palce!

lusil2005
13. jan 2011

inac ja som tam tie gynekologycke sestricky ani nevnimala, akurat ked sa nas vzdy navecer prisli opytat ci nemame bolesti a ci nechceme injekciu. inac som tam vnimala len detske sestricky 😀

babulina
13. jan 2011

@iwesska - ja som bola na nadstandardnom boxe pri oboch porodoch, bola som nadmieru spokojna, len ta postel klze a strasne 😔

prsky
13. jan 2011

@alexandrah ja som rodila v novembri 2008, na izbe sme mali zimu, prievan bol aj pri zatvorenych dverach 😒 moja dcerka dokonca dostala nadchu, ktoru sme potom dlho liecili (po chodbach som ju prevlacovala len ked si to vyzadovala situacia ako vysetrenia a pod, cez to smiesne okienko som ju nikomu neukazovala 😉 ) a to sme mali miestecko pri dverach, nie pri okne

a stale nechapem ten rozdiel, ze ked si na nadstandarnej izbe, tak mozes mat navstevu, ta navsteva nie je bacilonosic, ale ked si na standarde, tak su vsetci infekcni a urcite by prekazali spoluleziacej mamine

mirkita
13. jan 2011

@prsky no ja ked som bola pred necelymi 2 tyzdnami tak vsetko prekurene....museli sme casto vetrat na izbe lebo bol suchy vzduch....aj sestry sa snazili vetrat na chodbe ale celkovo tam bolo teplo ako v liahni 😀

iwesska
14. jan 2011

@bambola
@sony123

Baby, dakujem za postrehy. Pomohli ste mi. Pozerala som si fotky na nete a celkom sa mi to tam lubilo, len ja som doteraz nevidela tie standardne izby tak som nemohla porovnavat. Vraj sa tam da ist aj na exkurziu, ale ja som skor typ cloveka, ktory cim menej vie a vidi, tym menej stresu z toho ma 🙂 Takze si neplanujem ist nic pozerat. Ale ked vravite ze tie bezne izby su uplne v pohode, tak potom je naozaj zbytocne priplacat za nadstandard. Ved byvame kusok od nemocky, tak manzel to bude mat na skok a nejako to bez neho tych par dni vydrzime. To potom radsej za usetrene penge malemu nieco kupime. Baby a neviete este nahodou, ci pocas prvej doby porodnej moze byt pri pri mne aj manzel, ci to len v pripade nadstandardneho boxu?

@babulina
A to sa v dnesnej dobe neda vyriesit nejakou protismykovou podlozkou? Ked len tak malo mu chyba k dokonalosti
🙂 A to si vlastne hned po prijati isla tam? Co by si zhodnotila ako plus oproti klasike?

iwesska
14. jan 2011

A baby, co ste tu nedavno rodili, mate nejaky akutalny kompletny zoznam co si do porodnice zbalit pre seba a pre babo? Lebo nasla som na jednej stranke zoznam, ale pride mi uz dost stary a nekompletny, lebo na inych strankach som zase nasla k nemu dodatky, tak nechcem zbytocne patrat a len tak nahodou najst nieco, co by som mohla potom potrebovat. Hlavne mi ide o to, co mate vlastne k dispozicii v nemocnici /ak vobec nieco 😉 / a co si treba urcite priniest.

lusil2005
14. jan 2011

@iwesska ja som napriklad vobec nepochopila, ako je to s tymi jednorazovymi vlozkami. je pravda ze ked som rodila ja, bol tam dost chaos lebo vtedy malovali sestonedelie a boli sme na izbach aj po troch, a co mohli to presmerovavali do inych porodnic, na antolskej rodili len zazmluvnene, ale s tymi vlozkami - niektore baby dostali cely balik hned po porode, a niekto (ja 😀 ) nedostal nic. a dost ma to mrzelo. vloziek som sice mala nabalenych vela, ale tam mali take super - take vzdusne, ja neviem z coho to bolo ale boli perfektne.

bambola
14. jan 2011

@iwesska ja pravdupovediac neviem co je prva doba porodna 😅 mne vyvolavali porod cize ja som si presla z izby na box a mm bol cely cas so mnou od prepichnutia vody az tie dve hodiny po porode

iwesska
14. jan 2011

@lusil2005 Vlozky si urcite zoberiem, ale asi treba aj take tie priedusne jednorazove nohavicky, nie? A nevies, niekde citam ze si treba doniest aj nejaku jednorazovu hygienicku podlozku pod seba, inde zase ze tam maju...tak fakt neviem.

labudka
14. jan 2011

@iwesska -
ja mám nabalenú tašku takto (nechcem mať zbytočne veľa vecí)
na pôrod - župan, uterak, hyg, potreby, toaletný papier, pyžamo na pôrod chcem ich erárne, 1 balík hrubých vložiek, 4 nepremokavé podložky podo mňa a bábo, 8 plienok pre bábo, vlhčené obrúsky, papuče, šlapky do sprchy, minerálka. doklady - OP, Zdrav. karta, kopia sobášneho listu, materská knižka, potvrdenie o epi

manžel mi následne v prvý deň prinesie zvyšné veci
- 2 pyžamá na kojenie, kojaciu podprsenku, ďalšie nepremokavé podložky, 30 plienok pre bábätko, rukavičky, čiapočku ( keď pôjdeme na vyšetrenia po nemocnici), minerálku, ovocie,

keď pôjdeme domov - oblečenie pre bábo, autosedačku, oblečenie pre mňa

k tým sieťovým nohavičkám, neradi to vidia u mamičiek, ale ked ti príde návšteva je to komfortnejšie ich mať, na izbe netreba, skôr budeš vetrať ako zatvárať ranu.

sharlotta
14. jan 2011

@iwesska Ja som sa tam bola pozriet a dostala som ovela vacsi strach z porodu, ako som mala predtym. Ale ja som zase typ cloveka, co radsej vie, do coho ide...Takze mne zvedavost nedala. 😅 Nadstandardny porodny box je hned miestnost vedla porodnych boxov. Ta postel tam je naozaj dost siroka a ked som si predtavila, ze s mojou vyskou 158 sa tam budem musiet rozkrocit... 😅 Ale paci sa mi, ze tam mas sukromie a vlastnu kupelnu a wc. Standardne boxy su riesene tak, ze su 4 vedla seba, do polovice je stena (mur) a od polovice matne sklo (aspon co som videla) a v predu je taka plachta ako do sprchy. Tu plachtu odhrnu, ked zacnes rodit, inak je zatiahnuta, ale urcite pocut vsetko, co sa budete s manzelom rozpravat, co sa mne dost nepaci. Ked som tam bola, bola tam len jedna zena, ale tam nas nepustili, ani by som ju nesla ocumovat, mne by sa to tiez nepacilo. Vraj maju priemerne 7 porodov za den, takze podla mna je dost pravdepodobne, ze tam budes sama, pripadne max. 2. V predu pred porodnymi boxami je taky pult pre sestricky, za ktorym sedia a vybavuju veci. Dobre je na tom to, ze ich nemusis zhanat, keby nieco, ale su hned tam. WC pre standardne boxy je na konci chodby spolocne... 😒

sharlotta
14. jan 2011

@labudka nam povedala teraz ta PA, ze nemaju velmi erarne kosele a ked pride niekto, co nema, tak ze musia zhanat zo sestonedelia, takze ja si radsej vezmem nieco od cinanov za 3-5e a potom vyhodim.
@iwesska ja mam pobalene toto:
I. Potrebné dokumenty:
karta poistenca
identifikačná karta (občiansky preukaz)
tehotenská knižka
sobášny list
súhlas a doklad o zaplatení: EDA, výber pôrodníka, prítomnosť otca pri pôrode
II. Osobné veci:
mobil, foťák, nabíjačka
príbor, pohár, miska na polievku
jar, žinka
2 nočné košele
župan
2 kojacie podprsenky
krém na bradavky
papuče
šľapky do sprchy
teplé ponožky
vankúšik na sedenie/nafukovacie koleso
balenie pôrodníckych vložiek (30 ks)
balenie sieťovaných nohavičiek (3 ks)
5 jednorazová podložka pod zadok do postele
1 balenie prsných vložiek
hygienické potreby – uterák, WC papier, kefka, pasta, šampón, sprcháč, gumka na
vlasy, hrebeň, žiletka
III. Výbavička pre dieťa
balenie jednorazových plienok
vlhčené obrúsky
čiapočka
rukavičky (biele, bavlnené)
ponožky

labudka
14. jan 2011

@sharlotta - takže si sa bola presvedčiť na vlastné oči 😀
Inak je tam ešte jedno Wc so sprchou v pripravovacej miestnosti, takže sú tam dve pre štandartné boxy
A už si začala chodiť do poradne? Ja začínam bud. utorok 😉

labudka
14. jan 2011

@sharlotta - Tu erárnu košelu by som mala dostať na centrálnom príjme, nie na porodnici, tam už prídeš prezlečená, teda ked budeš stíhať.

sharlotta
14. jan 2011

@labudka hej hej, boli sme aj s kwetinkou po prednaske o EPI...Viem, ze dole sa prezlieka. Ja si pre istotu vezmem. Rozmyslam stale nad tym nadstandardnym boxom...ale uvidim, ked tam pridem. Tiez nam povedala PA, ze si nemusime ten box platit dopredu, ze staci tam potom povedat. Tak uvidim potom.

babulina
14. jan 2011

@iwesska - vyhody oproti normalnemu - sukromie, vlastne socialne zariadenie, manzela ti tam pustia aj keby tanky padali, toto boli dovody preco som tam chcela - najdolezitejsie bol ten klud od toho vsetkeho normalneho ruchu - lebo nikto tam neotravuje zbytocne, ziadny medici, sestricky navyse, proste iba ked potrebovali vysetrit tak prisli a koniec, ak som nieco potrebovala ja tak isiel manzel pre sestricku
nevyhoda - je ta smyklavejsia postel, inak pri prvom porode sa mi stalo to ze som bola na nadstandarde a potom na druhu dobu porodnu a presupli na normalny box - lebo ze vraj ma tam nevedia odrodit - lekari nemaju totiz radi ten stol lebo maju zly pristup - musi byt ten lekar hodne nizko (takze im sa moc nechce 😅 ), ale pri druhom bol natresk tak sme tam ostali az do konca, co bolo super, lebo aj tie dve hodinky sme tam boli sami, v klude, nic nikto nechcel nebehal, ja som si oddychla, a potom na oddeleni som uz ficala v pohodicke
takze bud pripravena ze mozno skoncis aj na normalnom boxe aj ked si zaplatis nadstandard 😔 inak vo vseobecnosti neni problem sa tam dostat na neho, lebo vsetci rad radom ta budu odhovarat z personalu tak ze sa treba obrnt trosku a asi zo dva tri razy im razne povedat ze trvas na nom a basta 😉

lulusha
14. jan 2011

@iwesska - ja som rodila sekciou, prvu noc som bola na JISke a potom sa uvolnil nadstandart, tak som isla tam - mne sa tam pacilo, aj ked som povodne nechcela ist na nadstandart, bola to nahodicka, ale nelutujem...usetrila som prachy za EPI, takze to bolo o to lepsie 🙂 nam telka bezala skoro vkuse, vsak babatka povacsine iba spinkali...ocenujem naozaj prisun ich vloziek - boli vazne super, tie z lekarne su take papierove a tieto boli akoby z gazy...davali aj podlozky pod nas, aj toaletak ...aj ked som si spociatku myslela, ze mi budu vadit navstevy spolubyvajucej, vobec to tak nebolo a ked u mna nikto nebol, bolo to take spestrenie a babatkam sa nic nestalo, neochoreli...za mnou chodil iba manzel, raz bola svokra. Tie poporodne nohavicky si ani neber, radsej si dones nejake bavlnene bombardaky, aj lekari sa viac potesia..mna tiez jedna mlada doslova sprdla, ked to videla - vsak to je cista umelina ta sietka, fuj.

trinity525
14. jan 2011

Ahojte, mozem o nadstand. izbu poziadat sestricku uz pri samotnej priprave na porod?

mirkita
14. jan 2011

no s erarnou koselou na prijme by som nepocitala - mne hned kazali dat si svoju ale prezila to uplne v pohode, nebola na nej ani kvapka krvi...takze by som sa nebala dat si vlastnu koselu....s tymi erarnymi bol problem aj na 600nedeli - proste ich mali malo....ale 2x sa mi usla erarna a bola fajn

vlozky sme nejake dostali na izbe tie nemocnicne, ale na 2 osoby asi len 20 ks....tak sme ich vyuzili a potom davali svoje....jednorazove nohavicky som vyuzila len ked som mala navstevy, inak som chodila na volno, len s vlozkou a som prekvapena ze to slo celkom dobre 🙂 a na posteli som vetrala kolko sa dalo 😉

jednorazove podlozky pod seba odporucam aspon 4ks - jednu mi dali a ostatne som musela mat svoje...kedze som chcela byt v cistom, tak som si podlozku casto menila....nevyuzila som vobec podlozky pod babo na prebalovanie, namiesto toho bola dobra bavlnena plienka, resp. som prebalovala rovno na postielke....

standardny box - ked som rodila, boli tam 4 porody behom jednej hodiny a pocula som len predychavanie a zaver porodu z vedlajsieho boxu a babatka ked zacali plakat....vobec som nepocula ako sa vedla rodiace zeny rozpravaju s muzmi, to uz niekto musel kricat alebo dost nahlas hovorit aby to bolo pocut...a mala som pocit ze mame s muzom dost sukromia aj na standarde - personal ma len prisiel skontrolovat, rodili sme, zasili ma a 2 hodinky sme mali zatiahnuty zaves a nikto tam nevkrocil....takze mne to vyhovovalo....do sprchy ani na WC som uz pocas lezania na boxe nepotrebovala ist...

iwesska
14. jan 2011

@sharlotta - Tvoj zoznam mi fakt dost pomohol. Ze dakujem 🙂 Uz si aj zacnem zhanat veci. Inak myslis ze nevadi, ked som miesto nocnej kosele na gombiky zohnala len pyzamo? Vrch sa da total odopinat a nohavice su dlhe az po zem. Nebudu mat pindy lekari na tie nohavice? Kam si mam ist pre tu koselu, co si ju mam usit, ked nemaju taku ako potrebujem? A zase v tych specializovanych mamickovskych obchodoch za nu urcite nedam 30 E.
A este otazka k tym veciam pre babo. Oni mi ho tam oblecu do niecoho erarneho? Takze nepotrebujem pre neho ziadne body, kosielku, ani dupacky? To iba pri odchode?

kaara1980
14. jan 2011

@iwesska ja som kúpila super kosielku na kojenie v shoping palace na Zlatých.je tam vedľa tesca malý obchodík s pyžamami.Stála 13e.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre